ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری اینترنت - MS Edge - بخش سوم - E-mail یا پست الکترونیکی
01-24-2017, 08:10 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-24-2023 04:02 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری اینترنت - MS Edge - بخش سوم - E-mail یا پست الکترونیکی
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی در زیر آموزش تصویری اینترنت را بررسی میکنیم توجه کنید که شما میتوانید نرم افزار آموزش اینترنت را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت تعاملی و شبیه سازی شده با صدا و متن فارسی و کاملا رایگان درس داده شده است از لینک آموزش اینترنت دانلود کنید. در نرم افزارهای آموزشی کارهای بیان شده را باید در محیط شبیه سازی شده انجام دهید. در ابتدا و انتهای این آموزش تصویری نیز کل آموزش (هم متن و هم تصویری) در فایل PDF و Word موجود است.
در لینک آموزش اینترنت میتوانید ورژنهای دیگر آموزش اینترنت را مشاهده و دانلود کنید.

دانلود فایل pdf آموزش تصویری اینترنت (کاملا رایگان)
دانلود فایل word آموزش تصویری اینترنت (کاملا رایگان)
دانلود فایل آموزش اینترنت تحت ویندوز (کاملا رایگان)
دانلود فایل آموزش اینترنت تحت اندروید (کاملا رایگان)

در دنیای امروز كه اینترنت فراگیر شده است، داشتن آدرس E-Mail و آشنائی با نحوه ارسال و دریافت نامههای الـكترونیكی، یكی ازضروریات به شمار میآید. امروزه اغلب مردم از سرویس‌های E-mail رایگان ارائه شده توسط شرکت‌های معروفی مانند Yahoo!، Hotmail و Gmail استفاده می¬کنند که بسیار هم قدرتمند هستند و نیازی به نرم‌افزار پستی نداشته و به راحتی در محیط وب قابل استفاده می¬باشند.
درطی این فصلمیخواهیم، شما را با نحوه ایجاد E-Mailها در اینگونه سایت‌ها و نیز چگونگی كار با آن آشنا كنیم. كار خود را با سایت Yahoo شروع میكنیم. زیرا این سایت یكی ازمحبوب‌ترین سایت‌ها برای ایجاد E-Mail میباشد. در میلـهآدرسكلـیككنید.
عبارت http://www.yahoo.com را تایپ كنید.
[تصویر: 001.jpg]

مشاهده می‌کنید با اینکه آدرس را بطور کامل وارد نکرده‌اید، آدرس مورد نظر نمایان شده است. كلـید Enter صفحه کلید را فشار دهید.
[تصویر: 002.jpg]

اکنون در سایت Yahoo قرار داریم. برای دسترسی بهبخشEmail سایت Yahoo ، روی لـینك Mail كلـیك كنید.
[تصویر: 003.jpg]

چنانچه قبلاً اقدام به ایجاد E-Mail كرده باشید، در این صفحه میتوانید با وارد كردن كد شناسائی (ID) و رمز عبور در جعبه متن‌های مشخص شده، به صندوق پست الـكترونیكی خود دسترسی پیدا كنید. در غیر این صورت برای ایجاد یك E-Mail جدید از لـینك Sign up for a new account باید استفاده کنید. روی میله لغزان كلـیك كنید.
[تصویر: 004.jpg]

روی گزینة مشخص شده كلـیك كنید.
[تصویر: 005.jpg]

در این صفحه باید مشخصات خود را با دقت در بخش‌های مربوط وارد کنید، در قسمت Name، نام و در قسمت کناری آن نام‌ خانوادگی خود را باید وارد کنید. اکنون کادر نام فعال است. در ادامه نام و نام خانوادگی را وارد می‌کنیم.
[تصویر: 006.jpg]

در قسمت مشخص شده باید برای خود یک نام کاربری (Username) انتخاب کنید. نام کاربری شما مشخصهای است که از این به بعد برای شناسائی شما استفاده میشود، پس در انتخاب آن دقت کنید. سعی کنید نامی با معنی انتخاب کنید که به خاطر سپردن آن کار دشواری نباشد و به‌ راحتی بتوانید آن را به دیگران به عنوان آدرس پست الکترونیکی خود بدهید. در ادامه نام کاربری موردنظر خود را وارد می‌کنیم.
[تصویر: 007.jpg]

در قسمت Password رمز عبور خود را باید تعیین کنید. رمز عبوری که انتخاب میکنید را در اختیار هیچکس قرار ندهید، در انتخاب رمز عبور از حروف و اعداد استفاده کنید تا رمز عبورتان امن باشد. همچنین سعی کنید در رمز عبورتان از نام خودتان، شماره شناسنامه و موارد مشابه دوری کنید چون تشخیص آنها برای دیگران آسان خواهد بود.
[تصویر: 008.jpg]

طول رمز عبور شما باید بین 6 تا 32 کاراکتر باشد. توجه داشته باشید که اجازه تعیین نام خودتان یا نام کاربری را به عنوان رمز عبور ندارید. درصورت انجام این کار با پیام قرمز رنگ Cannot include your name, ID, or the word "password" مواجه میشوید.
در پایین جعبه متن Password خط سبزی به شما نشان داده می‌شود که رمز عبور شما چقدر امن است، هر چه نوار طولانی‌تر و سبز باشد، رمز عبور شما امن‌تر است. در قسمت بعدی باید شماره موبایل خود را وارد کنید. در مواقعی که رمز نام کاربری خود را فراموش کرده باشید Yahoo می‌تواند به این شماره برای شما رمز عبور را بفرستد. ابتدا باید کشور خود را انتخاب کنید. روی دکمة مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 009.jpg]

حرف I که ابتدا کلمه Iran است را تایپ کنید.
روی گزینه Iran کلیک کنید.
[تصویر: 010.jpg]

در ادامه شماره تلفن همراه خود را وارد می‌کنیم.
[تصویر: 011.jpg]

در قسمت Birthday تاریخ تولد خود را به تاریخ میلادی باید مشخص کنید. در ادامه ما این کار را انجام خواهیم داد.
[تصویر: 012.jpg]

برای تعیین جنسیت، روی گزینه Male کلیک کنید.
[تصویر: 013.jpg]

در قسمت مشخص شده از شما شماره تلفن یک فرد مورد اعتماد شما را می‌خواهد تا در صورتیکه شماره موبایلی که در بالا وارد کرده‌اید را گم کردید به این شماره اطلاعات شما ارسال شود. همانند دفعه پیش ابتدا کشور را انتخاب کرده و سپس شماره را وارد می‌کنیم.
در صورت تمایل در کادر مشخص شده نسبت فردی را که شماره او را در کادر قبلی وارد کرده‌اید می‌توانید وارد کنید. اگر قسمتی از فرم را اشتباه پر کرده باشید، پیغام خطایی زیر قسمت مربوطه به شما داده میشود تا آن قسمت را اصلاح کنید.
روی دکمه Create account کلیک کنید.
[تصویر: 014.jpg]

در این قسمت باید نوشتة داخل مستطیل را وارد کنیم، اگر خواندن نوشته برای شما سخت است روی گزینه Try a new code کلیک کنید تا نوشته جدیدی ظاهر شود.
روی دکمه Submit کلیک کنید.
[تصویر: 015.jpg]

در این صفحه Yahoo به شما تاکید کرده است که کد تائید به شماره مشخص شده ارسال می‌شود. برای تائید این شماره روی دکمه Send SMS کلیک کنید.
[تصویر: 016.jpg]

در این قسمت باید کدی که به شماره موبایل شما ارسال شده است را وارد کنید. روی کادر کد کلیک کنید.
کد دریافت شده را در ادامه وارد می‌کنیم.
[تصویر: 017.jpg]

روی دکمه Submit code کلیک کنید.
[تصویر: 018.jpg]

اکنون صفحه تبریک (Congratulations) را مشاهده می‌کنید که نشان دهنده این است که حساب کاربری شما با موفقیت ایجاد شده است. روی لینک Click here کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید. درصورتیکه بیشتر از 8 ثانیه در این صفحه بمانید به طور خودکار به صفحه بعد منتقل خواهید شد.‌
[تصویر: 019.jpg]

در این صفحه مشاهده می‌کنید که Yahoo در حال آماده کردن Mailbox شما می‌باشد
حالا شما در صفحه اصلی ایمیل خود هستید و ایمیل شما ساخته شده است.
[تصویر: 020.jpg]

تا اینجا روش ساخت ایمیل در Yahoo را بررسی کردیم در ادامه روش ساخت یک ایمیل در سایت Gmail را یاد خواهیم گرفت و سپس روش‌های ارسال و دریافت ایمیل در Yahoo و Gmail را بررسی خواهیم کرد. روی میله آدرس کلیک کنید.
آدرس http://www.gmail.com را تایپ کنید.
[تصویر: 021.jpg]

اکنون آدرس مورد نظر انتخاب شده است. كلـید Enter صفحه کلید را فشار دهید.
[تصویر: 022.jpg]

چنانچه قبلاً اقدام به ایجاد E-Mail كرده باشید، در این صفحه میتوانید با وارد كردن نام کاربری و رمز عبور در جعبه متن‌های مشخص شده، به صندوق پست الـكترونیكی خود دسترسی پیدا كنید. روی میله لغزان كلـیككنید.
[تصویر: 023.jpg]

روی گزینة Create account كلـیك كنید
[تصویر: 024.jpg]

همانطور که میبینید در صفحه باز شده باید مشخصات خود را وارد کنید. قسمت Name شامل دو گزینه است که در هرکادر به ترتیب نام و نام خانودگی خود را وارد می‌کنیم.
دکمه Tab صفحه کلید را فشار دهید یا روی کادر مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 025.jpg]

گزینه مشخص شده برای تعیین نام کاربری و در واقع آدرس ایمیل می‌باشد. در ادامه نام مورد نظر را وارد می‌کنیم.
دکمه Tab صفحه کلید را فشار دهید یا روی کادر مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 026.jpg]

مشاهده می‌کنید که پیغام قرمز رنگی ظاهر شده است که نام کاربری مورد نظر شما موجود نیست و شخص دیگری آن را ثبت کرده است. در زیر آن چند نام کاربری شبیه پیشنهاد میشود که شما میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید یا نام جدیدی را امتحان کنید. روی گزینه پیشنهادی مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 027.jpg]

دکمه Tab صفحه کلید را فشار دهید یا روی کادر مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 028.jpg]

در قسمت Create a password رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. روی Confirm your password رمز عبور خود را باید دوباره وارد نمائید. (سعی کنید رمز شما به گونه‌ای نباشد که حدس زدن آن برای دیگران آسان باشد مانند نام خودتان، شماره شناسنامه، شماره موبایل و ... ) طول رمز عبور شما حداقل باید 8 کاراکتر باشد. در ادامه هر دو کادر را وارد می‌کنیم.
[تصویر: 029.jpg]

در قسمت Birthday تاریخ تولد خود را به تاریخ میلادی باید مشخص کنید. در ادامه ما این کار را انجام خواهیم داد.
برای مشاهده ادامه فرم روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 030.jpg]

برای تعیین جنسیت روی لیست بازشونده مشخص شده کلیک کنید.
روی گزینه Male کلیک کنید
[تصویر: 031.jpg]

مشاهده می‌کنید که در قسمت شماره موبایل به طور خودکار ایران انتخاب شده و دیگر نیازی به تنظیم این گزینه نداریم.
[تصویر: 032.jpg]

روی کادر شماره موبایل کلیک کنید.
در ادامه شماره موبایل خود را وارد می‌کنیم.
[تصویر: 033.jpg]

در قسمت Your current email address یك ایمیل دیگر از خود را باید بنویسید. اگر برای اولین بار است كه ایمیل میسازید، این قسمت را خالی بگذارید، ولی اگر ایمیل دیگری نیز دارید، آن را در این قسمت بنویسید تا در صورت فراموشی رمز عبور، گوگل رمزتان را به این ایمیل ارسال كند. ما اکنون ایمیلی را که در قسمت قبل در یاهو ساخته‌ایم وارد میکنیم.‌
انتخاب گزینهSet Google as my default homepage سایت گوگل را به عنوان صفحه خانگی شما در نظر میگیرد و هر بار که مرورگر خود را باز کنید به عنوان اولین صفحه وارد سایت گوگل میشوید.
در صورتیکه عبارت زیر را نخواهید تایپ کنید می‌توانید این گزینه را فعال کنید تا از طریق تلفن اعتبار شما سنجیده شود.
برای مشاهده ادامه فرم بر روی نوار لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 034.jpg]

اکنون باید عبارتی که در تصویر را مشاهده می‌کنید در کادر مشخص شده وارد کنید. داخل کادر کلیک کنید.
در ادامه عبارت را وارد می‌کنیم.
[تصویر: 035.jpg]

مشاهده می‌کنید که بطور پیش‌فرض Location یا مکان شما ایران انتخاب شده است که صحیح می‌باشد.
Google دارای یک سری قوانین و شرایطی است که برای ایجاد یک حساب کاربری در آن باید آن را قبول کنید. درصورتیکه مایل به مشاهده این قوانین و شرایط می‌باشید می‌توانید روی لینک‌های این گزینه کلیک کنید.
برای قبول این قوانین و شرایط، در قسمت مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 036.jpg]

روی دکمه Next step کلیک کنید.
[تصویر: 037.jpg]

ایمیل جدید شما با موفقیت ساخته شده و شما به صفحه خوش آمد گویی آمدهاید. روی دکمه Continue to Gmail کلیک کنید تا به Gmail خود بروید.
[تصویر: 038.jpg]

اکنون شما در Gmail خود هستید.
[تصویر: 039.jpg]

تا اینجا آموختید که چگونه در Yahoo و Gmail یک آدرس پست الکترونیکی(E-mail) ایجاد کنید. در این قسمت قصد داریم ایمیلی از آدرس Yahoo به آدرس Gmail بفرستیم برای ورود به صفحه پست الکترونیکی آدرس Yahoo در میلـه آدرس كلـیك كنید.
عبارت http://www.yahoo.com را تایپ كنید.
[تصویر: 040.jpg]

کلید Enter را فشار دهید.
[تصویر: 041.jpg]

روی لـینك Mail كلـیك كنید.
[تصویر: 042.jpg]

حالا باید کدشناسایی و رمز عبور خود را وارد کنید. داخل جعبه Email address عبارت Nima.Alvan را تایپ کنید.
[تصویر: 043.jpg]

داخل جعبه متن Password کلیک کنید.
اكنون باید رمز عبور خود را كه در هنگام ایجاد آدرسپستی تعیین نموده‌اید، وارد كنید.
[تصویر: 044.jpg]

حال، رمز عبور را وارد کرده‌ایم. روی دکمه Sign In كلـیك كنید.
[تصویر: 045.jpg]

بر روی صفحه پیغامی ظاهر می شود که آیا میخواهید رمز شما در مرورگر ذخیره شود یا خیر. روی دکمه No کلیک کنید.
[تصویر: 046.jpg]

همانطور كه مشاهده می‌کنید شما وارد آدرس پستی خود شدهاید. در حال حاضر در آدرس پستی شما دو نامه خوانده نشده وجود دارد که این نامه توسط سیستم خودکار سایت Yahoo برای شما ارسال شده است. برای دسترسی به لـیست نامهها باید روی لـینك Inbox كلـیك كنید. توجه داشته باشید كه عدد مقابل این لـینك، نشان دهنده تعداد نامههای رسیدهای است كه تاكنون خوانده نشدهاند.‌
نامه‌های شما مربوط به Gmail شماست و به دلیل اینکه در موقع ثبت‌نام آدرس ایمیل خود را آدرس ایمیل یاهو وارد کردید مشخصات شما به ایمیل یاهوی شما ارسال شده است. اجازه دهید نگاهی به متن نامه اول بیندازیم. روی قسمت Subject كلـیككنید.
[تصویر: 047.jpg]

حالا نامه باز شده است و شما میتوانید متن نامه را مشاهده کنید. از نوار لغزان برای مشاهده ادامه نامه می‌توانید استفاده کنید.
با باز كردن یك نامه،كلـیدهایی در دسترس شما قرار میگیرد كه توسط آنها میتوانید كارهای مختلـفی از قبیل جواب دادن به نامهها، حذف نامهها، ذخیرهكردن آنها و غیره را انجام دهید. در ادامه، شما را با این کلیدها که در کادر قرمز مشخص شده‌اند، آشنا میكنیم.
اولـین بخش هر نامه، شامل اطلاعاتی در مورد فرستنده، تاریخ ارسال و موضوع نامه میباشد.
یكی دیگر از كارهایی كه در این صفحه میتوانید انجام دهید، ارسال نامه است. برای ارسال نامه، روی دکمه Compose كلـیك كنید.
[تصویر: 048.jpg]

این فرمی است که از طریق آن میتوانید نامه خود را تایپ کرده و پس از پیکربندی، ارسال کنید. شما باید آدرس گیرنده را در جعبه متن To :، موضوع نامه را در جعبه متن Subject و متن نامه را در جعبه متن بزرگ موجود در صفحه تایپ کنید. روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 049.jpg]

چنانچه قصد داشته باشید که به همراه نامه یك یا چند فایل را نیز ارسال كنید، میتوانید از دکمه Attach file استفاده نمایید.
اکنون باید آدرس پست الکترونیکی گیرنده را تعیین کنید برای این کار در قسمت جعبه متن :To، آدرس alvannima@gmail.com را وارد کنید.
[تصویر: 050.jpg]

در جعبهمتن Subject کلیک کنید.
[تصویر: 051.jpg]

این قسمت موضوع نامه می‌باشد. در ادامه، عبارت
e-learning site را وارد می‌کنیم.
و حالا باید متن نامه را تایپ کنید. برای سادگی کار، ما در صفحه بعد، این کار را برای شما انجام میدهیم.
همانند بسیاری از برنامههای پردازش متن، در اینجا نیز ابزارهایی برایكار روی متن نامه، در اختیار شما قرار داده شده استکه با کادر قرمز مشخص شده¬اند.
اكنون وقت آن رسیده كه نامه را ارسالكنیم. روی دکمه Send كلـیككنید تا E-mail شما ارسال شود.
[تصویر: 052.jpg]

حال فرض کنید میخواهید رونوشتی از همان نامه را به افراد دیگری نیز ارسال کنید. در قسمت Sent شما میتوانید نامه‌هایی را که ارسال نموده اید مشاهده کنید. روی گزینه Sent کلیک کنید.
[تصویر: 053.jpg]

در صورتیکه بر روی هر کدام کلیک کنید نامه ارسال شده باز میشود و در قسمت پایین صفحه نمایش داده میشود. روی نامه انتخاب شده کلیک کنید
[تصویر: 054.jpg]

برای ارسال این نامه به آدرس ایمیل دیگری، روی دکمه Forward کلیک کنید
[تصویر: 055.jpg]

همانطور که مشاهده میکنید متن نامه، مشخصات ارسال کننده و گیرنده نشان داده شده است. شما میتوانید قسمت‌هایی از نامه را که مورد نیاز نیست پاک کنید. روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 056.jpg]

در قسمت CC آدرس افرادی که باید این ایمیل را دریافت کنند وارد میکنیم. توجه داشته باشید که باید آدرس‌ها را با , (کاما) از هم جدا کنیم. CC مخفف Carbon Copy است و هر فرد وقتی ایمیل را دریافت میکند میتواند آدرس افراد دیگری را که همان ایمیل به آنها ارسال شده است را ببیند.
اگر نمیخواهید گیرنده ایمیل شما از آدرس افراد دیگری که این ایمیل را دریافت میکند مطلع شوند باید از گزینه BCC استفاده کنید. BCC مخفف Blind Carbon Copy است. برای مثال ما یک سری آدرس را وارد میکنیم.
روی دکمه Send کلیک کنید.
[تصویر: 057.jpg]

چنانچه نامه‌های دریافتی خود را حذف نكنید، پساز مدتی ظرفیت تعیین شده برای شما تكمیل شده و دیگر قادر بهدریافت هیچ نامهای نخواهید بود. لـذا توصیهمیكنیم نامهها را پس از مطالـعه و در صورت نیاز، پس از ذخیرهسازی روی كامپیوتر، حذف نمائید.
برای آنکه دوباره به Inbox برگردیم، روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 058.jpg]

روی لینک Inbox کلیک کنید.
[تصویر: 059.jpg]

در صورتیکه قصد دارید تعداد مشخصی از نامه‌ها را حذف کنید بر روی جعبه چک هر کدام کلیک کنید و سپس از دکمة Delete استفاده کنید.
چنانچه قصد داشتید كه تمام نامههای موجود در صندوق Inbox را یكجا حذف كنید، بر روی جعبه چک مشخص شده با فلش سبز کلیک کنید. تا تمامی نامه‌ها انتخاب شوند. سپس با استفاده از دکمه Delete، اقدام به حذف آنها نمائید. روی جعبه چك واقع در كنار كلـمه فرستنده كلـیك كنید.
[تصویر: 060.jpg]

روی دکمه Delete كلـیك كنید.
[تصویر: 061.jpg]

بسیار خوب، نامهی موجود درصندوق Inbox حذف شد. روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 062.jpg]

نامههای حذف شده وارد قسمت Trash میشوند و درصورتیکه نامه‌ای را اشتباهی حذف کردید می‌توانید وارد Trash شده و نامه‌‌ی مورد نظر را با استفاده از جعبه چک کنار آن انتخاب کنید و با کلیک بر روی دکمه Move آن نامه را به Inbox خود برگردانید. روی دکمه Trash کلیک کنید.
[تصویر: 063.jpg]

نامه مورد نظر را با کلیک بر روی جعبه چک کنار آن انتخاب کنید.
[تصویر: 064.jpg]

روی دکمه Move کلیک کنید
روی گزینه Inbox کلیک کنید.
[تصویر: 065.jpg]

حال اگر به Inbox خود مراجعه کنید خواهید دید که نامه به آنجا منتقل شده است.
برای خالی کردن Trash کافی است ماوس را روی این گزینه ببرید تا آیکون سطل آشغال نمایان شود و روی آن کلیک کنید. پیغامی برای تائید عملیات بر روی صفحه ظاهر میشود که با انتخاب گزینه OK صندوق Trash شما خالی
می‌شود.
اگر دقت کنید هنگامیکه در حال تایپ نامه هستید به‌طور خودکار نامه شما ذخیره می‌شود و مشاهده می‌کنید عدد 1 در جلوی گزینه Draft نمایان شده است. با کمک این خصوصیت شما می‌توانید در زمان مناسب بعدی ادامه نامه را تایپ کنید. روی میله لغزان کلیک کنید
[تصویر: 066.jpg]

در قسمت مشخص شده زمان ذخیره‌سازی نیز درج شده است. دوباره روی میله لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 067.jpg]

روی گزینه Drafts کلیک کنید.
[تصویر: 068.jpg]

همانطور که مشاهده میکنید نامه ما وارد این قسمت شده است. بهتر است قبل از عملیات ذخیره‌سازی موضوع نامه‌ای که در حال تایپ آن هستیم، در قسمت Subject وارد کنیم. در اینصورت راحت‌تر میتوانیم برای ادامه کار، نامه مورد نظر خود را از بین نامه‌های ذخیره شده در Draft پیدا کنیم.
گزینه دیگری که در صفحه ایمیل خود مشاهده می‌کنید‌، Spam میباشد. به نامه‌های الکترونیکی ناخواسته Spam گفته میشود. Spamها می‌توانند حاوی پیام‌های تبلیغاتی یا حتی ویروس‌های اینترنتی باشند. به همین دلیل توصیه میشود در صورتیکه فرستنده نامه را نمی‌شناسید از باز کردن آن خودداری کنید.
همیشه به یاد داشته باشید که پس از اتمام کار با آدرس پستی، بهتر است به جای بستن صفحه، خروج خود را به Yahoo اعلام کنید. این کار با استفاده از لینک Sign Out انجام می¬گیرد. مزیت این روش آن است که احتمال دسترسی افراد خرابکار به آدرس پستی شما کاهش خواهد یافت. روی میله لغزان كلـیك كنید.
[تصویر: 069.jpg]

روی میله لغزان كلـیك كنید.
[تصویر: 070.jpg]

روی نام خود کلیک کنید.
[تصویر: 071.jpg]

رویلـینك Sign out كلـیك كنید
[تصویر: 072.jpg]

همانطور که مشاهده می‌کنید به صفحه اول سایت Yahoo هدایت شده‌ایم.
در ادامه می‌خواهیم به Gmail برویم تا نامه‌ای که ارسال کرد‌یم را مشاهده کنیم.
در میلـه آدرس كلـیك كنید.
عبارت Gmail را وارد کنید.
[تصویر: 073.jpg]

روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 074.jpg]

اکنون لیست نامه‌های دریافتی را مشاهده می‌کنید سه نامه مربوط به Gmail و نامه چهارم نامه‌ای است که از ایمیل خود در Yahoo ارسال کردیم.
روی نامه اول کلیک کنید.
[تصویر: 075.jpg]

حال میخواهیم جواب نامه را بدهیم. برای اینکار نیازی نیست که عملیات مربوط به ارسال ایمیل جدید را انجام دهیم. کافیست بر روی دکمه Reply به معنای جوابگویی کلیک کنید. روی دکمه Reply کلیک کنید.
[تصویر: 076.jpg]

درصفحه بازشده میتوانید متن مورد نظر خود را تایپ کنید. به عنوان مثال ما متنی را تایپ کرده ایم.
برای ارسال، روی دکمه Send کلیک کنید.
[تصویر: 077.jpg]

اگرمیخواهید ایمیل جدیدی ارسال کنید کافیست بر روی دکمه COMPOSE کلیک کنید و مابقی مراحل مانند ارسال ایمیل در یاهو میباشد که در قسمت‌های قبلی آموختیم. روی دکمة COMPOSE کلیک کنید.
[تصویر: 078.jpg]

همانند آنچه در مورد Yahoo Mail آموختیم، در این جا نیز در مقابل گزینه To: آدرس گیرنده را می‌نویسیم و با کلیک روی گزینه‌های BCC و CC می‌توانیم از خاصیت آنها که قبلاً در قسمت Yahoo گفته شد استفاده کنیم. روی دکمه Close کلیک کنید.
[تصویر: 079.jpg]

می‌خواهیم نامه اول را که خوانده‌ایم حذف کنیم. روی جعبه چک کنار آن کلیک کنید.
[تصویر: 080.jpg]

روی دکمه Delete کلیک کنید.
[تصویر: 081.jpg]

نامه حذف شده وارد قسمت Trash شده است. مشاهده می‌‌کنید که پیغامی نمایان شده که نامه حذف شده شما بطور موقت به مدت 30روز در قسمت Trash نگهداشته خواهد شد و بعد از این مدت حذف خواهد شد. برای دیدن این قسمت، بر روی فلش کنار More labels کلیک کنید.
[تصویر: 082.jpg]

روی لینک Trash کلیک کنید.
[تصویر: 083.jpg]

با کلیک بر روی گزینة Empty Trash now تمامی نامه‌های موجود در Trash پاک می‌شوند.
برای مشاهده نامه‌های ارسال شده توسط ما، روی گزینة Sent Mail کلیک کنید.
[تصویر: 084.jpg]

همانطور که مشاهده می کنید Sent Mail ما خالی است. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که نامه‌ای که ما به عنوان جواب فرستادیم پس چه شده است؟ در Gmail وقتی نامه‌ای را حذف می‌کنیم اگر replay هم زده باشیم جزء آن محسوب و به همراه آن حذف می‌شود.
می‌توانید مانند قبل وارد صندوق Trash شده و نامه مورد نظر را انتخاب کرده و با استفاده از دکمه Move to آن را به صندوق Inbox خود برگردانید
برای خروج بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید
[تصویر: 085.jpg]

روی گزینة Sign out کلیک کنید.
کاربر گرامی، شما اکنون در پایان این بخش هستید
[تصویر: 086.jpg]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید