انجمن انیاک
دستگیری سارق اینترنتی - دزدیدن شماره کارت و رمز کارت در کافی نت ها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن انیاک (http://forum.learninweb.com)
+-- انجمن: اخبار و تازه ها (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- انجمن: اخبار دنیای کامپیوتر و فن آوری (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: دستگیری سارق اینترنتی - دزدیدن شماره کارت و رمز کارت در کافی نت ها (/showthread.php?tid=136)دستگیری سارق اینترنتی - دزدیدن شماره کارت و رمز کارت در کافی نت ها - learninweb - 11-22-2011 11:38 PM

رئيس پليس فتا استان البرز:
دستگيري سارق اينترنتي در کرج
گروه استان ها – ماموران پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان البرز موفق شدند سارق اينترنتي حساب شخصي افراد را شناسايي و دستگير کنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، سرهنگ «مهدي کاکوان» رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان البرز در تشريح اين خبر گفت : در پي دريافت شکايت شهروندي مبني بر سرقت اينترنتي از حساب بانکي اش توسط شخص يا اشخاص ناشناس موضوع در دستور کار ماموران پليس فتاي استان البرز قرار گرفت .

وي در ادامه اظهار داشت : شاکي در ادامه توضيحاتش به ماموران در خصوص سرقت اينترنتي از حساب بانکي اش گفت که به شخص خاصي مظنون نيست اما اخيرا جهت ثبت نام دانشگاه به يکي از کافي نت ها مراجعه کرده و جهت کسر مبلغ ثبت نام ، شماره رمز حسابش را به اپراتور داده است .

ماموران پس از شنيدن اظهارات شاکي و مکاتبه با بانک هاي مربوطه به اين نتيجه رسيدند که سرقت اينترنتي با استفاده از سيستم رايانه کافي نتي که شاکي جهت ثبت نام دانشگاه به آنجا مراجعه کرده بود اتفاق افتاده است و کليه خريدهاي اينترنتي که در پرينت حساب شاکي درج شده است مربوط به ثبت نام دانشجويان يکي از دانشگاه ها مي باشد.

سرهنگ کاکوان در ادامه تصريح کرد : ماموران پليس فتا با هماهنگي مقام قضايي پس از شناسايي کافي نت مورد نظر متصدي آن به نام «جمشيد –ف» را دستگير و جهت تحقيقات بيشتر به پليس فتا منتقل کردند .

وي در خصوص نحوه و شگرد سارق گفت : متهم در تحقيقات اوليه منکر هرگونه سرقتي از حساب شاکي شد ،اما با مشاهده مدارک به دست آمده از سوي پليس به چندين فقره سرقت اينترنتي از حساب اين فرد اعتراف کرده و اذعان داشت که زماني که دانشجويان براي ثبت نام و پرداخت شهرية دانشگاه مي آمدند شماره حساب و رمز کارت خود را اعلام و من شماره و رمز را در سيستم ذخيره و پس از رفتن دانشجويان حساب آن ها را چک مي کردم .
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان البرز در پايان گفت : تا کنون متهم مبلغ سي ميليون ريال از وجه برداشت شده از حساب شاکي را به حساب خودش واريز کرده بود که به وي استرداد شد و با بررسي سيستم رايانه متهم اسکن مدارکي از مشتريان و همچنين چند مورد گذرنامه که تعدادي از صفحات آن ها به صورت خام موجود بود کشف و ضبط شد .
پليس فتاي استان البرز به شهروندان هشدار داد : هرگز مشخصات و رمز شماره حساب خود را در اختيار افراد ناشناس و غريبه قرار نداده و با يادگيري و آموزش کار با اينترنت و نحوه حفاظت از اطلاعات شخصيتان از مورد سوءاستفاده قرار گرفتن در مقابل افراد سودجو جلوگيري کنيد.

منبع سایت پلیس