ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری Word 2016
12-09-2015, 11:20 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-09-2015 11:22 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری Word 2016
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی در زیر آموزش تصویری Word 2016 را بررسی میکنیم توجه کنید که شما میتواند آموزش Word 2016 را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش Word دانلود کنید. در انتهای این آموزش تصویری نیز کل آموزش (هم متن و هم تصویری) در یک فایل PDF پیوست است.

نرم‌افزار Word یک ویرایشگر متن قدرتمند است که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده و به شما امکان می‌دهد تا متن مورد نظر خود را ایجاد و ویرایش کنید. در فصل قبل روش نصب این نرم‌افزار را بررسی کردیم. اکنون می‌خواهیم نرم‌افزار Word را اجرا کنیم. روی دکمه Start کلیک کنید.
منوی All apps را باز کنید.
روی گزینه Word 2016 کلیک کنید.
[تصویر: 001.jpg]

اکنون نرم‌افزار Word اجرا شده است و می‌توانید محیط آن را مشاهده کنید. در ادامه با قسمتهای مختلف این نرم‌افزار آشنا خواهید شد. برای ایجاد یک سند جدید و خالی، روی گزینه Blank document کلیک کنید.
[تصویر: 002.jpg]

اکنون نرم‌افزار Word اجرا شده است و می‌توانید محیط آن را مشاهده کنید. در ادامه با قسمتهای مختلف این نرم‌افزار آشنا خواهید شد
قسمت مشخص شده با کادر میله عنوان پنجره Word نام دارد. در این قسمت نام سندی که در حال کار بر روی آن هستیم نمایش داده می‌شود. تا زمانی که نامی برای فایل یا سند خود انتخاب نکرده‌اید نرم‌افزار Word بصورت پیش‌فرض یک نام برای آن انتخاب می‌کند. در این مثال نام این سند Document1 می‌باشد.
[تصویر: 003.jpg]

در سمت چپ میله عنوان یک میله ابزار کوچک به نام Quick Access ‌قرار دارد. این میله ابزار شامل ابزارهایی است که زیاد استفاده می‌شوند. اکنون سه دکمه در این میله ابزار وجود دارد
روی دکمه مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 004.jpg]

در این قسمت لیست دکمه‌هایی که می‌توانید بر روی این میله ابزار Quick Access قرار دهید نمایش داده شده است. اکنون در کنار سه گزینه Save، Undo و Redo علامت تیک وجود دارد. در صورتیکه بر روی یکی از سه گزینه فوق کلیک کنید دکمه مربوط به آن از میله ابزار Quick Access حذف می‌شود. در صورتیکه بر روی گزینه‌های دیگر کلیک کنید دکمه مربوط به آن گزینه روی میله ابزار اضافه می‌شود.
در محلی خارج از منو کلیک کنید تا این منو بسته شود.
[تصویر: 005.jpg]

با کلیک بر روی File پنجره ذخیره فایل، باز کردن، چاپ و ... باز می‌شود. روی File کلیک کنید.
بصورت پیش‌فرض در لیست سمت چپ گزینه Open انتخاب شده است. در وسط هم قسمت Recent انتخاب شده است. با انتخاب Recent فایلهایی که اخیراً با آنها کار کرده‌اید نمایش داده می‌شوند. در ادامه این نرم‌افزار آموزشی گزینه‌های موجود در این قسمت را بررسی خواهیم کرد. روی دکمه Back کلیک کنید.
[تصویر: 006.jpg]

در قسمتی که با کادر مشخص شده است مجموعه ابزارهای Word قرار دارند. به این مجموعه Ribbon گفته می‌شود. Ribbon دارای چندین برگه یا قسمت است. اکنون بصورت پیش‌فرض برگه Home فعال است. در برگه Home ابزارهایی که از همه بیشتر استفاده می‌شوند قرار دارند.
[تصویر: 007.jpg]

در صورتیکه به ابزارهای موجود در Ribbon توجه کنید مشاهده می‌کنید که در قسمت Home این ابزارها در پنج دسته قرار دارند. هر دسته شامل ابزارهای مرتبط به هم است. اکنون از سمت چپ به راست گروه‌های ابزار Clipboard، Font، Paragraph، Styles و Editing قرار دارند.
[تصویر: 008.jpg]

در پایین و سمت راست بعضی از گروه‌ها یک دکمه با فلش کوچک قرار دارد. با کلیک بر روی این دکمه پنجره‌ای باز شده و ابزارهای دیگر مربوط به این دسته را نمایش می‌دهد. برای مثال روی دکمه مشخص شده که مربوط به گروه Font است، کلیک کنید.
[تصویر: 009.jpg]

اکنون پنجره Font نمایش داده شده است. در این پنجره می‌توانید به تمامی امکانات مربوط به Font دسترسی داشته باشید. روی دکمه Cancel کلیک کنید.
[تصویر: 010.jpg]

ابزارهایی که بصورت کمرنگ در Ribbon نمایش داده می‌شوند، ابزارهایی هستند که هم اکنون نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. این ابزارها در شرایط خاصی فعال خواهند شد.
نوع دیگر ابزارها دکمه‌هایی هستند که می‌توانند فشرده یا غیر فشرده باشند. زمانی که فشرده یا فعال هستند با یک زمینه خاکستری رنگ نمایش داده می‌شوند.
ناحیه سفیدی که توسط کادر مشخص شده است ناحیه کاری سند است. شما متن، تصویر، جدول و ... را در این قسمت قرار می‌دهید.
در نرم‌افزار Word دو خط‌کش عمودی و افقی وجود دارند که به ترتیب در بالا و سمت چپ سند قرار می‌گیرند. این دو خط‌کش بصورت پیش‌فرض نمایش داده نمی‌شوند. برای نمایش خطکشها، روی برگه View کلیک کنید.
[تصویر: 011.jpg]

روی گزینه Ruler کلیک کنید تا خط‌کشها نمایان شود.
[تصویر: 012.jpg]

مشاهده می‌کنید که دو خط‌کش نمایش داده شده‌اند.
با استفاده از میله لغزان موجود در سمت راست سند شما می‌توانید قسمت پایین صفحه خود را مشاهده کنید. بر روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 013.jpg]

به این ترتیب اکنون پایین صفحه قابل مشاهده است. بصورت پیش‌فرض صفحه‌ای که اکنون نمایش داده شده است مطابق با اندازه یک کاغذ A4 می‌باشد.
در پایین پنجره برنامه Word نوار وضعیت یا Status Bar قرار دارد. در این قسمت خصوصیات مربوط به این سند نوشته می‌شود. اکنون به ترتیب از چپ به راست نوشته شده که در صفحه یک از کل صفحات که یک صفحه است قرار داریم و تعداد صفر کلمه تایپ شده است. در ادامه نیز زبان فرهنگ لغتی که غلطهای املایی را بررسی می‌کند نمایش داده می‌شود.
در قسمت مشخص شده از نوار وضعیت کلیک راست کنید.
( کلیک راست : ماوس را به محل مشخص شده برده و سپس دکمه راست ماوس را یکبار فشار دهید.)
[تصویر: 014.jpg]

گزینه‌های دارای علامت چک گزینه‌هایی هستند که در نوار وضعیت نمایش داده خواهند شد. در محلی خارج از منو کلیک کنید تا این منو بسته شود.
[تصویر: 015.jpg]

برای درک بهتر محیط Word در ادامه یک متن وارد می‌کنیم.
در قسمت مشخص شده 3 نوع نحوه نمایش متن را می‌توانید تعیین کنید. این گزینه‌ها از چپ به راست به شرح زیر هستند:
Read Mode : نمای خواندن
Print Layout : نمای چاپ ( اکنون فعال است)
Web Layout : نمای وبمتنی که چاپ می‌شود همان حالت Print Layout است و بقیه حالتها فقط برای نمایش هستند. روی دکمه Read Mode کلیک کنید.
[تصویر: 016.jpg]

اکنون در نمای خواندن قرار داریم، برای مشاهده نمای وب روی دکمه Web Layout کلیک کنید.
[تصویر: 017.jpg]

نمای Web Layout سند شما را بصورتیکه در شبکه اینترنت منتشر می‌شود نمایش می‌دهد. این نما زمانی کاربرد دارد که می‌خواهید از Word برای ایجاد صفحات وب استفاده کنید.
یکی از امکاناتی که در برنامه Word، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان بزرگ‌نمایی یا Zoom می‌باشد. در Word ابزار مربوط به بزرگ‌نمایی در انتهای سمت راست نوار وضعیت قرار دارد.
یک روش برای استفاده از امکانات بزرگ‌نمایی، استفاده از دکمه Zoom level می‌باشد. با کلیک بر روی این دکمه پنجره‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید بزرگ‌نمایی سند را تغییر دهید. روی دکمه Zoom Level کلیک کنید.
[تصویر: 018.jpg]

همانطور که مشاهده می‌کنید پنجره‌ای ظاهر شده است که با استفاده از گزینه‌های موجود در آن می‌توانید بزرگ‌نمایی سند را تغییر دهید. شما در ادامة همین فصل با گزینه‌های موجود در این پنجره بیشتر آشنا خواهید شد. روی دکمه Cancel کلیک کنید.
[تصویر: 019.jpg]

ابزار دیگری که در Word به منظور بزرگ‌نمایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دکمه لغزنده Zoom می‌باشد که در نوار وضعیت قرار دارد. در دو سمت راست و چپ این دکمه به ترتیب یک علامت مثبت و یک علامت منفی وجود دارد که لغزاندن دکمه به سمت علامت مثبت موجب بزرگ‌نمایی و لغزاندن آن به سمت علامت منفی موجب کوچک‌نمایی سند می‌شود. همچنین برای بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی می‌توانید مستقیماً روی علامت مثبت و منفی نیز کلیک کنید. در اینجا ما با استفاده از این ابزار، سند را کوچک‌نمایی می‌کنیم. روی علامت منفی مشخص شده در قسمت Zoom کلیک کنید.
[تصویر: 020.jpg]

مشاهده می ‌کنید که نمای سند کوچک‌تر شده است. به همین ترتیب و با استفاده از علامت مثبت موجود در سمت راست کلید لغزان Zoom می توانید اندازه نمای سند را بزرگ‌تر کنید. روی علامت مثبت مشخص شده در قسمت zoom کلیک کنید.
[تصویر: 021.jpg]

برای بزرگنمایی ابزارهای دیگری نیز وجود دارد این ابزارها در برگه View موجود هستند. روی برگه View کلیک کنید.
در قسمت Views نماهای مختلف نمایش داده شده‌اند.
Read Mode : حالت خواندن
Print Layout : نمای چاپی
Web Layout : نمای وب ( اکنون فعال است)
Outline : نمای ساختاری
Draft : نمای عادی
روی نمای Print Layout کلیک کنید.
[تصویر: 022.jpg]

در قسمت Zoom می‌توانید ابزار مربوط به بزرگ‌نمایی را مشاهده کنید. در سمت راست این قسمت از بالا به پایین سه ابزار وجود دارد که به ترتیب One Page، Two Pages و Page Width هستند. دو ابزار One Page و Two Pages در این قسمت به ترتیب برای نمایش تک صفحه‌ای و دو صفحه‌ای سند به‌کار می‌روند. گزینة Page Width موجب می‌شود تا عرض سند با عرض پنجره Word هماهنگ شود. ابزاری که با عبارت 100% مشخص شده است، موجب نمایش سند در اندازة واقعی و عادی آن می‌شود اما اگر هیچ یک از ابزارهای معرفی شده برای بزرگ‌نمایی مورد نظر شما نباشد می‌توانید با استفاده از دکمه Zoom، بزرگ‌نمایی مورد نظر خود را بطور دقیق تعیین کنید. روی دکمه Zoom کلیک کنید.
[تصویر: 023.jpg]

پنجره بزرگ‌نمایی یا Zoom گزینه‌های متعددی را برای بزرگ‌نمایی در اختیار شما قرار می‌دهد. قسمت Percent در این پنجره به شما کمک می‌کند که بتوانید میزان بزرگ‌نمایی را به‌صورت یک عدد بر حسب درصد تعیین کنید. انتخاب یک عدد بزرگتر از 100% موجب عمل بزرگ‌نمایی یا Zoom in و انتخاب یک عدد کوچکتر از 100% موجب عمل کوچک‌نمایی یا Zoom Out می‌شود.
با کمک عمل کوچک‌نمایی یا Zoom Out، می‌توانید در هر لحظه مقدار بیشتری از سند را ببینید. با این عمل در واقع شما اندازه سند را روی صفحة نمایش کوچکتر می‌کنید. با عمل بزرگ‌نمایی یا Zoom In، امکان نمایش سند بصورت نزدیک‌تر و با جزئیات بیشتر وجود دارد. توجه کنید که این بزرگ یا کوچک‌نمایی، فقط در صفحة نمایش بوده و تأثیری در اندازة سند چاپ شده ندارد. روی گزینة %200 کلیک کنید.
روی دکمه OK کلیک کنید.
[تصویر: 024.jpg]

با این کار اندازة بزرگ‌نمایی سند، دو برابر اندازة معمولی آن شده است. حالا بهتر است بزرگ‌نمایی را یک‌بار دیگر تغییر دهیم. روی ابزار Zoom کلیک کنید.
در این مرحله ما قصد داریم میزان بزرگ‌نمایی سند را با استفاده از قسمت Percent انجام دهیم. روی جعبه متن Percent دابل کلیک کنید.
[تصویر: 025.jpg]

عدد 50 را تایپ کنید.
روی دکمه OK کلیک کنید.
[تصویر: 026.jpg]

به این ترتیب بزرگ‌ نمایی سند را به %50 تغییر دادیم و در واقع سند را کوچک نمایی کردیم. حالا بهتر است به نمای عادی یا %100 باز گردیم. برای این منظور کافی است که روی دکمه %100 کلیک کنید.
[تصویر: 027.jpg]

تا اینجا با برخی از ابزارهای اولیه Word آشنا شدید. برای ساخت یک سند جدید روی File کلیک کنید.
بصورت پیش‌فرض گزینه Info انتخاب شده است. با استفاده از گزینه Info مشخصات کلی سند کنونی نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه New نیز یک سند جدید ایجاد می‌شود. با کلیک بر روی دکمه Open نیز می‌توانید یک سند جدید را باز کنید.
توسط گزینه Export می‌توانید فایل را با فرمتهای مختلفی همانند PDF یا فرمتهای قدیمی Word ذخیره کنید. با کلیک بر روی دکمه Close سند کنونی بسته می‌شود. با استفاده از گزینه Account می‌توانید کد کاربری خود در Office را وارد کنید تا بوسلیه آن فایلهای Word خود را در اینترنت ذخیره کنید و هر کجا که بودید توسط این کد کاربری دوباره به فایلهای خود دسترسی داشته باشید. با استفاده از گزینه Options نیز تنظیمات Word را می‌توانید تغییر دهید.
در این فصل و فصلهای دیگر این نرم‌افزار آموزشی تمامی این موارد را بررسی خواهیم کرد. برای بستن سند کنونی روی دکمه Close کلیک کنید.
[تصویر: 028.jpg]

پیغام ظاهر شده به شما اطلاع می‌دهد که سندی که قصد خروج از آن را دارید، ذخیره نشده است و اینکه آیا مایل به ذخیره آن هستید یا خیر. با کلیک بر روی دکمه Save این سند ذخیره خواهد شد. روی دکمه Don’t Save کلیک کنید.
[تصویر: 029.jpg]

روی File کلیک کنید.
[تصویر: 030.jpg]

اکنون بصورت پیش‌فرض لیست Recent نمایش داده شده است. قسمت سمت راست، شامل لیست آخرین فایل‌های بازشده در Word می‌باشد. اما از آنجا که تا این مرحله ما هیچ فایلی را باز نکرده‌ایم، این لیست در حال حاضر خالی است.
همانطور که بیان شد گزینه Options پنجره‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید به تنظیمات قسمتهای مختلف Word دسترسی پیدا کنید. روی گزینه Options کلیک کنید.
[تصویر: 031.jpg]

در سمت چپ نام هر گروه از گزینه‌ها و در سمت راست این پنجره گزینه‌هایی برای دسترسی به تنظیمات قسمت‌های مختلف Word قرار گرفته است. برای مثال می‌خواهیم واحد خط‌کشها را به سانتی‌متر تغییر دهیم. روی گروه Advanced کلیک کنید.
روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 032.jpg]

روی لیست باز شونده مشخص شده کلیک کنید.
در این قسمت لیست واحدهای مختلف را مشاهده می‌کنید. روی گزینه Centimeters کلیک کنید.
روی دکمه OK کلیک کنید.
[تصویر: 033.jpg]

برای ایجاد یک سند جدید روی File کلیک کنید.
روی گزینه New کلیک کنید.
گزینه‌های موجود در این قسمت به شما امکان ایجاد یک سند از روی الگوهای موجود را می‌دهد. یک الگو یک سند است که بر روی آن طراحی انجام شده است و با انتخاب آن الگو شما می‌توانید در آن تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید یا متن خود را در آن تایپ کنید.
درصورتی‌که به شبکه اینترنت نیز متصل باشید یک سری الگوی آماده از سایت مایکروسافت دانلود خواهد شد که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید. برای جستجوی یک الگو کافی است نام آن را در قسمت search for online templates وارد کنید.
در این مثال ما قصد داریم یک سند خالی ایجاد کنیم. روی Blank document کلیک کنید.
[تصویر: 034.jpg]

با این کار یک سند جدید ایجاد شده است. این سند کاملاً خالی بوده و آماده است تا شما مطالب مورد نظرتان را در آن وارد کنید. در صفحة بعد ما به عنوان نمونه متنی را در این سند تایپ می‌کنیم.
همانطور که مشاهده می‌کنید، متنی را در این سند تایپ کرده‌ایم و کار ما با سند به پایان رسیده است. اکنون می‌خواهیم این سند را ذخیره کنیم تا بعداً نیز بتوانیم به آن دسترسی داشته باشیم.
برای ذخیره کردن یک سند می‌توانید از دکمه Save واقع در میله ابزار Quick Access یا گزینه Save موجود در منوی File استفاده کنید. روی دکمه Save واقع در میله ابزار Quick Access کلیک کنید.
[تصویر: 035.jpg]

در اولین ذخیره‌سازی پنجرة Save As باز می‌شود تا آدرسی که می‌خواهید فایل خود را در آن ذخیره کنید تعیین کرده و نام فایل را تایپ کنید. در صورتیکه یک سند قبلاً ذخیره شده باشد با فشردن دکمه Save سند ذخیره می‌شود و آدرس و نام از شما پرسیده نمی‌شود. اکنون باید محل ذخیره‌سازی را انتخاب کنیم. در این قسمت یک سری گزینه برای دسترسی سریع به مکانهای مختلف وجود دارد برای مثال با کلیک بر روی گزینه Desktop در آدرس Desktop قرار می‌گیریم. روی گزینه This PC دابل کلیک کنید.
[تصویر: 036.jpg]

در اولین ذخیره‌سازی فایل Word بطور خودکار اولین کلمات کوتاه در متن را بعنوان نام فایل پیشنهاد می‌دهد. برای تغییر این نام عبارت Sample را تایپ کنید.
اکنون شما می‌توانید محل قرارگیری فایل را تعیین کنید. می‌خواهیم این فایل را در شاخه Eniac واقع در Documents ذخیره کنیم. برای ساخت یک شاخه روی دکمه New Folder کلیک کنید.
[تصویر: 037.jpg]

عبارت Eniac را تایپ کنید.
دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید.
[تصویر: 038.jpg]

روی شاخه Eniac دابل کلیک کنید.
[تصویر: 039.jpg]

اکنون با کلیک بر روی دکمه Save این فایل با نام Sample در داخل شاخه Eniac ذخیره می‌شود. در قسمت Save as type می‌توانید تعیین کنید که این متن به چه فرمت یا قالبی ذخیره شود. بصورت پیش‌فرض بصورت یک فایل word ذخیره می‌شود و می‌توانید آن را با برنامه word باز کنید.
لیست Save as type را باز کنید.
همانطور که در لیست مشاهده می‌کنید می‌توانید این فایل را برای نسخه‌های قبلی Office نیز ذخیره نمائید تا در کامپیوتری که نسخه ‌قبلی Office در آن نصب شده است این فایل قابل استفاده باشد.
با ذخیره کردن این فایل با فرمت PDF می‌توانید این فایل را به افرادی که دارای برنامه Acrobat Reader هستند بدهید. با ذخیره کردن با فرمت XPS نیز می‌توان این فایل را در هر کامپیوتری که دارای ویندوز نسخه ویستا به بعد باشد با برنامه XPS Viewer مشاهده کرد و چاپ نمود توجه کنید که فرمت XPS دیگر امکان تغییر را به شما نمی‌دهد.
با انتخاب گزینه Web Page نیز می‌توان این صفحه به عنوان یک صفحه وب با فرمت HTML ذخیره کرد. با انتخاب گزینه Plain Text فقط متن موجود در سند بدون فرمتهای اندازه فونت و رنگ و ... که در فصلهای بعدی به بررسی آنها خواهیم پرداخت بصورت یک فایل متنی ذخیره می‌شود.
روی گزینه Word Document کلیک کنید.
[تصویر: 040.jpg]

گزینه‌های Authors و Tags در پائین پنجره این امکان را می‌دهند که برخی اطلاعات مربوط به سند مانند نام ناشر و برخی اطلاعات مفید دیگر را نیز به همراه سند ذخیره کنید. در این صورت می‌توانید نام ناشر را در قسمت Authors و هر اطلاعات لازم دیگر را در قسمت Tags وارد نمائید.
انتخاب گزینة Save Thumbnail موجب می‌شود تا فایل به گونه‌ای ذخیره شود که در هنگام مرور فایل از طریق پنجرة مرورگر ویندوز، یک پیش‌نمایش کوچک از سند، نشان داده شود. روی گزینه Save Thumbnail کلیک کنید تا انتخاب شود.
تا این مرحله ما تمام تنظیمات لازم برای ذخیره‌سازی سند را انجام دادیم. برای ذخیره سند روی دکمه Save کلیک کنید.
[تصویر: 041.jpg]

اکنون می‌توانید بدون آنكه هیچ كلمه‌ای را در متن از دست بدهید از برنامه خارج شوید. زیرا متن كاملاً ذخیره شده است. شما می‌توانید یك نسخه پشتیبان (Backup) از سند نیز تهیه كنید. با این کار در صورتیکه در این فایل تغییرات ناخواسته‌ای رخ دهد یا اینکه پاک شود می‌توانید از نسخه پشتیبان استفاده کنید. این امر با ذخیره كردن فایل موجود با یك نام متفاوت در پنجره Save As امكان‌پذیر است. برای این منظور می‌توانید از گزینه Save As واقع در منوی File استفاده کنید. روی File کلیک کنید.
[تصویر: 042.jpg]

روی گزینة Save As کلیک کنید.
روی گزینه This PC دابل کلیک کنید.
[تصویر: 043.jpg]

Word بطور خودکار نام فعلی فایل را در قسمت File name قرار داده است. می‌خواهیم به دنبال نام قبلی فایل، کلمة Backup را هم اضافه کنیم تا نام فایل پشتیبان مشخص شود. دکمه حرکت مکان نما به سمت راست را از صفحه کلید فشار دهید.
(منظور دکمه‌ای است که دارای فلش سمت راست می‌باشد.)
[تصویر: 044.jpg]

دکمه Space صفحه كلید را فشار دهید.
(منظور كلید باریك و بلند پائین صفحه كلید می‌باشد)عبارت Backup را تایپ كنید. (توجه داشته باشید كه حروف این عبارت با هم فاصله ندارند)روی دکمه Save كلیك كنید.
[تصویر: 045.jpg]

به این ترتیب شما یک فایل پشتیبان از فایل اصلی خود ایجاد نمودید. توجه کنید که نام این فایل در میلة عنوان نمایش داده شده است و هم اکنون این فایل باز است.
برای خارج شدن از برنامة Word، روی دکمه Close کلیک کنید.
[تصویر: 046.jpg]

برای مشاهده فایل Word، روی آن دابل کلیک کنید.
[تصویر: 047.jpg]

یکی دیگر از امکانات جدید اضافه شده است به نرم افزار Word، قابلیت برگشت به محلی از متن است که در هنگام بستن فایل در آنجا قرار داشتید. برای مثال دو بار دکمه Page Down صفحه کلید را فشار دهید .
[تصویر: 048.jpg]

روی قسمت مشخص شده با کادر قرمز کلیک کنید تا کرسر به این مکان منتقل شود.
[تصویر: 049.jpg]

حال فرض کنید تا اینجا بر روی فایل کار کرده‌ایم و می‌خواهیم از برنامه Word خارج شویم و سپس بعد از برگشت به این فایل از همین مکان به ادامه کار بپردازیم. برای خروج روی دکمه Close کلیک کنید.
[تصویر: 050.jpg]

برای ادامه کار با فایل، روی فایل مشخص شده دابل کلیک کنید.
[تصویر: 051.jpg]

به کادر مشخص شده توجه کنید.در این کادر مشخص شده است که آخرین باری که در حال دیدن این فایل بودیم چند ثانیه پیش بوده است(A few seconds ago). برای رفتن به محلی که در آن قرار داشتیم، روی کادر مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 052.jpg]

همانطور که مشاهده میکنید. به قسمتی که در حال مشاهده آن بودیم برگشتیم.
در نسخه جدید آفیس شما میتوانید فایل‌های PDF را مشاهده و ویرایش کنید. البته به شرطی که فایل PDF برای ویرایش قفل نشده باشد. برای مثال قصد داریم فایل متنی باز شده را به فایل PDF تبدیل کنیم به عبارت دیگر با فرمت PDF ذخیره کنیم، روی File کلیک کنید.
[تصویر: 053.jpg]

روی گزینه Save As کلیک کنید.
برای تعیین محل ذخیره‌سازی، روی گزینه Desktop کلیک کنید.
[تصویر: 054.jpg]

روی لیست باز شوند Save as type کلیک کنید.
روی گزینه PDF کلیک کنید.
روی دکمه Save کلیک کنید.
[تصویر: 055.jpg]

اکنون فایل PDF ذخیره شده و سپس با برنامه Microssoft Edge (کاوشگر اینترنت) باز شده است. حال شما می‌توانید فایل PDF را مشاهده کنید. روی دکمه Close کلیک کنید.
[تصویر: 056.jpg]

اکنون می‌خواهیم فایل PDF را در محیط Word باز کنیم و آن را ویرایش کنیم یا تغییر دهیم، برای اینکار روی File کلیک کنید
[تصویر: 057.jpg]

روی Open کلیک کنید.
روی Browse کلیک کنید.
[تصویر: 058.jpg]

روی فایل PDF مشخص شده دابل کلیک کنید.
[تصویر: 059.jpg]

روی گزینه OK کلیک کنید.
[تصویر: 060.jpg]

همان طور که مشاهده میکنید فایل PDF باز شده است و می‌توانید آنرا تغییر نیز بدهید و حتی آن را بصورت یک فایل PDF جدید ذخیره کنید . کاربر گرامی، شما اکنون در پایان این بخش هستید
[تصویر: 061.jpg]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
11-04-2020, 07:36 PM
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری Word 2016
Roku is a streaming device, which is a reasonable roku activation and other Set-up Box. Roku is a bundle of amusement, where client can stream for boundless motion appears, web arrangement, news, animation and a lot more projects.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
11-20-2020, 03:27 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-20-2020 03:29 PM، توسط Mahi01.)
ارسال: #3
RE: آموزش تصویری Word 2016
Attempt http://downoffice.com/setup which is extremely simple to install, download and recover. Utilization of it is additionally straightforward and the client can become familiar with the utilization of it without any problem. http://office.com-setup.en.brosft.com Online Support&help alternative is likewise accessible in all application which gives a moment rule.Microsoft http://livemyaccount.com Office Setup is the complete bundle of Microsoft programs as it takes to the a variety of jobs, servers, and affiliations like PowerPoint, Excel, Word, Outlook, Publisher, OneNote, and Access.

To activate office setup you need to visit  http://unitedstates-office.com/setup where you can find what all you can do on office setup.office Remote turns your phone into a smart remote that interacts with Microsoft Office on your PC. https://oofficecom.com/office-com-setup.html The app lets you control Word, Excel, and PowerPoint from across the room, so you can walk around freely during presentations.You will use your Microsoft account for everything you do with Office .  https://officsetup.com If you use a Microsoft service, such as Outlook.com, OneDrive, Xbox Live, or Skype, https://officesetup.consofts.com/ you already have an account.

Download norton antivirus to make your computer virus free with the best support and tech team. http://setupkey.net Feel free to contact us. Norton web security is commonly used antivirus gives the least requesting to use and most intutive affirmation for your PC and your mobiles .present it and negligence viruses,spyware,root-units - , Download norton 360 hackers. https://httpsmynortoncomhome.com for more nuances visit.To enact the Norton setup, select the Activate Now option at the base. To recharge the membership for Norton, select the Help choice and snap on Enter item key. https://httpsmynortoncomhome.com/setup Cautiously type the right Norton item key in the clear. Snap on the Next catch.Go through with for more details.

Download Norton Mobile Security and Antivirus https://httpsmynorton.com application that can shield your records from getting affected from any online malware or contamination norton setup product key.Go to the Norton Security Online page and click Get Norton Security Online. Type in your Xfinity ID and password, if you're asked. Create a Norton account, then sign in. https://httpsmynorton.com/onboard/home/setup Choose whether you want to install it on this device or another one. Start your installation. http://nortonsetupenterproductkey.consofts.com/ Click Run. Let the program run. If Windows asks for permission, click Yes.

Go to Roku page record enter Roku com association code appeared on Roku TV. http://linktvcode.com My Roku com associate not working use new Roku code.Roku is a streaming device, which is a reasonable roku setup and other Set-up Box. Roku is a bundle of amusement, http://onlinetvlink.com where client can stream for boundless motion appears, web setup, news, animation and a lot more projects.Giving users an unparalleled streaming experience, Team http://onlinetvmount.com takes great pride in being the number one streaming service providers in the world.

Sanction Roku associate, go to http://rokukok.com/link record enter Roku interface code appeared on Roku TV. My roku com interface not working use new Roku code.To download click for more subtleties. Roku is a gushing gadget, which is a sensible roku setup and other Set-up Box. http://rolinku.com/link.html Roku is a heap of diversion, where customer can stream for unlimited movement shows up, web game plan, news, liveliness and significantly more activities.Roku works by downloading video from the web, you at that point watch on your TV. The video isn't spared as it's viewed while Roku downloads or "streams" the video. Applications or "stations" are programs you load onto your Roku gadget that give you different films and TV appears. https://lite-roku.site This works a lot of like introducing applications on a cell phone or tablet.

Roku provides the simplest way to stream entertainment to your TV. On your terms. http://en-roku.com With thousands of available channels to choose from.Roku enables you to choose what gives you need to watch, and when you need to watch them. roku.com/link It resembles sitting in front of the TV as though everything is on-request. http://tv-roku.com Since Roku extraordinarily extends your on-request alternatives, you may even need one to enhance your link membership as opposed to supplanting it. I'll really expound on that later in the guide.Roku gives the least complex approach to stream stimulation to your TV. On your terms. http://en-roku.com/link With a large number of accessible channels to look over.

Are you looking for activating your Roku com link? http://tv-roku.com/link This can turn your tv into up to date streaming gadget, Rokucomlink you can stay advanced and stay.Learn how to link the Roku player to your TV using. Enter the Roku activation code which displays on your TV screen in https://rokuulink.com page. Activate roku device Follow the Quick Start Guide that accompanied your Roku gadget. For extra help setting up your Roku gadget, https://rokumylink.com visit the Setup and Troubleshooting segment of the Roku site given above.

Roku offers the accompanying seven gushing gadgets. There are five set-top gushing boxes, the Roku Ultra, Roku Premiere, Roku Premire+, Roku Express, and Express+. https://rokuvlink.com Roku Activation Code At that point there are two sticks, the Roku Streaming Stick and Roku Streaming Stick Plus.Roku.com/link - Steps to interface your Player to your TV. Roku activate gadget is the easiest method to stream stimulation to your TV. https://rokuxlink.com visit for roku .Stream hundreds of hit movies, TV shows and more https://rokuslink.com on the go with The Roku Channel, use it as a second remote, enjoy private listening, and more.

Webroot AntiVirus is a not too bad, secure program that successfully sees and shields you from Mac malware. http://keycodeactivation.com It has safe program remembers that single work for Safari, which also makes Webroot's less practical at perceiving a couple of Windows perils. Webroot digital security is an extreme web security suite for complete assurance against the present different scope of danger on windows. key highlights are 100% secure shopping, 1 snap infection examining, pernicious site separating, unblock antivirus. http://webmysafe.com if you need to introduce it at that point visit our site:Webroot AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. The small nearby program clears out the assailant and turns around its activities. https://securewebroot.com/safe It's an exceptionally unordinary framework, however testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well.

Webroot SecureAnywhereMobile Free keeps you secure when perusing, shopping, and depending on your Android gadget. https://sidwebroot.com This application utilizes the Device Administrator authorization.webroot is a simply used software,install extreme digital security at webroot safe or at https://sidwebroot.com/safe click here to download webroot safe.Webroot AntiVirus is a decent, secure program that effectively perceives and shields you from Mac malware. It has safe program includes that solitary work in Safari, which additionally makes Webroot's less viable at recognizing a few Windows dangers. https://wetwebroot.com Go to the link for more information: 

webroot is a light weighted software,install extreme digital security at webroot safe or at webroot safe introduce https://wetwebroot.com/safe click here to download webroot safe.Download Webroot Geek Squad Antiviurs If you own a device or system and you are connecting it to internet or another device then you must have antivirus software. https://wabrootsafe.com Virus or any risky threat like Malware, Trojan, Spyware, Rootkit or online hacking or attack can steal your data and damage your system.Much obliged to you for picking Webroot web security. https://websaferoot.com You're nearly secured! Essentially complete the accompanying strides beneath to finish your introduce.

Antivirus programming, for example, Webroot SecureAnywhere Antivirus baffles malware in two or three different ways. https://safewebsafe.com It filters information and squares infections that it recognizes. What's more, it evacuates malware that is as of now held up in a PC. https://websafesafe.com Webroot cyber security is a ultimate internet security suite for complete protection against today's diverse range of threat on windows. key features are 100% secure secure shopping, 1 click virus scanning, malicious website filtering, unblock antivirus. https://webrootmysafe.com if you want to install it then visit our site:Click on https://secure-webroot.com/secure to download your Webroot antivirus product and also get Webroot Installation Help at webroot.com/safe.Webroot Support Help.

McAfee antivirus works as a shield of device. It protect against virus, malware, online threats etc. You can easily download, install and activate McAfee products through https://mcafee.en.softdepots.com When you will go with this link, you can follow the process of downloading, installing and activating McAfee with activation code. https://mcaffeeactivate.com McAfee inception with Mcafee antivirus gives all-around protection blocking all the bothersome perils, malware disease which can hurt your PC.Introduce mcafee antivirus in your PC with high class experts and best tech group. Simply ring us and we are prepared to help you till the last moment of establishment https://25activatemcafe.com visit here.

If you want to protect all the important data files as well as laptops to get damaged may download https://mcafieactivate.com McAfee activate for your protection.Mcafee is a standout amongst the best antivirus to ensure your computer,laptop and otherdevices fromvirus attacks.Mcafee program shield your PC from infection. in the event that you need to introduce mcafee in your pc, visit: https://mcaafeeactivate.com for complete establishment and initiation.Activate your product. Activation normally occurs when you install your software, but if it hasn't, you can activate at any time. 1 Right-click the McAfee icon in your taskbar. https://mcafe25activate.com 2 From the menu, select Activate.

Activating the McAfee via  https://activatemcafe.com  could be the one-stop solution to all the security concern. McAfee is a renowned and trusted American based MNC which is popular for producing the antivirus software to protect the device against the online attacks. Enter 25 digit activation code is necessary to activate mcafee product key. https://mcafeiactivate.com McAfee is an antivirus software that helps you protect your device and personal / important information or data from Threats, Viruses, Malware, Trojans, and so on.

With https://mcafee25digitactivationcode.consofts.com/ you can prevent devices and network against threats like malware, https://mcafee.prodssites.com/ worms, spyware and runs in the background and does not cause any problem https://activatemcafee.prodssites.com nor slows down the computer.

McAfee helps organizations orchestrate a https://sites.google.com/mtsmcafee.com/activate/ truly integrated cyber environment that simultaneously protects, identifies and enhances security threats. https://sites.google.com/mtsmcafee.com/mcafee/ For consumers, McAfee protects your device at home and abroad from viruses, https://sites.google.com/mtsmcafee.com/m...mactivate/ malware and other threats.

Hulu supports a wide variety of devices that you can use to stream with us. http://gettvcode.com You can activate any of them at any time, as well as remove them from your account.Hulu Activation code will be on your TV when you open Hulu App. http://hulu.com-activate.en.brosft.com If your account required activation then it will display on your screen then use online. Hulu Plus is available for streaming on popular gaming consoles like PlayStation 3 (PS3), Xbox 360 and Roku, as well as on the computer. By downloading the Hulu Plus application and activating your account, you can stream television shows and movies from the Hulu site. http://set-hulu.com/activate visit hulu activate now.

To activate Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go to https://huluuactivate.com and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget. Hulu Plus channel Activation is available on Roku channel store. https://hululcode.com To access Hulu through Hulu.com or Hulu Plus app, you have to perform Hulu activate.Just Hulu gives you access to the biggest spilling library to watch a great many shows and motion pictures, elite Originals, past seasons, ebb and flow scenes, https://hululactivate.com and more on your preferred gadgets. You can even include Live TV for sports, news, and can't-miss occasions.

Hulu activate - http://huluactivation.consofts.com/ If you are getting trouble in your hulu activation code https://hulucomactivate.consofts.com Then you are at the best we will give you a complete guide of setup. Hulu activate - If you are getting trouble in your hulu activation code Then you are at the best we will give you a complete guide of setup. Skip to content. https://huluactivation.prodssites.com Recent posts . Sbcglobal phone number ; Oncor outage map .

Steps to Activate Avg retail enlistment Once you install AVG retail activation on your framework, you require to activate it as without activation it is extraordinary to get its feature. https://avg.en.softdepots.com In this way, enact AVG antivirus by following given advances carefully.Avg is a well- known name in the field of virus protection. The reason for which this name is common among all end users is its free antivirus and malware protection.It not only sounds https://codeavg.com/retail free but it provides a lot more with no money. It scans for virus and malware.

Apple ID is an authentication method used by Apple for iPhone, iPad, Mac and other Apple devices. https://apple-ids.com Apple IDs contain user personal information and settings. When an Apple ID is used to log into an Apple device - List of iOS devices, the device will automatically use the settings associated with the Apple ID.

Go to your Apple ID account page and click Forgot Apple ID or password. When you're asked to enter your Apple ID, click "If you forgot your Apple ID", https://status-apple.com/recover and you can look it up. Enter your first name, last name, and email address. If you enter the wrong email address, you can try again with a different one. https://status-apple.com/recovery If your mobile number is your Apple ID, these steps won't work. Try a different email.To recover apple password Go to your Apple ID account page that is https://apple-recover.com and click Forgot Apple ID or password. When you're asked to enter your Apple ID, click "If you forgot your Apple ID", and you can look it up. Enter your first name, last name, and email address.

System Mechanic Free keeps your PC running at peak performance and stability with advanced PC optimization, repair and maintenance features. https://system-mechanic.en.softdepots.com/ To install the most current version of System Mechanic Ultimate Defense, download the System Mechanic download manager via your internet.System Mechanic is the essential PC performance package that helps you automatically fix and speed up your PC. https://systemmechanic.net System Mechanic is the most effective way to restore and maintain maximum PC speed and stability.

If your computer does not have the CD-ROM drive or you do not have the Setup CD, follow the steps given below. Visit https://canoniijsetup.com Click Set Up. Either type in the model name of your printer, or click the first two letters shown under First Letters.The Canon printer enhances scan functionality, and includes a robust security feature set. Using a Canon printer service phone, you can get a full installation of the Canon printer and go to the installed Canon printer to download the https://canon.comijijsetup.com driver.Canon Printers are best for you, whether you are professional or simply looking for your personal use. https://canonijstart.com Canon printers have revolutionized the printing era by producing versatile and high-quality printers. So, to obtain outstanding and high-quality prints, it is mandatory to setup the canon printer. Download and install the canon printer driver from https://canon.ijstartij.com and get started with it.

The Canon, the famous brand has everything in it's variety starting from their cameras, https://canon.comijset-up.com to cinematography solutions to the scanner as well as printers – each single thing has its own specific productivity. Download from https://canon.comijij.com and setup on your device. Canon printers are all in one printer that facilitates print, copy and scan. https://canon.comijij.com/setup The canon printers are designed for personal as well as business use.

Canon printer that can be downloaded via canon. https://startssetup.com page is the best wireless printer that you can connect to your device and print data smoothly. Canon ijsetup CD is not the well-suited technique to use https://ijstartt.com setup installation for longer. One can also install from anther https://canoncomijsetup.consofts.com/ origin if your device is having issues in the online installation or any other.

Canon.com ijsetup https://canonijstartcanon.prodssites.com - Before knowing about the process to connect https://ijcanoncomsetup.prodssites.com the printer to the computer or other devices, https://ijstartcanon.prodssites.com we can see about the canon ij setup. The https://httpijstartcanon.prodssites.com is the procedure to connect your printer to the other devices using a wireless connection.

Norton Antivirus is an authorize program by ICSA Labs. https://comcast-norton.com/download Norton 360 download These Laboratories set up the prerequisites to be actualized for the similarity of business security items.Learn how to download and install the Norton Security Online for PC. Learn how to download and install the Norton Security Online for PC. https://comcast-norton.com Installing Norton Security Online on your PC. Learn how to download and install the Norton Security Online for PC.

Discover our Web Hosting platform, built for website speed. Start your project today. https://set-hosting.com Servers locations all around the world: USA, UK, the Netherlands, Brazil, and Singapore.Without hosting, no one can see your website. https://advice-webhosting.com To get your website online, you need to marry up your hosting with a domain name and then upload your content.

Hosting is what makes your site visible on the web. https://w-websitehosting.com We offer fast, reliable plans for every need - from a basic blog to high-powered site.Our AWS-based infrastructure offers the best speed and unlimited growth for your business. https://websitewebsitehosting.com LiteSpeed Web Servers are faster than Apache and our LiteMage plugin provides PHP caching.We are the leaders in optimised web hosting. https://web-webhosting.com get upto 40x Faster web hosting & 99.99% Uptime Guarantee. 40x Fast Turbo Speed.

A dedicated hosting service, dedicated server, or managed hosting service is a type of Internet hosting in which the client leases an entire server not shared with anyone else. https://dedicated-serverhosting.com This is more flexible than shared hosting, as organizations have full control over the server(s), including choice of operating system, hardware, etc.Best Cheap Hosting Reviews If you're looking for highly-dependable, cheap web hosting, you're in the right place. https://buycheapwebhosting.com Our team recently tested accounts with all the top low-cost web hosts — rating each host on their pricing, uptime, ease-of-use, support.

These are the best hosting providers: Bluehost - best all-rounder with a strong focus on WordPress. A2 Hosting - best scalable hosting solutions. https://best-bestwebhosting.com Hostinger - best cheap and powerful web hosting. HostGator - best hosting for small businesses.Without facilitating, nobody can see your site. https://buy-bestwebsitehosting.com To get your site on the web, you have to wed up your facilitating with an area name and afterward transfer your substance.

A web host, or web hosting service provider, is a business that provides the technologies and services needed for the website or webpage to be viewed in the Internet. https://webhosting-providers.com Websites are hosted, or stored, on special computers called servers.Web hosting review sites have a less-than-stellar reputation within the technology industry. Unfortunately, that view is not without merit. https://getwebhostingreviews.com The vast majority of top 10 website hosting sites that provide reviews are affiliate sites — including this one. We are paid a commission when a visitor referred from our site purchases hosting.Here are some features you should be expecting from your hosting provider: https://check-webhostingservices.com If you decide to create and host your website with Website.com, in addition to access to the drag and drop site builder, you can get a custom domain, email addresses, https://bestwebsite-hosting.com and web hosting all bundled into one subscription.

Account.live.com/acsr is the direct URL to reset or change Microsoft password. https://account.livecom-acsr.com You have two options either using the search bar or through the search engine.Reset or recover your Microsoft account. Content provided by Microsoft. Applies to: Microsoft Account. Select Product Version. Before you begin . https://accountlive-comacsr.com You will need a working email account that you can access so we can send you information about your request. You can use any active email account, even one belonging to a friend or relative. Or, if you don’t have another email account that you can access, you.

Follow the below-stated steps to activate Amazon Prime Video on your Smart TV now: GO to the home page of the Smart TV and search for Amazon Prime Video. https://primevideo-amazon.com Amazon App will open in front of you. Here you will find “Register on the Amazon Website” and “Sign in and Start”.Prime Video was previously called Amazon Video and before that it was called Amazon Instant Video. Through Amazon Prime you can enjoy new and old movies and TV service.  https://primevideo-amazon.com/mytv Amazon Prime is very well known for its name as well as its services. Amazon Prime is the best American Internet video on demand service. It is also available on a few selected set-top boxes at a cheaper cost. https://amazoncom-mytvcode.com GO to the home page of the Smart TV and search for Amazon Prime Video.

Choose Register option on the Amazon website- to get a 5–6 character code, then sign in to your Amazon account and enter your code to enjoy watching your favorite movies at . https://amazonprime-video.com If you are facing any kind of issue regarding amazon tv registration, login or any other troubleshooting visit to get the best and simple way to resolve all your issues. https://myamazon-mytv.com We provide 24*7 services to our users. Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books: DPReview Digital Photography: IMDb Movies, TV & Celebrities : Shopbop Designer Fashion Brands:  https://amazon-codemytv.com Amazon Business Everything For Your Business: Prime Now 2-Hour Delivery on Everyday Items: Amazon Prime Music Stream millions of songs, ad-free.

Go to https://mytvamazon-mytv.com and create your Amazon account, if you already have an account then sign in to your account. Now enter the activation or verification code in the next screen that is in front of you. You are now ready to enjoy a lot of amazing and great movies and shows on your smart TV. https://amazonmytv-codes.com is a registration portal of Amazon Prime from which members can watch thousands of movies and TV shows for free from their device some features require a premium subscription. The instant video service can only be watched after registering your device with a simple subscription code. https://amazonprime-mytv.com is considered one of the most reliable web portals for the activation of Prime Video on your Smart TV. After successful registration, choose a TV cable provider’s network, sign in to your account, and start watching excellent Amazon Prime content on your Smart TV device.

Amazon.com/mytv.com- Simply head on over to https://amazonmytvprime.com enter code or https://prime-mytv.com and follow the on-screen instructions. Create an account on Amazon Prime Video from your TV official website and enjoy watching your favorite shows and great movies. Importnat Points to remember about https://amazonprimemytvcode.com Amazon Fire TV Stick and Fire TV cube can also enjoy Amazon prime video with their family and loved ones. Today in this article we will discuss which devices you can watch https://mytv-primeamazon.com Amazon prime video and how you can activate it on the particular device.

Amazon Prime Video is the official app for this popular service from Amazon that lets you stream dozens of movies and TV shows completely legally. To be clear, https://mytv-amazoncode.com Amazon Prime works quite similarly to Netflix and HBO GO.The Amazon My TV Code program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV. Amazon Prime Video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast. https://mytvamazonprime.com For this you just have to go to Amazon and activate amazon with the help of amazon activation code. You can visit our website https://amazonmytvvideo.com for details of the entire process.

Amazon Prime Video is one of the best platforms to watch movies and TV shows continuously on the internet. https://prime-videomytv.com You can now watch your favorite shows not only on your laptop or computer but also on your Smart TV and streaming sticks. It is also available on a few selected set-top boxes at a cheaper cost. https://primemytvcode.com is the most ideal website to activate the Amazon Prime Video subscription on users’ Smart TVs. Once the registration is done successfully, people can select their TV cable service provider, https://mytvamazon-code.com log in to their user account and enjoy their favorite Amazon Prime videos on the devices.

Switch on your Smart TV. Now, on the homepage, go to your Amazon Prime App, or, if you don’t have it then download it from your app store or play store. https://mytv-amazonprimemytv.com Now, open the app and go to the sign-in option. You will receive an amazon code, visit https://primemytv-amazon.com and enter amazon activation code on your smartphone or laptop.Search your Smart TV’s app store or the Amazon Prime app. Download and add it to the channel. https://myprime-amazonmytv.com Open the app and click on amazon my tv the ‘Register on the Amazon website’ link.

Amazon is a video streaming service available for Amazon Prime members. https://primemytv-amazon.com/mytv With an eligible Amazon Prime membership, you have access to thousands of Prime Video titles at no additional cost.One of the most popular platform for video streaming now a days is amazon prime video competiting directly with Netflix and many others. https://mytvprimeamazon.com While there is no doubt that prime video is increasing its daily subscribers day by day, https://amazonmytv-code.com We have also noticed people facing issues activiating their primevideo services using primevideo mytv.

Enter the link https://amazon.comtvmytv.com on your browser. Input your login details to log in to your Amazon Prime video account. A new screen will open which will ask for the “ Amazon Prime Verification Code . https://mtvamazon.com Amazon Prime is a subscription service that caters to the media needs of people through the platform. Notifies visitors about topics such as Register TV, Amazon Prime TV, and MyTV code. To register your device on the Amazon website you go to our website and enter the given code. The program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV. https://amazon.videomytv.com Amazon Prime Video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast. For this, you just have to go to Amazon with the help of the amazon activation code. https://amazon.videocommytv.com You can visit our website for details of the entire process. You can do this by installing the Video application on your smart TV, or the digital media player or video game console connected to your TV by visiting the link provided by us in the de cription.

Start now and set up Amazon Prime Video on your devices. Register your Smart TV, streaming media player, or any other device to watch now thousands of movies and videos in HD quality. https://mtvamazon.com/mytv Amazon Mytv Enter Code For Tv Registration now offers you several coupons to save money. https://amazon.videomytv.com If you want to take full advantage of your Amazon Prime account please link it to your TV and thank us later. Simply head on over to https://amazon.videocommytv.com visit here.

Amazon prime video is accessible on practically all spilling gadgets like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast, and some more. You need to just actuate your amazon prime video by visiting https://ma-amazon.com and Amazon Prime is a membership administration furnished by the amazon with boundless amusement with loads of different advantages. No one at any point envisioned a membership administration with https://tvamazontv.com these advantages.Amazon Prime through https://mt-amazon.com/mytv is available to proprietors of gushing stages and gadgets like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others.

