ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
12-11-2011, 12:07 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-11-2011 12:08 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #4
RE: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور
رونمايي از هواپيماي جاسوسي آمريكا

همزمان با رونمايي هواپيماي جاسوسی آمریکا صورت گرفت
اعتراض رسمی ایران به آمریکا و سازمان ملل
دنیای‌اقتصاد- در پی سرنگونی هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا در مرزهای شرقی کشور، شامگاه پنج‌شنبه سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه احضار و یادداشت اعتراض دولت ایران به وی تسلیم شد.
همزمان در یادداشت اعتراضی دیگری به بان کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد، تهران از وی خواست تا نسبت به تجاوز اخير این هواپيماي جاسوسي به آسمان کشورمان واکنش نشان دهد. همچنین روز پنج‌شنبه تصاویر هواپيماي بدون سرنشين ضد رادار RQ170 برای نخستین بار در یکی از بخش‌هاي خبری شبکه اول سیما به نمایش گذاشته شد؛ هواپیمایی که به گفته مقامات آمریکا برای جاسوسی از تاسیسات هسته‌ای ایران و اردوگاه‌های آموزشی حزب‌الله لبنان استفاده مي‌شده است.
احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه
شامگاه پنج‌شنبه وزارت خارجه ايران با احضار سفير سوئيس در تهران، ضمن اعتراض بسيار شديد به تجاوز يک فروند هواپيماي جاسوسي آمريکا به عمق حريم هوايي ايران، توضيحات فوري و اقدامات جبراني دولت آمريکا در اين زمينه را خواستار شد. به گزارش ايسنا، در يادداشت اعتراض دولت ايران که به سفير سوئيس به‌عنوان حافظ منافع آمريکا در ايران تسليم شد، با اشاره به افزايش اقدامات تحريک‌آميز و مخفيانه آمريکا عليه ايران، از جمله تجاوز يک فروند هواپيماي جاسوسي RQ170 به عمق حريم هوايي ايران آمده است: اين اقدام دولت آمريکا نقض تمام قوانين و مقررات شناخته شده بين‌المللي و اقدام عليه صلح و امنيت منطقه‌اي و بين‌المللي است و طبعا همه مسووليت آن بر عهده دولت آمريکاست. در این یادداشت همچنین تصریح شده است: دولت ايران با اعلام شديدترين اعتراضات خود عواقب تکرار چنين رفتارهايي را متوجه دولت آمريکا دانسته و حق پيگيري شايسته موضوع را براي خود محفوظ مي‌داند.
اعتراض رسمي به سازمان ملل
در رویدادی دیگر، محمد خزاعی نماینده ایران در سازمان ملل متحد به بان کی مون دبیر کل این سازمان نامه نوشت و به طور رسمی به موضوع تجاوز هوایی آمریکا به آسمان کشورمان اعتراض کرد.
به گزارش ايسنا، در این نامه رسمي، خزاعي با اشاره به افزايش عمليات مخفي و تحريک‌آميز دولت آمريکا ضدجمهوري اسلامي ايران در ماه‌هاي اخير خطاب به بان کي مون آورده است: در ادامه اين روند، اخيرا يک هواپيماي جاسوسي بدون سرنشين آمريکا از نوع RQ170 و با شماره سريال مشخص، به حريم هوايي جمهوري اسلامي ايران تجاوز کرده است. اين هواپيما پس از ورود به عمق 250 کيلومتري خاک ايران در منطقه شمالي طبس، با اقدام به موقع و مقتدرانه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران روبه‌رو شد.
خزاعي در اين نامه همچنين به يادداشت‌هاي قبلي ايران به دولت آمريکا نسبت به اين اعمال تجاوزکارانه و عمليات مخفي آمريکا عليه ايران اشاره و تاکيد کرده است: دولت متبوع اينجانب اين اقدام دولت آمريکا را نقض فاحش، تحريک‌آميز و خصمانه تلقي مي‌کند و در مغايرت آشکار با حقوق بين‌الملل، به ويژه اصول اساسي منشور ملل متحد مي‌داند.
ايران در اين نامه همچنین قويا به اين گونه اقدامات خصمانه و تجاوزکارانه اعتراض کرده و نسبت به عواقب مخرب تکرار اين گونه اعمال هشدار داده است.
اين نامه افزوده است: ايران حق مشروع خود را براي اتخاذ همه اقدامات لازم به منظور حفاظت از حاکميت ملي خود محفوظ مي‌دارد.
در اين نامه آمده است: دولت ايران محکوميت چنين اقدامات تجاوزکارانه را خواستار است و اتخاذ تدابير موثر و روشن براي پايان دادن به اين‌گونه اعمال خطرناک و غيرقانوني را در راستاي مسووليت‌هاي سازمان ملل در حفظ صلح و امنيت منطقه‌اي و بين‌المللي طبق نص صريح منشور، درخواست مي‌کند.
نماينده کشورمان همچنين از دبيرکل سازمان ملل خواسته است اين نامه به عنوان سند مجمع عمومي و شوراي امنيت منتشر و ميان دولت‌هاي عضو سازمان ملل متحد توزيع شود.
اين اعتراض رسمي کشورمان همچنين به‌طور همزمان به رييس شوراي امنيت و رييس مجمع عمومي اين سازمان ارسال شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، خزاعی همچنین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان برخی ادعاها در خصوص اینکه ایران اطلاعات مربوط به این هواپیما را با دیگر کشورها در میان مي‌گذارد، رد کرد.
جاسوسي از تاسیسات هسته‌ای ایران
آنچنان که خبرگزاری روسی نووستی به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است، هواپيماي سرنگون شده آمریکایی به جمع‌آوري اطلاعات درباره تاسيسات هسته‌اي ايران اشتغال داشته و در افغانستان مستقر بوده است.
همچنین به گزارش ایسنا، به گفته منابع شبکه تلويزيوني ان‌بي‌سي،‌ هواپيماي سرنگون شده در خدمت سازمان سيا بوده است.
اپراتورهاي اين هواپيما در آمريکا مدعي‌اند كه به دلايل فعلا نامعلوم ارتباط با آن را از دست دادند و به دنبال آن سوخت اين هواپيما تمام شده و سقوط کرد.
مقامات آمريكايي مي‌گويند كه اين هواپيماي بدون سرنشين از هواپيماهاي ناوگان ضد رادار آژانس اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) بوده است كه سال‌ها از طريق يك پايگاه آمريكايي در افغانستان به جاسوسي از ايران مي‌پرداخته است.
خبرگزاري آسوشيتدپرس اخيرا به نقل از مقامات آمريكايي كه به نام آنها اشاره‌اي نكرد، گزارش داد: هواپيماي بدون سرنشين ضد رادار RQ170 سيا همچنين براي نظارت بر محل اقامت اسامه بن لادن، رهبر پيشين القاعده در پاكستان پيش از حمله ماه مه مورد استفاده قرار گرفته است.
به گفته اين مقامات، آمريكا پايگاه «شينداد» در افغانستان را با هدف حضوري بلند مدت در آن‌جا به منظور انجام عمليات‌هاي شناسايي و حتي عمليات‌هاي ويژه در ايران در صورت ضرورت برپا كرده است.
اين مقامات گفتند با وجودي كه مجوز هيچ ماموريت خاصي در رابطه با ايران داده نشده است اما نيروي نظامي آمريكا برنامه‌هايي احتمالي را براي اين‌گونه عمليات‌هاي پنهاني دارد.
نمایش تصاویر هواپیمای جاسوسی آمریکا
آن‌چنان که خبرگزاری فارس گزارش داده است، بخشی از تصاویر ویژه هواپیمای پیشرفته و جاسوسی بدون سرنشین آمریکایی که پس از تجاوز به خاک ایران با همکاری سپاه پاسداران و ارتش به زمین نشانده شده است، شامگاه پنج‌شنبه از شبکه اول سیما پخش شد.
بر اساس این گزارش، طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم‌هاي پیشرفته جمع‌آوری اطلاعات در ابعاد الکترونیکی، تصویری و مخابراتی و سامانه‌هاي راداری مختلف است.
این هواپیمای جاسوسی از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته‌ای است که آمریکا مورد استفاده قرار مي‌دهد.
در پی انتشار این تصاویر، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه در گفت و ‌گویی با تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که اخیرا با اطلاعات جمع‌آوری شده و مراقبت‌هاي دقیق الکترونیکی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین‌گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.
آمریکا و اسرائیل شوکه شده‌اند
در همین حال، یک پایگاه نزدیک به مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که هم سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی و هم سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیلی از این اقدام ایران «شوکه شده‌اند.» به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی گلوبال ریسرچ، گزارش صادر شده از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی صهیونیستی دبکا فاش مي‌كند که RQ170 مسلح به سیستم خودانفجاری بوده است که هرگاه به‌دست نیروهای طرف مقابل افتد، خود را منهدم کرده و اطلاعاتش در امان باشد؛ اما با تدبیر دقیق سیستم‌های جنگ الکترونیک ایران، این سیستم خودانفجاری نیز عمل نکرده است.
تحلیل پنتاگون از تصاويرمنتشر شده از هواپيماي جاسوسي
پنتاگون در تحليل تصاوير پخش شده از هواپیمایی جاسوسی آمریکا در تلويزيون ايران اعلام كرد كه اين هواپيما، آمريكايي است. به گزارش ايسنا، جان كربي، سخنگوي پنتاگون (وزارت دفاع آمريكا) گفت: كارشناسان آمريكايي بعد از تحليل تصاوير منتشر شده از سوي تلويزيون ايران بيان كردند كه اين هواپيما، هواپيماي بدون سرنشين آمريكايي است كه ايران در خاك خود سرنگون كرده است. وي ادامه داد: ما تصاوير را ديديم و اكنون كارمنداني هستند كه به دنبال بازگرداندن آن هستند. كربي از افشاي هويت اين افراد خودداري كرد و گفت: اين افراد «تنها از نظاميان» نيستند. وي در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه ادعا كرد كه ايراني‌ها توانايي لازم را براي استفاده از اسرار اين هواپيما ندارند.
[تصویر:  eniacforum.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پیام‌های داخل این موضوع
RE: سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران در شرق کشور - learninweb - 12-11-2011 12:07 AM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید