ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شانس فقط به ذهن آماده كمك مي‌كند
11-23-2011, 12:15 AM
ارسال: #1
شانس فقط به ذهن آماده كمك مي‌كند
«کوئینگ وانگ»، استاد بازاریابی و نوآوری مدرسه کسب‌وکار «وارویک» در انگلیس است. او همچنین معاون ريیس بخش بین‌الملل این دانشکده است. او قبل از پیوستن به این دانشکده در دپارتمان تحقیقاتی علم و فن‌آوری دانشکده مشغول به کار بود. او همچنین استاد مدعو چندین دانشگاه است.

پروفسور ونگ در چین بزرگ شد و در همان جا مدرک دکتراي خود را گرفت. او اوقات فراغت خود را به ورزش و خواندن نوشته‌های فیلسوفان قدیم چین اختصاص می‌دهد.
1) کار به عنوان یک استاد دانشگاه چگونه است؟
پرسیدن سوال‌های بسیار، جست‌وجوی پاسخی برای آنها و به اشتراک گذاشتن یافته‌هایتان با دیگران، تاثیر گذاشتن بر نسل جوان، مدیران کسب و کار و سیاست گذاران. همچنین این کارها به شما توانایی آن را می‌دهد تا هوشمندانه و با اقتدار در مورد مسائل علمی ‌با فرزندان خود بحث کنید.
2) یک روز کاری به طور معمول برای شما چگونه است؟
من برنامه کاری متداولی ندارم. چهار تا پنج بار در سال برای شرکت در کنفرانس‌ها و ملاقات با استادان همکار در دانشکده‌های دیگر به خارج از کشور سفر می‌کنم و زمانی که در سفر نیستم، سه تا چهار روز درهفته به دفتر کارم می‌روم و در ساعات بیکاری نیز بیشتر مشغول به نوشتن هستم.
3) از چه کاری بیشتر از همه لذت می‌بری؟
تدریس به دانشجویان هیجده تا بیست ساله که تازه وارد دانشگاه شده‌اند، من احساس می‌کنم به خوبی آنها را درک می‌کنم و همچنین نسبت به آنها احساس مسوولیت زیادی دارم و می‌خواهم به آنها کمک کنم تا شروع خوبی در این مقطع از زندگیشان داشته باشند.
4) چه کسانی در کار شما توانسته‌اند تاثیرگذار باشند؟
ویلیام ویلبرفورس (سیاستمدار انگلیسی و رهبر جنبش مخالفت با تجارت بردگان)، آبراهام لینکون و باراک اوباما. همچنین کارهای خارق‌العاده‌ای که توسط مردم معمولی انجام می‌گیرد، من را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد. من مادربزرگی داشتم که در سن60 سالگی سکته مغزی کرد و کنترل سمت راست بدن خود را کاملا از دست داد؛ ولی او با تلاش بسیار توانست با دست چپ خود به همان خوبی به نوشتن و کارهای دیگرش ادامه دهد.
5) بهترین نصیحت یک معلم به شما، چه بوده است؟
«شانس فقط به ذهن آماده کمک می‌کند.» که جمله‌ای از لوئیز پاستور است.
6) نصیحت شما به زنان در عرصه کسب‌وکار چیست؟
به نظر من زنان برای رسیدن به موفقیت احتیاجی ندارند تا همانند مردان رفتار کنند. اگرچه کار، کار است ولی رفتاری نمایشی در محیطی مردسالار ممکن است مزیتی کوتاه‌مدت برای شما داشته باشد؛ ولی خیلی زود همه متوجه آن می‌شوند و ممکن است باعث از بین رفتن اعتبار و هویت شما شود.
7) برخورد شما با محیط‌های مرد سالار چگونه است؟
من سعی می‌کنم با رفتاری عاقلانه خود را با محیط سازگار کنم و در جلسات خیلی دوستانه بحث و گفت‌وگو کنم.
8) آخرین کتابی که خوانده‌ای چه بوده است؟
کتاب «تفكر در باب رهبری» اثر «نانرل کوهانه»، او اولین زنی است که به ریاست دانشکده «دوک» رسید.
9) کتاب مورد علاقه شما در زمینه کسب وکار چیست؟
کتاب «چگونه کارهایی کوچک تغییراتی بزرگ ایجاد می‌کنند؟» اثر مالکوم گلدول.
10) برنامه شما برای آینده چیست؟
در سنین بیست تا سی سالگی، همیشه برای آینده برنامه ریزی می‌کردم؛ ولی حالا بیشتر سعی می‌کنم در زمان حال زندگی کنم و شادتر از گذشته باشم. من متوجه شدم اگر به کار خود متعهد باشيد و آن را خوب انجام دهید، فرصت‌های جدید به خودی خود و در زمان مناسب، در زندگی شما ظاهر می‌شوند.

منبع : دنیای اقتصاد

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید