ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
12-05-2011, 06:42 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-05-2011 06:44 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه نظامی گفت: یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع "RQ170" توسط نیروهای مسلح ایران ساقط و با اندک خسارتی در اختیار ایران قرار گرفت.
یک مقام آگاه نظامی در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر گفت:‌ با کنترل مناسب فضای کشور و تسلط اطلاعاتی نیروهای مسلح، واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی موفق شدند با اقدامات عملیاتی خود یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع "RQ170" را که به طور محدود به مناطق مرزی شرق کشور تجاوز کرده بود، کشف و از کنترل متجاوزین خارج ساخته و آن را با اندک خسارتی سرنگون کرده و در اختیار بگیرند.

این مقام نظامی تاکید کرد: نظر به وقوع تجاوز آشکار مرزی، اقدامات عملیاتی و الکترونیکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علیه پرنده‌های متجاوز، به مرزهای کشور محدود نخواهد ماند.
منبع : خبرگذاری فارس

بازتاب خبر سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در رسانه‌های خارجی
خبرگزاری فارس: خبر سرنگونی یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا و غنیمت‌گرفتن آن توسط نیرو‌های مسلح ایران در شبکه‌های تلویزیونی و خبرگزاری‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.
به گزارش مانیتورینگ فارس، ساعاتی منابع نظامی کشورمان اعلام کردند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع "RQ170" توسط نیروهای مسلح ایران ساقط و با اندک خسارتی در اختیار ایران قرار گرفته است.
انتشار این خبر بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های تلویزیونی و خبرگزاری‌های جهان داشت.


خبرگزاری رویترز با بازتاب این خبر نوشت که یک مقام نظامی ایران اعلام کرده سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در پاسخ به نقض حریم هوایی کشور صورت گرفته و تنها محدود به مرز‌های ایران نخواهد بود.
رویترز افزود ایران پیش از این یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا را در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای فردو سرنگون کرده بود.

خبرگزاری آلمان نیز با اعلام خبر سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا از نوع "RQ170" در شرق کشور، گزارش داد بر اساس گزارش منابع دولتی، این هواپیما حریم هوایی ایران را نقض کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری فارس نوشت که نیرو‌های مسلح ایران توانستند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را ساقط کنند.
این گزارش افزود: این هواپیما اکنون در اختیار نیرو‌های مسلح ایران است.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی نیز ساقط‌شدن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا توسط نیرو‌های ایرانی را بازتاب داد و افزود: واحد‌های جنگ الکترونیک و پدافند هوایی ایران موفق شدند پس از کنترل هواپیما، آن را به زمین بنشانند.

شبکه بی‌بی‌سی فارسی نیز با اعلام این خبر به نقل از فارس اعلام کرد رسانه های ایران از سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین تجسسی آمریکایی در مرز شرقی ایران توسط نیروهای مسلح این کشور خبر داده‌اند. منابع نظامی ایران به خبرگزاری‌های این کشور گفته‌اند که یک پهپاد (پرنده هدایت‌پذیر از دور) مدل RQ-۱۷۰ را "با اندک خسارتی" در اختیار گرفته‌اند.
یک مقام نظامی به خبرگزاری فارس گفت: "واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی موفق شدند با اقدامات عملیاتی خود یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع 'RQ-۱۷۰' را که به طور محدود به مناطق مرزی شرق کشور تجاوز کرده بود، کشف و از کنترل متجاوزین خارج ساخته و آن را با اندک خسارتی سرنگون کرده و در اختیار بگیرند."
نیروهای ائتلاف به رهبری ناتو در افغانستان در بیانیه‌ای در واکنش به انتشار این خبر اعلام کردند که هواپیمای مورد اشاره ایران احتمالا یک هواپیمای شناسایی بدون سرنشین آمریکایی بوده که هفته گذشته در یک ماموریت بر فراز غرب افغانستان پرواز می‌کرده است.
بنا بر این بیانیه گردانندگان این هواپیما کنترل آن را از دست داده‌اند و از آن زمان در پی مشخص کردن وضعیت آن بوده‌اند.
هیچ‌یک از این منابع خبری، اطلاعاتی درباره زمان و مکان این حادثه منتشر نکرده‌اند.
خبرگزاری‌های ایران از قول منابع نظامی نوشته‌اند که این هواپیمای بدون سرنشین به مرزهای هوایی "تجاوز" کرده بود و "اقدامات عملیاتی و الکترونیکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علیه پرونده های متجاوز، به مرزهای کشور محدود نخواهد ماند."
وزارتخانه‌های دفاع و امور خارجه آمریکا و همین طور سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی گفتند که درباره این موضوع اظهار نظر نمی‌کنند.
'RQ-۱۷۰ سنتینل' نوعی هواپیمای بدون سرنشین شناسایی است که خبر ساخت آن در سال ۲۰۰۹ به رسانه های فعال در حوزه امور نظامی درز کرد و در سال ۲۰۱۰ نیروی هوایی آمریکا وجود این نوع هواپیما را تایید کرد.
بر اساس گزارش‌ها این نوع هواپیمای بدون خلبان در عملیات شکار اسامه بن‌لادن، رهبر سابق القاعده، برای زیر نظر گرفتن محل اقامت او در هنگام انجام حمله کماندوهای آمریکایی مورد استفاده قرار گرفت.
ارتش و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا معمولا از هواپیماهای بدون خلبان برای نظارت بر فعالیت‌های نظامی در منطقه استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، از این نوع هواپیماها برای حمله‌های موشکی در یمن، افغانستان و پاکستان نیز استفاده می‌شود.
[تصویر: eniacforum.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-07-2011, 07:38 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-09-2011 07:36 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #2
RE: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا در مرزهای شرقی ایران
دنیای‌اقتصاد- نیروهای مسلح ایران طی عملیاتی ویژه موفق شدند یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا را سرنگون کرده و آن را با خسارتی جزئی در اختیار بگیرند.
هواپیمای یادشده که از نوع RQ170 و از سری هواپیماهای بدون سرنشین فوق پیشرفته آمریکایی است، برای انجام عملیات‌های اطلاعاتی در مرزهای شرقی ایران استفاده مي‌شده و رسانه‌هاي غربی معتقدند دستیابی به آن برای ایران به منزله دسترسی به «گنجی از اطلاعات طبقه‌بندی شده» و موفقیتی بزرگ به حساب مي‌آید؛ چراکه «این امکان را به ایرانی‌ها مي‌دهد تا راه مقابله با این نوع هواپیماها را یافته یا به شبیه‌سازی آن بپردازند.»
همزمان با انتشار این خبر از سوی نیروهای مسلح ایران، فرماندهی نیروهای بین‌المللی حاضر در افغانستان (ایساف) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هفته گذشته یک فروند هواپیمای تجسسی نظامیان آمریکایی که در شرق افغانستان مشغول ماموریت بود، از کنترل خارج شد. این بیانیه اعلام کرده است که احتمال می‌رود این همان هواپیمایی باشد که مقامات ایرانی از سقوط آن خبر داده‌اند.
سرنگونی در شرق کشور
به گزارش ستاد کل نیروهای مسلح ایران، يك مقام آگاه نظامي روز یکشنبه اعلام کرد: با كنترل مناسب فضاي كشور و تسلط اطلاعاتي نيروهاي مسلح، واحدهاي جنگ الكترونيكي و پدافند هوايي موفق شدند با اقدامات عملياتي خود يك فروند هواپيماي بدون سرنشين پيشرفته جاسوسي آمريكايي از نوع RQ170 را كه به طور محدود به مناطق مرزي شرق كشور تجاوز كرده بود، كشف و از كنترل متجاوزان خارج كنند.
وي افزود: اين هواپيما با اندك خسارتي سرنگون شد و در اختيار نيروهاي مسلح قرار گرفت.
اين مقام نظامي تاكيد كرد: نظر به وقوع تجاوز آشكار مرزي، اقدامات عملياتي و الكترونيكي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران عليه پرنده‌هاي متجاوز، به مرزهاي كشور محدود نخواهد ماند.
ناتو: احتمالا همان است که گم شد
از سوی دیگر فرماندهي نيروهاي بين‌المللي حاضر در افغانستان (ايساف) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هفته گذشته یک فروند هواپیمای تجسسی نظامیان آمریکایی که در شرق افغانستان مشغول ماموریت بود از کنترل خارج شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، ناتو در این بیانیه اعلام کرده است که احتمال می‌رود این همان هواپیمایی باشد که مقامات ایرانی از سقوط آن خبر داده‌اند. براساس این گزارش، ناتو تحقیقاتی را در مورد چگونگی ناپدید شدن این هواپیمای جاسوسی آغاز کرده است.
یک مقام آگاه نظامی آمریکا نیز با تایید ضمنی خبر از دست رفتن یک هواپیمای جاسوسی آن کشور، در گفت‌وگو با رویترز مدعی شد: نشانه‌ای وجود ندارد که ایران، این هواپیما را مورد هدف قرار داده باشد.
گنجی از اطلاعات برای ایران
روزنامه دیلی تلگراف انگلیس در گزارشی راجع به سرنگونی این هواپیمای جاسوسی آمریکا نوشت: در اختیار گرفتن یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا به دست ایران این امکان را به این کشور مي‌دهد تا راه مقابله با این نوع هواپیماها را یافته یا به شبیه‌سازی آن بپردازند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان (وابسته به صدا و سیما)، این روزنامه افزود: به‌دست آوردن چنین هواپیمای جاسوسی بدون سرنشینی این امکان را به تهران مي‌بخشد تا به گنجی از اطلاعات طبقه بندی شده ازجمله نحوه طراحی و مجموعه حسگرهای موجود در آن دست یابد.
پل رالف، کارشناس موسسه ویژه هواپیماهای بدون سرنشین به این روزنامه گفته است: «تصور نمایید که این هواپیما به دست ایران، کره شمالی یا چین بیفتد. آنگاه چه خواهد شد؟ این مساله نگران‌کننده است.»
رییس دفتر رهبری: کار بزرگی بود
در همین حال، رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به توانایی بالای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد: سرنگونی هواپیمایی جاسوسی آمریكا از سوی نیروهای مسلح كار بسیار بزرگی بوده است.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد محمدی گلپایگانی» روز سه‌شنبه در جمع سوگواران عاشورای حسینی در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهركرد افزود: هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریكا در مرزهای ایران به دست پرتوان متخصصان و مهندسان نیروهای مسلح سرنگون شده است. وی گفت: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین آمریكایی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شرق كشور، به اعتراف خود غربی‌ها حركت بزرگی بود؛ زیرا سیستم این نوع هواپیماها غیرقابل نفوذ است.
RQ170 چه نوع هواپیمایی است؟
هواپیمای بدون سرنشین RQ170 یکی از جدیدترین محصولات دفتر طراحی پیشرفته از شرکت لاکهید مارتین است.
به گزارش سایت خبری مشرق نیوز، این هواپیما برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی به صورت عملیاتی وارد خدمت نیروهای مسلح آمریکا شد و به شکل مخفیانه به عملیات در افغانستان پرداخت.
بنا بر اظهارنظر مقامات آمریکایی در جریان حمله نیروهای آمریکایی به پاکستان به منظور از بین بردن اسامه بن‌لادن رهبر شبکه تروریستی القاعده، این هواپیمای بدون سرنشین تصاویر زنده‌ای از فراز محل اقامت بن لادن به کاخ سفید ارسال کرده و همزمان مشغول شنود مکالمات ارتش پاکستان بوده است.

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد
[تصویر: eniacforum.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-09-2011, 07:35 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-09-2011 07:39 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #3
RE: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
بازتاب انتشار تصاویر هواپیمای به غنیمت گرفته شده آمریکایی/
سی‌بی‌اس: دستیابی ایران به فناوری RQ-170 شکست جدی برای امنیت‌ملی آمریکا است
خبرگزاری فارس: یک شبکه خبری آمریکایی ضمن اشاره به تصاویر منتشر شده درباره هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریکایی، اعلام کرد که دستیابی ایران به فناوری این هواپیمای بدون سرنشین شکست جدی برای منافع امنیت ملی آمریکا به شمار می آید.
به گزارش فارس،‌شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا طی خبری به بررسی تصاویر منتشر شده از تلویزیون ایران درباره هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکایی به غنیمت گرفته شده پرداخت.
این شبکه آمریکایی در خبر خود همچنان از پذیرش این واقعیت که نیروهای ایرانی طی حمله ای سایبری توانستند این هواپیما را سرنگون کنند،‌امتناع کرد.
سی بی اس اضافه کرد: اگر هواپیمای RQ-170 که در تلویزیون ایران به نمایش گذاشته شد همان هواپیمای "جانور قندهار" باشد، بسیاری از بدترین کابوس‌های های تحلیلگران اطلاعاتی به حقیقت خواهد پیوست.
این شبکه آمریکایی در ادامه تاکید کرد: به نظر می رسید که هواپیما تقریبا سالم بوده و به ایران این فرصت بزرگ را داده است تا فناوری های جمع آوری اطلاعات حساس را در اختیار بگیرد.
پیشتر مقامات آمریکایی مدعی شده بودند که این هواپیمای پیشرفته که قابلیت نابود کردن خود را دارد، احتمالا سرنگون نشده است چون در زمان ساقط شدن هیچ ارتباطی با هواپیمای بدون سرنشین وجود نداشته است.
سی بی اس در ادامه گزارش خود اعلام کرد: بسیاری در آمریکا معتقد بودند که ایران قادر به بازیابی اطلاعات جاسوسی از این هواپیما نخواهد بود اما این گمانه زنی ها قبل از انتشار تصاویر آن بود که این تصاویر نشان می دهد این هواپیما به طور گسترده ای سالم بود.
"جو سیرینسیونه" عضو شورای روابط خارجی آمریکا به شبکه خبری "سی بی اس" گفت که این هواپیمای بدون سرنشین یکی از پیچیده ترین هواپیماهای شناسایی آمریکا بوده است.
وی افزود: دستیابی به فناوری این هواپیما، به اضافه دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده از سامانه های این هواپیما، می تواند شکست جدی برای منافع امنیت ملی آمریکا به شمار آید.
[تصویر: eniacforum.gif]

وجود اطلاعات تکنولوژیکی ذی قیمت در پهپاد جاسوسی آمریکا
تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا از زبان سردار حاجی زاده
خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا بدست نیروهای مسلح ایران را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌گویی با تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی امریکا توسط نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که اخیرا با اطلاعات جمع آوری شده و مراقبت های دقیق الکترونیکی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.
وی ادامه داد: طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم های پیشرفته جمع آوری اطلاعات در ابعاد الکترونیکی، تصویری و مخابراتی و سامانه های راداری مختلف است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: این هواپیما از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته ای است که امریکا مورد استفاده قرار می دهد.
سردار حاجی زاده با بیان این که فناوری به کار رفته در این هواپیما قبلا در هواپیماهای B2 و F35 نیز استفاده شده است، افزود: هدایت این هواپیما توسط ماهواره و همچنین ایستگاه های زمینی در افغانستان و امریکا صورت می پذیرد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: کارشناسان و متخصصان نظامی به خوبی واقفند که این هواپیما چه اطلاعات تکنولوژیکی ذی قیمتی با خود دارد.
[تصویر: eniacforum.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-11-2011, 12:07 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-11-2011 12:08 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #4
RE: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
رونمايي از هواپيماي جاسوسي آمريكا

همزمان با رونمايي هواپيماي جاسوسی آمریکا صورت گرفت
اعتراض رسمی ایران به آمریکا و سازمان ملل
دنیای‌اقتصاد- در پی سرنگونی هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا در مرزهای شرقی کشور، شامگاه پنج‌شنبه سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه احضار و یادداشت اعتراض دولت ایران به وی تسلیم شد.
همزمان در یادداشت اعتراضی دیگری به بان کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد، تهران از وی خواست تا نسبت به تجاوز اخير این هواپيماي جاسوسي به آسمان کشورمان واکنش نشان دهد. همچنین روز پنج‌شنبه تصاویر هواپيماي بدون سرنشين ضد رادار RQ170 برای نخستین بار در یکی از بخش‌هاي خبری شبکه اول سیما به نمایش گذاشته شد؛ هواپیمایی که به گفته مقامات آمریکا برای جاسوسی از تاسیسات هسته‌ای ایران و اردوگاه‌های آموزشی حزب‌الله لبنان استفاده مي‌شده است.
احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه
شامگاه پنج‌شنبه وزارت خارجه ايران با احضار سفير سوئيس در تهران، ضمن اعتراض بسيار شديد به تجاوز يک فروند هواپيماي جاسوسي آمريکا به عمق حريم هوايي ايران، توضيحات فوري و اقدامات جبراني دولت آمريکا در اين زمينه را خواستار شد. به گزارش ايسنا، در يادداشت اعتراض دولت ايران که به سفير سوئيس به‌عنوان حافظ منافع آمريکا در ايران تسليم شد، با اشاره به افزايش اقدامات تحريک‌آميز و مخفيانه آمريکا عليه ايران، از جمله تجاوز يک فروند هواپيماي جاسوسي RQ170 به عمق حريم هوايي ايران آمده است: اين اقدام دولت آمريکا نقض تمام قوانين و مقررات شناخته شده بين‌المللي و اقدام عليه صلح و امنيت منطقه‌اي و بين‌المللي است و طبعا همه مسووليت آن بر عهده دولت آمريکاست. در این یادداشت همچنین تصریح شده است: دولت ايران با اعلام شديدترين اعتراضات خود عواقب تکرار چنين رفتارهايي را متوجه دولت آمريکا دانسته و حق پيگيري شايسته موضوع را براي خود محفوظ مي‌داند.
اعتراض رسمي به سازمان ملل
در رویدادی دیگر، محمد خزاعی نماینده ایران در سازمان ملل متحد به بان کی مون دبیر کل این سازمان نامه نوشت و به طور رسمی به موضوع تجاوز هوایی آمریکا به آسمان کشورمان اعتراض کرد.
به گزارش ايسنا، در این نامه رسمي، خزاعي با اشاره به افزايش عمليات مخفي و تحريک‌آميز دولت آمريکا ضدجمهوري اسلامي ايران در ماه‌هاي اخير خطاب به بان کي مون آورده است: در ادامه اين روند، اخيرا يک هواپيماي جاسوسي بدون سرنشين آمريکا از نوع RQ170 و با شماره سريال مشخص، به حريم هوايي جمهوري اسلامي ايران تجاوز کرده است. اين هواپيما پس از ورود به عمق 250 کيلومتري خاک ايران در منطقه شمالي طبس، با اقدام به موقع و مقتدرانه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران روبه‌رو شد.
خزاعي در اين نامه همچنين به يادداشت‌هاي قبلي ايران به دولت آمريکا نسبت به اين اعمال تجاوزکارانه و عمليات مخفي آمريکا عليه ايران اشاره و تاکيد کرده است: دولت متبوع اينجانب اين اقدام دولت آمريکا را نقض فاحش، تحريک‌آميز و خصمانه تلقي مي‌کند و در مغايرت آشکار با حقوق بين‌الملل، به ويژه اصول اساسي منشور ملل متحد مي‌داند.
ايران در اين نامه همچنین قويا به اين گونه اقدامات خصمانه و تجاوزکارانه اعتراض کرده و نسبت به عواقب مخرب تکرار اين گونه اعمال هشدار داده است.
اين نامه افزوده است: ايران حق مشروع خود را براي اتخاذ همه اقدامات لازم به منظور حفاظت از حاکميت ملي خود محفوظ مي‌دارد.
در اين نامه آمده است: دولت ايران محکوميت چنين اقدامات تجاوزکارانه را خواستار است و اتخاذ تدابير موثر و روشن براي پايان دادن به اين‌گونه اعمال خطرناک و غيرقانوني را در راستاي مسووليت‌هاي سازمان ملل در حفظ صلح و امنيت منطقه‌اي و بين‌المللي طبق نص صريح منشور، درخواست مي‌کند.
نماينده کشورمان همچنين از دبيرکل سازمان ملل خواسته است اين نامه به عنوان سند مجمع عمومي و شوراي امنيت منتشر و ميان دولت‌هاي عضو سازمان ملل متحد توزيع شود.
اين اعتراض رسمي کشورمان همچنين به‌طور همزمان به رييس شوراي امنيت و رييس مجمع عمومي اين سازمان ارسال شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، خزاعی همچنین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان برخی ادعاها در خصوص اینکه ایران اطلاعات مربوط به این هواپیما را با دیگر کشورها در میان مي‌گذارد، رد کرد.
جاسوسي از تاسیسات هسته‌ای ایران
آنچنان که خبرگزاری روسی نووستی به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است، هواپيماي سرنگون شده آمریکایی به جمع‌آوري اطلاعات درباره تاسيسات هسته‌اي ايران اشتغال داشته و در افغانستان مستقر بوده است.
همچنین به گزارش ایسنا، به گفته منابع شبکه تلويزيوني ان‌بي‌سي،‌ هواپيماي سرنگون شده در خدمت سازمان سيا بوده است.
اپراتورهاي اين هواپيما در آمريکا مدعي‌اند كه به دلايل فعلا نامعلوم ارتباط با آن را از دست دادند و به دنبال آن سوخت اين هواپيما تمام شده و سقوط کرد.
مقامات آمريكايي مي‌گويند كه اين هواپيماي بدون سرنشين از هواپيماهاي ناوگان ضد رادار آژانس اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) بوده است كه سال‌ها از طريق يك پايگاه آمريكايي در افغانستان به جاسوسي از ايران مي‌پرداخته است.
خبرگزاري آسوشيتدپرس اخيرا به نقل از مقامات آمريكايي كه به نام آنها اشاره‌اي نكرد، گزارش داد: هواپيماي بدون سرنشين ضد رادار RQ170 سيا همچنين براي نظارت بر محل اقامت اسامه بن لادن، رهبر پيشين القاعده در پاكستان پيش از حمله ماه مه مورد استفاده قرار گرفته است.
به گفته اين مقامات، آمريكا پايگاه «شينداد» در افغانستان را با هدف حضوري بلند مدت در آن‌جا به منظور انجام عمليات‌هاي شناسايي و حتي عمليات‌هاي ويژه در ايران در صورت ضرورت برپا كرده است.
اين مقامات گفتند با وجودي كه مجوز هيچ ماموريت خاصي در رابطه با ايران داده نشده است اما نيروي نظامي آمريكا برنامه‌هايي احتمالي را براي اين‌گونه عمليات‌هاي پنهاني دارد.
نمایش تصاویر هواپیمای جاسوسی آمریکا
آن‌چنان که خبرگزاری فارس گزارش داده است، بخشی از تصاویر ویژه هواپیمای پیشرفته و جاسوسی بدون سرنشین آمریکایی که پس از تجاوز به خاک ایران با همکاری سپاه پاسداران و ارتش به زمین نشانده شده است، شامگاه پنج‌شنبه از شبکه اول سیما پخش شد.
بر اساس این گزارش، طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم‌هاي پیشرفته جمع‌آوری اطلاعات در ابعاد الکترونیکی، تصویری و مخابراتی و سامانه‌هاي راداری مختلف است.
این هواپیمای جاسوسی از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته‌ای است که آمریکا مورد استفاده قرار مي‌دهد.
در پی انتشار این تصاویر، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه در گفت و ‌گویی با تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که اخیرا با اطلاعات جمع‌آوری شده و مراقبت‌هاي دقیق الکترونیکی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین‌گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.
آمریکا و اسرائیل شوکه شده‌اند
در همین حال، یک پایگاه نزدیک به مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که هم سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی و هم سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیلی از این اقدام ایران «شوکه شده‌اند.» به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی گلوبال ریسرچ، گزارش صادر شده از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی صهیونیستی دبکا فاش مي‌كند که RQ170 مسلح به سیستم خودانفجاری بوده است که هرگاه به‌دست نیروهای طرف مقابل افتد، خود را منهدم کرده و اطلاعاتش در امان باشد؛ اما با تدبیر دقیق سیستم‌های جنگ الکترونیک ایران، این سیستم خودانفجاری نیز عمل نکرده است.
تحلیل پنتاگون از تصاويرمنتشر شده از هواپيماي جاسوسي
پنتاگون در تحليل تصاوير پخش شده از هواپیمایی جاسوسی آمریکا در تلويزيون ايران اعلام كرد كه اين هواپيما، آمريكايي است. به گزارش ايسنا، جان كربي، سخنگوي پنتاگون (وزارت دفاع آمريكا) گفت: كارشناسان آمريكايي بعد از تحليل تصاوير منتشر شده از سوي تلويزيون ايران بيان كردند كه اين هواپيما، هواپيماي بدون سرنشين آمريكايي است كه ايران در خاك خود سرنگون كرده است. وي ادامه داد: ما تصاوير را ديديم و اكنون كارمنداني هستند كه به دنبال بازگرداندن آن هستند. كربي از افشاي هويت اين افراد خودداري كرد و گفت: اين افراد «تنها از نظاميان» نيستند. وي در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه ادعا كرد كه ايراني‌ها توانايي لازم را براي استفاده از اسرار اين هواپيما ندارند.
[تصویر: eniacforum.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-15-2011, 06:49 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-15-2011 06:50 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #5
RE: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
مقام بلندپایه آمریکایی:
پنتاگون نگران افشای اسرار خود توسط «آر.کیو170» در ایران است
خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که از فاش شدن اسرار وزارت دفاع آمریکا به وسیله هواپیمای جاسوسی آر.کیو 170 است که ایران توانست آن را غنیمت بگیرد.
به گزارش فارس، مایک راجرز رئیس کمیسیون اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص موفقیت ایران در کشف و فرود آوردن پیشرفته‌ترین هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا در موضعی منفعلانه اعلام کرد که این هواپیما به دلیل اختلال فنی فرود آمده است.
این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی الکترونیکی آر.کیو 170، این هواپیما در صورت هرگونه اختلال که آن را در معرض دشمن قرار بدهد یا به پایگاه مبدا باز‌می‌گردد یا منفجر می‌شود.
راجرز روز گذشته (13 دسامبر) مدعی شد: توقف پرواز هواپیما با قدرتی خارجی نبوده است و می‌توانم تاکید کنم که هواپیما به دلیل اختلال فنی فرود اجباری کرده است.
به گزارش راشاتودی، راجرز در عین حال ابراز نگرانی کرد که ایرانی‌ها بتوانند «به اسرار پنتاگون دسترسی پیدا کنند»... اما آمریکا می‌تواند «چیز [هواپیمای جاسوسی] جدیدی بسازد».
باراک اوباما دو روز گذشته بدون توجه به اینکه هواپیمای مذکور به حریم هوایی ایران تجاوز کرده و مشغول عملیات جاسوسی بوده است، از ایران خواست که این هواپیما را پس بدهد.
ایران اعلام کرد که موفق شده است 4 دسامبر، هواپیمای جاسوسی آمریکا را که بیش از 250 کیلومتر وارد حریم هوایی ایران شده بود، با نفوذ به سیستم کنترل آن، سالم به غنیمت بگیرد. پس از ادعای آمریکا مبنی بر سقوط هواپیمای ایران تصاویری از هواپیمای سالم RQ. 170 را به نمایش گذاشت.
وزارت خارجه ایران همچنین در واکنش به این خواسته اوباما اعلام کرده است که واشنگتن باید از ایران به‌دلیل این اقدام عذرخواهی کند.
[تصویر: eniacforum.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید