ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور در هزینه های ماهانه خود صرفه جویی کنیم
04-27-2014, 06:18 PM
ارسال: #1
چطور در هزینه های ماهانه خود صرفه جویی کنیم
در این مقاله شما خواهید آموخت که چطور در هزینه های ماهیانه خود صرفه جویی کرده و برای خودتان پس انداز داشته باشید


چطور در هزینه های ماهانه خود صرفه جویی کنیم

مقدمه

یکی از بخش‌های مهم در مسئولیت‌های مالی هر فرد، پس انداز پول برای زمان بازنشستگی است. ولی این کار زمانی که موقعیت‌های زیادی برای خرج کردن پول وجود داشته و هزینه‌های زندگی بالا است، می‌تواند کار سختی باشد. برای هر فردی مهم است که بتواند راه‌هایی را برای استفاده بهینه‌تر از پول خود پیدا کند.


هزینه های زندگی را کاهش دهید

ایجاد یک برنامه بودجه شخصی، لیست درآمدها و هزینه‌ها، اولین قدم برای استفاده بهینه از پول می‌باشد. زمانی که شما برنامه بودجه خود را ایجاد کردید، خرج‌های ماهانه خود را بررسی کرده و هزینه‌هایی که می‌توانید از خرج خود کم کرده و بیشتر در پول صرفه‌جویی کنید را مشخص کنید. تغییر شرکت خدمات اینترنت، خدمات تلفن همراه، مسیر حمل و نقل و ... می‌تواند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های ماهانه شما در پی داشته باشد. شما می‌توانید با کم کردن درجه ترموستات و یا بخاری و پوشیدن لباس‌های گرم تر در ماه‌های سرد سال، به راحتی در هزینه‌های گاز خود صرفه‌جویی کنید.


خرج‌های غیر ضروری را حذف کنید

برای خیلی از افراد، کاهش خرج‌های غیر ضروری ماهانه یکی از بزرگ‌ترین عوامل صرفه‌جویی در مصرف پول محسوب می‌شود. خریدهای معمول همانند نوشابه‌ها، قهوه و چای، رفتن به رستوران، خرید لباس و وسایل تفریحی و مواردی مشابه، می‌تواند جزو منابع مهم در کاهش هزینه‌ها باشند. شما لازم نیست این خرج‌های جانبی را به طور کامل حذف کنید، بلکه صرفاً کم کردن میزان این خرج‌ها، می‌تواند به مقدار زیادی هزینه‌های شما را کاهش دهد.


کاهش هزینه‌های بیمه

بیمه درمانی، بیمه اتومبیل، بیمه مالکیت و یا اجاره، هزینه‌هایی متداول هستند که می‌توانند سنگین باشند. کاهش هزینه‌های بیمه می‌تواند صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های ماهانه شما ایجاد کند. طولانی تر کردن مدت بیمه که می‌تواند به کاهش هزینه‌های آن منجر شود، استفاده از یک شرکت دیگر بیمه‌کننده، استفاده از پوشش‌های متفاوت بیمه که می‌توانند هزینه‌های شما را کاهش دهند و موارد مشابه، از جمله مثال‌های کاهش هزینه‌های جاری بیمه است.


کم کردن وام‌ها و قرض‌ها

بهره‌ای که شما به وام‌های بانکی و غیر بانکی _ همانند وام خرید ماشین و وام‌های شخصی _ پرداخت می‌کنید، درآمد ماهیانه شما را مصرف کرده و مقدار کمتری پول برای مصارف روزانه برای شما باقی می‌گذارد. کاهش هزینه‌های بالای بهره‌های وام، با گرفتن وام‌های کوتاه مدت و پرداخت سریع تر وام‌های دریافتی، می‌تواند در طولانی مدت صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های شما انجام دهد.

منبع:
wiki سایت 5040
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید