ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری اکسس 2019
02-01-2020, 06:52 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-01-2020 07:11 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری اکسس 2019
الگوهای از پیش طراحی شده Access در جاهای مختلفی می‌توانند کار شما را بسیار ساده و روان کند. الگوها به شما کمک می‌کنند که یک بانک اطلاعاتی جدید با همان مشخصات الگوی انتخاب شده، تولید کنید. این الگوها، فرم‌ها، جداول، گزارش‌ها و پرس و جوها را بطور خودکار برای شما طراحی کرده و به این ترتیب قسمت عمده‌ای از عملیات طراحی بانک اطلاعاتی را انجام می‌دهند. البته توجه داشته باشید که در کارهای حرفه‌ای، معمولاً از الگوهای پیش‌ساخته، زیاد استفاده نمی‌شود. همانطور که در فصل قبل گفته شد با اجرا شدن برنامه Access شما می‌توانید از الگوهای از پیش تولید شده استفاده کنید. به طور مثال می‌خواهیم از بانک اطلاعاتی Contacts که از پیش ایجاد شده است استفاده کنیم. روی قسمت مشخص شده از نوار لغزان کلیک کنید. ‌
[تصویر: 1.jpg]

روی بانک اطلاعاتی Personal contacts manager کلیک کنید.
[تصویر: 2.jpg]

روی دکمه Create کلیک کنید.
[تصویر: 3.jpg]

در اینجا Access بانک اطلاعاتی جدید را بر اساس الگوی Contacts ایجاد کرده و یک فرم موجود در این بانک اطلاعاتی را بطور خودکار باز کرده است. توجه کنید که این بانک اطلاعاتی شامل جداول، فرم‌ها و گزارش‌های از پیش طراحی شده بوده و فاقد اطلاعات یا داده می‌باشد. شما در فصل قبل با پانل Navigation و نحوه کار با آن تا اندازه‌ای آشنا شدید. در این مرحله بهتر است این پانل را باز کنید تا اشیاء از پیش طراحی شده الگو را مشاهده کنید. روی پانل Navigation کلیک کنید تا باز شود.
[تصویر: 4.jpg]

مشاهده می‌کنید که بانک اطلاعاتی ایجاد شده، شامل چندین جدول، فرم، گزارش و پرس‌و‌جو می‌باشد، که در دو گروه Contacts و Supporting Objects قرار گرفته‌اند. اگر تشخیص نوع اشیاء موجود در پانل Navigation و اینکه کدامیک فرم، جدول و ... می‌باشد برای شما مشکل است، می‌توانید نحوه نمایش اشیاء موجود در پانل را تغییر داده و آنها را بر حسب نوعشان دسته‌بندی کنید. این نحوه نمایش برای افراد تازه‌کار بسیار مناسب‌تر می‌باشد. روی عنوان پانل کلیک کنید.
[تصویر: 5.jpg]

گزینه‌های موجود در منوی بازشده، به شما کمک می‌کنند که اشیاء موجود در پانل Navigation را بر اساس خصوصیات مختلف مانند تاریخ ایجاد، تاریخ ویرایش، نوع و ... دسته‌بندی کنید. در اینجا ما می‌خواهیم اشیاء را بر اساس نوع آنها دسته‌بندی کنیم. از منوی بازشده گزینه Object type را انتخاب کنید.
[تصویر: 6.jpg]

حالا اشیاء موجود در پانل بر اساس نوع آنها دسته‌بندی شده‌اند.
[تصویر: 7.jpg]

در Access به اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی ذخیره می‌شود داده یا Data گفته می‌شود. هر داده می‌تواند از نوع حروف، اعداد، تاریخ، تصاویر و حتی اشیاء (OLE) باشد. در قسمت بعدی ما قصد داریم داده‌هایی را به جدول موجود در بانک اطلاعاتی وارد کنیم. در Access به دو روش می‌توانید اطلاعات و داده‌های خود را در جداول بانک اطلاعاتی وارد کنید. روش اول آن است که داده‌ها را با استفاده از فرم‌ها به جدول وارد کنید. فرم‌ها در واقع پنجره‌هایی هستند که برای ورود اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از فرم‌ها معمولاً در مواردی که ورود اطلاعات توسط کاربران بانک اطلاعاتی صورت می‌گیرد، بسیار مناسب می‌باشد.
[تصویر: 8.jpg]

روش دیگر برای وارد نمودن داده‌ها به جداول بانک اطلاعاتی، وارد نمودن مستقیم داده‌ها در جدول است. این روش برای مواقعی که خودتان طراح بانک اطلاعاتی می‌باشید مناسب است. بعنوان مثال در این تمرین ما می‌خواهیم اطلاعات خود را در جدول Contacts وارد کنیم. برای وارد کردن مستقیم داده‌ها در یک جدول باید ابتدا جدول را باز کنید. در فصل قبل فرا گرفتید که برای باز کردن یک شیء باید روی نام شیء مورد نظر در پانل Navigation دابل کلیک کنید. اما قبل از انجام اینکار بهتر است فرم Contact List که در حال حاضر باز می‌باشد را ببندیم. روی کلید Close از برگه مربوط به فرم Contact List کلیک کنید.
[تصویر: 9.jpg]

روی نام جدول Contacts در پانل Navigation دابل کلیک کنید.
[تصویر: 10.jpg]

مشاهده می‌کنید که جدول Contacts باز شده و آماده ورود داده‌های شما می‌باشد. اما قبل از اینکار بهتر است با برخی از مفاهیم اولیه، اصلاحات و نیز ساختار جدول آشنا شوید. هر جدول در Access، مانند جدول Contacts که در حال حاضر باز می‌باشد، شامل تعدادی سطر و ستون می‌باشد. به ستون‌های یک جدول از بانک اطلاعاتی، اصطلاحاً فیلد (Field) و به سطرهای آن رکورد (Record) گفته می‌شود.
[تصویر: 11.jpg]

هر فیلد در جدول تنها یک نوع اطلاعات و داده مانند نام، آدرس، شماره تلفن، شماره کارمندی و ... را در خود ذخیره می‌کند. در جدول Contacts که در حال حاضر باز می‌باشد، شما می‌توانید فیلدهای
ID، Company، Last Name، First Name و ... را مشاهده کنید.
[تصویر: 12.jpg]

به مجموعه چند فیلد که همه آنها اطلاعات کاملی را ارائه کنند رکورد گفته می‌شود. به بیان دیگر هر سطر از جدول که شامل داده‌های فیلدهای جدول می‌باشد یک رکورد نامیده می‌شود. توجه کنید که در جدول Contacts هنوز هیچ رکوردی وارد نشده است. حالا که با مفاهیم فیلد و رکورد آشنا شده‌اید، می‌توانید داده‌های خود را در جدول وارد کنید. دوباره به این نکته توجه کنید که جدول Contacts در حال حاضر فاقد هر گونه داده بوده و در ادامه داده‌های مربوط به اولین رکورد را در آن وارد خواهیم کرد.
[تصویر: 13.jpg]

اولین فیلد جدول Contacts که ID نام دارد، یک فیلد از نوع شمارنده خودکار یا AutoNumber است. یک فیلد AutoNumber فیلدی است که برنامه Access بطور خودکار شماره رکورد وارد شده را در آن درج می‌کند. شما با انواع مختلف فیلدها در فصل بعد آشنا خواهید شد. دومین فیلد جدول، فیلد Company می‌باشد که باید نام شرکت مورد نظر خود را در آن وارد کنیم. برای اینکار باید ابتدا کرسر یا نشانگر تایپ را با استفاده از کلید Tab و یا توسط ماوس به فیلد مورد نظر انتقال دهیم. داخل فیلد Company در سطر اول کلیک کنید.
[تصویر: 14.jpg]

عبارت Eniac را تایپ کنید.
برای حرکت به فیلد بعدی کلید Tab صفحه کلید را فشار دهید.
[تصویر: 15.jpg]

حالا می‌توانید داده‌های مربوط به فیلد Last Name را وارد کنید. عبارت Alvan را تایپ کنید.
به این ترتیب شما داده‌های مربوط به دو فیلد Company و Last Name را وارد کردید. در صفحه بعد ما می‌‌خواهیم خودمان به همین ترتیب داده‌های بقیه فیلدها را وارد کنیم.
[تصویر: 16.jpg]

مشاهده می‌کنید که ما بقیه فیلدها را پر کرده‌ایم و به این ترتیب اطلاعات یک رکورد جدول کامل شده است. در صفحه بعد ما اطلاعات مربوط به چند رکورد دیگر را نیز وارد می‌کنیم.
[تصویر: 17.jpg]

در قسمت پائین برگه مربوط به جدول، چند کلید برای کنترل رکوردها قرار دارد. این کلیدها به شما کمک می‌کنند که به رکورد مورد نظر خود بسرعت دسترسی پیدا کرده و بین رکوردها حرکت کنید.
[تصویر: 18.jpg]

کلیدهایی که شامل یک فلش و یک خط عمودی در انتهای فلش هستند، شما را به ابتدا یا انتهای جدول منتقل نموده و کلیدهایی که شامل یک فلش تکی می‌باشند، شما را به رکورد قبل یا بعد منتقل می‌کنند. روی کلید First Record (اولین رکورد) کلیک کنید تا به ابتدای جدول بروید.
[تصویر: 19.jpg]

به این ترتیب اولین رکورد، بعنوان رکورد فعال انتخاب شده است. روی کلید Last Record (آخرین رکورد) کلیک کنید.
[تصویر: 20.jpg]

حالا آخرین رکورد جدول بعنوان رکورد فعال انتخاب شده است. توجه کنید که مربع سمت چپ این رکورد به رنگ خاکستری درآمده است. جعبه متن کوچکی که در میان کلیدهای کنترل رکورد وجود دارد، نشان‌دهنده شماره رکورد جاری یا فعال است. شما می‌توانید با وارد کردن شماره رکورد مورد نظر و فشار دادن کلید Enter مستقیماً به آن رکورد منتقل شوید. در جعبه متن مشخص شده دابل کلیک کنید.
[تصویر: 21.jpg]

عدد 3 را تایپ کنید.
کلید Enter صفحه کلید را فشار دهید.
دقت کنید که رکورد سوم بعنوان رکورد فعال انتخاب شده است.
[تصویر: 22.jpg]

کلید کوچکی که حاوی شکل فلش و ستاره است و در سمت راست کلیدهای کنترل رکورد وجود دارد، برای ورود رکورد جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کلیک بر روی این کلید، کرسر تایپ به اولین رکورد خالی جدول منتقل می‌شود. توجه کنید که برای وارد نمودن رکورد جدید حتماً لازم نیست از این کلید استفاده کنید. بلکه می‌توانید مستقیماً با استفاده از ماوس و یا کلید Tab به اولین رکورد خالی جدول بروید.
[تصویر: 23.jpg]

با استفاده از کلید No Filter که توسط کادر قرمز مشخص شده است، می‌توانید فیلترهای اعمال شده بر روی یک فیلد را حذف و یا اعمال کنید. شما در فصل‌های بعد با فیلترهای بیشتری آشنا خواهید شد.
[تصویر: 24.jpg]

گاهی اوقات ممکن است بخواهید، داده‌ای را در جدول پیدا کنید. در این صورت می‌توانید از جعبه متن Search در پایین برگه مربوط به جدول استفاده کنید. بعنوان مثال در اینجا ما می‌خواهیم نام Shahin را در جدول پیدا کنیم. در جعبه متن Search کلیک کنید.
[تصویر: 25.jpg]

عبارت Shahin را تایپ کنید.
مشاهده می‌کنید که نام Shahin در رکورد سوم، در حالت انتخاب قرار گرفته است. البته استفاده از امکانات Search در جداول بزرگتر، بسیار سودمندتر می‌باشد.
[تصویر: 26.jpg]

برای این که بتوانیم فیلدهای دیگر جدول را مشاهده کنیم، روی قسمت مشخص شده از نوار لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 27.jpg]

حالا می‌توانید تعداد دیگری از فیلدهای جدول را مشاهده کنید. توجه کنید که هنوز هم تعدادی از فیلدها در خارج از محدوده صفحه قرار دارند. در محل مشخص شده از میله لغزان کلیک کنید تا به فیلدهای اول جدول برگردید.
[تصویر: 28.jpg]

برای حرکت بین رکوردهای موجود در یک جدول، علاوه بر کلیدهای کنترل رکوردها در پائین صفحه، می‌توانید از ابزار Go To واقع در برگه Home نیز استفاده کنید. روی کلید Go To واقع در برگه Home کلیک کنید.
[تصویر: 29.jpg]

از منوی بازشده، گزینه Last را انتخاب کنید.
[تصویر: 30.jpg]

با اینکار آخرین رکورد جدول فعال می‌باشد. توجه کنید که عملکرد گزینه‌های منوی Go To دقیقاً مانند کلیدهای کنترل رکورد موجود در پایین صفحه می‌باشد. روی قسمت مشخص شده از نوار لغزان کلیک کنید. ‌
[تصویر: 31.jpg]

. شما در هر زمانیکه بخواهید می‌توانید داده‌های وارد شده در جدول را تغییر داده و آنها را ویرایش کنید. برای این منظور کافی است که داده مورد نظر را انتخاب کرده و سپس داده جدید را به جای آن وارد کنید. بعنوان مثال در اینجا ما می‌خواهیم فیلد Job Title مربوط به دومین رکورد را تغییر دهیم. روی فیلد مشخص شده دابل‌ کلیک کنید.
[تصویر: 32.jpg]

عبارت Multimedia را تایپ کنید.
پس از هر تغییری که در رکوردها ایجاد می‌کنید، لازم است که رکورد تغییر داده شده را دوباره ذخیره کنید. برای این منظور کافی است که بعد از اعمال تغییرات در یک رکورد، روی کلید Save واقع در قسمت Records از برگه Home کلیک کرده و یا کلیدهای Shift و Enter را بطور همزمان فشار دهید. روی کلید Save در برگه Home کلیک کنید.
[تصویر: 33.jpg]

شما می‌توانید یک سطر یا یک ستون کامل از جدول را انتخاب کنید. برای این منظور کافی است که روی کلید سرسطر یا سرستون مورد نظر کلیک کنید تا کل آن سطر یا ستون انتخاب شود. همچنین با کلیک بر روی مربع حاوی شکل مثلث در محل تلاقی سرسطرها و سرستون‌های جدول، کل جدول انتخاب خواهد شد. معمولاً به سرسطرها و سرستون‌ها کلید انتخابگر یا Selector نیز گفته می‌شود. روی کلید انتخاب‌گر سطر چهارم کلیک کنید.
[تصویر: 34.jpg]

همانطور که مشاهده می‌کنید، کل سطر چهارم انتخاب شده و اصطلاحاً به حالت Highlight درآمده است. روی کلید انتخابگر ستون Company کلیک کنید.
[تصویر: 35.jpg]

و حالا ستون Company انتخاب شده است. برای آنکه یک سطر یا ستون انتخاب شده را از حالت انتخاب خارج کنید، می‌توانید در هر جایی از جدول کلیک کنید. در محل مشخص شده از جدول کلیک کنید.
[تصویر: 36.jpg]

قبلاً گفتیم که با کلیک بر روی کلید مربع شکل گوشه جدول، تمام محتویات جدول انتخاب خواهد شد. این کلید Select All نام دارد. روی کلید Select All که توسط فلش مشخص شده است کلیک کنید.
[تصویر: 37.jpg]

مشاهده می‌کنید که کل جدول بصورت انتخاب شده درآمده است. همانطور که گفته شد، شما می‌توانید با کلیک کردن در هر نقطه از جدول، آنرا از حالت انتخاب خارج کنید. در هر نقطه از جدول کلیک کنید تا جدول از حالت انتخاب خارج شود.
[تصویر: 38.jpg]

در قسمت‌های قبل با ابزار Search برای جستجوی یک عبارت در جدول آشنا شدید. در این مرحله قصد داریم شما را با ابزار دیگری آشنا کنیم که با کمک آن می‌توانید عملیات جستجو را بطور دقیق‌تری انجام دهید. این ابزار برای جستجوی دقیق یک عبارت، گزینه‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. روی کلید Find در برگه Home کلیک کنید.
[تصویر: 39.jpg]

مشاهده می‌کنید که پنجره Find and Replace باز شده است. شما باید عبارت مورد نظر خود را در جعبه متن Find With تایپ کنید. عبارت Alvan را تایپ کنید.
با استفاده از لیست بازشونده Look In می‌توانید تعیین کنید که عبارت مورد نظر باید در کل جدول جستجو شود و یا فقط در فیلد فعلی. در اینجا ما می‌خواهیم که عبارت Alvan در کل جدول جستجو شود. روی لیست بازشونده Look In کلیک کنید.
[تصویر: 40.jpg]

گزینه Current Document را انتخاب کنید.
[تصویر: 41.jpg]

با استفاده از لیست بازشونده Match می‌توانید تعیین کنید که عبارت مورد جستجو باید عبارت کامل یک فیلد باشد و یا اینکه می‌تواند قسمتی از عبارت یک فیلد نیز باشد. در این مثال ما گزینه پیش‌فرض که اجازه می‌دهد، عبارت مورد جستجو قسمتی از عبارت یک فیلد باشد را قبول می‌کنیم.
[تصویر: 42.jpg]

لیست بازشونده Search حاوی گزینه‌هایی است که با استفاده از آنها می‌توانید رکوردهای بعد از رکورد فعال، رکوردهای قبل از رکورد فعال و یا تمام رکوردها را جستجو کنید. در اینجا ما گزینه All به معنی جستجوی تمام رکوردها را قبول می‌کنیم. اگر مایل باشید که بزرگ و کوچک بودن حروف مورد جستجو، در عملیات جستجو مورد نظر قرار بگیرد باید گزینه Match Case را انتخاب کنید. در این مثال ما نیازی به اینکار نداریم. پس از انتخاب گزینه‌های مناسب در پنجره Find and Replace کافی است که روی کلید Find Next کلیک کنید تا عملیات جستجو آغاز شود. روی کلید Find Next کلیک کنید.
[تصویر: 43.jpg]

همانطور که می‌بینید، یک فیلد شامل عبارت Alvan یافت شده است. برای جستجوی رکوردهای دیگری که شامل این عبارت هستند، کافیست که دوباره روی کلید Find Next کلیک کنید. روی کلید Find Next کلیک کنید.
[تصویر: 44.jpg]

به این ترتیب فیلد دیگری حاوی عبارت Alvan پیدا شد. در جداول بزرگ، ابزار Find یکی از بهترین ابزارها برای جستجو و انتقال بین رکوردها می‌باشد. روی کلید Close از پنجره Find and Replace کلیک کنید.
[تصویر: 45.jpg]

توجه داشته باشید که شما با توجه به نیاز خودتان و اینکه هر فیلد برروی صفحه مانیتور چه اندازه‌ای داشته باشد، می‌توانید عرض آنرا تغییر دهید. برای اینکار کافیست که بر روی سرستون هر فیلدی که مورد نظرتان است، کلید سمت راست ماوس را فشار دهید تا منوی میانبری ظاهر شود. سپس از آن منو گزینه Column Width را انتخاب کنید. روی سرستون فیلد E-Mail Address راست کلیک کنید.
[تصویر: 46.jpg]

از منوی باز شده گزینه Field Width را انتخاب کنید.
[تصویر: 47.jpg]

در پنجره Column Width می‌توانید عرض فیلد مورد نظر خود را تعیین کنید. ‌همچنین این امکان وجود دارد که برای استفاده مناسب از فضای کاری، تنظیم دقیق عرض ستون را به Access بسپارید. برای این منظور کافی است که روی کلید Best Fit کلیک کنید تا عرض ستون بطور خودکار توسط Access تنظیم شود. روی کلید Best Fit کلیک کنید.
[تصویر: 48.jpg]

مشاهده می‌کنید که عرض ستون E-mail Address بطور خودکار در بهترین اندازه ممکن که تمامی داده‌های آن قابل نمایش باشد تنظیم شده است. هنگامیکه در ظاهر یک جدول تغییراتی ایجاد می‌کنید، لازم است که این تغییرات را در جدول ذخیره کنید تا در دفعات بعدی نیز جدول به همین شکل نمایش داده شود. برای ذخیره یک جدول می‌توانید از گزینه Save واقع در منوی File و یا کلید Save واقع در نوار ابزار Quick Access استفاده کنید. روی کلید Save واقع در نوار ابزار Quick Access کلیک کنید.
[تصویر: 49.jpg]

به این ترتیب تمامی تغییرات اعمال شده در جدول، در بانک اطلاعاتی ذخیره شده‌اند و حالا می‌توانید جدول را ببندید. برای بستن جدول کافی است که روی کلید Close در سمت راست برگه مربوط به آن کلیک کنید. روی کلید Close کلیک کنید
[تصویر: 50.jpg]

هنگامیکه در جداول یک بانک اطلاعاتی، رکوردهای متعددی را اضافه و یا حذف می‌کنید و یا اینکه در داده‌های جدول تغییرات مختلفی را اعمال می‌کنید، ممکن است حجم بانک اطلاعاتی بصورت غیرمعمولی افزایش پیدا کند که این مساله می‌تواند باعث کاهش کارایی کامپیوتر شما شود. همچنین اگر به هر دلیلی نتوانید کامپیوتر خود را به درستی خاموش کنید و یا اینکه دچار قطع برق شوید، ممکن است بانک اطلاعاتی شما دچار آسیب شود. برای حل این مشکل، Access امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات بانک اطلاعاتی را دوباره سازماندهی کنید و حجم آنرا کاهش دهید. برای استفاده از این امکانات Access باید از گزینه Compact and Repair Database واقع در منوی فرعی Info از منوی File استفاده کنید. روی منوی File کلیک کنید.
[تصویر: 51.jpg]

گزینه Compact and Repair Database را انتخاب کنید.
[تصویر: 52.jpg]

عملیات بازیابی و ترمیم بانک اطلاعاتی به پایان رسیده و Access دوباره بانک اطلاعاتی را باز کرده است. تهیه فایل پشتیبان یا Backup، یک روش بسیار مطمئن و ایمن برای مقابله با خطرات احتمالی است که بانک اطلاعاتی را تهدید می‌کند. پس لازم است که همواره از فایل بانک اطلاعاتی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و در محل مناسبی ذخیره کنید. برای تهیه نسخه پشتیبان از یک بانک اطلاعاتی می‌توانید از گزینه Backup Darabase واقع در منوی فرعی Save & Publish از منوی File استفاده کنید. روی منوی File کلیک کنید.
[تصویر: 53.jpg]

. روی گزینه Save as کلیک کنید.
[تصویر: 54.jpg]

در منوی بازشده روی گزینه Save Database As کلیک کنید.
روی قسمت مشخص شده از نوار لغزان کلیک کنید.
[تصویر: 55.jpg]

قسمت Save Database AS شامل گزینه‌هایی برای ذخیره بانک اطلاعاتی با فرمت نسخه‌های قدیمی‌تر Access و یا تهیه فایل پشتیبان می‌باشد. در منوی بازشده روی گزینه Back Up Database کلیک کنید.
[تصویر: 56.jpg]

روی دکمه Save as کلیک کنید.
[تصویر: 57.jpg]

حالا باید نامی را برای فایل پشتیبان خود انتخاب کنید. البته Access یک نام که شامل بانک اطلاعاتی به همراه تاریخ جاری سیستم می‌باشد را به شما پیشنهاد می‌کند که ما در اینجا آنرا قبول می‌کنیم. روی کلید Save کلیک کنید.
در این فصل شما فرا گرفتید که چگونه از الگوهای پیش‌ساخته Access برای ساختن بانک اطلاعاتی جدید استفاده کنید. همچنین با مفاهیم پایه بانکهای اطلاعاتی و نحوه کار با آنها نیز آشنا شدید و در پایان آموختید که چگونه از بانکهای اطلاعاتی خود نگهداری نمایید.
[تصویر: 58.jpg]


در ادامه بخش دوم را میتوانید مشاهده کنید

فصل دوم
در فصل قبل فرا گرفتید که چگونه با استفاده از الگوی پیش‌ساخته Access یک بانک اطلاعاتی طراحی کنید. در این فصل نحوه طراحی و ساخت یک بانک اطلاعاتی بدون استفاده از الگوها و بصورت کاملاً دلخواه را خواهید آموخت. برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی خالی گزینه Blank desktop database را باید انتخاب ‌کنید. روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 59.jpg]

با انتخاب گزینه Blank database، عبارت Database1 برای نام بانک اطلاعاتی جدید پیشنهاد می‌شود. ولی بهتر است بجای این نام، نام دیگری که با موضوع داده‌های بانک اطلاعاتی نیز مرتبط باشد انتخاب نمایید. عبارت Eniac را تایپ کنید
روی کلید Create کلیک کنید.
[تصویر: 60.jpg]

حالا بانک اطلاعاتی جدید ایجاد شده است. مشاهده می‌کنید که با ایجاد بانک اطلاعاتی جدید، Access جدولی با نام پیش‌فرض Table1 ایجاد کرده و آماده است تا شما فیلدهای مورد نظر خود را در آن ایجاد نمایید. توجه کنید که این جدول در حالت پیش‌فرض تنها دارای یک فیلد با نام ID است، که از نوع شمارنده خودکار (AutoNumber) می‌باشد.
[تصویر: 61.jpg]

نمایی که جدول Table1 در حال حاضر در آن نمایش داده می‌شود، نمای صفحه گسترده نامیده می‌شود. در این نما، می‌توانید بطور همزمان عمل طراحی جدول و وارد نمودن داده‌ها را انجام دهید. توجه کنید که با فعال شدن این نما، دو برگه جدید به نامهای Fields و Tables به Ribbon اضافه شده است که می‌توانید از ابزارهای موجود در آنها برای طراحی جدول خود استفاده کنید. همانطور که گفته شد، جدول Table1 در حال حاضر تنها شامل یک فیلد بنام ID و از نوع شمارنده خودکار است که بطور پیش‌فرض توسط Access ایجاد شده است. اکنون شما نیاز دارید که برای ورود داده‌ها، فیلدهای جدیدی در جدول ایجاد کنید. در نمای صفحه گسترده چندین روش برای ایجاد فیلدهای جدید وجود دارد که در ادامه این روشها را به شما آموزش خواهیم داد.
[تصویر: 62.jpg]

در نمای صفحه گسترده، ساده‌ترین روش برای ایجاد یک فیلد جدید در جدول، آن است که داده مورد نظر را در خانه زیر سرستونی که حاوی عبارت Add New Field می‌باشد تایپ کرده و سپس کلید Enter را فشار دهید تا ضمن ایجاد یک فیلد جدید، داده خود را نیز در آن فیلد وارد کرده باشید. بهتر است این روش را با هم تمرین کنیم.
[تصویر: 63.jpg]

در اینجا ما می‌خواهیم فیلد جدیدی برای وارد کردن نام افراد ایجاد کنیم. پس کافی است که نام اولین فرد را در خانه زیر سرستون Add New Field تایپ کرده و سپس کلید Enter را فشار دهیم. نام Nima را تایپ کنید.
کلید Enter صفحه کلید را فشار دهید.
[تصویر: 64.jpg]

ملاحظه می‌کنید که عنوان ستون دوم از Add New Field، به Field1 تغییر کرده و نام Nima بعنوان داده این فیلد ثبت گردیده است. همچنین ستون سوم برای وارد شدن داده دیگر و ایجاد فیلد جدید فعال شده است.
[تصویر: 65.jpg]

هر فیلدی که در یک جدول ایجاد می‌شود، تنها می‌تواند یک نوع داده را در خود ذخیره کند. به بیان دیگر، داده‌های ذخیره شده در یک فیلد تنها می‌توانند یکی از انواع متن، عدد، پول، بله/خیر، تاریخ یا زمان و ... باشند که با آن نوع داده یا Data Type گفته می‌شود. هنگامیکه فیلد جدیدی ایجاد می‌کنید، باید نوع داده‌ای که می‌خواهید در آن ذخیره کنید را برای Access مشخص کنید. در غیر اینصورت Access بطور خودکار، یک نوع داده متناسب با داده‌ای که وارد کرده‌اید را انتخاب خواهد کرد. برای تعیین نوع داده یک فیلد باید ابتدا فیلد را انتخاب کرده و سپس از لیست بازشونده Data type واقع در برگه Fields نوع مناسب را انتخاب کنید. روی سرستون فیلد Field1 کلیک کنید.
[تصویر: 66.jpg]

روی کلید لیست بازشونده Data Type کلیک کنید.
[تصویر: 67.jpg]

در لیست بازشده، انواع داده‌های قابل استفاده نمایش داده شده‌اند. انواع مختلف داده را در زیر مشاهده می‌کنید:
- short Text (متن کوتاه)
- Long Text (متن بلند)
- Number (اعداد)
- Date/Time (تاریخ و زمان)
- واحد پول (Currency)
- Yes/No (مقادیر منطقی مانند خیر/بله)
- OLE Object (اشیای OLE)
- Hyperlink (اتصالات)
- Attachment (پیوست)
نوع داده Short Text را انتخاب کنید.
[تصویر: 68.jpg]

فیلد جدیدی که برای وارد کردن نام افراد ایجاد کردیم، با نام پیش‌فرض Field1 ایجاد شده است. پس بهتر است نام این فیلد را به نام دیگری که معرف داده‌های موجود در آن باشد تغییر دهیم. برای تغییر نام یک فیلد، کافی است که روی سرستون فیلد مورد نظر راست کلیک کرده و سپس از منوی باز شده گزینه Rename Field را انتخاب کنید. روی سرستون فیلد Field1 راست کلیک کنید.
[تصویر: 69.jpg]

گزینه Rename Field را انتخاب کنید.
[تصویر: 70.jpg]

ما از این فیلد برای ذخیره نام افراد استفاده می‌کنیم. بنابراین، عبارت First Name برای نام این فیلد مناسب است. عبارت First Name را تایپ کنید.
کلید Enter را فشار دهید.
مشاهده می‌کنید که نام فیلد Field1 به First Name تغییر کرده است.
[تصویر: 71.jpg]

برای وارد نمودن نام خانوادگی افراد، نیاز به ایجاد یک فیلد دیگر داریم. این مرتبه فیلد جدید را به روش دیگری ایجاد خواهیم نمود. در این روش ابتدا باید فیلدی که می‌خواهید فیلد جدید بعد از آن ایجاد شود را انتخاب کنید. در اینجا می‌خواهیم فیلد جدید بعد از فیلد First Name ایجاد شود. پس باید این فیلد را انتخاب کنیم. روی سرستون فیلد First Name کلیک کنید تا انتخاب شود.
[تصویر: 72.jpg]

حالا می‌توانیم با استفاده از گزینه‌های موجود در قسمت Add & Delete واقع در برگه Fields فیلد جدید خود را ایجاد کنیم. در این قسمت برای ایجاد نوع داده‌ پراستفاده‌تر مانند متن، عدد، مالی، بله/خیر و ... کلیدهایی وجود دارد. همچنین با استفاده از کلید More Fields در این قسمت می‌توان به سایر نوع‌های داده‌ای نیز دسترسی پیدا کرد. روی کلید Text Shortکلیک کنید.
[تصویر: 73.jpg]

مشاهده می‌کنید که فیلد جدید به جدول اضافه شده و بعد از فیلد First Name قرار گرفته است. در ادامه عبارت Last Name را تایپ می‌کنیم. اکنون قصد داریم چند گزینه مهم دیگر که در طراحی جداول مورد استفاده قرار می‌گیرند را مورد بررسی قرار دهیم. برای این منظور روی گزینه Field Validation در برگه Fields کلیک کنید.
[تصویر: 74.jpg]

انتخاب گزینه Unique که توسط کادر قرمز مشخص شده است، به شما کمک می‌کند که از ورود داده‌های تکراری در فیلد جلوگیری کنید. به عبارت دیگر، نمی‌توان در فیلدی که گزینه Unique برای آن فعال شده است، در دو رکورد مختلف داده‌های یکسانی را وارد نمود. دراین مثال ممکن است افراد مختلف دارای نام خانوادگی مانند هم باشند. پس نباید این گزینه را فعال کنیم. گزینه Required در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهیم حتماً در فیلد مورد نظر داده‌ای وارد شود. در این مثال ما می‌خواهیم که در تمام رکوردها حتماً نام‌خانوادگی افراد وارد شود. بهتر است گزینه Required را فعال کنیم. روی گزینه Required کلیک کنید تا فعال شود.
[تصویر: 75.jpg]

پیغام ظاهر شده، به شما اخطار می‌کند که با فعال شدن گزینه Required، باید حتماً داده‌ای را در فیلد Last Name وارد کنید. آیا شما مایل به اعمال این حالت هستید یا خیر. برای تائید، روی کلید Yes کلیک کنید.
[تصویر: 76.jpg]

. به این ترتیب تنظیمات مورد نیاز برای فیلد Last Name انجام شده و شما می‌توانید نام خانوادگی اولین فرد را که Alvan نام دارد وارد کنید. عبارت Alvan را تایپ کنید.
کلید Enter صفحه کلید را فشار دهید.
[تصویر: 77.jpg]

با فشردن کلید Enter، Access بطور خودکار به رکورد بعدی رفته و آماده ورود داده‌های این رکورد می‌شود. در این حالت شما می‌توانید داده‌های مربوط به این رکورد را وارد کرده و یا در صورت نیاز، با هر یک از دو روش گفته شده، فیلدهای جدیدی را به جدول اضافه کنید. در صفحه بعد ما خودمان چند فیلد دیگر رانیز به جدول اضافه می‌کنیم (Tel، Address و City و ...) همانطور که در این صفحه مشاهده می‌کنید ما چند فیلد دیگر به جدول اضافه کرده و داده‌های اولین رکورد آنها را نیز وارد کرده‌‌ایم.
[تصویر: 78.jpg]

گاهی اوقات لازم می‌شود که بین دو فیلد از جدول، فیلد جدیدی ایجاد کنید. همانطور که قبلاً فرا گرفتید، برای این منظور کافی است فیلدی که فیلد جدید باید بعد از آن ایجاد شود را انتخاب کرده و سپس با استفاده از ابزارهای موجود در قسمت Add & Delete فیلد مورد نظر را ایجاد کنیم. در اینجا بعنوان تمرین ما قصد داریم فیلد جدیدی را بین دو فیلد Last Name و City ایجاد کنیم. روی سرستون فیلد Last Name کلیک کنید تا انتخاب شود.
[تصویر: 79.jpg]

روی کلید مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 80.jpg]

مشاهده می‌کنید که فیلد جدید با نام پیش‌فرض Field1، بین دو فیلد Last Name و City ایجاد شده است. در صفحه بعد ما نام این فیلد را به Company تغییر داده و داده مناسب را برای اولین رکورد فیلد وارد می‌کنیم.
[تصویر: 81.jpg]

گاهی ممکن است بخواهید که یک فیلد را از جدول حذف کنید. برای این منظور کافی است که فیلد مورد نظر را انتخاب کرده و سپس روی کلید Delete واقع در قسمت Add & Delete از برگه Fields کلیک کنید. در اینجا بعنوان تمرین ما می‌خواهیم فیلد (Address) را از جدول حذف کنیم. روی سرستون فیلد Address کلیک کنید.
[تصویر: 82.jpg]

روی کلید Delete در برگه Fields کلیک کنید.
[تصویر: 83.jpg]

پیغام ظاهر شده به شما اخطار می‌کند که با حذف فیلد، تمامی داده‌های موجود در این فیلد نیز حذف خواهند شد. اگر حذف این داده‌ها برای شما اهمیت ندارد، می‌توانید روی کلید Yes کلیک کنید. روی کلید Yes کلیک کنید.
[تصویر: 84.jpg]

مشاهده می‌کنید که فیلد Address، به همراه داده‌های مربوط به آن از جدول حذف شده‌اند. تا این مرحله ما فیلدهای مورد نیاز خود را در جدول ایجاد کرده و داده‌های اولین رکورد را نیز در آن وارد نموده‌ایم. در صفحه بعد ما داده‌های مربوط به چند رکورد دیگر را نیز به جدول اضافه خواهیم کرد.
[تصویر: 85.jpg]

هنگامیکه کار طراحی یک جدول به پایان می‌رسد، باید جدول را در بانک اطلاعاتی ذخیره کنید. برای این منظور باید از منوی File گزینه Save را انتخاب کرده و یا روی کلید Save از نوار ابزار Quick Access کلیک کنید. روی کلید Save واقع در نوار ابزار Quick Access کلیک کنید.
[تصویر: 86.jpg]

همانطور که می‌بینید، پنجره‌ای بر روی صفحه ظاهر شده و می‌خواهد نام مناسبی را برای این جدول تعیین کنید. عبارت Personal را تایپ کنید.
روی کلید OK کلیک کنید.
[تصویر: 87.jpg]

به این ترتیب جدول مورد نظر با نام Personal در بانک اطلاعاتی ذخیره شده است. توجه کنید که نام پیش‌فرض Table1 در برگه جدول و نیز پانل Navigation به Personal تغییر کرده است.
[تصویر: 88.jpg]

گاهی لازم می‌شود که یک یا چند رکورد از جدول، بطور کامل حذف شوند. برای حذف یک رکورد، ابتدا باید رکورد مورد نظر را انتخاب کرده و سپس کلید Delete را از صفحه کلید فشار دهید. همچنین می‌توانید پس از انتخاب رکورد مورد نظر، روی کلید Delete در برگه Home کلیک کرده و از منویی که باز می‌شود گزینه Delete Record را انتخاب کنید. روی کلید انتخاب رکورد سوم کلیک کنید.
[تصویر: 89.jpg]

روی برگه Home کلیک کنید.
[تصویر: 90.jpg]

روی کلید حاوی فلش سیاه در کنار کلید Delete کلیک کنید.
[تصویر: 91.jpg]

از منوی بازشده، گزینه Delete Record را انتخاب کنید.
[تصویر: 92.jpg]

حالا Access از شما می‌خواهد که عمل حذف رکورد را تائید کنید. برای این منظور، روی کلید Yes کلیک کنید.
[تصویر: 93.jpg]

یکی از امکانات پراستفاده در Access، امکان مرتب‌سازی رکوردها بر حسب داده‌های موجود در یکی از فایلها می‌باشد. در Access رکوردها می‌توانند به دو حالت صعودی و نزولی مرتب (Sort) شوند. برای مرتب‌سازی رکوردها بصورت صعودی و یا نزولی، به ترتیب از کلیدهای Ascending و Descending واقع در برگه Home استفاده می‌شود.
[تصویر: 94.jpg]

برای مرتب‌سازی یک جدول ابتدا باید بدانید که می‌خواهید رکوردها را بر حسب کدام فیلد مرتب کنید. ما در اینجا می‌خواهیم رکوردهای جدول، بر اساس فیلد نام خانوادگی و بصورت صعودی مرتب شوند. روی فیلد Last Name در رکورد اول کلیک کنید.
[تصویر: 95.jpg]

حالا که فیلد مورد نظر را انتخاب کرده‌اید، کافی است که روی کلید Ascending (مرتب‌سازی صعودی) در برگه Home کلیک کنید. روی کلید مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 96.jpg]

به این ترتیب جدول ما بر حسب فیلد Last Name و بصورت صعودی مرتب شده است. توجه کنید که یک فلش بسیار کوچک رو به بالا در سرستون فیلد Last Name، مرتب‌سازی صعودی بر حسب این فیلد را نشان می‌دهد. بعنوان یک تمرین دیگر، اینبار جدول را بر اساس فیلد انتخاب شده، بصورت نزولی مرتب می‌کنیم. روی کلید Descending کلیک کنید.
[تصویر: 97.jpg]

شما در هر زمان می‌توانید مرتب‌سازی اعمال شده بر روی جدول را حذف کنید. برای این منظور کافیست که بر روی کلید Remove Sort در برگه Home کلیک کنید. روی کلید Remove Sort کلیک کنید.
[تصویر: 98.jpg]

به این ترتیب، مرتب‌سازی اعمال شده از جدول حذف شده و جدول به همان صورت اولیه تنها بر اساس فیلد ID آن نمایش داده شده است. یکی دیگر از روش‌های انتخاب و کار با تعداد خاصی از رکوردها در یک جدول، فیلتر کردن آنهاست. فیلترها به شما امکان می‌دهند که برای نمایش رکوردها شرطی را تعیین کنید. در این صورت، تنها رکوردهایی که با شرط تعیین شده از سوی شما هماهنگی داشته باشند، قابل مشاهده و سایر رکوردها نمایش داده نمی‌شوند. کلید Selection، امکان می‌دهد که رکوردها را بر اساس داده موجود در یک فیلد انتخاب شده فیلتر کنید. در ادامه نحوه استفاده از این ابزار را به شما نشان می‌دهیم. روی فیلد City از رکورد اول کلیک کنید.
[تصویر: 99.jpg]

روی کلید Selection در برگه Home کلیک کنید.
[تصویر: 100.jpg]

در منوی باز شده این امکان وجود دارد که رکوردهایی با خصوصیات زیر را انتخاب نمایید:
- رکورهایی که داده آنها برابر داده فیلد انتخاب شده هستند.
- رکورهایی که داده آنها برابر داده فیلد انتخاب شده نیستند.
- رکورهایی که داده آنها شامل داده فیلد انتخاب شده می‌باشد.
- رکورهایی که داده آنها شامل داده فیلد انتخاب شده نمی‌باشد.
در اینجا ما می‌خواهیم رکودهایی را انتخاب کنیم که داده موجود در فیلد City آنها با عبارت Tehran برابر باشد. روی گزینه Equals Tehran کلیک کنید.
[تصویر: 101.jpg]

مشاهده می‌کنید تنها رکوردی که فیلد City آن برابر Tehran می‌باشد نمایش داده شده است. همچنین توجه کنید که یک شکل قیف کوچک که نشان‌دهنده فیلتر می‌باشد در سرستون فیلد City نمایش داده شده است. برای حذف فیلتر اعمال شده بر روی یک فیلد کافی است که روی کلید Toggle Filter در برگه Home کلیک کنید. روی کلید Toggle Filter کلیک کنید.
[تصویر: 102.jpg]

همانطور که می‌بینید، فیلتر اعمال شده حذف گشته و تمامی رکوردها نمایش داده شده‌اند. در این حالت می‌توانید با کلیک بر روی کلید Toggle Filter، دوباره آخرین فیلتر اعمال شده را بر روی جدول اعمال کنید. یکی دیگر از ابزارهایی که برای فیلتر کردن داده‌ها بکار می‌رود، ابزار Filter By Form است که برای دسترسی به آن باید از کلید Advanced واقع در برگه Home استفاده کنید. روی کلید Advanced کلیک کنید.
[تصویر: 103.jpg]

از منوی بازشده گزینه Filter By Form را انتخاب کنید.
[تصویر: 104.jpg]

روی کلید لیست بازشونده مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 105.jpg]

حالا می‌توانید مقادیر قابل انتخاب را در این لیست مشاهده کنید. در این مثال ما می‌خواهیم رکوردهایی که مقدار فیلد City آنها برابر Esfehan می‌باشد را انتخاب کنیم. روی گزینه Esfehan کلیک کنید.
[تصویر: 106.jpg]

پس از انتخاب گزینه مناسب کافی است که روی کلید Toggle Filter کلیک کنید تا فیلتر بر روی جدول اعمال شود. روی کلید Toggle Filter کلیک کنید.
[تصویر: 107.jpg]

مشاهده می‌کنید که تمامی رکوردهایی که فیلد City آنها برابر Esfehan می‌باشند، انتخاب و نمایش داده شده‌اند. حالا برای حذف فیلتر و نمایش تمام رکوردها، یکبار دیگر روی کلید Toggle Filter کلیک کنید.
[تصویر: 108.jpg]

شما همیشه مجبور نیستید که اطلاعات و داده‌ها را خودتان بطور مستقیم به جداول بانک اطلاعاتی وارد کنید. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این فصل نحوه وارد نمودن داده‌های موجود در سایر برنامه‌های Office مانند Word و Excel، به Access را به شما آموزش دهیم. اما قبل از انجام اینکار بهتر است جدول Personal را ببندیم. روی کلید Close کلیک کنید.
[تصویر: 109.jpg]

در اینجا Access از شما سوال می‌کند که آیا مایل به ذخیره تغییرات صورت گرفته بر روی جدول می‌باشید یا خیر. برای ذخیره تغییرات باید روی کلید Yes کلیک کنید. روی کلید Yes کلیک کنید.
[تصویر: 110.jpg]

Access چندین راه برای وارد کردن داده‌ها از خارج Access و به اشتراک گذاری داده‌ها بین Access و برنامه‌های دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد. این راهها عبارتند از Import، Link و Export. عمل Import اجازه می‌دهد که داده‌های موجود در یک برنامه دیگر را به صورت یک جدول در Access ذخیره کنید. در عمل Import، تغییر داده‌های وارد شده در Access تغییری در داده اصلی که خارج از Access است ایجاد نمی‌کند. عمل Link اجازه می‌دهد که مستقیماً روی داده‌های برنامه‌های دیگر مانند Excel کار کنید، بدون اینکه این داده‌ها را در جدول‌ها ذخیره کرده باشید. بنابراین هر تغییری که بر روی داده‌ها ایجاد کنید، باعث تغییر داده‌های اصلی خارج از Access نیز خواهد شد. با استفاده از قابلیت Export می‌توانید داده‌های موجود در یک جدول از Access را به برنامه‌های دیگر مانند Word و Excel منتقل و کپی کنید.
[تصویر: 111.jpg]

Excel و Access هر دو دارای یک ویژگی مشترک هستند و آن این است که هر دو می‌توانند اطلاعات و داده‌ها را بصورت سطر و ستون در یک جدول نمایش دهند. در اینجا بعنوان یک تمرین می‌خواهیم یک صفحه گسترده موجود در Excel را بصورت یک جدول در Access وارد و Import کنیم. برای وارد (Import) کردن اطلاعات از برنامه Excel به برنامه Access، روی برگه External Data کلیک کنید.
[تصویر: 112.jpg]

روی کلید New Data Source کلیک کنید.
[تصویر: 113.jpg]

روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.
[تصویر: 114.jpg]

روی کلید Excel کلیک کنید.
[تصویر: 115.jpg]

حالا پنجره Get External Data باز شده و شما در اولین قدم باید فایل Excel خود را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید آدرس فایل مورد نظر را در قسمت File Name تایپ کرده و یا با استفاده از کلید Browse آن را انتخاب کنید. روی کلید Browse کلیک کنید.
[تصویر: 116.jpg]

روی فایل Excel مشخص شده دابل کلیک کنید.
[تصویر: 117.jpg]

در قسمت پایین پنجره Get External Data سه گزینه برای ورود اطلاعات بصورت یک جدول جدید، یک جدول موجود و یا وارد نمودن اطلاعات بصورت لینک شده به داده‌های اصلی وجود دارد. در اینجا ما گزینه پیش‌فرض که ورود اطلاعات بصورت یک جدول جدید می‌باشد را قبول می‌کنیم. روی کلید OK کلیک کنید.
[تصویر: 118.jpg]

با کلیک بر کلید OK وارد پنجره Import Spreadsheet Wizard می‌شوید. این پنجره با گزینه‌های مختلفی که در چند مرحله در اختیار شما قرار می‌دهد، به شما کمک می‌کند که عمل وارد نمودن اطلاعات از Excel به Access را بسادگی انجام دهید. در این مرحله تعیین می‌کنید که عبارت داخل سلول‌های اولین ردیف صفحه گسترده، بعنوان نام فیلدها در نظر گرفته شود یا خیر. Access بطور پیش‌فرض عبارات داخل سلول‌های اولین ردیف را نام فیلدها در نظر می‌گیرد. در اینجا عبارات مشخص شده در داخل کادر قرمز اولین ردیف صفحه گسترده می‌باشند که Access آنها را بعنوان نام فیلد در نظر گرفته است. روی کلید Next کلیک کنید.
[تصویر: 119.jpg]

در این مرحله می‌توانید با انتخاب هر ستون نمایش داده شده در پایین پنجره، خصوصیات آن ستون مانند نام، نوع داده و ... را در جدولی که قرار است ایجاد شود مشخص کنید. همچنین با انتخاب یک ستون و سپس انتخاب گزینه Do not import field (Skip) می‌توانید از اضافه شدن آن ستون به جدول جلوگیری کنید. در این مثال ما می‌خواهیم ستون اول که در حالت انتخاب نیز قرار دارد به جدول اضافه نشود. پس کافی است که گزینه Do not import field (Skip) را فعال کنیم. روی گزینه Do not import field (Skip) کلیک کنید تا انتخاب شود.
روی کلید Next کلیک کنید.
[تصویر: 120.jpg]

در این قسمت Access بطور خودکار فیلدی را بعنوان کلید اصلی به صفحه گسترده اضافه نموده است. شما می‌توانید با استفاده از گزینه No primary key، از اضافه شدن کلید اصلی صرفنظر کرده و یا با استفاده از گزینه Choose my own primary key یک فیلد موجود در صفحه گسترده را بعنوان کلید اصلی انتخاب کنید. در این مثال ما نیازی به فیلد کلیدی نداریم. روی گزینه No primary key کلیک کنید.
روی کلید Next کلیک کنید.
[تصویر: 121.jpg]

حالا کافیست یک نام مناسب برای جدول جدیدی که قرار است از داده‌های صفحه گسترده ساخته شود انتخاب نموده و روی کلید Finish کلیک کنید. در این قسمت Access بطور پیش‌فرض نام صفحه کاری Excel را که انتخاب کرده‌اید، بعنوان نام جدید پیشنهاد می‌دهد. عبارت Eniac را تایپ کنید.
روی کلید Finish کلیک کنید.
[تصویر: 122.jpg]


برای ادامه آموزش به نرم افزار آموزش اکسس 2019 در سایت مراجعه کنید

شما میتواند آموزش Access 2019 را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد برای اندروید و ویندوز از لینک آموزش Access دانلود کنید.
دانلود آموزش access 2019 برای اندروید
دانلود آموزش access 2019 برای ویندوز

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-02-2020, 03:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-04-2020 06:14 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری اکسس 2019
فیلم آموزش Access 2019
pdf آموزش اکسس 2019
کتاب آموزش Access 2019

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-15-2020, 04:10 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-15-2020 04:12 PM، توسط Mahi01.)
ارسال: #3
RE: آموزش تصویری اکسس 2019
Attempt http://downoffice.com/setup which is extremely simple to install, download and recover. Utilization of it is additionally straightforward and the client can become familiar with the utilization of it without any problem. http://office.com-setup.en.brosft.com Online Support&help alternative is likewise accessible in all application which gives a moment rule.Microsoft http://livemyaccount.com Office Setup is the complete bundle of Microsoft programs as it takes to the a variety of jobs, servers, and affiliations like PowerPoint, Excel, Word, Outlook, Publisher, OneNote, and Access.

To activate office setup you need to visit  http://unitedstates-office.com/setup where you can find what all you can do on office setup.office Remote turns your phone into a smart remote that interacts with Microsoft Office on your PC. https://oofficecom.com/office-com-setup.html The app lets you control Word, Excel, and PowerPoint from across the room, so you can walk around freely during presentations.You will use your Microsoft account for everything you do with Office .  https://officsetup.com If you use a Microsoft service, such as Outlook.com, OneDrive, Xbox Live, or Skype, https://officesetup.consofts.com/ you already have an account.

Download norton antivirus to make your computer virus free with the best support and tech team. http://setupkey.net Feel free to contact us. Norton web security is commonly used antivirus gives the least requesting to use and most intutive affirmation for your PC and your mobiles .present it and negligence viruses,spyware,root-units - , Download norton 360 hackers. https://httpsmynortoncomhome.com for more nuances visit.To enact the Norton setup, select the Activate Now option at the base. To recharge the membership for Norton, select the Help choice and snap on Enter item key. https://httpsmynortoncomhome.com/setup Cautiously type the right Norton item key in the clear. Snap on the Next catch.Go through with for more details.

Download Norton Mobile Security and Antivirus https://httpsmynorton.com application that can shield your records from getting affected from any online malware or contamination norton setup product key.Go to the Norton Security Online page and click Get Norton Security Online. Type in your Xfinity ID and password, if you're asked. Create a Norton account, then sign in. https://httpsmynorton.com/onboard/home/setup Choose whether you want to install it on this device or another one. Start your installation. http://nortonsetupenterproductkey.consofts.com/ Click Run. Let the program run. If Windows asks for permission, click Yes.

Go to Roku page record enter Roku com association code appeared on Roku TV. http://linktvcode.com My Roku com associate not working use new Roku code.Roku is a streaming device, which is a reasonable roku setup and other Set-up Box. Roku is a bundle of amusement, http://onlinetvlink.com where client can stream for boundless motion appears, web setup, news, animation and a lot more projects.Giving users an unparalleled streaming experience, Team http://onlinetvmount.com takes great pride in being the number one streaming service providers in the world.

Sanction Roku associate, go to http://rokukok.com/link record enter Roku interface code appeared on Roku TV. My roku com interface not working use new Roku code.To download click for more subtleties. Roku is a gushing gadget, which is a sensible roku setup and other Set-up Box. http://rolinku.com/link.html Roku is a heap of diversion, where customer can stream for unlimited movement shows up, web game plan, news, liveliness and significantly more activities.Roku works by downloading video from the web, you at that point watch on your TV. The video isn't spared as it's viewed while Roku downloads or "streams" the video. Applications or "stations" are programs you load onto your Roku gadget that give you different films and TV appears. https://lite-roku.site This works a lot of like introducing applications on a cell phone or tablet.

Roku provides the simplest way to stream entertainment to your TV. On your terms. http://en-roku.com With thousands of available channels to choose from.Roku enables you to choose what gives you need to watch, and when you need to watch them. roku.com/link It resembles sitting in front of the TV as though everything is on-request. http://tv-roku.com Since Roku extraordinarily extends your on-request alternatives, you may even need one to enhance your link membership as opposed to supplanting it. I'll really expound on that later in the guide.Roku gives the least complex approach to stream stimulation to your TV. On your terms. http://en-roku.com/link With a large number of accessible channels to look over.

Are you looking for activating your Roku com link? http://tv-roku.com/link This can turn your tv into up to date streaming gadget, Rokucomlink you can stay advanced and stay.Learn how to link the Roku player to your TV using. Enter the Roku activation code which displays on your TV screen in https://rokuulink.com page. Activate roku device Follow the Quick Start Guide that accompanied your Roku gadget. For extra help setting up your Roku gadget, https://rokumylink.com visit the Setup and Troubleshooting segment of the Roku site given above.

Roku offers the accompanying seven gushing gadgets. There are five set-top gushing boxes, the Roku Ultra, Roku Premiere, Roku Premire+, Roku Express, and Express+. https://rokuvlink.com Roku Activation Code At that point there are two sticks, the Roku Streaming Stick and Roku Streaming Stick Plus.Roku.com/link - Steps to interface your Player to your TV. Roku activate gadget is the easiest method to stream stimulation to your TV. https://rokuxlink.com visit for roku .Stream hundreds of hit movies, TV shows and more https://rokuslink.com on the go with The Roku Channel, use it as a second remote, enjoy private listening, and more.

Webroot AntiVirus is a not too bad, secure program that successfully sees and shields you from Mac malware. http://keycodeactivation.com It has safe program remembers that single work for Safari, which also makes Webroot's less practical at perceiving a couple of Windows perils. Webroot digital security is an extreme web security suite for complete assurance against the present different scope of danger on windows. key highlights are 100% secure shopping, 1 snap infection examining, pernicious site separating, unblock antivirus. http://webmysafe.com if you need to introduce it at that point visit our site:Webroot AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. The small nearby program clears out the assailant and turns around its activities. https://securewebroot.com/safe It's an exceptionally unordinary framework, however testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well.

Webroot SecureAnywhereMobile Free keeps you secure when perusing, shopping, and depending on your Android gadget. https://sidwebroot.com This application utilizes the Device Administrator authorization.webroot is a simply used software,install extreme digital security at webroot safe or at https://sidwebroot.com/safe click here to download webroot safe.Webroot AntiVirus is a decent, secure program that effectively perceives and shields you from Mac malware. It has safe program includes that solitary work in Safari, which additionally makes Webroot's less viable at recognizing a few Windows dangers. https://wetwebroot.com Go to the link for more information: 

webroot is a light weighted software,install extreme digital security at webroot safe or at webroot safe introduce https://wetwebroot.com/safe click here to download webroot safe.Download Webroot Geek Squad Antiviurs If you own a device or system and you are connecting it to internet or another device then you must have antivirus software. https://wabrootsafe.com Virus or any risky threat like Malware, Trojan, Spyware, Rootkit or online hacking or attack can steal your data and damage your system.Much obliged to you for picking Webroot web security. https://websaferoot.com You're nearly secured! Essentially complete the accompanying strides beneath to finish your introduce.

Antivirus programming, for example, Webroot SecureAnywhere Antivirus baffles malware in two or three different ways. https://safewebsafe.com It filters information and squares infections that it recognizes. What's more, it evacuates malware that is as of now held up in a PC. https://websafesafe.com Webroot cyber security is a ultimate internet security suite for complete protection against today's diverse range of threat on windows. key features are 100% secure secure shopping, 1 click virus scanning, malicious website filtering, unblock antivirus. https://webrootmysafe.com if you want to install it then visit our site:Click on https://secure-webroot.com/secure to download your Webroot antivirus product and also get Webroot Installation Help at webroot.com/safe.Webroot Support Help.

McAfee antivirus works as a shield of device. It protect against virus, malware, online threats etc. You can easily download, install and activate McAfee products through https://mcafee.en.softdepots.com When you will go with this link, you can follow the process of downloading, installing and activating McAfee with activation code. https://mcaffeeactivate.com McAfee inception with Mcafee antivirus gives all-around protection blocking all the bothersome perils, malware disease which can hurt your PC.Introduce mcafee antivirus in your PC with high class experts and best tech group. Simply ring us and we are prepared to help you till the last moment of establishment https://25activatemcafe.com visit here.

If you want to protect all the important data files as well as laptops to get damaged may download https://mcafieactivate.com McAfee activate for your protection.Mcafee is a standout amongst the best antivirus to ensure your computer,laptop and otherdevices fromvirus attacks.Mcafee program shield your PC from infection. in the event that you need to introduce mcafee in your pc, visit: https://mcaafeeactivate.com for complete establishment and initiation.Activate your product. Activation normally occurs when you install your software, but if it hasn't, you can activate at any time. 1 Right-click the McAfee icon in your taskbar. https://mcafe25activate.com 2 From the menu, select Activate.

Activating the McAfee via  https://activatemcafe.com  could be the one-stop solution to all the security concern. McAfee is a renowned and trusted American based MNC which is popular for producing the antivirus software to protect the device against the online attacks. Enter 25 digit activation code is necessary to activate mcafee product key. https://mcafeiactivate.com McAfee is an antivirus software that helps you protect your device and personal / important information or data from Threats, Viruses, Malware, Trojans, and so on.

With https://mcafee25digitactivationcode.consofts.com/ you can prevent devices and network against threats like malware, https://mcafee.prodssites.com/ worms, spyware and runs in the background and does not cause any problem https://activatemcafee.prodssites.com nor slows down the computer.

McAfee helps organizations orchestrate a https://sites.google.com/mtsmcafee.com/activate/ truly integrated cyber environment that simultaneously protects, identifies and enhances security threats. https://sites.google.com/mtsmcafee.com/mcafee/ For consumers, McAfee protects your device at home and abroad from viruses, https://sites.google.com/mtsmcafee.com/m...mactivate/ malware and other threats.

mcafee antivirus is widely used aantivirus helps to detect and neutralize computer virus, https://sites.google.com/a/mtsmcafee.com...mactivate/ the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of https://sites.google.com/a/mtsmcafee.com/mcafee/ virus and other malware is quite a daily challenge. for more details visit https://sites.google.com/a/mtsmcafee.com/activate/ here.

Hulu supports a wide variety of devices that you can use to stream with us. http://gettvcode.com You can activate any of them at any time, as well as remove them from your account.Hulu Activation code will be on your TV when you open Hulu App. http://hulu.com-activate.en.brosft.com If your account required activation then it will display on your screen then use online. Hulu Plus is available for streaming on popular gaming consoles like PlayStation 3 (PS3), Xbox 360 and Roku, as well as on the computer. By downloading the Hulu Plus application and activating your account, you can stream television shows and movies from the Hulu site. http://set-hulu.com/activate visit hulu activate now.

To activate Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go to https://huluuactivate.com and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget. Hulu Plus channel Activation is available on Roku channel store. https://hululcode.com To access Hulu through Hulu.com or Hulu Plus app, you have to perform Hulu activate.Just Hulu gives you access to the biggest spilling library to watch a great many shows and motion pictures, elite Originals, past seasons, ebb and flow scenes, https://hululactivate.com and more on your preferred gadgets. You can even include Live TV for sports, news, and can't-miss occasions.

Hulu activate - http://huluactivation.consofts.com/ If you are getting trouble in your hulu activation code https://hulucomactivate.consofts.com Then you are at the best we will give you a complete guide of setup. Hulu activate - If you are getting trouble in your hulu activation code Then you are at the best we will give you a complete guide of setup. Skip to content. https://huluactivation.prodssites.com Recent posts . Sbcglobal phone number ; Oncor outage map .

Steps to Activate Avg retail enlistment Once you install AVG retail activation on your framework, you require to activate it as without activation it is extraordinary to get its feature. https://avg.en.softdepots.com In this way, enact AVG antivirus by following given advances carefully.Avg is a well- known name in the field of virus protection. The reason for which this name is common among all end users is its free antivirus and malware protection.It not only sounds https://codeavg.com/retail free but it provides a lot more with no money. It scans for virus and malware.

Apple ID is an authentication method used by Apple for iPhone, iPad, Mac and other Apple devices. https://apple-ids.com Apple IDs contain user personal information and settings. When an Apple ID is used to log into an Apple device - List of iOS devices, the device will automatically use the settings associated with the Apple ID.

Go to your Apple ID account page and click Forgot Apple ID or password. When you're asked to enter your Apple ID, click "If you forgot your Apple ID", https://status-apple.com/recover and you can look it up. Enter your first name, last name, and email address. If you enter the wrong email address, you can try again with a different one. https://status-apple.com/recovery If your mobile number is your Apple ID, these steps won't work. Try a different email.To recover apple password Go to your Apple ID account page that is https://apple-recover.com and click Forgot Apple ID or password. When you're asked to enter your Apple ID, click "If you forgot your Apple ID", and you can look it up. Enter your first name, last name, and email address.

System Mechanic Free keeps your PC running at peak performance and stability with advanced PC optimization, repair and maintenance features. https://system-mechanic.en.softdepots.com/ To install the most current version of System Mechanic Ultimate Defense, download the System Mechanic download manager via your internet.System Mechanic is the essential PC performance package that helps you automatically fix and speed up your PC. https://systemmechanic.net System Mechanic is the most effective way to restore and maintain maximum PC speed and stability.

If your computer does not have the CD-ROM drive or you do not have the Setup CD, follow the steps given below. Visit https://canoniijsetup.com Click Set Up. Either type in the model name of your printer, or click the first two letters shown under First Letters.The Canon printer enhances scan functionality, and includes a robust security feature set. Using a Canon printer service phone, you can get a full installation of the Canon printer and go to the installed Canon printer to download the https://canon.comijijsetup.com driver.Canon Printers are best for you, whether you are professional or simply looking for your personal use. https://canonijstart.com Canon printers have revolutionized the printing era by producing versatile and high-quality printers. So, to obtain outstanding and high-quality prints, it is mandatory to setup the canon printer. Download and install the canon printer driver from https://canon.ijstartij.com and get started with it.

The Canon, the famous brand has everything in it's variety starting from their cameras, https://canon.comijset-up.com to cinematography solutions to the scanner as well as printers – each single thing has its own specific productivity. Download from https://canon.comijij.com and setup on your device. Canon printers are all in one printer that facilitates print, copy and scan. https://canon.comijij.com/setup The canon printers are designed for personal as well as business use.

Canon printer that can be downloaded via canon. https://startssetup.com page is the best wireless printer that you can connect to your device and print data smoothly. Canon ijsetup CD is not the well-suited technique to use https://ijstartt.com setup installation for longer. One can also install from anther https://canoncomijsetup.consofts.com/ origin if your device is having issues in the online installation or any other

Canon.com ijsetup https://canonijstartcanon.prodssites.com - Before knowing about the process to connect https://ijcanoncomsetup.prodssites.com the printer to the computer or other devices, https://ijstartcanon.prodssites.com we can see about the canon ij setup. The https://httpijstartcanon.prodssites.com is the procedure to connect your printer to the other devices using a wireless connection.

Canon IJ Network Tool is a free application that allows you to install, https://startcanon.comijij.com view or configure the network settings of the https://canonij.comijij.com printer that is connected through a network. https://ijcanon.ijstartij.com Canon IJ does not come with the Manual CD for https://canonij.ijstartij.com the installation of printer drivers.

Simply download the Canon PRINT App, press your printer’s https://i6start.com Wireless Connect button and the information stored on your phone, https://i0start.com Canon.com ijsetup - Click download and start the canon ij setup downloading. https://ijsttartcanan.com On the completion, double-tap on the downloaded file and start installation.

Norton Antivirus is an authorize program by ICSA Labs. https://comcast-norton.com/download Norton 360 download These Laboratories set up the prerequisites to be actualized for the similarity of business security items.Learn how to download and install the Norton Security Online for PC. Learn how to download and install the Norton Security Online for PC. https://comcast-norton.com Installing Norton Security Online on your PC. Learn how to download and install the Norton Security Online for PC.

Discover our Web Hosting platform, built for website speed. Start your project today. https://set-hosting.com Servers locations all around the world: USA, UK, the Netherlands, Brazil, and Singapore.Without hosting, no one can see your website. https://advice-webhosting.com To get your website online, you need to marry up your hosting with a domain name and then upload your content.

Hosting is what makes your site visible on the web. https://w-websitehosting.com We offer fast, reliable plans for every need - from a basic blog to high-powered site.Our AWS-based infrastructure offers the best speed and unlimited growth for your business. https://websitewebsitehosting.com LiteSpeed Web Servers are faster than Apache and our LiteMage plugin provides PHP caching.We are the leaders in optimised web hosting. https://web-webhosting.com get upto 40x Faster web hosting & 99.99% Uptime Guarantee. 40x Fast Turbo Speed.

A dedicated hosting service, dedicated server, or managed hosting service is a type of Internet hosting in which the client leases an entire server not shared with anyone else. https://dedicated-serverhosting.com This is more flexible than shared hosting, as organizations have full control over the server(s), including choice of operating system, hardware, etc.Best Cheap Hosting Reviews If you're looking for highly-dependable, cheap web hosting, you're in the right place. https://buycheapwebhosting.com Our team recently tested accounts with all the top low-cost web hosts — rating each host on their pricing, uptime, ease-of-use, support.

These are the best hosting providers: Bluehost - best all-rounder with a strong focus on WordPress. A2 Hosting - best scalable hosting solutions. https://best-bestwebhosting.com Hostinger - best cheap and powerful web hosting. HostGator - best hosting for small businesses.Without facilitating, nobody can see your site. https://buy-bestwebsitehosting.com To get your site on the web, you have to wed up your facilitating with an area name and afterward transfer your substance.

A web host, or web hosting service provider, is a business that provides the technologies and services needed for the website or webpage to be viewed in the Internet. https://webhosting-providers.com Websites are hosted, or stored, on special computers called servers.Web hosting review sites have a less-than-stellar reputation within the technology industry. Unfortunately, that view is not without merit. https://getwebhostingreviews.com The vast majority of top 10 website hosting sites that provide reviews are affiliate sites — including this one. We are paid a commission when a visitor referred from our site purchases hosting.Here are some features you should be expecting from your hosting provider: https://check-webhostingservices.com If you decide to create and host your website with Website.com, in addition to access to the drag and drop site builder, you can get a custom domain, email addresses, https://bestwebsite-hosting.com and web hosting all bundled into one subscription.

Account.live.com/acsr is the direct URL to reset or change Microsoft password. https://account.livecom-acsr.com You have two options either using the search bar or through the search engine.Reset or recover your Microsoft account. Content provided by Microsoft. Applies to: Microsoft Account. Select Product Version. Before you begin . https://accountlive-comacsr.com You will need a working email account that you can access so we can send you information about your request. You can use any active email account, even one belonging to a friend or relative. Or, if you don’t have another email account that you can access, you.

Follow the below-stated steps to activate Amazon Prime Video on your Smart TV now: GO to the home page of the Smart TV and search for Amazon Prime Video. https://primevideo-amazon.com Amazon App will open in front of you. Here you will find “Register on the Amazon Website” and “Sign in and Start”.Prime Video was previously called Amazon Video and before that it was called Amazon Instant Video. Through Amazon Prime you can enjoy new and old movies and TV service.  https://primevideo-amazon.com/mytv Amazon Prime is very well known for its name as well as its services. Amazon Prime is the best American Internet video on demand service. It is also available on a few selected set-top boxes at a cheaper cost. https://amazoncom-mytvcode.com GO to the home page of the Smart TV and search for Amazon Prime Video.

Choose Register option on the Amazon website- to get a 5–6 character code, then sign in to your Amazon account and enter your code to enjoy watching your favorite movies at . https://amazonprime-video.com If you are facing any kind of issue regarding amazon tv registration, login or any other troubleshooting visit to get the best and simple way to resolve all your issues. https://myamazon-mytv.com We provide 24*7 services to our users. Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books: DPReview Digital Photography: IMDb Movies, TV & Celebrities : Shopbop Designer Fashion Brands:  https://amazon-codemytv.com Amazon Business Everything For Your Business: Prime Now 2-Hour Delivery on Everyday Items: Amazon Prime Music Stream millions of songs, ad-free.

Go to https://mytvamazon-mytv.com and create your Amazon account, if you already have an account then sign in to your account. Now enter the activation or verification code in the next screen that is in front of you. You are now ready to enjoy a lot of amazing and great movies and shows on your smart TV. https://amazonmytv-codes.com is a registration portal of Amazon Prime from which members can watch thousands of movies and TV shows for free from their device some features require a premium subscription. The instant video service can only be watched after registering your device with a simple subscription code. https://amazonprime-mytv.com is considered one of the most reliable web portals for the activation of Prime Video on your Smart TV. After successful registration, choose a TV cable provider’s network, sign in to your account, and start watching excellent Amazon Prime content on your Smart TV device.

Amazon.com/mytv.com- Simply head on over to https://amazonmytvprime.com enter code or https://prime-mytv.com and follow the on-screen instructions. Create an account on Amazon Prime Video from your TV official website and enjoy watching your favorite shows and great movies. Importnat Points to remember about https://amazonprimemytvcode.com Amazon Fire TV Stick and Fire TV cube can also enjoy Amazon prime video with their family and loved ones. Today in this article we will discuss which devices you can watch https://mytv-primeamazon.com Amazon prime video and how you can activate it on the particular device.

Amazon Prime Video is the official app for this popular service from Amazon that lets you stream dozens of movies and TV shows completely legally. To be clear, https://mytv-amazoncode.com Amazon Prime works quite similarly to Netflix and HBO GO.The Amazon My TV Code program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV. Amazon Prime Video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast. https://mytvamazonprime.com For this you just have to go to Amazon and activate amazon with the help of amazon activation code. You can visit our website https://amazonmytvvideo.com for details of the entire process.

Amazon Prime Video is one of the best platforms to watch movies and TV shows continuously on the internet. https://prime-videomytv.com You can now watch your favorite shows not only on your laptop or computer but also on your Smart TV and streaming sticks. It is also available on a few selected set-top boxes at a cheaper cost. https://primemytvcode.com is the most ideal website to activate the Amazon Prime Video subscription on users’ Smart TVs. Once the registration is done successfully, people can select their TV cable service provider, https://mytvamazon-code.com log in to their user account and enjoy their favorite Amazon Prime videos on the devices.

Switch on your Smart TV. Now, on the homepage, go to your Amazon Prime App, or, if you don’t have it then download it from your app store or play store. https://mytv-amazonprimemytv.com Now, open the app and go to the sign-in option. You will receive an amazon code, visit https://primemytv-amazon.com and enter amazon activation code on your smartphone or laptop.Search your Smart TV’s app store or the Amazon Prime app. Download and add it to the channel. https://myprime-amazonmytv.com Open the app and click on amazon my tv the ‘Register on the Amazon website’ link.

Amazon is a video streaming service available for Amazon Prime members. https://primemytv-amazon.com/mytv With an eligible Amazon Prime membership, you have access to thousands of Prime Video titles at no additional cost.One of the most popular platform for video streaming now a days is amazon prime video competiting directly with Netflix and many others. https://mytvprimeamazon.com While there is no doubt that prime video is increasing its daily subscribers day by day, https://amazonmytv-code.com We have also noticed people facing issues activiating their primevideo services using primevideo mytv.

Enter the link https://amazon.comtvmytv.com on your browser. Input your login details to log in to your Amazon Prime video account. A new screen will open which will ask for the “ Amazon Prime Verification Code . https://mtvamazon.com Amazon Prime is a subscription service that caters to the media needs of people through the platform. Notifies visitors about topics such as Register TV, Amazon Prime TV, and MyTV code. To register your device on the Amazon website you go to our website and enter the given code. The program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV. https://amazon.videomytv.com Amazon Prime Video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast. For this, you just have to go to Amazon with the help of the amazon activation code. https://amazon.videocommytv.com You can visit our website for details of the entire process. You can do this by installing the Video application on your smart TV, or the digital media player or video game console connected to your TV by visiting the link provided by us in the de cription.

Start now and set up Amazon Prime Video on your devices. Register your Smart TV, streaming media player, or any other device to watch now thousands of movies and videos in HD quality. https://mtvamazon.com/mytv Amazon Mytv Enter Code For Tv Registration now offers you several coupons to save money. https://amazon.videomytv.com If you want to take full advantage of your Amazon Prime account please link it to your TV and thank us later. Simply head on over to https://amazon.videocommytv.com visit here.

Amazon prime video is accessible on practically all spilling gadgets like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast, and some more. You need to just actuate your amazon prime video by visiting https://ma-amazon.com and Amazon Prime is a membership administration furnished by the amazon with boundless amusement with loads of different advantages. No one at any point envisioned a membership administration with https://tvamazontv.com these advantages.Amazon Prime through https://mt-amazon.com/mytv is available to proprietors of gushing stages and gadgets like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others.

Amazon Prime through https://zxamazon.com/mytv is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others. https://mtvprime.com/mytv Amazon Prime Video service on your Smart TV or streaming device should be successful. this https://ma-amazon.com/mytv gives you unlimited access to tons of movies and TV shows, both for yourself and your loved ones. the activation process is so simple and straightforward that everyone can activate Amazon Prime Video on https://tvamazontv.com/mytv You can visit our website for more information.

Open the Amazon app on your TV. https://amezonmytv.com Sign in with your newly created Amazon Prime account. https://amazzonmytv.com There will be a 6 letter code on your TV screen. Enter the code shown on the TV screen in the activation window on your PC. https://amazon.commytvcom.com visit the amazon mytv website https://amazon.com-mytvcom.com and enter the 6 digit code displayed on your tv, sign in to amazon prime account to register device.

If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. https://amazncodemytv.com If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. https://amazon.mytvvideo.com Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. click https://amzonmytv.com here. How to activate Amazon prime on TV using . Amazon Prime is the largest distributor of films, web series, drams etc in the world.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, https://amazon.mytv-code.com exclusive access to deals, amongst others. allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. https://mazoncodemytv.com Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: https://amazonkeytv.com Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands Amazon Business Everything For Your Business. visit.

If you are a person whose eyes open wide when finding new TV shows or movies to watch, https://amazon.comtvtv.com then Amazon Prime is just for you. If you are a person whose eyes open wide when finding new https://amazon.commymytv.com TV shows or movies to watch, then Amazon Prime is just for you. Amazon Prime Video is a streaming services provided to Amazon Prime members. https://amazon.comcmytv.com click here. How to activate Amazon prime on TV using.

Amazon Prime is a paid subscription which gives you access to a large range of services fast delivery, unlimited video streaming, https://amazonmytv.net exclusive access to deals, amongst others. allows its subscribers unlimited streaming of movies and TV shows. https://amazon.mytvmy.com Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books DPReview Digital Photography IMDb Movies, TV & Celebrities Shopbop Designer Fashion Brands https://amazon.vmytv.com Amazon Business Everything For Your Business. visit

To watch online prime videos on devices like computers, laptops, smartphones, and smart tv. https://amaazonmytv.com You need to enter the 6 digit amazon activation code at https://sites.google.com/amazon-mytv.com/amazoncommytv/ or primevideo.com/mytv to watch the prime video for free. https://sites.google.com/amazon-mytv.com/amazoncommytv/ watch amazon prime episodes on your device to sign in or create a new amazon account using email and password.

Amazon.com mytv is a registration portal of https://wwwamazoncommytv.consofts.com/ Amazon Prime from which members can watch thousands of movies and TV shows. https://amazoncommytv.consofts.com/ The instant video service can only be watched after registering your device with https://amazonmytv.consofts.com a simple subscription code.

Amazon Instant Video application https://myamazoncomtv.prodssites.com on your LG TV or Blu-ray Player and then Prime Instant Video to start watching. https://amazoncodemytv.prodssites.com Amazon.com mytv is a registration portal of Amazon Prime https://amazoncommytv.prodssites.com from which members can watch thousands of movies and TV shows. https://amazonmytvcom.prodssites.com Amazon Prime on your Roku, Amazon Fire TV, https://amazonmytventercode.prodssites.com Chromecast, and similar https://sites.google.com/a/amazon-mytv.c...nmytvcode/ streaming devices.

Amazon Prime is a paid membership which gives you https://myamazon.commytvcom.com admittance to an enormous scope of administrations: https://tvamazon.commytvcom.com Amazon Instant Video application https://tvamazon.com-mytvcom.com on your LG TV or Blu-ray Player and then Prime https://myamazon.comtvtv.com Instant Video to start watching.

The instant video service can only be https://amazonvideo.comtvtv.com watched after registering your https://myamazon.comtvmytv.com device with a simple subscription code. https://amazontv.videomytv.com Amazon Prime on your Roku, Amazon Fire TV, Chromecast, https://myamazon.mytvmy.com and similar streaming devices.

All you have to do is to activate your https://tvamazon.mytvmy.com Amazon Prime Video on https://myamazontv.mytvmy.com using the activation code you retrieve.Prime Video, formerly https://codeamazon.mytvmy.com called Amazon Video (and Amazon Instant Video before that) is https://amazontv.com-mytv.net Amazon's streaming movie and TV service.

You can also register any device such as smart tv, android tv, https://tvamazon.com-mytv.net android devices with prime videos easi;y using the Amazon mytv codeat https://myamazon.com-mytv.net amazon mytv .Amazon account, https://mytvamazon.com-mytv.net if you already have an account then sign in to your account. https://mytvamazon.comtvtv.com/ Now enter the activation or verification code in the https://codeamazon.comtvtv.com/ next screen that is in front of you.

Amazon.com/mytv is https://amazn.comtvtv.com/ considered one of the most reliable web portals for https://amazonvideo.com-mytvcom.com/ the activation of Prime Video on your Smart TV. Now, you need to sign in to your https://amazonprime.com-mytvcom.com/ account on the off chance that you as of now have a record with Amazon or you rapidly make another record. https://amazontv.com-mytvcom.com/ Once done, go ahead “Proceed” to send the record “confirmation code” to your telephone.

Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books: https://tvamazon.mytv-code.com DPReview Digital Photography: IMDb Movies, TV & Celebrities : https://myamazon.mytv-code.com Shopbop Designer Fashion Brands: https://myamazontv.mytv-code.com Amazon Business Everything For Your Business: Prime Now 2-Hour Delivery on Everyday Items: https://amazon.commytv.net Amazon Prime Music 60 million songs.

Prime Video gives you two ways to instantly stream Videos on your Android TV device. https://amazonprime.commytv.net Buy or rent your favorite titles or join Amazon Prime https://amaznmytvcom.com and get unlimited access to award-winning Prime https://wwwamaznmytv.com Originals as well as thousands of movies and https://mytvamazn.com TV shows at no additional cost.
Amazon Prime TV is an app that lets you watch favorite movies and TV https://amzoncodemytv.com shows at your favorite time at any place. https://wwwamzonmytv.com Amazon prime has the largest collection of latest movies and web series https://codeamzon.com so you will get the best service on Amazon prime on MI TV. https://amzonprimemytv.com This application is available for all platform devices such as Android, iOS, Windows and Mac.

Install Prime Video on Your Devices Open your device's app store to download and install the Prime Video app. https://amaznmytvcode.com Open the Prime Video app. Register your device – select https://amazncom-mytv.com Register on the Amazon website, where you are given a code to enter. https://myamaznmytv.com Some devices allow.

To download Norton Security Online, you will need your Xfinity User ID and password. https://xfinity-norton.com/download Simply download Norton Security Online and enter your Xfinity User ID and password when asked. https://xfinity-norton.com You will then also be prompted to create a Norton Account. Please enter in your information when prompted during Norton Security Online’s installation.Xfinity locates offline financial deals for authorized Internet, video and mobile services. You can activate Xfinity Authorized by visiting the website https://x-xfinitynorton.com And with xfinity you can get the service you need offline. You can visit our website xfinity.com/authorize for more information.

Get the most out of Xfinity from Comcast by signing in to your account. https://xfinitynortondownload.com Enjoy and manage TV, high-speed Internet, phone, and home security services that work seamlessly together — anytime, anywhere, on any device.Xfinity is the brand name of Computer Definition Comcast for its cable TV, Internet and telephony services. https://x-xfinitynorton.com/download is a trade name of Comcast Cable Communications, LLC, a subsidiary of the Comcast Corporation, used to market consumer cable television, internet, telephone, and wireless services provided by the company. https://xfinityauthorize.com Using the Xfinity My Account app and credit card or your bank account information, you can pay your bills and customize your WiFi network name and password, troubleshoot and personalize your devices.

Once you establish a temporary Internet connection and if the welcome message does not appear automatically to begin setup, activate your Xfinity account. To activate, open the web browser and go to https://authorize-xfinity.com and get information.Anytime it is easier to manage your services online with XFINITY My Account. https://xtv-xfinity.com With XFINITY My Account you can spend more time so that you can enjoy your entertainment.To activate an Xfinity Gateway go to its official website that is xfinity authorize and Explore best deals online for Internet, Video and Mobile services. https://xtv-xfinity.com/authorize Enjoy entertainment, stay connected, and get the service you need online.

Xfinity Authorize and https://pil-xfinity.com is an official website that help users to activate Xfinity Gateway. User can get the best plans online for the Internet, video and mobile services too. https://xf-xfinity.com Get the package of entertainment by connecting with it and also get any services online whatever you need.Learn how to activate the Xfinity Stream Beta app on Roku. https://xtvpil-xfinity.com Activate xfinity from xfinity authorize website using activation code and if you face any issues, contact support team.

Xfinity self install and get troubleshooting support at xfinity selfinstall https://ptv-xfinity.com This document provides resources to walk you through installation and activation of the equipment and services included in your https://xp-xfinity.com Xfinity Self-Install Kit and You can find this in your Xfinity folder.Let's activate xfinity device. Visit xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit xfinity stream authorized code provided to the Roku device. https://xp-xfinity.com/authorize And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity Stream. Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

Enter your xfinity code and manage TV, high-speed internet, phone and home security services. Xfinity is the name given to most of Comcast's consumer services. https://ptv-xfinity.com/authorize Comcast launched its Comcast services as Xfinity in 2010. Xfinity authorized on your computer and you can visit our website for more information. https://xtvpil-xfinity.com/authorize Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. Download Xfinity Stream on Roku and activate xfinity stream on roku. And stream all your 200+ channels. https://xf-xfinity.com/authorize To learn how to activate xfinity on Roku TV setup , visit our website.

Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. https://xfinitycomauthorize.consofts.com/ Download Xfinity Stream on Roku and activate xfinity stream on roku. And stream all your 200+ channels. https://activatexfinity.consofts.com/ To learn how to activate xfinity on Roku TV setup , visit our website.

To activate the Xfinity device and get a high-speed internet services. https://xfintycomauthorize.com To activate an Xfinity Gateway go to its official website that is https://xfinitiauthorize.com Xfinity authorize and Explore best deals online for.

Amazon Prime through https://primeamazon-mytv.com is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others. Amazon Prime Video service on your Smart TV or streaming device should be successful. https://prime-amazonmytv.com This gives you unlimited access to tons of movies and TV shows, both for yourself and your loved ones. the activation process is so simple and straightforward that everyone can activate Amazon Prime Video on https://primevideo-mytv.com amazon my tv.

If you eagerly wanted to know what is amazon prime video then the answer is amazing. It is more than a fast delivery option. Amazon Prime is a subscription service provided by the https://mytvprime-amazon.com with unlimited entertainment with lots of other benefits.Here is a detailed guide on https://mytvprimevideo.com registration, how you can get the activation code to activate Prime video on your smart TVs. https://primevideo-amazon.com/mytv Using a computer, go to https://primevideocom-mytv.com Sign-in with an active e-mail address and password or click Create your Amazon account.

Here is a detailed guide on https://primemytvvideo.com registration, how you can get the activation code to activate Prime video on your smart TVs.Using a computer, go to https://myprimevideotv.com Sign-in with an active e-mail address and password or https://prime.videomytv.com click Create your Amazon account.

Amazon Prime TV, and MyTV code. To register your device on the Amazon website you go to our website and enter the given code. https://prime.videocommytv.com The program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV. Amazon Prime Video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast. https://tvprimevideomytv.com For this, you just have to go to Amazon with the help of the amazon activation code. You can visit our website for details of the entire process. You can do this by installing the https://primevideo.comtvmytv.com Video application on your smart TV, or the digital media player or video game console connected to your TV by visiting the link provided by us in the de cription.

On your mobile device or computer, go to https://primemytvvideo.com/mytv Sign in to your Amazon account. https://primevideo.comtvmytv.com Enter the code shown on your TV in to the Amazon website.Prime Video gives you two ways to instantly stream Videos on your Android TV device. https://mtvprime.com Buy or rent your favorite titles or join Amazon Prime and get unlimited access to award-winning Prime Originals as well https://tv-prime.com as thousands of movies and TV shows at no additional cost.

Amazon Prime Returns & Replacements Manage Your Content and Devices Amazon Assistant Help English United States. https://tvmyprime.com Amazon Music Stream millions of songs: Amazon Advertising Find, attract, and engage customers: https://tv-prime.com/mytv Amazon Drive Cloud storage from Amazon: 6pm Score deals on fashion brands: AbeBooks Books, art & collectibles: https://tvmyprime.com/mytv ACX Audiobook Publishing Made Easy: Alexa Actionable Analytics.

Prime Video gives you two ways to instantly stream Videos on your Android TV device. https://mtvprime.com Buy or rent your favorite titles or join Amazon Prime and get unlimited access to award-winning Prime Originals as well https://tv-prime.com as thousands of movies and TV shows at no additional cost.More about Prime Video Unlimited FREE fast delivery, video streaming & more Prime members enjoy unlimited free, fast delivery on eligible items, https://primmevideomytv.com video streaming, ad-free music, exclusive access to deals & more.

Prime. Watch Latest & https://myprime.commytvcom.com Exclusive Bollywood, Hollywood Movies, US TV & https://tvprime.commytvcom.com Kids Shows primevideo.Enjoy exclusive https://tvprime.com-mytvcom.com Amazon Originals as well as popular movies and TV shows. https://myprime.com-mytvcom.com Watch anytime, anywhere. Start your free trial.

Open your Smart TV/Apple TV or other device app store and quest for the “Prime Video” app. https://myprime.comtvtv.com Once found, download and install the app on your TV. https://myprimevideo.commytvcom.com Open the “ Amazon Prime Video App ” on your TV.To perform the above activation process you need an Amazon Prime Video account. https://primevideo.commymytv.com You can create an account on prime video if you don’t have one and subscribe to watch Prime Video. By this, https://myprimevideo.commymytv.com you may also avail of prime Video 30-day free trial. https://myprime.videomytv.com Let’s find out the steps that will help you in creating a prime video account:

Prime Video Direct Video Distribution Made Easy: Shopbop Designer Fashion Brands: https://myprime.videocommytv.com Amazon Warehouse Great Deals on Quality Used Products : https://primevideo.com-mytvcom.com/ Whole Foods Market America’s Healthiest Grocery Store: Woot! https://prime.mytv-code.com Deals and Shenanigans: Zappos Shoes & Clothing: Ring Smart Home Security Systems eero WiFi Stream 4K Video in Every Room: https://primevideo.commytv.net Neighbors App Real-Time Crime & Safety Alerts Amazon.

Go to https://myprime.commytv.net from browser of your choice to register device. Login-in with your amazon prime account. Register on the Prime Web Page at https://primvideomytv.com to enroll. Enter the 6 digit Activation Code From TV Screen. https://videoprimemytv.com Enjoy Streaming Amazon Prime.

Windows or Mac computers: Go to https://phpphpcom.com and follow the instructions to install and set up the printer for your connection type. note: If you connect the printer USB cable to a Windows computer instead of setting up the connection with the HP driver, in most cases the operating system automatically detects the printer and installs a https://setup123php.com/123hp-com-setup.html built-in' driver for basic functionality.Download Printer Software - hp123.com/setup https://123phsetup.com/123-hp-com-setup.html Install and download HP Printer driver software for HP printer setup. Before you scanning a documents into your.

We Provide Complete HP Printer Setup Configuration. Our Service Starts from https://123phhpcomsetup.com Printer unboxing, Ink cartridge Setup, Hp Printer Driver Software Download & Installation. https://123hhpcomsetup.com We Support you for 123 hp com Setup Network Printer Connection which can be done by either USB or Wireless Connection.Resource to Setup & Install your 123 HP Printers. Get instant help from website https://phpcomhhp.com for installation of Drivers. Directory of HP support and additional resource information. Get assistance for: https://phpcomhhp.com/setup drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information.

Turn on your printer. Open printer control and click on wireless icon. https://phpcomhhp.com/123-hp-com-setup.html The wizard searches and displays a list of available networks. https://sites.google.com/site/setup123hpcomsetupdriver/ Select the name of your network https://123hpcomsetup.consofts.com/ to complete the connection.

Directory of HP support and additional resource information. https://123hpcomsetup.prodssites.com/ Get assistance for: drivers, downloads, software updates, patches, find authorized support providers, replacement parts, product registration, HP training and education, service centers, forums and community, warranty, and contact information. https://setupmy123hpcomprinter.prodssites.com click here. Wireless Setup For HP Wireless Printer Setup, follow these option to connect with the printer. https://123hpprintersetup.prodssites.com Connect your printer with the wireless router. https://setup123hpprinter.prodssites.com On this website you can find directions on how you can connect your wirelessly, with help of USB cable and even things like how one can install a cartridge in the printer.

HBO Max TV Sign In HBO Max HBO Max TV Sign In To https://hbomaxcomtvsignin.com complete the HBO Max TV sign in process, choose the button below and then enter the code from your TV. https://hbomax.com-tvsignin.com Start streaming HBO Max today.

Are you looking for home delivery of medicines with high discount. Contact Anjay medical store. https://anjaymedical.com/ The best place in kota to deliver all medicine at your door withput any delivery charges.

The Icon Global Group designs and implements strategic, tactical marketing and sales campaigns for unique, high-end properties globally. http://iconglobalinc.com/ Icon Global was founded by complex deal maker and International real estate advisor, Bernard Uechtritz.Tech Arena LLC is offers a range of games software development services to clients across the globe. http://myitassist.com/ We have a team of young, energetic and skilled professionals covering different specialties of highest standards of work.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-04-2021, 10:17 PM
ارسال: #4
RE: آموزش تصویری اکسس 2019
When you buy your computer, there are some pre-installed apps which come free with your PC. But after someday they get expired and ask you for money. The expired apps come to be the useless app in your PC and consume the reminiscence of your device.
visit@-
Bitdefender Login |
GMX Mail Login page
MCHSI Email Login
Zoomtown email login
WildBlue email login
activate starz |
aol sign in |
quickbook online login |
squarecash login |
cash app login |
cash app login |
amazon login
Malwarebytes AdwCleaner |
office.com/setup |
amazon login |
aol login |
aol email login |
aol mail login |
aol mail login |
aol mail sign in
aol email login |
aol login |
Mail.Aol.Com
coinbase pro |
coinbase pro |
coinbase pro |
AOL mail down |
roku.com/link |
roku.com/link |
Mcafee removal tool |
netgearrouter-login
netgear router login |
Movers near me |
Movers near me |
landscapers near me |
Yahoo Mail Login |
Yahoo mail login |
Yahoo sign in |
yahoo mail sign in |
activate starz |
cash app login |
skype login |
amazon login |
netflix login |
Amazon.com/code roku |
amazon prime login |
yahoo mail sign in |
cash app login |
cash app login |
amazon login |
amazon prime login |
Seeking Arrangement login |
Seeking Arrangement login |
frontier email login |
protonmail login |
cash app login |
cash app login |
aol sign in |
SBCGlobal Email Login | Kaspersky Login |
quickbook login

amazon login
Malwarebytes AdwCleaner |
office.com/setup
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید