انجمن انیاک
نانو پی‌سی‌های بدون فن فاکسکان در راهند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن انیاک (http://forum.learninweb.com)
+-- انجمن: اخبار و تازه ها (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- انجمن: اخبار دنیای کامپیوتر و فن آوری (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: نانو پی‌سی‌های بدون فن فاکسکان در راهند (/showthread.php?tid=211)نانو پی‌سی‌های بدون فن فاکسکان در راهند - Lyda - 05-23-2012 09:42 PM

ایتنا - در این سیستم‌ها کاربران می‌توانند تا حداکثر ۴GB حافظه DDR۳ و یک درایور ۲.۵ اینچی ذخیره سازی SSDیا HDD را برای انجام فعالیت‌های خود استفاده نمایند.

[تصویر:  darya1.jpg]


فاکسکان در حال ساخت و آماده‌سازی دو نانو پی‌سی با ویژگی‌های جدید در آینده نزدیک می‌باشد.

به گزارش ایتنا به نقل از واحد تحقیقات و توسعه دریا این رایانه‌های کوچک که ۴۰ بار کوچک‌تر از یک رایانه استاندارد می‌باشند، در دو پلتفرم اینتل و AMD عرضه خواهند شد و از جمله ویژگی اصلی آنها توان و برق مصرفی بسیار پایین برابر با ۱۵ وات در حالت عادی و ۲۴ وات در لود کامل می‌باشد و این بار نانوپی‌سی‌های فاکسکان ازسیستم خنک کنندگی assiveP و بدون فن بهره‌مند خواهند بود.


نانو پی سی های جدید فاکسکان در دو مدل AT-۵۳۰۰ با پردازنده اتم D۲۷۰۰ شرکت اینتل و مدل AT-۵۶۰۰ با APU برازوس مدل E-۴۵۰ شرکت AMD عرضه خواهند شد که هر دو پردازنده به کار گرفته شده در این سیستم‌ها دو هسته‌ای بوده و سرعت و فرکانس پردازنده‌های به کار گرفته شده در آنها به ترتیب در پردازنده اتم D۲۷۰۰ ۲.۱۳ گیگاهرتز و در APU E۴۵۰ برابر با ۱.۶۵ گیگاهرتز خواهد بود.

از دیگر خصوصیاتی که در این دو سیستم می‌توان به آن اشاره داشت وجود ۲ درگاه پرسرعت USB ۳.۰ ، چهار درگاه USB۲.۰ ،کارتخوان SD / SDHC / MS / MS Pro / MMC،درگاه گیگابیتی LAN ،درگاه ارتباطی با مانیتور شامل HDMI و VGA به همراه پشیتبانی و فراهم سازی سیستم وای‌فای ۸۰۲.۱۱.

در این سیستم‌ها کاربران می‌توانند تا حداکثر ۴GB حافظه DDR۳ و یک درایور ۲.۵ اینچی ذخیره سازی SSDیا HDD را برای انجام فعالیت‌های خود استفاده نمایند.

این سیستم‌ها با تنها ۶۰۰ گرم وزن, ابعادی برابر ۱۹-cm x ۱۳.۵-cm x ۳.۸-cm انعطاف‌پذیری کاملی را در نصب و راه‌اندازی در اختیار کاربر قرار خواهد داد.
قابل ذکر است کلیه محصولات فاکسکان از طریق دریا کامپیوتر در ایران گارانتی و عرضه می‌شود.