Amazon Prime through https://zxamazon.com/mytv is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others. https://mtvprime.com/mytv Amazon Prime Video service on your Smart TV or streaming device should be successful. this https://ma-amazon.com/mytv gives you unlimited access to tons of movies and TV shows, both for yourself and your loved ones. the activation process is so simple and straightforward that everyone can activate Amazon Prime Video on https://tvamazontv.com/mytv You can visit our website for more information.

Open the Amazon app on your TV. https://amezonmytv.com Sign in with your newly created Amazon Prime account. https://amazzonmytv.com There will be a 6 letter code on your TV screen. Enter the code shown on the TV screen in the activation window on your PC. https://amazon.commytvcom.com visit the amazon mytv website https://amazon.com-mytvcom.com and enter the 6 digit code displayed on your tv, sign in to amazon prime account to register device.

If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. https://amazncodemytv.com If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. https://amazon.mytvvideo.com Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click https://amzonmytv.com here. How to activate Amazon prime on TV using . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, https://amazon.mytv-code.com exclusive access to deals, amongst others. allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. https://mazoncodemytv.com Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: https://amazonkeytv.com Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands Amazon Business Everything For Your Business. visit.

If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, https://amazon.comtvtv.com then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new https://amazon.commymytv.com TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. https://amazon.comcmytv.com click here. How to activate Amazon prime on TV using.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, https://amazonmytv.net exclusive access to deals, amongst others. allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. https://amazon.mytvmy.com Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands https://amazon.vmytv.com Amazon Business Everything For Your Business. visit

To watch online prime videos on devices like computers, laptops, smartphones, and smart tv. https://amaazonmytv.com You need to enter the 6 digit amazon activation code at https://sites.google.com/amazon-mytv.com/amazoncommytv/ or primevideo.com/mytv to watch the prime video for free. https://sites.google.com/amazon-mytv.com/amazoncommytv/ watch amazon prime episodes on your device to sign in or create a new amazon account using email and password.

Amazon.com mytv is a registration portal of https://wwwamazoncommytv.consofts.com/ Amazon Prime from which members can watch thousands of movies and TV shows. https://amazoncommytv.consofts.com/ The instant video service can only be watched after registering your device with https://amazonmytv.consofts.com a simple subscription code.

Amazon Instant Video application https://myamazoncomtv.prodssites.com on your LG TV or Blu-ray Player and then Prime Instant Video to start watching. https://amazoncodemytv.prodssites.com Amazon.com mytv is a registration portal of Amazon Prime https://amazoncommytv.prodssites.com from which members can watch thousands of movies and TV shows. https://amazonmytvcom.prodssites.com Amazon Prime on your Roku, Amazon Fire TV, https://amazonmytventercode.prodssites.com Chromecast, and similar streaming devices.

To download Norton Security Online, you will need your Xfinity User ID and password. https://xfinity-norton.com/download Simply download Norton Security Online and enter your Xfinity User ID and password when asked. https://xfinity-norton.com You will then also be prompted to create a Norton Account. Please enter in your information when prompted during Norton Security Online’s installation.Xfinity locates offline financial deals for authorized Internet, video and mobile services. You can activate Xfinity Authorized by visiting the website https://x-xfinitynorton.com And with xfinity you can get the service you need offline. You can visit our website xfinity.com/authorize for more information.

Get the most out of Xfinity from Comcast by signing in to your account. https://xfinitynortondownload.com Enjoy and manage TV, high-speed Internet, phone, and home security services that work seamlessly together — anytime, anywhere, on any device.Xfinity is the brand name of Computer Definition Comcast for its cable TV, Internet and telephony services. https://x-xfinitynorton.com/download is a trade name of Comcast Cable Communications, LLC, a subsidiary of the Comcast Corporation, used to market consumer cable television, internet, telephone, and wireless services provided by the company. https://xfinityauthorize.com Using the Xfinity My Account app and credit card or your bank account information, you can pay your bills and customize your WiFi network name and password, troubleshoot and personalize your devices.

Once you establish a temporary Internet connection and if the welcome message does not appear automatically to begin setup, activate your Xfinity account. To activate, open the web browser and go to https://authorize-xfinity.com and get information.Anytime it is easier to manage your services online with XFINITY My Account. https://xtv-xfinity.com With XFINITY My Account you can spend more time so that you can enjoy your entertainment.To activate an Xfinity Gateway go to its official website that is xfinity authorize and Explore best deals online for Internet, Video and Mobile services. https://xtv-xfinity.com/authorize Enjoy entertainment, stay connected, and get the service you need online.

Xfinity Authorize and https://pil-xfinity.com is an official website that help users to activate Xfinity Gateway. User can get the best plans online for the Internet, video and mobile services too. https://xf-xfinity.com Get the package of entertainment by connecting with it and also get any services online whatever you need.Learn how to activate the Xfinity Stream Beta app on Roku. https://xtvpil-xfinity.com Activate xfinity from xfinity authorize website using activation code and if you face any issues, contact support team.

Xfinity self install and get troubleshooting support at xfinity selfinstall https://ptv-xfinity.com This document provides resources to walk you through installation and activation of the equipment and services included in your https://xp-xfinity.com Xfinity Self-Install Kit and You can find this in your Xfinity folder.Let's activate xfinity device. Visit xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit xfinity stream authorized code provided to the Roku device. https://xp-xfinity.com/authorize And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity Stream. Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

Enter your xfinity code and manage TV, high-speed internet, phone and home security services. Xfinity is the name given to most of Comcast's consumer services. https://ptv-xfinity.com/authorize Comcast launched its Comcast services as Xfinity in 2010. Xfinity authorized on your computer and you can visit our website for more information. https://xtvpil-xfinity.com/authorize Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. Download Xfinity Stream on Roku and activate xfinity stream on roku. And stream all your 200+ channels. https://xf-xfinity.com/authorize To learn how to activate xfinity on Roku TV setup , visit our website.

Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. https://xfinitycomauthorize.consofts.com/ Download Xfinity Stream on Roku and activate xfinity stream on roku. And stream all your 200+ channels. https://activatexfinity.consofts.com/ To learn how to activate xfinity on Roku TV setup , visit our website.

Amazon Prime through https://primeamazon-mytv.com is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others. Amazon Prime Video service on your Smart TV or streaming device should be successful. https://prime-amazonmytv.com This gives you unlimited access to tons of movies and TV shows, both for yourself and your loved ones. the activation process is so simple and straightforward that everyone can activate Amazon Prime Video on https://primevideo-mytv.com amazon my tv.

If you eagerly wanted to know what is amazon prime video then the answer is amazing. It is more than a fast delivery option. Amazon Prime is a subscription service provided by the https://mytvprime-amazon.com with unlimited entertainment with lots of other benefits.Here is a detailed guide on https://mytvprimevideo.com registration, how you can get the activation code to activate Prime video on your smart TVs. https://primevideo-amazon.com/mytv Using a computer, go to https://primevideocom-mytv.com Sign-in with an active e-mail address and password or click Create your Amazon account.

Here is a detailed guide on https://primemytvvideo.com registration, how you can get the activation code to activate Prime video on your smart TVs.Using a computer, go to https://myprimevideotv.com Sign-in with an active e-mail address and password or https://prime.videomytv.com click Create your Amazon account.

Amazon Prime TV, and MyTV code. To register your device on the Amazon website you go to our website and enter the given code. https://prime.videocommytv.com The program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV. Amazon Prime Video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast. https://tvprimevideomytv.com For this, you just have to go to Amazon with the help of the amazon activation code. You can visit our website for details of the entire process. You can do this by installing the https://primevideo.comtvmytv.com Video application on your smart TV, or the digital media player or video game console connected to your TV by visiting the link provided by us in the de cription

On your mobile device or computer, go to https://primemytvvideo.com/mytv Sign in to your Amazon account. https://primevideo.comtvmytv.com Enter the code shown on your TV in to the Amazon website.Prime Video gives you two ways to instantly stream Videos on your Android TV device. https://mtvprime.com Buy or rent your favorite titles or join Amazon Prime and get unlimited access to award-winning Prime Originals as well https://tv-prime.com as thousands of movies and TV shows at no additional cost.

Amazon Prime Returns & Replacements Manage Your Content and Devices Amazon Assistant Help English United States. https://tvmyprime.com Amazon Music Stream millions of songs: Amazon Advertising Find, attract, and engage customers: https://tv-prime.com/mytv Amazon Drive Cloud storage from Amazon: 6pm Score deals on fashion brands: AbeBooks Books, art & collectibles: https://tvmyprime.com/mytv ACX Audiobook Publishing Made Easy: Alexa Actionable Analytics.

Prime Video gives you two ways to instantly stream Videos on your Android TV device. https://mtvprime.com Buy or rent your favorite titles or join Amazon Prime and get unlimited access to award-winning Prime Originals as well https://tv-prime.com as thousands of movies and TV shows at no additional cost.More about Prime Video Unlimited FREE fast delivery, video streaming & more Prime members enjoy unlimited free, fast delivery on eligible items, https://primmevideomytv.com video streaming, ad-free music, exclusive access to deals & more.

Windows or Mac computers: Go to https://phpphpcom.com and follow the instructions to install and set up the printer for your connection type. note: If you connect the printer USB cable to a Windows computer instead of setting up the connection with the HP driver, in most cases the operating system automatically detects the printer and installs a https://setup123php.com/123hp-com-setup.html built-in' driver for basic functionality.Download Printer Software - hp123.com/setup https://123phsetup.com/123-hp-com-setup.html Install and download HP Printer driver software for HP printer setup. Before you scanning a documents into your.

We Provide Complete HP Printer Setup Configuration. Our Service Starts from https://123phhpcomsetup.com Printer unboxing, Ink cartridge Setup, Hp Printer Driver Software Download & Installation. https://123hhpcomsetup.com We Support you for 123 hp com Setup Network Printer Connection which can be done by either USB or Wireless Connection.Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website https://phpcomhhp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: https://phpcomhhp.com/setup drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information.

Turn on your printer. Open printer control and click on wireless icon. https://phpcomhhp.com/123-hp-com-setup.html The wizard searches and displays a list of available networks. https://sites.google.com/site/setup123hpcomsetupdriver/ Select the name of your network https://123hpcomsetup.consofts.com/ to complete the connection.

Directory of HP support and additional resource information. https://123hpcomsetup.prodssites.com/ Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. https://setupmy123hpcomprinter.prodssites.com click here. Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. https://123hpprintersetup.prodssites.com Connect your printer with the wireless router. https://setup123hpprinter.prodssites.com On this website you can find directions on how you can connect your wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

Are you looking for home delivery of medicines with high discount. Contact Anjay medical store. https://anjaymedical.com/ The best place in kota to deliver all medicine at your door withput any delivery charges.

The Icon Global Group designs and implements strategic, tactical marketing and sales campaigns for unique, high-end properties globally. http://iconglobalinc.com/ Icon Global was founded by complex deal maker and International real estate advisor, Bernard Uechtritz.Tech Arena LLC is offers a range of games software development services to clients across the globe. http://myitassist.com/ We have a team of young, energetic and skilled professionals covering different specialties of highest standards of work.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-20-2021, 04:41 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-20-2021 05:05 PM، توسط Mahi01.)
ارسال: #4
RE: آموزش تصویری Word 2016
Just Hulu gives you access to the biggest spilling library to watch a great many shows and motion pictures, elite Originals, past seasons, ebb and flow scenes, and more on your preferred gadgets. You can even include Live TV for sports, news, and can't-miss occasions. visit Hulu.com/activate now. Hulu's on-request library has consistently been about TV appears and that accentuation remains. The administration offers many seasons and a huge number of scenes from significant systems. click Hulu.com/activate here. Hulu is an on-request video administration that enables clients to stream mainstream TV appears in the U.S. what's more, Japan (sorry, Canada and Europe). It is co-claimed by The Walt Disney Company and Comcast. visit Hulu.com/activate here.

Hulu centers principally around gushing more current TV shows and its very own unique substance over films or documentaries and offers month to month membership levels (more on this underneath) to tweak your survey involvement. visit Hulu.com/activate now. It is safe to say that you are on the Hulu (No Ads) or Hulu (No Ads) + Live TV plan? Assuming this is the case, presently you can download a great many TV shows and motion pictures on your bolstered iOS gadget to watch disconnected later. click Hulu.com/activate here. To activate Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go to Hulu.com/activate and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget.

To activate Hulu Plus on your device, either use the on-screen keyboard to enter your Hulu log in information or go to Hulu.com/activate and enter the device activation code. Either of these methods will allow you to use Hulu on any Hulu-supported device. Would you like to set up hulu antivirus in your PC?... at that point click here for more subtleties Hulu.com/activate . Switch plans or drop anytime,Watch on your preferred gadgets ,Get boundless access to the Hulu gushing library with constrained or no promotions. Appreciate full periods of restrictive arrangement, hit films, Hulu Originals, kids shows, and the sky is the limit from there. visit Hulu.com/activate here.

Watch live and on-request TV from 60+ top channels, including sports, news, and that's only the tip of the iceberg. Also, get boundless access to the whole Hulu spilling library through our advertisement bolstered plan. No agreements, no link required. visit Hulu.com/activate here. Stream all your TV in one spot with Hulu. Gain admittance to an enormous spilling library of elite past seasons, ebb and flow scenes, Hulu Originals, motion pictures, kids top picks, full periods of hit shows, and that's only the tip of the iceberg. download Hulu.com/activate now. You would now be able to add Live TV to watch 50+ Live and On Demand diverts notwithstanding the spilling library. You can likewise include premium systems like HBO and SHOWTIME to your membership. click Hulu.com/activate here.

Just Hulu gives you access to the biggest spilling library to watch a great many shows and motion pictures, elite Originals, past seasons, ebb and flow scenes, and more on your preferred gadgets. You can even include Live TV for sports, news, and can't-miss occasions. visit Hulu.com/activate now. Hulu's on-request library has consistently been about TV appears and that accentuation remains. The administration offers many seasons and a huge number of scenes from significant systems. click Hulu.com/activate here. Hulu is an on-request video administration that enables clients to stream mainstream TV appears in the U.S. what's more, Japan (sorry, Canada and Europe). It is co-claimed by The Walt Disney Company and Comcast. visit Hulu.com/activate here.

Hulu centers principally around gushing more current TV shows and its very own unique substance over films or documentaries and offers month to month membership levels (more on this underneath) to tweak your survey involvement. visit Hulu.com/activate now. It is safe to say that you are on the Hulu (No Ads) or Hulu (No Ads) + Live TV plan? Assuming this is the case, presently you can download a great many TV shows and motion pictures on your bolstered iOS gadget to watch disconnected later. click Hulu.com/activate here. To activate Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go to Hulu.com/activate and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget.

To activate Hulu Plus on your device, either use the on-screen keyboard to enter your Hulu log in information or go to Hulu.com/activate and enter the device activation code. Either of these methods will allow you to use Hulu on any Hulu-supported device. Would you like to set up hulu device in your PC?... at that point click here for more subtleties Hulu.com/activate . Switch plans or drop anytime,Watch on your preferred gadgets ,Get boundless access to the Hulu gushing library with constrained or no promotions. Appreciate full periods of restrictive arrangement, hit films, Hulu Originals, kids shows, and the sky is the limit from there. visit Hulu.com/activate here.

Watch live and on-request TV from 60+ top channels, including sports, news, and that's only the tip of the iceberg. Also, get boundless access to the whole Hulu spilling library through our advertisement bolstered plan. No agreements, no link required. visit Hulu.com/activate here. Stream all your TV in one spot with Hulu. Gain admittance to an enormous spilling library of elite past seasons, ebb and flow scenes, Hulu Originals, motion pictures, kids top picks, full periods of hit shows, and that's only the tip of the iceberg. download Hulu.com/activate now.

mcafee.com/activate Find the easy way to download, install and activate McAfee Antivirus, type the 25-digit product key at mcafee.com/activate. Protect your PC from virus, spam, spyware, and malware. McAfee provides the latest antivirus software, spyware removal and internet security for your home or home office. Present mcafee thing with no issue. We give best foundation advantage. visit mcafee.com/activate today. Activate mcafee antivirus with the highly professional tech team and get rid of antivirus from computer click the link for more details mcafee.com/activate .

mcafee antivirus is broadly utilized antivirus recognizes and kill PC infection, the infected mail ,the malware programs,and enables your framework to free of infection and other malware is a serious every day challenge. visit mcafee.com/activate here. McAfee Activate! you can start incitation with enter thing code/key at and visit for more nuances mcafee.com/activate . It is unsurpassed best defensive antivirus and against spyware .It is ongoing security innovation and it is more secure. click mcafee.com/activate here.

mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge. for more details visit mcafee.com/activate today. mcafee antivirus is broadly utilized aantivirus distinguishes and kill PC infection, the mail worms,the trojan programs,and likewise helps mcafee.com/activate your framework free of infection and other malware is a significant every day challenge. for more subtleties visit today. mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge.to uninstall the mcafee, or for more details visit: mcafee.com/activate here.

Mcafee login To Activate your 25 Digit Product Key Login Mcafee on your PC with You can without much of a stretch sign into your mcafee my account and activate the product visit mcafee.com/activate here. mcafee antivirus is comprehensively used antivirus recognizes and kill PC disease, the mail worms,the trojan programs,and also empowers your system to contamination and other malware is a huge consistently challenge. for more nuances visit: mcafee.com/activate today. mcafee.com/activate Shielding the computing devices against dangerous online threats, malware, phishing scams, Trojan horses and other infections.

mcafee.com/activate Find the easy way to download, install and activate McAfee Antivirus, type the 25-digit product key at mcafee.com/activate. Protect your PC from virus, spam, spyware, and malware. McAfee provides the latest antivirus software, spyware removal and internet security for your home or home office. Present mcafee thing with no issue. We give best foundation advantage. visit mcafee.com/activate today. Activate mcafee antivirus with the highly professional tech team and get rid of antivirus from computer click the link for more details mcafee.com/activate .

mcafee antivirus is broadly utilized antivirus recognizes and kill PC infection, the infected mail ,the malware programs,and enables your framework to free of infection and other malware is a serious every day challenge. visit mcafee.com/activate here. McAfee Activate! you can start incitation with enter thing code/key at and visit for more nuances mcafee.com/activate . It is unsurpassed best defensive antivirus and against spyware .It is ongoing security innovation and it is more secure. click mcafee.com/activate here.

McAfee thing in citation is an antivirus program. this program secure your PC with tainting so you can display it. to see significantly more please visit our site mcafee.com/activate . It is unequaled best defensive antivirus and hostile to spyware .It is continuous insurance innovation and it is more secure , quicker and more total than any time in recent memory before.if need to introduce it at that point visit our site mcafee.com/activate . McAfee is committed to your security and provides an assortment of free McAfee tools to aid in your security protection. Simply select a tool and download mcafee.com/activate here.

Mcafee login To Activate your 25 Digit Product Key Login Mcafee on your PC with You can without much of a stretch sign into your mcafee my account and activate the product visit mcafee.com/activate here. mcafee antivirus is comprehensively used antivirus recognizes and kill PC disease, the mail worms,the trojan programs,and also empowers your system to contamination and other malware is a huge consistently challenge. for more nuances visit: mcafee.com/activate today. mcafee.com/activate Shielding the computing devices against dangerous online threats, malware, phishing scams, Trojan horses and other infections.

mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge. for more details visit mcafee.com/activate today. mcafee antivirus is broadly utilized aantivirus distinguishes and kill PC infection, the mail worms,the trojan programs,and likewise helps mcafee.com/activate your framework free of infection and other malware is a significant every day challenge. for more subtleties visit today. mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge.to uninstall the mcafee, or for more details visit: mcafee.com/activate here.

McAfee thing in citation is an antivirus program. this program secure your PC with tainting so you can display it. to see significantly more please visit our site mcafee.com/activate . It is unequaled best defensive antivirus and hostile to spyware .It is continuous insurance innovation and it is more secure , quicker and more total than any time in recent memory before.if need to introduce it at that point visit our site mcafee.com/activate . McAfee is committed to your security and provides an assortment of free McAfee tools to aid in your security protection. Simply select a tool and download mcafee.com/activate here.

mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge. for more details visit mcafee.com/activate today. mcafee antivirus is broadly utilized antivirus distinguishes and kill PC infection, the mail worms,the trojan programs,and likewise helps mcafee.com/activate your framework free of infection and other malware is a significant every day challenge. for more subtleties visit today. mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge.to uninstall the mcafee, or for more details visit: mcafee.com/activate here.

McAfee thing in citation is an antivirus program. this program secure your PC with tainting so you can display it. to see significantly more please visit our site mcafee.com/activate . It is unequaled best defensive antivirus and hostile to spyware .It is continuous insurance innovation and it is more secure , quicker and more total than any time in recent memory before.if need to introduce it at that point visit our site mcafee.com/activate . McAfee is committed to your security and provides an assortment of free McAfee tools to aid in your security protection. Simply select a tool and download mcafee.com/activate here.

Mcafee login To Activate your 25 Digit Product Key Login Mcafee on your PC with You can without much of a stretch sign into your mcafee my account and activate the product visit mcafee.com/activate here. mcafee antivirus is comprehensively used antivirus recognizes and kill PC disease, the mail worms,the trojan programs,and also empowers your system to contamination and other malware is a huge consistently challenge. for more nuances visit: mcafee.com/activate today. mcafee.com/activate Shielding the computing devices against dangerous online threats, malware, phishing scams, Trojan horses and other infections.

mcafee antivirus is broadly utilized antivirus recognizes and kill PC infection, the infected mail ,the malware programs,and enables your framework to free of infection and other malware is a serious every day challenge. visit mcafee.com/activate here. McAfee Activate! you can start incitation with enter thing code/key at and visit for more nuances mcafee.com/activate . It is unsurpassed best defensive antivirus and against spyware .It is ongoing security innovation and it is more secure. click mcafee.com/activate here.

mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge. for more details visit mcafee.com/activate today.

office it the pile of office gadgets to make your working smooth and effective.visit Office.com/setup to downloaded in your PC with the smart help. Endeavor which is amazingly easy to present, download and recoup. Usage of it is moreover fundamental and the customer can pick up capability with the use of it adequately. Online Support&help elective is in like manner open in all application which gives a minute guideline. visit Office.com/setup here. Microsoft Office is an application software. It is used in most of the businesses and organizations Install office setup on your Pc's to get best advantage of it. mostly used tasks are ms-word, Ms-excel and Ms-powerpoint. visit Office.com/setup here.

Microsoft Office Setup is the complete bundle of Microsoft programs as it takes to the a variety of jobs, servers, and affiliations like PowerPoint, Excel, Word, Outlook, Publisher, OneNote, and Access.office setup is the best programming which is broadly utilized in globe .It is a dazzling association that causes you release your best contemplations, complete things, and stay related on the go.for more subtleties visit Office.com/setup today. Be more innovative and accomplish what is important with Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Microsoft Teams, Yammer, and that's only the tip. For more details go through the links. visit Office.com/setup here. Microsoft Office Setup is the full suite of Microsoft utmost programming that joins a mix of livelihoods, affiliations, and server like Excel, PowerPoint, Word, OneNote, Publisher, and Access. Get to know more details visit the links Office.com/setup .

Microsoft office setup isn't open for Windows contraption, yet in like a way for Macs, and phones. The Microsoft Office 2016 suite looks as strong and major as its harbingers and a marvelous arrangement has changed. Having any doubts visit the links: Office.com/setup . Microsoft Office is an office suite that wires a degree of master report and database applications, servers and affiliations. This wide range joins perpetual indisputable and obvious tasks like Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Access, OneNote, other than applications, for instance, Microsoft Publisher, Microsoft Project, Microsoft Visio, Skype for Business, and SharePoint Designer. Have a trial of it... and to setup it in your pc Do visit Office.com/setup here. Microsoft Office A Series Of Subscription-Based Services Which Includes Client Software As Well As Server Software. It Is Generally Offered As A Component Of The Microsoft Office Product Line Which Can Be Installed By Office setup. Any question regarding this visit our site: Office.com/setup here.

Office Setup To begin with your Microsoft Office Installation you should require substantial item key code and visit our webpage and we can likewise assist you with your whole procedure to arrangement office item on the web. Here is the link you need to visit: Office.com/setup here. office it the store of office gadgets to make your working smooth and effective.visit: Office.com/setup to downloaded in your PC with the savvy help. office setup is the best programming which is broadly utilized in globe .It is a shocking association that causes you release your best contemplations, complete things, and stay related on the go.for more subtleties visit: Office.com/setup today.

office it the heap of office mechanical assemblies to make your working smooth and effective.Get it downloaded in your PC with the speedy assistance visit here for more nuances. visit Office.com/setup here. Try which is incredibly simple to exhibit, download and recover. Use of it is in addition principal and the client can get capacity with the utilization of it enough. Online Support&help elective is in like way open in all application which gives a moment rule. click Office.com/setup here. office it the heap of office devices to make your working smooth and effective.visit: Office.com/setup to downloaded in your PC with the savvy help.

Download Office.com/setup with our assistance group without completing any work independent from anyone else. Download Office.com/setup with our help team without getting any work done by yourself. office setup is the best programming which is extensively used in globe .It is a stunning organization that causes you discharge your best considerations, complete things, and remain related on the go.for more nuances visit Office.com/setup today.

On the off chance that client needs to utilize the Office setup on the web, at that point open the internet browser you are utilizing on your framework and visit Office.com/setup today. In case customer needs to use the Office setup on the web, by then open the web program you are using on your system and visit Office.com/setup today. office setup is the best programming which is comprehensively used in globe .It is an astonishing affiliation that causes you discharge your best considerations, complete things, and remain related on the go.for more nuances visit: Office.com/setup today.

Microsoft Office Setup is the complete bundle of Microsoft programs as it takes to the a variety of jobs, servers, and affiliations like PowerPoint, Excel, Word, Outlook, Publisher, OneNote, and Access.office setup is the best programming which is broadly utilized in globe .It is a dazzling association that causes you release your best contemplations, complete things, and stay related on the go.for more subtleties visit Office.com/setup today. Be more innovative and accomplish what is important with Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Microsoft Teams, Yammer, and that's only the tip. For more details go through the links. visit Office.com/setup here. Microsoft Office Setup is the full suite of Microsoft utmost programming that joins a mix of livelihoods, affiliations, and server like Excel, PowerPoint, Word, OneNote, Publisher, and Access. Get to know more details visit the links Office.com/setup .

office it the pile of office gadgets to make your working smooth and effective.visit Office.com/setup to downloaded in your PC with the smart help. Endeavor which is amazingly easy to present, download and recoup. Usage of it is moreover fundamental and the customer can pick up capability with the use of it adequately. Online Support&help elective is in like manner open in all application which gives a minute guideline. visit Office.com/setup here. Microsoft Office is an application software. It is used in most of the businesses and organizations Install office setup on your Pc's to get best advantage of it. mostly used tasks are ms-word, Ms-excel and Ms-powerpoint. visit Office.com/setup here.

Microsoft Office Setup is the complete bundle of Microsoft programs as it takes to the a variety of jobs, servers, and affiliations like PowerPoint, Excel, Word, Outlook, Publisher, OneNote, and Access.office setup is the best programming which is broadly utilized in globe .It is a dazzling association that causes you release your best contemplations, complete things, and stay related on the go.for more subtleties visit Office.com/setup today. Be more innovative and accomplish what is important with Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Microsoft Teams, Yammer, and that's only the tip. For more details go through the links. visit Office.com/setup here. Microsoft Office Setup is the full suite of Microsoft utmost programming that joins a mix of livelihoods, affiliations, and server like Excel, PowerPoint, Word, OneNote, Publisher, and Access. Get to know more details visit the links Office.com/setup .

Microsoft office setup isn't open for Windows contraption, yet in like a way for Macs, and phones. The Microsoft Office 2016 suite looks as strong and major as its harbingers and a marvelous arrangement has changed. Having any doubts visit the links: Office.com/setup .

Webroot offers total security from infections and fraud for every one of your gadgets, without backing you off. visit webroot.com/safe here. Webroot SecureAnywhere Antivirus is more than antivirus programming. It is antimalware. It stops the infections and worms that exist so as to contaminate different PCs, yet it additionally ensures you during web surfing sessions by blocking destructive sites. for more updates visit webroot.com/safe now. Webroot SecureAnywhere AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. It's an extremely common framework, yet testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well. download webroot.com/safe today.

Webroot AntiVirus is a decent, secure program that effectively perceives and shields you from Mac malware. It has safe program includes that solitary work in Safari, which additionally makes Webroot's less viable at recognizing a few Windows dangers. click webroot.com/safe here. Webroot cyber security is a ultimate internet security suite for complete protection against today's diverse range of threat on windows. key features are 100% secure secure shopping, 1 click virus scanning, malicious website filtering, unblock antivirus.if you want to install it then visit our site: webroot.com/safe . Webroot AntiVirus is a not too bad, secure program that successfully sees and shields you from Mac malware. It has safe program remembers that single work for Safari, which also makes Webroot's less practical at perceiving a couple of Windows perils. visit webroot.com/safe here.

Webroot digital security is an extreme web security suite for complete assurance against the present different scope of danger on windows. key highlights are 100% secure shopping, 1 snap infection examining, pernicious site separating, unblock antivirus.if you need to introduce it at that point visit our site: webroot.com/safe . Webroot SecureAnywhereMobile Free keeps you secure when perusing, webroot.com/safe shopping, and depending on your Android gadget. This application utilizes the Device Administrator authorization. webroot is a simply used software,install extreme digital security at webroot safe or at ,click here to download webroot.com/safe .

Webroot AntiVirus is a not too bad, secure program that successfully sees and shields you from Mac malware. It has safe program remembers that single work for Safari, which also makes Webroot's less practical at perceiving a couple of Windows perils. visit webroot.com/safe here. Webroot is very well known for its immense security from the spyware, viruses. In order to protect your system from the spyware or any other viruses,visit: webroot.com/safe today. Webroot AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. The small nearby program clears out the assailant and turns around its activities. It's an exceptionally unordinary framework, however testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well. visit webroot.com/safe here.

Webroot AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. The small nearby program clears out the assailant and turns around its activities. It's an exceptionally unordinary framework, however testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well. visit webroot.com/safe here. Webroot SecureAnywhereMobile Free keeps you secure when perusing, webroot.com/safe shopping, and depending on your Android gadget. This application utilizes the Device Administrator authorization. webroot is a simply used software,install extreme digital security at webroot safe or at ,click here to download webroot.com/safe here.

Webroot AntiVirus is a decent, secure program that effectively perceives and shields you from Mac malware. It has safe program includes that solitary work in Safari, which additionally makes Webroot's less viable at recognizing a few Windows dangers. Go to the link for more information:  webroot.com/safe here. Webroot digital security is an extreme web security suite for complete assurance against the present different scope of danger on windows. key highlights are 100% secure shopping, 1 snap infection examining, pernicious site separating, unblock antivirus.if you need to introduce it at that point visit our site: webroot.com/safe . Webroot AntiVirus is a not too bad, secure program that successfully sees and shields you from Mac malware. It has safe program remembers that single work for Safari, which also makes Webroot's less practical at perceiving a couple of Windows perils. visit webroot.com/safe here.

Webroot cyber security is a ultimate internet security suite for complete protection against today's diverse range of threat on windows. key features are 100% secure secure shopping, 1 click virus scanning, malicious website filtering, unblock antivirus.if you want to install it then visit our site: webroot.com/safe .

Roku enables you to watch and paid video content on your TV by means of the Internet. For Activating Roku, go to record enter Roku com connection code showed on Roku TV. visit Roku.com/link here. Roku empowers you to watch free and paid video content on your TV by methods for the Internet. For Activating Roku, go to roku record enter Roku com association code appeared on Roku TV. download Roku.com/link now. Activate Roku tv, go to Roku.com/link record enter Roku com connection code showed on Roku TV. My roku com connect not working utilize new Roku code.

Roku gives the least complex approach to stream excitement to your TV. With a large number of accessible channels visit here for more subtleties Roku.com/link . Roku provides the simplest way to stream entertainment to your TV. With thousands of available channels visit here for more details Roku.com/link . Roku Streaming players are an increasingly advantageous and financially savvy approach to sit in front of the TV. Simply plug it into your TV, associate with the web, set up a Roku record, and start spilling your top choices. visit Roku.com/link here.

Roku gadgets are easy to set-up and simple to-utilize. They accompany a straightforward remote, and incredible highlights like Roku Search which makes it easy to discover what you need to watch. visit Roku.com/link here. Roku spilling players need web access to stream content. They utilize remote to interface with your home system. click Roku.com/link here. You need a Roku record to activate your gadget and access diversion. There are no month to month gear rental expenses. Including an installment technique lets you effectively lease/purchase motion pictures or buy in to well known administrations. download Roku.com/link here.

Activate Roku connect, go to Roku.com/link account enter Roku interface code showed on Roku TV. My roku com interface not working utilize new Roku code.To download click for more details.. Activate Roku.com/link, go to Roku.com/link account enter Roku com link code displayed on Roku TV. My roku com link not working use new Roku code. Roku enables you to watch and video content on your TV by means of the Internet. For Activating Roku, go to Roku.com/link record enter Roku com connection code showed on Roku TV.

roku.com/link this is least troublesome way to deal with stream incitement to your TV. On your terms. With a considerable number of available channels to investigate for more details.visit Roku.com/link today. Roku offers the accompanying seven gushing gadgets. There are five set-top gushing boxes, the Roku Ultra, Roku Premiere, Roku Premire+, Roku Express, and Express+. At that point there are two sticks, the Roku Streaming Stick and Roku Streaming Stick Plus. visit Roku.com/link here. Roku connects to your TV utilizing an HDMI link, associated from your TV to the Roku gadget. Roku interfaces with the web by means of a wired or remote association with your home system. click Roku.com/link here.

amazon.com/mytv If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/mytv here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/mytv . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. amazon.com/mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands Amazon Business Everything For Your Business. visit amazon.com/mytv now. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/mytv . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

amazon.com/mytv If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/mytv here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/mytv . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. amazon.com/mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands Amazon Business Everything For Your Business. visit amazon.com/mytv now. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/mytv . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

amazon.com/mytv If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/mytv here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/mytv . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/mytv today. Amazon prime video is a well known product of Amazon.com Inc. Watch Prime Video on Amazon My TV, users have to enter a 6-digit registration codeor amazon mytv code on the online web portal, which you can enter by visiting amazon.com/mytv . Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/mytv .

Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/mytv . Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/mytv today. amazon.com/mytv If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you.

Norton Antivirus is an authorize program by ICSA Labs. These Laboratories set up the prerequisites to be actualized for the similarity of business security items. visit Norton.com/setup here. norton help to secure your gadgets against antiviruses and help to advance and keep up your data from compitetior. Introduce norton in your pcclick here for subtleties Norton.com/setup . Norton antivirus gives protection in opposition to virus, malware, online threats without harm the device overall performance. It also blocks harmful websites. You may get Norton setup product from the retail shop and also download and install norton with product key from Norton.com/setup .

Norton antivirus give advanced scanning method of the package that facilitates to detects all the duplicate files in your device and if there’s virus in your device then mark it as virus. And it additionally determines all the red-flag & malware on-line threats to stay the users up-to-date. visit Norton.com/setup here. Norton provides you the answer to make sure online security anytime, anywhere. It provides daily updates, special offers, and automatic renewal services to assist you maintain uninterrupted protection throughout your subscription period. Users will simply use Norton Security using Norton.com/setup . Norton is an antivirus which assist you to guard your personal information and other beneficial records in opposition to the hackers and threat. To get Norton in your gadgets you need to login at Norton.com/setup and provide the Norton product key to activate Norton setup.

Norton security programming is utilized extensively and it gives tha least difficult approaches to useand it is the best assurance for yur pc's and PCs. Introduce it in your PC's and remain free from viruses.Do visit for more subtleties Norton.com/setup . Norton keeps your PC from infection contaminated messages and texts from spreading infections and malwares. For establishment of norton setup experience the connection. click Norton.com/setup here. Norton is the most endorsed antivirus programming, comprehensively used for its enduring quality in confirming your online experience. It gives all out security to your critical data and device, and with security movements, you need not worry over the security of your devices. download Norton.com/setup now.

123.hp.com/setup Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. 123.hp.com/setup - Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. Connect your printer with the wireless router. On this website you can find directions on how you can connect your 123.hp.com/setup wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. click 123.hp.com/setup here. 123.hp.com/setup Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. Connect your printer with the wireless router. On this website you can find directions on how you can connect your 123.hp.com/setup wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

123.hp.com/setup Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. 123.hp.com/setup - Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. Connect your printer with the wireless router. On this website you can find directions on how you can connect your 123.hp.com/setup wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. click 123.hp.com/setup here. 123.hp.com/setup Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. Connect your printer with the wireless router. On this website you can find directions on how you can connect your 123.hp.com/setup wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

123.hp.com/setup Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. 123.hp.com/setup - Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer.

Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup . Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link.

Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup .

Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup . Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software.

Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup . Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link.

Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup .

Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup . Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software.

Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup . Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link.

Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup .

Get the most out of Xfinity from Comcast by signing in to your account. Enjoy and manage TV, high-speed Internet, phone, and home security services that work seamlessly together — anytime, anywhere, on any device. download xfinity.com/authorize now.

The goal of technical support is to provide help and advice to customers about products. You must understand how applicants go about solving customer issues because it's crucial to customer retention and business success. get best solutions for all your computer and laptop with best technical help. Provided help 24*7 so click ICON GLOBAL SOLUTION INC now.

Technical support User-friendly assistance for individuals having technical problems with electronic devices. The technical support team is composed of individuals that are familiar with the ins and outs of a device. for more details visit TECH ARENA LLC here.

are you looking for home delivery of medicines with high discount. Contact kota medical stores . The best place in kota to deliver all medicine at your door without any delivery charges.

Roku enables you to watch and paid video content on your TV by means of the Internet. For Activating Roku, go to record enter Roku com connection code showed on Roku TV. visit Roku.com/link here. Roku empowers you to watch free and paid video content on your TV by methods for the Internet. For Activating Roku, go to roku record enter Roku com association code appeared on Roku TV. download Roku.com/link now. Activate Roku tv, go to Roku.com/link record enter Roku com connection code showed on Roku TV. My roku com connect not working utilize new Roku code.

Roku gives the least complex approach to stream excitement to your TV. With a large number of accessible channels visit here for more subtleties Roku.com/link .

Verify that the web address you entered is correct and proceed to the router login window. In the router login window, enter your user name and password. Note: The user name is admin and the default password is password. Make sure that your mobile device is connected to your NETGEAR router's WiFi network. Launch the Nighthawk. visit netgear router login now . Netgear Router Login steps The initial thing that you need to do after purchasing a Netgear router is to do the basic settings. Performing Netgear router login is very important to access the settings of the router and customise a username and the password. Download netgear router login now.

amazon.com/code If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/code here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/code . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-20-2021, 06:04 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-20-2021 06:11 PM، توسط Mahi01.)
ارسال: #5
RE: آموزش تصویری Word 2016
Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today. Amazon prime video is a well known product of Amazon.com Inc. Watch Prime Video on Amazon My TV, users have to enter a 6-digit registration code or amazon mytv code on the online web portal, which you can enter by visiting amazon.com/code . Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code .

Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code . Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today.

Bet365 is one of the most prestigious names in the sports betting industry and its sports betting app is one of the best ones out there. Bet365 login provides live streaming for most sports matches as well. Its homepage displays current events available for live betting, which claims to broadcast thousands of live matches each year. You can enjoy the streaming service if you hold a paid account. Let’s find out more about this great sports betting platform. visit bet3654 login here. As one of the largest sports, casino, and financial betting websites around, Bet365 login allows users from all over the globe to access and earn money online. Bet365 gives online gamblers access to more than two dozen sports (American Football, Boxing, E-Sports, Tennis, Cycling, and more), a large and active casino section with slots, card games, table games, video poker, Keno and jackpots, live poker with tournaments, a video games section, bingo, and a section just for watching (and betting on) live sports. download bet3654 login now.

Just Hulu gives you access to the biggest spilling library to watch a great many shows and motion pictures, elite Originals, past seasons, ebb and flow scenes, and more on your preferred gadgets. You can even include Live TV for sports, news, and can't-miss occasions. visit Hulu.com/activate now. Hulu's on-request library has consistently been about TV appears and that accentuation remains. The administration offers many seasons and a huge number of scenes from significant systems. click Hulu.com/activate here. Hulu is an on-request video administration that enables clients to stream mainstream TV appears in the U.S. what's more, Japan (sorry, Canada and Europe). It is co-claimed by The Walt Disney Company and Comcast. visit Hulu.com/activate here.

Roku gadgets are easy to set-up and simple to-utilize. They accompany a straightforward remote, and incredible highlights like Roku Search which makes it easy to discover what you need to watch. visit Roku.com/link here. Roku spilling players need web access to stream content. They utilize remote to interface with your home system. click Roku.com/link here. You need a Roku record to activate your gadget and access diversion. There are no month to month gear rental expenses. Including an installment technique lets you effectively lease/purchase motion pictures or buy in to well known administrations. download Roku.com/link here.

Activate Roku connect, go to Roku.com/link account enter Roku interface code showed on Roku TV. My roku com interface not working utilize new Roku code.To download click for more details.. Activate Roku.com/link, go to Roku.com/link account enter Roku com link code displayed on Roku TV. My roku com link not working use new Roku code. Roku enables you to watch and video content on your TV by means of the Internet. For Activating Roku, go to Roku.com/link record enter Roku com connection code showed on Roku TV.

roku.com/link this is least troublesome way to deal with stream incitement to your TV. On your terms. With a considerable number of available channels to investigate for more details.visit Roku.com/link today. Roku offers the accompanying seven gushing gadgets. There are five set-top gushing boxes, the Roku Ultra, Roku Premiere, Roku Premire+, Roku Express, and Express+. At that point there are two sticks, the Roku Streaming Stick and Roku Streaming Stick Plus. visit Roku.com/link here. Roku connects to your TV utilizing an HDMI link, associated from your TV to the Roku gadget.

amazon.com/code If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/code here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/code . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today. Amazon prime video is a well known product of Amazon.com Inc. Watch Prime Video on Amazon My TV, users have to enter a 6-digit registration codeor amazon mytv code on the online web portal, which you can enter by visiting amazon.com/code . Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code .

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. amazon.com/code allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands Amazon Business Everything For Your Business. visit amazon.com/code now. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/code . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

amazon.com/code If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/code here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/code . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today. Amazon prime video is a well known product of Amazon.com Inc. Watch Prime Video on Amazon My TV, users have to enter a 6-digit registration codeor amazon mytv code on the online web portal, which you can enter by visiting amazon.com/code . Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code .

Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code . Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today. amazon.com/code If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you.

amazon.com/code If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/code here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/code . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today. Amazon prime video is a well known product of Amazon.com Inc. Watch Prime Video on Amazon My TV, users have to enter a 6-digit registration codeor amazon mytv code on the online web portal, which you can enter by visiting amazon.com/code . Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code .

Amazon Prime App then registering and generating the activation code and using this code for registering your device on the Amazon MYTV website amazon.com/code . Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. Amazon mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. visit amazon.com/code today.

Webroot offers total security from infections and fraud for every one of your gadgets, without backing you off. visit webroot.com/safe here. Webroot SecureAnywhere Antivirus is more than antivirus programming. It is antimalware. It stops the infections and worms that exist so as to contaminate different PCs, yet it additionally ensures you during web surfing sessions by blocking destructive sites. for more updates visit webroot.com/safe now. Webroot SecureAnywhere AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. It's an extremely common framework, yet testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well. download webroot.com/safe today.

Webroot AntiVirus is a decent, secure program that effectively perceives and shields you from Mac malware. It has safe program includes that solitary work in Safari, which additionally makes Webroot's less viable at recognizing a few Windows dangers. click webroot.com/safe here. Webroot SecureAnywhere AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. It's an extremely common framework, yet testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well. download webroot.com/safe today.

mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge. for more details visit mcafee.com/activate today. mcafee antivirus is broadly utilized antivirus distinguishes and kill PC infection, the mail worms,the trojan programs,and likewise helps mcafee.com/activate your framework free of infection and other malware is a significant every day challenge. for more subtleties visit today. mcafee antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge.to uninstall the mcafee, or for more details visit: mcafee.com/activate here.

McAfee thing in citation is an antivirus program. this program secure your PC with tainting so you can display it. to see significantly more please visit our site mcafee.com/activate . It is unequaled best defensive antivirus and hostile to spyware .It is continuous insurance innovation and it is more secure , quicker and more total than any time in recent memory before.if need to introduce it at that point visit our site mcafee.com/activate .

Norton Antivirus is an authorize program by ICSA Labs. These Laboratories set up the prerequisites to be actualized for the similarity of business security items. visit Norton.com/setup here. norton help to secure your gadgets against antiviruses and help to advance and keep up your data from compitetior. Introduce norton in your pcclick here for subtleties Norton.com/setup . Norton antivirus gives protection in opposition to virus, malware, online threats without harm the device overall performance. It also blocks harmful websites. You may get Norton setup product from the retail shop and also download and install norton with product key from Norton.com/setup .

Norton antivirus give advanced scanning method of the package that facilitates to detects all the duplicate files in your device and if there’s virus in your device then mark it as virus. And it additionally determines all the red-flag & malware on-line threats to stay the users up-to-date. visit Norton.com/setup here. Norton provides you the answer to make sure online security anytime, anywhere. It provides daily updates, special offers, and automatic renewal services to assist you maintain uninterrupted protection throughout your subscription period. Users will simply use Norton Security using Norton.com/setup . Norton is an antivirus which assist you to guard your personal information and other beneficial records in opposition to the hackers and threat. To get Norton in your gadgets you need to login at Norton.com/setup and provide the Norton product key to activate Norton setup.

Norton security programming is utilized extensively and it gives tha least difficult approaches to useand it is the best assurance for yur pc's and PCs. Introduce it in your PC's and remain free from viruses.Do visit for more subtleties Norton.com/setup . Norton keeps your PC from infection contaminated messages and texts from spreading infections and malwares. For establishment of norton setup experience the connection. click Norton.com/setup here. Norton is the most endorsed antivirus programming, comprehensively used for its enduring quality in confirming your online experience. It gives all out security to your critical data and device, and with security movements, you need not worry over the security of your devices. download Norton.com/setup now.

Norton Antivirus is an authorize program by ICSA Labs. These Laboratories set up the prerequisites to be actualized for the similarity of business security items. visit Norton.com/setup here. norton help to secure your gadgets against antiviruses and help to advance and keep up your data from compitetior. Introduce norton in your pcclick here for subtleties Norton.com/setup . Norton antivirus gives protection in opposition to virus, malware, online threats without harm the device overall performance. It also blocks harmful websites. You may get Norton setup product from the retail shop and also download and install norton with product key from Norton.com/setup .

123.hp.com/setup Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. 123.hp.com/setup - Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website 123.hp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. Connect your printer with the wireless router. On this website you can find directions on how you can connect your 123.hp.com/setup wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. click 123.hp.com/setup here. 123.hp.com/setup Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. Connect your printer with the wireless router. On this website you can find directions on how you can connect your 123.hp.com/setup wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

amazon.com/mytv If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click amazon.com/mytv here. How to activate Amazon prime on TV using amazon.com/mytv . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, exclusive access to deals, amongst others. amazon.com/mytv allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands Amazon Business Everything For Your Business. visit amazon.com/mytv now.

office it the pile of office gadgets to make your working smooth and effective.visit Office.com/setup to downloaded in your PC with the smart help. Endeavor which is amazingly easy to present, download and recoup. Usage of it is moreover fundamental and the customer can pick up capability with the use of it adequately. Online Support&help elective is in like manner open in all application which gives a minute guideline. visit Office.com/setup here.

Canon printers are used across the world, and people prefer using canon printer, because of its advanced features such as it can scan document and one can easily send faxes. Download Canon Printer Drivers from Canon.com/ijsetup then Install and setup your canon printer product by visiting canon.com/ijsetup . Comprehensive range of world-class innovative and sophisticated products to suit every requirement from amateur to professional. canon.com/ijsetup is a website to download Canon printer latest and updated drivers for Canon Printer direct download link. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done.

xfinity.com/authorizeTo activate the Xfinity device and get a high-speed internet services. To activate an Xfinity Gateway go to xfinity.com/authorize now. Get the most out of Xfinity from Comcast by signing in to your account. Enjoy and manage TV, high-speed Internet, phone, and home security services that work seamlessly together — anytime, anywhere, on any device. visit xfinity.com/authorize today. Download xfinity.com/authorize activate your internet in minutes. Make sure your phone is on your cellular network and click the appropriate link below to get started. If you are in a WiFi Ready apartment(pre-installed xFi Gateway) or activating your Xfinity Voice click here to begin.

To espn.com/activate , you must log into the espn account, enter the email address when you are asked to log in to your TV. On espn you can enjoy new movies and TV shows and for more information, please espn.com/activate . espn is a very good tv channel. Here , espn.com/activate . If you're watching espn on your TV, you just have to open the application and get your unique espn activation code.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-27-2021, 09:51 PM
ارسال: #6
RE: آموزش تصویری Word 2016
When you buy your computer, there are some pre-installed apps which come free with your PC. But after someday they get expired and ask you for money. The expired apps come to be the useless app in your PC and consume the reminiscence of your device.
visit@-
Bitdefender Login |
GMX Mail Login page
MCHSI Email Login
Zoomtown email login
WildBlue email login
activate starz |
aol sign in |
quickbook online login |
squarecash login |
cash app login |
cash app login |
amazon login
Malwarebytes AdwCleaner |
office.com/setup |
amazon login |
aol login |
aol email login |
aol mail login |
aol mail login |
aol mail sign in
aol email login |
aol login |
Mail.Aol.Com
coinbase pro |
coinbase pro |
coinbase pro |
AOL mail down |
roku.com/link |
roku.com/link |
Mcafee removal tool |
netgearrouter-login
netgear router login |
Movers near me |
Movers near me |
landscapers near me |
Yahoo Mail Login |
Yahoo mail login |
Yahoo sign in |
yahoo mail sign in |
activate starz |
cash app login |
skype login |
amazon login |
netflix login |
Amazon.com/code roku |
amazon prime login |
yahoo mail sign in |
cash app login |
cash app login |
amazon login |
amazon prime login |
Seeking Arrangement login |
Seeking Arrangement login |
frontier email login |
protonmail login |
cash app login |
cash app login |
aol sign in |
SBCGlobal Email Login | Kaspersky Login

amazon login
Malwarebytes AdwCleaner |
office.com/setup
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-23-2021, 04:20 AM
ارسال: #7
RE: آموزش تصویری Word 2016
Great post. Articles that have meaningful and insightful comments are more enjoyable, at least to me. It’s interesting to read what other people thought and how it relates to them or their clients, as their perspective could possibly help you in the future.

www.netflix.com/activate
netflix.com/activate
www.netflix.com/tv8
netflix.com/tv8
netflix.com/tvhelp
netflix.com/activate code
netflix.com/activate
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید