ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جزئيات انفجار در زاغه مهمات
11-19-2011, 04:58 AM
ارسال: #4
RE: جزئيات انفجار در زاغه مهمات
پاسخ به ادعاها درباره انفجار اخير
دنیای اقتصاد- رییس ستاد كل نيروهاي مسلح و رییس مجلس، سناریوی تبلیغی برخی رسانه‌های صهیونیستی و آمریکایی درباره نسبت دادن انفجار انبار مهمات پادگان «بیدگنه» در منطقه ملارد به سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را رد کردند. علی لاریجانی نقش داشتن موساد در این انفجار را «داستان سرایی دشمن» خواند و سردار فیروزآبادی نیز گفت که «انفجار اخير هيچ ربطي به اسرائيل و آمريكا ندارد.» پیش از این نیز سردار رمضان شریف، مسوول روابط عمومی سپاه وقوع «هرگونه خرابکاری» در این حادثه را رد کرده بود.
پاسخ به ادعای دخالت موساد در انفجار ملارد
سردار فیروزآبادی: این حادثه هيچ ربطي به اسرائيل و آمريكا ندارد
علی لاریجانی: داستان‌سرايي مي‌كنند تا از این اتفاق به نفع خود استفاده کنند
دنیای‌اقتصاد- سناریوی تبلیغی رژیم صهیونیستی درباره انفجار انبارمهمات پادگان «بیدگنه» و تلاش برای نسبت دادن این حادثه به موساد (سرویس جاسوسی برون مرزی اسرائیل) واکنش علی لاریجانی ريیس مجلس و سردار حسن فیروزآبادی رييس ستاد كل نيروهاي مسلح را در پی داشت. لاریجانی این اقدام رژیم صهیونیستی را «داستان سرایی» خوانده است و سردار فیروزآبادی گفته است که انفجار اخير هيچ ربطي به اسرائيل و آمريكا ندارد.
ظهر شنبه هفته جاری هنگام جابه‌جایی یک محموله مهمات از زاغه پادگان مدرس سپاه که در حوالی روستای بیدگنه در منطقه ملارد شهریار واقع است، انفجاری رخ داد که در پی آن 21 نفر از پاسداران انقلاب اسلامی از جمله سردار حسن تهرانی مقدم ريیس سازمان جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی سپاه شهید و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند. در پی این رویداد، مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی با هدف بزرگ نشان دادن توان اطلاعاتی و عملیاتی موساد مدعی شده‌اند که این انفجارعملیات مخفی تل آویو بوده و تا حدودی توانسته به اهداف خود دست یابد. مقامات ارشد سپاه البته پیش‌تر وقوع «هرگونه خرابکاری» در این حادثه را رد کرده بودند؛ اما واکنش به ادعای رسانه‌هاي صهیونیستی، محور سخنان برخی از مقامات سیاسی و نظامی کشورمان در حاشیه گرامیداشت سومین روز شهدای حادثه بیدگنه در روز گذشته بود.
به گزارش ايسنا، در این مراسم كه با قرائت پيام فرمانده كل قوا توسط سردار سرلشگر يحيي رحيم‌صفوي در حسينيه عاشقان ثارالله سپاه آغاز شد، علي لاريجاني رييس مجلس، سردار جعفري فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، سردار فيروزآبادي رييس ستادكل نيروهاي مسلح، سردار احمد وحيدي وزير دفاع، امير پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدي گلپايگاني رييس دفتر مقام معظم رهبري و جمعي ديگر از مسوولان لشگري و كشوري حضور داشتند.
فيروزآبادي: هيچ ربطي به اسرائيل و آمريكا ندارد
در حاشيه این مراسم يادبود، رييس ستاد كل نيروهاي مسلح به خبرنگاران گفت: اين حادثه و انفجار اخير هيچ ربطي به اسرائيل و آمريكا ندارد، جز اينكه محصول تحقيقاتي كه در پي آنها اين حادثه رخ داده، مي‌توانست مشت محكمي بر دهان اسرائيل و رژيم غاصب آن باشد كه مدتي كوتاه براي چند روزي به تاخير افتاد؛ ولي قطعا نيروها و همسنگران شهيد حسن تهراني‌مقدم اين راه را ادامه خواهند داد و ثمره‌ تلاش‌هاي او مشتي بر دهان اسرائيل خواهد بود.
به گزارش ایسنا، سردار فیروزآبادی افزود: اين جيغ‌ها و فريادها هيچ خللي در توان و قدرت انقلاب اسلامي ايجاد نمي‌كند و هيچ‌گاه نبايد فريب آن را خورد. اين جيغ‌ها و تهديدها 30 سال است كه هر روز از سر عجز و ناتواني بلندتر سر داده شده و مردم ايران نيز بي‌پايه و اساس بودن آن را به خوبي درك كرده‌اند. با نابودي جبهه ابرسرمايه‌داري و رژيم صهيونيستي اين جيغ‌ها نيز ساكت خواهد شد.
لاريجاني: دشمن داستان سرایی مي‌کند
در همین رابطه، رييس مجلس نیز با اشاره به جوسازي‌هاي اخير دشمنان در مورد حادثه انفجار گفت: دشمن پيش از آنكه اصل ماجرا را بداند و در مورد آن گزارش بدهند، داستان‌سرايي مي‌كند و به دنبال سوءاستفاده از اين اتفاق، به نفع خودش است؛ اما اينها مهم نيست و جمهوري اسلامي پاسخ آنها را خواهد داد.
علی لاریجانی گفت: دشمنان بايد بدانند كه اين حوادث هيچ خللي در مسير انقلاب ايجاد نخواهد كرد و قطعا ياران اين شهيد راه وي را ادامه خواهند داد. وی خاطرنشان كرد: لازم است مسوولان، ملاحظات ايمني را قوي‌تر كنند تا شاهد تكرار چنين حوادثي نباشيم.
جزایری: اسرائیلی‌ها
نگران انفجار در بخش‌هاي مختلف اسرائیل باشند
در همین حال، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اسرائیلی‌ها از حادثه ناگوار انفجار چند روز پیش که منجر به شهادت برخی از عزیزان سپاهی شد ابراز خوشحالی کردند، افزود: به اسرائیلی‌ها می‌گویم نگران و گریان باشند از انفجارهایی که در بخش‌‌های مختلف اسرائیل به صدا در می‌آید.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار جزایری معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در همایش بسیج و اصحاب رسانه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غدیر و شهید حسن تهرانی مقدم افزود: اسرائیلی‌ها موجودات ضعیف و سخیفی هستند، چرا که انفجار چند روز پیش که منجر به شهادت برخی عزیزان سپاهی شد، باعث خوشحالی سران رژیم صهیونیستی گردید.
سیاست خارجی ما بعضا منفعلانه است
جزایری در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: گفتمان آمریکایی‌ها آفندی و مبتنی بر سلطه بوده؛ در حالی که دستگاه دیپلماسی ایران پدافندی و بعضا منفعلانه بوده است.
وی افزود: شاهد آن هستیم همزمان با پیشرفت‌‌ جمهوری اسلامی ایران دشمنان کشورمان و به خصوص آمریکایی‌ها رو به افول هستند و این مطلب یک شعار نیست، بلکه یک فرصت طلایی است. برای استفاده از این فرصت طلایی باید تدابیر و تمهیدات خاصی از سوی کشورمان و به خصوص در سیاست خارجه اندیشیده شود.
وزیر دفاع: شادی ددمنشان طبیعی است
سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع نیز در حاشیه مراسم گرامیداشت سومین روز شهدای سپاه در جمع خبرنگاران درباره گزارش‌هاي برخی از سرویس‌هاي اطلاعاتی دشمنان انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه این حادثه از قبل برنامه‌ریزی شده بود و همچنین اظهار خوشحالی آنها از این حادثه ناگوار گفت: البته اظهار خوشحالی آنها امری طبیعی است؛ چون کسانی که از انسانیت بویی نبرده‌اند و شهدای زیادی را برای امت اسلامی به جای گذاشته‌اند به طوری که مرد و زن و کودک و پیر و جوان را در جاهای مختلف دنیا مانند غزه به شهادت رسانده‌اند، طبیعی است که از این حادثه ناگوار که برای ما اتفاق افتاده است شاد باشند.
وحیدی افزود: البته شادی دشمنان انقلاب اسلامی پرده دیگري از روی ددمنشی آنها بر مي‌دارد که برای ما تعجب‌آور نیست.
طائب: اتفاقی بزرگ رخ می‌دهد
مهدی طائب ريیس قرارگاه عمار اما طی سخنانی در مراسم بزرگداشت سومین روز شهدای سپاه با بیان اینکه یک اتفاق بزرگ بعد از شهادت سردار تهرانی مقدم رخ خواهد افتاد، گفت:‌ این پروژه‌ای که شهید حسن تهرانی مقدم پیگیری می‌کرد قطعا به ثمر خواهد نشست و همه موانع نیز برطرف خواهد شد و خواهید دید که خدا چگونه این راه را باز خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، طائب پیش‌بینی کرد: من از همین جا به شما می‌گویم که با شهادت سردار حسن تهرانی مقدم یک اتفاق بزرگ رخ خواهد داد و ما خواهیم فهمید خداوند برای چه این بزرگواران را از قفس آزاد کرد.
بنیانگذار قدرت موشکی سپاه
سردار سرلشگر غلامعلی رشید جانشین ريیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در حاشیه مراسم گرامیداشت سومین روز شهدای غدیر سپاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید تهرانی مقدم در عرصه علوم نظامی بسیار کارآمد بود؛ به طوری که چهره‌ای نظریه پرداز به شمار می‌آمد، وی را از بنیانگذاران قدرت موشکی سپاه خواند.
اسامی 21 شهید انفجار بیدگنه
آن‌گونه که خبرگزاری مهر گزارش داده است، اسامی شهدای انفجار زاغه مهمات پادگان‌های سپاه در غرب استان تهران بر روی پلاکاردی در مراسم بزرگداشت سومین روز شهدای غدیر درج شده بود.
این اسامی عبارتند از: سردار حسن تهرانی مقدم، سید رضا میر حسینی، سعید نبی‌پور خمامی، مهدی نواب، بایرام علی صفری، مهدی دشتبان زاده، علی‌اصغر منصوریان، اسماعیل محمدی، علی کنگرانی، امید طلائیان، محمد سلگی، مرتضی محمدرضاپور، وحید رنجبر، محمد غلامی، سیدمحمد حسین فردویی، وحید عزیزی، میثم جهانگیری، مهدی حاتمی نسب، سیدرضا محمدزاده، جواد سلیمی و یوسف قارلوقی.

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پیام‌های داخل این موضوع
RE: جزئيات انفجار در زاغه مهمات - learninweb - 11-19-2011 04:58 AM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید