انجمن انیاک
ممنوعیت ثبت‌نام برای گرین کارت در کافی نت‌ها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن انیاک (http://forum.learninweb.com)
+-- انجمن: اخبار و تازه ها (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- انجمن: حوادث و اخبار دیگر (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: ممنوعیت ثبت‌نام برای گرین کارت در کافی نت‌ها (/showthread.php?tid=114)ممنوعیت ثبت‌نام برای گرین کارت در کافی نت‌ها - learninweb - 10-25-2011 12:16 AM

بنا به اعلام ريیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، فعالیت کافی نت‌ها و مراکز خدمات رایانه برای ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت قانونی نیست. به گزارش مهر، با نزدیک شدن به زمان قرعه کشی لاتاری و اعطای گرین کارت آمریکا، برخی از کافی‌نت‌ها و مراکز خدمات رایانه‌ای اقدام به ثبت نام افراد در قرعه‌کشی مي‌کنند.
یکی از مسوولان کافی نت‌های خیابان پاسداران در این باره گفت: با دریافت چهار هزار تومان شما و اعضای خانواده‌تان را ثبت نام مي‌کنیم. این کار نیاز به مجوز ندارد و همانند ثبت‌نام یارانه‌ها قانونی است. در یکی از کافی نت‌های خیابان انقلاب نیز این ثبت نام در حال انجام است. مسوول کافی نت در این باره گفت: اگر ثبت‌نام کنید، مي‌توانید در قرعه‌کشی گرین کارت شرکت کنید و بدون دغدغه شهروند آمریکا شوید. دیگر از نظر بیمه و امکانات در رفاه زندگی مي‌کنید. اما در همین رابطه سرهنگ خلیل هلالی، ريیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی در گفت‌وگو با مهر در این باره گفت: فعالیت کافی نت‌ها و مراکز خدمات رایانه برای ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت قانونی نیست و پلیس با متخلفان برابر قانون برخورد مي‌کند. پلیس اجازه نمی‌دهد که برخی برای سودجویی دست به اینگونه کارها زده و مردم را گمراه کنند. وی ادامه داد: پلیس این موضوع را بررسی کرده و علاوه بر برخورد با متخلفان، اجازه تبلیغ این موضوع را نمی‌دهد.

منبع روزنامه دنیای اقتصاد