انجمن انیاک

نسخه‌ی کامل: قیمت واقعی‌ آی- فون 4S چقدر است
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
قیمت واقعی‌ آی- فون 4S چقدر است
متخصصان یک شرکت تکنولوژی با جداسازی قطعات یک دستگاه‌ آی- فون 4S هر قطعه را قیمت‌گذاری کرده و ادعا می‌کنند قیمت نهایی ‌این نسخه از ‌ آی- فون بسیار کمتر از قیمت نهایی است که در بازارها ارائه می‌شود.
قیمت نسبتا پایین گوشی هوشمند جدید شرکت اپل، ‌ آی- فون 4S باعث شد طی سه روز اول اولین ماه از عرضه‌ این محصول چهار میلیون دستگاه از آن به فروش برسد در حالی که به نظر می‌آید ‌ آی- فون S4 یکی از پرطرفدارترین اهداف خرید برای کریسمس نیز باشد. در صورتی که‌این گوشی هوشمند را بدون داشتن قفل و به صورت آزاد خریداری کنید، هزینه‌ای برابر 499 دلار خواهد داشت، اما متخصصان شرکت تکنولوژی iSuppli طی حرکتی جالب توجه تمامی ‌قطعات ‌این گوشی را باز کرده و قیمت‌گذاری کردند تا نشان دهند قیمت سخت‌افزاری‌ آی- فون 4S بسیار پایین‌تر از قیمتی است که در بازار ارائه می‌شود. بعضی از قطعات ‌این گوشی واقعا گران قیمت هستند، برای مثال قطعات لمسی و نمایشگر آن در حدود 23 دلار ارزش دارند، اما قیمت دیگر قطعات به سختی از 10 دلار تجاوز می‌کنند.
همانطور که در تصویر دیده می‌شود قطعات مختلف‌ این گوشی با رنگ‌های مختلف تعیین شده‌اند که در مقابل هر یک قیمت آنها نیز آورده شده است. از بالا و سمت چپ تصویر قطعه دوربین با رنگ نارنجی مشخص شده و قیمت آن 98/10 دلار است. قیمت آنتن وایرلس با رنگ صورتی 75/18 دلار، نمایشگر لمسی با رنگ سفید 09/23 دلار، حسگرها و سطح مشترک با رنگ قرمز 28/4 دلار، قطعات مکانیکی و الکترومکانیکی به رنگ آبی روشن با قیمت 60/20 دلار، باتری به رنگ صورتی تیره 68/3 دلار، اتصال اصلی برق و سیستم کنترل انرژی به رنگ آجری 49/4 دلار، حافظه دینامیک به رنگ زرد 68/5 دلار، صفحه مدار اصلی به رنگ سبز 36/9 دلار و حافظه فلش به رنگ سرخابی 98/11 دلار تعیین شده‌اند.
در بخش پایینی تصویر نوشته شده که هزینه کابل‌ها، هدفون، USB و بسته‌بندی در حدود 37/4 دلار خواهد بود. هزینه تولید این گوشی در حدود 99/4 دلار بوده و البته باید هزینه نرم افزار، حمل و نقل و گارانتی دستگاه را نیز در نظر گرفت. با‌این همه به نظر نمی‌آید هزینه‌های باقی مانده تمامی ‌370 دلاری که از قیمت نهایی آی- فون 4S باقی می‌ماند را پوشش دهد.
بر اساس گزارش دیلی میل، با جمع زدن ‌این قیمت‌ها می‌توان محاسبه کرد که قیمت نهایی سخت‌افزاری یک دستگاه ‌ آی- فون 4S در حدود 89/112 است که در مقایسه با قیمت نهایی‌این گوشی که در کشورهای مختلف از نوسانات قابل توجهی نیز برخوردار است، رقم بسیار کوچکی به شمار می‌رود.
منبع دنیای اقتصاد
لینک مرجع