ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعيه مهم بانك مركزي : رمز كارت بانك را تغيير دهيد
04-15-2012, 02:52 PM
ارسال: #1
اطلاعيه مهم بانك مركزي : رمز كارت بانك را تغيير دهيد
اطلاعيه مهم بانك مركزي:
رمز كارت بانك را تغيير دهيد

دنياي اقتصاد - بانك مركزي در اطلاعيه‌اي مهم از دارندگان كارت‌هاي بانكي خواست نسبت به تغيير رمز كارت خود اقدام كنند. در اطلاعيه اين بانك آمده است: در پي بروز برخي شايعات در فضای مجازي و به منظور ارتقای سطح ايمني، ايجاد محدوديت در دسترسي غيرمجاز به شبكه كارتي كشور و حفاظت مشتريان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشي از آن، دارندگان كارت‌هايی كه طي چند ماه گذشته رمز خود را تغيير نداده‌اند، نسبت به تغيير رمز كارت اقدام كنند.اين بانك توصيه كرده است رمز‌هاي مخفي و اينترنتي كارت‌ها هر سه ماه يك بار تغيير كند.

اطلاعيه بانك مركزی در خصوص كارت‌های بانكی
رمزها را تغيير دهيد
دنیای اقتصاد- پس از آنكه شايعه‌اي در خصوص پخش اطلاعات سه ميليون كارت بانكي در فضاي مجازي منتشر شد، بانك مركزي در اطلاعيه‌اي از تمام دارندگان كارت‌هاي بانكي خواست نسبت به تغيير رمز خود اقدام كنند. هفته گذشته يك وبلاگ با انتشار اطلاعات سه ميليون كارت بانكي كه از سوي بانك‌هاي مختلف صادر شده، مدعي نبود امنيت لازم در اين زمينه شد.
روز گذشته پس از انعكاس گسترده اين اقدام در فضاي رسانه‌اي برخي بانك‌ها از مشتريان خود درخواست كردند رمز كارت خود را تغيير دهند. روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعيه‌اي كه آن را مهم عنوان كرد از مردم خواست رمز كارت خود را با هدف جلوگيري از سوء‌استفاده احتمالي تغيير دهند. اين بانك اعلام کرد: در پي بروز برخي شايعات در فضای مجازي و به منظور ارتقای سطح ايمني، ايجاد محدوديت در دسترسي غيرمجاز در شبكه كارتي كشور و حفاظت مشتريان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشي از آن، به بانك‌های كشور ابلاغ شد. ضمن اعلام مراتب به دارندگان كارت‌هايی كه طي چند ماه گذشته رمز خود را تغيير نداده‌اند، با مراجعه به خودپردازها يا شعب بانك مربوطه نسبت به تغيير رمز كارت اقدام كنند. ضمن پوزش از برخي مشتريان بانك‌ها كه ناچار به تغيير اجباري رمز خود هستند، لازم به ذكر مي‌داند اتخاذ اين تمهيدات صرفا به منظور ارتقای سطح ايمنی كارت‌ها صورت پذيرفته و در ادامه توصيه‌های قبلي اين بانك و بانك‌هاي كشور مبني‌بر رعايت نكات ايمنی در خصوص نگهداری و كاربری كارت‌ها به مشتريان اكيدا توصيه مي‌شود، حداقل هر سه ماه يك بار نسبت به تغيير رمز اول و دوم (اينترنتي) كارت خود اقدام كرده و از قراردادن رمزهای كارت در اختيار اشخاص ديگر تحت هر عنوان جداً اجتناب كنند. البته اگر اخبار اعلام شده در زمينه ضعف امنيتي تاييد شود علاوه بر تغيير رمز، بانك مركزي نيز اقدامات لازم براي ارتقاي سطح امنيتي در نرم‌افزارهاي مورد استفاده بانك‌ها را در دستور كار قرار دهد.

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پیام‌های داخل این موضوع
اطلاعيه مهم بانك مركزي : رمز كارت بانك را تغيير دهيد - learninweb - 04-15-2012 02:52 PM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید