ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری Excel 2010
07-20-2011, 05:58 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-02-2012 07:27 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری Excel 2010
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی در زیر آموزش تصویری Excel 2010 را بررسی میکنیم توجه کنید که شما میتواند آموزش Excel 2010را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش اکسل دانلود کنید. در انتهای این آموزش تصویری نیز کل آموزش (هم متن و هم تصویری) در یک فایل PDF پیوست است.

نرم‌افزار Excel يك‌ برنامه‌ صفحه‌ گسترده يا Spreadsheet است‌ كه‌ صفحات‌ كاري‌، گرافيك‌ و مديريت داده‌ها را در خود جمع‌ نموده‌ است‌. Excel استفاده‌ از كامپيوتر در تمامي ‌زمينه‌هاي‌ مربوط به‌ رياضيات، آمار، امور مالـي و حسابداري را بسيار ساده و آسان كرده است‌. براي اجراي Excel روي‌ دکمه Start كلـيك كنيد.
منوي فرعي All Programs را باز كنيد.
منوي فرعي Microsoft Office را باز كنيد.
روي‌گزينه2010 ‌ Microsoft Excel كليك‌ كنيد.


[تصویر: 001.gif]


هنگاميکه‌ Excel را اجرا مي‌‌كنيد، در ابتدا يك‌ Workbook يا كتاب‌ كاري ‌خالـي ظاهر مي‌شود. شما مي‌توانيد اطلاعات‌ جديدي را در اين کتاب کاري وارد كنيد يا‌ صفحه‌ كاري‌ از پيش‌ ايجاد شده‌اي‌ را باز كنيد.
همه‌ كارهايي كه‌ در Excel انجام‌ مي‌دهيد در كتابهاي‌ كاري‌ يا Workbook‌ها انجام‌ مي‌شود. صفحات‌ موجود در يك‌ كتاب‌ كاري‌ را صفحات‌ كاري‌ (Worksheet) مي‌گوييم‌. گاهي اوقات به‌ اين‌ صفحات‌ كاري، كاربرگ‌ نيز گفته‌ مي‌شود. صفحات‌ كاري‌ موجود در كتاب‌ كاري‌ محدوديت‌ نداشته‌ و مي‌توانند با توجه‌ به‌ نياز شما كم‌ يا زياد شوند.
براي‌ باز كردن‌ يك‌ كتاب‌ كاري‌ كه‌ قبلاً ايجاد شده است، مي‌توانيد از گزينة Open واقع در منوي File استفاده کنيد. همچنين اگر يک کتاب کاري اخيراً ايجاد شده يا مورد استفاده قرار گرفته باشد، با کليک بر روي نام اين کتاب کاري در قسمت Recent Documents واقع در منوي File مي‌توانيد آن را باز کنيد. روي دکمه File کليک کنيد.

[تصویر: 002.gif]


در اين مثال قصد داريم با استفاده از گزينة Open يک کتاب کاري را باز کنيم. توجه کنيد که چون هنوز فايل جديدي را ايجاد يا باز نکرده‌ايم، قسمت Recent Documents خالي مي‌باشد. روي گزينة Open کليک کنيد.

[تصویر: 003.gif]


با استفاده از پنجره باز شده مي‌توانيد يكي از Workbook هاي موجود را انتخاب كرده و باز كنيد. شاخه‌هايي كه بيشتر مورد استفاده قرار مي‌گيرند، (مثل Documents و Desktop ), در سمت چپ اين پنجره قرار دارند.
براي تمرين مي‌خواهيم يك كتاب كاري نمونه با نام Sample را باز كنيم. اين فايل در شاخة Eniac قرار دارد. پس ابتدا بايد وارد اين شاخه شويم. روي شاخة Eniac دابل کليک کنيد.

[تصویر: 004.gif]


روي‌ فايل‌Sample دابل‌ كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 005.gif]


هر صفحه‌ كاري‌ يا Worksheet، از چند سطر و ستون‌ تشكيل‌ شده‌ است‌. هر سطر با يك‌ شماره‌ و هر ستون‌ با يك‌ حرف‌ مشخص‌ مي‌شود. همچنين‌ سر ستونها در بالاي‌ صفحه‌ وسرسطرها در يكي از طرفين‌ صفحه‌ قرار دارند. سرسطرها و سرستونها مستطيل‌هاي‌ خاكستري‌ كوچكي هستند كه‌ براي‌ انتخاب‌ كامل‌ يك‌ سطر يا ستون‌ به كار مي‌روند.

[تصویر: 006.gif]


محل‌ تقاطع‌ هر سطر و ستون‌ را يك‌ سلـول‌ (Cell) مي‌ناميم. براي‌ دسترسي به‌ هر سلـول، ‌كافي است‌ حرف‌ ستون‌ و شماره‌ سطر مربوط به‌ آن‌ را بدانيد. براي‌ مثال‌ اولـين‌ سلـول‌ سمت‌ چپ و بالاي‌ صفحه‌ كاري‌ را با A1 نشان‌ مي‌دهيم‌ كه‌ در اينجا A نام‌ ستون‌ و عدد 1 نام‌ شماره‌سطري‌ است‌ كه‌ سلـول‌ در آن‌ قرار دارد.

[تصویر: 007.gif]


براي‌ اينكه‌ بتوانيد اطلاعاتي را وارد سلـول‌ نمائيد، بايد ابتدا آن‌ را فعال‌ كنيد. سلـولـي كه‌ اطراف‌ آن‌ با خطوط سياه‌ رنگ‌ ضخيم‌تري‌ مشخص‌ شده‌ است‌ يك‌ سلـول‌ فعال‌ مي‌باشد. در اينجا، سلول فعال را با كادر قرمز نشان داده‌ايم. براي‌ فعال‌ كردن‌ يك‌ سلـول‌ كافي است‌ داخل‌ آن‌ كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 008.gif]


ميلـه‌ بالاي‌ صفحه‌، ميلـه‌ عنوان‌ (Title Bar) نام‌ دارد. در اين‌ قسمت‌ نام‌ فايل مورد استفاده‌ ديده‌ مي‌شوند و همچنين‌ اين ميله شامل‌ دکمه‌هايي براي ‌بستن‌ و تغيير اندازه‌ پنجره‌ است.

[تصویر: 009.gif]


در سمت چپ ميله عنوان يک ميلة ابزار کوچک به‌نام Quick Access Toolbar قرار گرفته است، که شامل ابزارهايي که معمولاً مورد استفاده قرار مي‌گيرند مي‌باشد. شما مي‌توانيد با استفاده از دکمه حاوي فلش سياه رنگ کنار اين ميلة ابزار، ابزارهاي مورد نظر خود را به اين ميلة ابزار اضافه نمائيد.

[تصویر: 010.gif]

دکمه موجود در سمت چپ و بالاي صفحه، دکمه File ناميده مي‌شود. با فشردن اين دکمه، منويي باز مي‌شود که شامل دستوراتي براي مديريت فايلهاي Excel است. در واقع دستورات اين منو همانند دستورات موجود در منوي File در ساير برنامه‌ها مي‌باشد.

[تصویر: 011.gif]


قسمتي که توسط کادر قرمز مشخص شده است، مجموعة ابزارهاي Excel مي‌باشد که به اين مجموعه Ribbon گفته مي‌شود. Ribbon شامل چندين برگه است که با انتخاب هر برگه ابزارهاي مربوط به آن برگه نمايش داده مي‌شود. بطور پيش‌فرض در Ribbon برگة Home فعال مي‌باشد که شامل پراستفاده‌ترين ابزارهايي است که در طراحي صفحات کاري از آنها استفاده مي‌شود.

[تصویر: 012.gif]


برخي از ابزارهاي موجود در Ribbon که عملکرد مرتبط به هم دارند در يک گروه دسته‌بندي شده‌اند. در حال حاضر شما مي‌توانيد گروه ابزارهاي Clipboard، Font، Alignment، Number، Styles، Cells و Editing را مشاهده کنيد.

[تصویر: 013.gif]


در هر گروه ليست ابزارهاي پر کاربرد آن گروه نمايش داده شده است. در پايين سمت راست بعضي از گروه‌ها يک دکمه کوچک با عکس فلش قرار گرفته است. با کليک بر روي اين دکمه کوچک بقيه ابزارهاي هر گروه نمايش داده مي‌شود. روي دکمه کوچک موجود در پايين گروه Font کليک کنيد.

[تصویر: 014.gif]


پنجره‌اي براي تنظيم خصوصيات مختلف Font يا قلم نمايش داده شده است. روي دکمه Cancel کليک کنيد.

[تصویر: 015.gif]


ابزارهايي که در Ribbon، بصورت کم‌رنگ نمايش داده مي‌شوند، ابزارهايي غير فعال مي‌باشند که فعلاً قابل استفاده نمي‌باشند. اين ابزارها در شرايط خاص و در صورت نياز فعال مي‌شوند. در اينجا ابزار Paste غير فعال مي‌باشد که توسط فلش قرمز مشخص شده است‌.

[تصویر: 016.gif]


برخي از ابزارهاي موجود در Ribbon، دکمه‌هايي هستند که مي‌تواند فشرده و يا غيرفشرده باشند. اين دکمه‌ها در صورتي که در حالت فشرده يا انتخاب شده باشند، داراي زمينة نارنجي رنگ مي‌باشند. در تصوير يکي از اين دکمه‌ها که در حال حاضر در وضعيت انتخاب قرار دارد، توسط کادر قرمز مشخص شده است.

[تصویر: 017.gif]


در پائين Ribbon، ميلـه‌ فرمول (Formula Bar)‌ وجود دارد. اين‌ قسمت‌ براي‌ وارد كردن‌ اطلاعات‌ در صفحات‌ كاري به كار مي‌رود و در سمت‌ چپ‌ آن،‌ جعبه‌ متن‌ نام‌ سلـول‌ وجود دارد و سلـول‌ فعال‌ را نشان‌ مي‌دهد. در جعبه‌ متن سمت‌ راست‌ اين‌ ميلـه،‌ محتويات‌ سلـول‌ فعال‌ نشان‌داده‌ مي‌شود.

[تصویر: 018.gif]


براي‌ فعال‌ نمودن‌ ميلـه‌ فرمول‌ و دکمه‌هاي‌ آن،‌ مي‌توانيد روي‌ يك‌ سلـول‌ كلـيك‌ كرده‌ و در داخل‌ آن‌ تايپ‌ كنيد. همچنين‌ اين امكان وجود دارد كه ابتدا روي‌ سلـول‌ مورد نظر كلـيك‌ كرده و آنگاه روي‌ ميلـه‌ فرمول‌ كلـيك‌ نموده‌ و سپس‌ شروع‌ به‌ تايپ‌ كنيد. اما ساده‌ترين راه آن است كه با دابل‌ كلـيك‌ كردن بر ‌ روي‌ يك‌ سلـول،‌ نوار فرمول‌ را فعال‌ نماييد. در سلـول‌ C1، كه با فلش قرمز مشخص شده است، دابل‌ كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 019.gif]


به اين ترتيب، سلول C1 فعال شده و محتويات آن در ميله فرمول مشخص شده است.
زمانيكه‌ روي‌ يك سلـول دابل‌‌كلـيك‌ مي‌كنيد يا مشغول‌ تنظيم‌ محتويات‌ آن‌ هستيد، سه‌ دکمه جديد به‌ نام‌هاي‌ Cancel، Enter و Insert Function در قسمت‌ مياني ميلـه‌ فرمول‌ ظاهر مي‌شوند. اين‌ دکمه‌ها به ترتيب به‌ شكل‌ علامت‌ ضرب (×)، تيك‌ و علامت‌ fx مي‌باشند. حالا براي آنکه سلول C1 از حالت فعال خارج شود، بهتر است روي يک سلول ديگر مانند A1 کليک کنيد. روي سلول A1 کليک کنيد.

[تصویر: 020.gif]


ميلـه‌ وضعيت (Status Bar)‌ كه در پايين‌ترين قسمت‌ ‌ Excel قرار دارد، حاوي‌ عباراتي است‌ كه‌ بيانگر فعالـيتي كه‌ در حال‌ انجام‌ هستيد،‌ مي‌باشد. براي‌ مثال، زماني كه‌ شما در حال‌ انجام ‌ويرايش‌ بر روي‌ يك‌ داده‌ هستيد، كلـمه‌ Edit در اين‌ مكان‌ ظاهر مي‌گردد.

[تصویر: 021.gif]


توجه کنيد که شما مي‌توانيد با راست‌کليک بر روي نوار وضعيت و انتخاب گزينه‌هاي مناسب از منوي بازشده، اطلاعات ديگري مانند وضعيت دکمه‌هاي Num Lock، Caps Lock، وضعيت حالت درج (Insert) يا بازنويسي (Overtype) و ... را نيز در نوار وضعيت نمايش دهيد.

[تصویر: 022.gif]


در سمت راست نوار وضعيت سه دکمه براي تعيين نحوة نمايش صفحة کاري وجود دارد. اولين دکمه که مربوط به نماي عادي يا Normal مي‌باشد، صفحه کاري را به همين شکلي که مشاهده مي‌کنيد نمايش مي‌دهد. دکمه دوم يا Page Layout موجب مي‌شود صفحة کاري به‌صورت صفحه صفحه ديده شده و در آخر دکمه سوم که Page Break Preview ناميده مي‌شود، تنها سلول‌هاي حاوي اطلاعات را نمايش مي‌دهد. روي هر يک از دکمه‌هاي مربوط به نماي صفحه کاري کليک کنيد تا نحوة نمايش را مشاهده کنيد.

[تصویر: 023.gif]


توجه داشته باشيد که تغيير دادن نماي صفحة کاري، فقط شيوة نمايش را در صفحه نمايش تغيير مي‌دهد و در شکل صفحة چاپ شده تأثيري ندارد.
يکي از امکاناتي که در برنامه Excel، بسيار مورد استفاده قرار مي‌گيرد، امکان بزرگ‌نمايي يا Zoom مي‌باشد. در Excel ابزار مربوط به بزرگ‌نمايي در انتهاي سمت راست نوار وضعيت قرار گرفته است.

[تصویر: 024.gif]


يک روش براي استفاده از امکانات بزرگ‌نمايي، استفاده از دکمه Zoom level مي‌باشد. با کليک بر روي اين دکمه پنجره‌اي باز مي‌شود که از طريق آن مي‌توانيد بزرگ‌نمايي صفحة کاري را تغيير دهيد. روي دکمه Zoom Level کليک کنيد.

[تصویر: 025.gif]


همانطور که مشاهده مي‌کنيد پنجره‌اي ظاهر شده است که از طريق گزينه‌هاي موجود در آن مي‌توانيد بزرگ‌نمايي صفحة کاري را تغيير دهيد. شما در فصل‌هاي بعدي با گزينه‌هاي موجود در اين پنجره بيشتر آشنا خواهيد شد. روي دکمه Cancel کليک کنيد.

[تصویر: 026.gif]


ابزار ديگري که در Excel به منظور بزرگ‌نمايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، دکمه لغزنده Zoom است که در نوار وضعيت قرار دارد. در دو سمت راست و چپ اين دکمه به ترتيب يک علامت مثبت و يک علامت منفي وجود دارد که لغزاندن دکمه به سمت علامت مثبت موجب بزرگ‌نمايي و لغزاندن آن به سمت علامت منفي موجب کوچک‌نمايي صفحة کاري مي‌شود. همچنين براي بزرگ‌نمايي و کوچک‌نمايي مي‌توانيد مستقيماً روي علامت مثبت و منفي نيز کليک کنيد. در اينجا ما با استفاده از اين ابزار، صفحة کاري را مي‌خواهيم کوچک‌نمايي کنيم. روي علامت منفي مشخص شده در قسمت zoom کليک کنيد.

[تصویر: 027.gif]


مشاهده مي‌کنيد که نماي صفحة کاري کوچکتر شده است. حالا بهتر است بزرگ‌نمايي صفحة کاري را به حالت قبل برگردانيم. روي علامت مثبت در قسمت Zoom کليک کنيد.

[تصویر: 028.gif]


توجه داشته باشيد که ابزارهاي معرفي شده براي بزرگ‌نمايي، تنها ابزارهاي موجود براي اين منظور نبوده و ابزارهاي ديگري نيز در اين زمينه وجود دارند که براي دسترسي به آن‌ها بايد از برگة View استفاده کنيد. شما با اين امکانات در فصل‌هاي بعد آشنا خواهيد شد.

[تصویر: 029.gif]


براي حرکت کردن در سلول‌هاي يک صفحه، چندين روش وجود دارد. در ادامه اين روش‌ها را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.
براي‌ حركت‌ دادن‌ صفحات‌ كاري‌ مي‌توانيد از ميلـه‌ لـغزان‌ واقع‌ در سمت‌ راست‌ پنجره ‌استفاده‌ كنيد. با پايين‌ و بالا بردن‌ دكمة‌ لـغزان‌ واقع‌ در ميلـة‌ لـغزان‌ عمودي، قسمتهاي بالاتر يا پايين‌تر صفحات‌ كاري نمايش داده مي‌شوند‌. هنگاميكه‌ دكمة‌ لـغزان‌ را توسط ماوس حركت‌ مي‌دهيد، توضيحي ظاهر مي‌شود كه‌ مشخص‌ مي‌كند در موقع‌ رها كردن‌ دكمه‌ ماوس،‌ كدام‌ رديف در بالا ‌نشان‌ داده‌ خواهد شد.

[تصویر: 030.gif]

روش ديگر براي پيمايش صفحات كاري، استفاده از علامت فلش كوچك سياه رنگ واقع در پائين يا بالاي ميله لغزان است. با هر بار كليك كردن روي اين فلشها، صفحه كاري به اندازه يك سطر بالا يا پائين مي‌رود. روي‌ فلـش‌ رو به‌ پايين‌ ميلـه‌ لـغزان‌ عمودي‌ كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 031.gif]


توجه كنيد كه رديف اول پنهان شده و اولين رديفي که نمايش داده شده است رديف 2 مي‌باشد. روش ديگر براي بالا يا پائين بردن صفحات كاري، استفاده ازكليدهايPage up و Page Down در صفحه كليد مي‌باشد. با فشردن اين كليدها، صفحه قبلي يا بعدي از صفحه كاري مشخص مي‌شوند.دکمه Page Up را از صفحه‌ کليد فشار دهيد.

[تصویر: 032.gif]


براي‌ مشاهده‌ ستونهاي‌ ديگري‌ كه‌ هم‌‌اكنون‌ قابل‌ مشاهده‌ نيستند، لازم است‌ كه‌ از ميلـة ‌لـغزان‌ افقي استفاده‌ كنيد. براي‌ حركت دادن صفحه كاري به چپ‌ و راست‌ از فلـشهاي‌ سياه ‌واقع‌ در چپ‌ و راست‌ ميلـة‌ لـغزان افقي‌ استفاده ‌مي‌شود. همچنين،‌ هنگاميكه‌ دكمة ‌لـغزان موجود در آن را توسط ماوس‌ جابجا كنيد، توضيحي ظاهر مي‌شود كه‌ مشخص‌ مي‌كند در زمان رها كردن ‌دکمة ماوس،‌ كدام‌ ستون‌ نشان‌ داده‌ خواهد شد. روي‌ فلـش‌ سمت‌ راست‌ ميلـه‌ لـغزان‌ افقي كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 033.gif]


به اين ترتيب، ستون A مخفي شده و ستونهاي B به بعد قابل رويت هستند. روي‌ فلـش‌ سمت‌ چپ‌ ميلـة‌ لـغزان‌ افقي كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 034.gif]


در پايين‌ صفحه،‌ چند کليد به شكل سرصفحه وجود دارد كه‌ نشان‌ دهندة‌ تعداد صفحه‌ كاري‌ (Worksheet) از كتاب‌ كاري‌ (Workbook) باز شده (sample) هستند. پس در هر کتاب کاري يا Workbook مي‌توان چندين صفحه کاري يا Worksheet تعريف کرد. در اين مثال اکنون سه صفحه داريم که صفحه‌اي به نام XP فعال است و در حال مشاهده محتويات آن هستيم.

[تصویر: 035.gif]


براي‌ وارد شدن‌ به‌ يك‌ صفحه‌ كاري‌ ديگر، كافيست‌ روي‌ دکمة مربوط به‌ صفحه‌اي‌ كه‌ مي‌خواهيد مشاهده‌ كنيد كلـيك‌ نماييد. روي‌ دکمه مشخص شده با فلش قرمز كلـيك‌ نماييد.

[تصویر: 036.gif]


همانطور كه‌ مشاهده‌ مي‌كنيد، محتويات‌ صفحه‌ ظاهر شده‌ است. روش‌ ديگر براي‌ مراجعه‌ به‌ صفحات‌كاري، استفاده‌ همزمان‌ از دو دکمه Ctrl و يكي از دکمه‌هاي‌ Page Up وPage Down از صفحه‌ کليد‌ مي‌باشد. با اين‌ روش‌ در هر بار، يك‌ صفحه‌ كاري به‌ عقب‌ يا جلـو مي‌‌رويد.
اگر كتاب‌ كاري‌ داراي‌ صفحات‌ زيادي‌ باشد، نمي‌توانيد تمام‌ دکمه‌هاي‌ سرصفحه مربوط به‌آن‌ را به طور همزمان‌ در محلي که با کادر قرمز مشخص شده است، مشاهده‌ كنيد. در اين‌ صورت‌ مي‌توان از چهار دکمه كنترلـي واقع‌ در سمت‌ چپ‌ استفاده‌ كنيد تا در بين نام صفحات که در اين محل نمايش داده مي‌شوند حرکت کنيد.

[تصویر: 037.gif]


اکنون در اين مثال چندين صفحة کاري ديگر ايجاد کرده‌ايم تا روش استفاده از اين دکمه‌ها را بررسي کنيم. در فصلهاي بعدي روش اضافه کردن و حذف صفحة کاري را بررسي خواهيم کرد.

[تصویر: 038.gif]


دو فلش كوچك وسط، كه با كادر قرمز مشخص شده‌اند، براي حرکت به سمت راست و چپ مي‌باشند. با هر بار كليك بر روي اين فلشها، يک برگه به سمت راست يا چپ حرکت مي‌کنيم. روي‌ دکمه مشخص‌ شده‌ توسط فلش قرمز، كلـيك‌ كنيد. تا يک صفحه از سمت راست نمايش داده شود.

[تصویر: 039.gif]


روي دکمه Last واقع در انتهاي سمت راست دکمه‌ها کليک کنيد تا به انتهاي سمت راست اين ليست برويم.

[تصویر: 040.gif]


تا اينجا مقداري با محيط Excel آشنا شديد. در ادامه مي‌خواهيم روش ذخيره‌سازي و بستن يك‌ صفحه ‌را بررسي کنيم. براي‌ ذخيره‌ كردن‌ يك‌ صفحه‌كاري (Workbook)، از منوي File گزينه Save را انتخاب ‌كنيد يا روي‌ دکمه Save در نوار ابزار Quick Access کليک كنيد يا کليدهاي ميانبر
Ctrl+S را فشار دهيد. براي ذخيره‌سازي اين کتاب‌کاري روي دکمه Save در نوار ابزار Quick Access کليک كنيد.

[تصویر: 041.gif]


براي‌ بستن‌ يك‌ كتاب‌ كاري‌ نيز ‌چند روش‌ وجود دارد : مي‌توان‌ گزينه‌ Close را از منوي Office انتخاب‌ نمود يا روي‌ دکمه Close در انتهاي‌ سمت‌ راست‌ Ribbon، (كه به شكل علامت ضربدر مي‌باشد)، كلـيك‌ كرد. همچنين‌ با استفاده‌ از دکمه‌هاي‌ ميانبر Ctrl + W نيز اين‌ كار قابل انجام ‌است. روي‌ دکمه Close (كليد ×) مشخص شده توسط فلش قرمز كليك كنيد.

[تصویر: 042.gif]


براي دسترسي سريع به يک کتاب کاري که به تازگي از آن استفاده کرده‌ايد، مي‌توانيد روي نام آن در قسمت Recent Documents واقع در منوي File کليک کنيد. روي دکمه File کليک کنيد.
در قسمت Recent Documents نام فايلهايي كه اخيراً توسط Excel مورد استفاده قرار گرفته‌اند، نشان داده مي‌شود. براي باز كردن فايل مورد نظر، بايد روي نام آن كليك كنيد. درصورتيکه از يک فايل براي مدتي استفاده نکنيد و اين ليست پر شود آنگاه اين فايل ديگر نمايش داده نمي‌شود. در صورتيکه بخواهيد يک فايل هميشه نمايش داده شود روي دکمه Pin که در سمت راست فايل وجود دارد بايد کليک کنيد. با کليک دوباره بر روي دکمه Pin فايل از حالت Pin خارج مي‌شود.

[تصویر: 043.gif]


بر روي نام فايل راست کليک کنيد.

[تصویر: 044.gif]


توضيح گزينه‌هاي اين منو به شرح زير است:

Open : فايل باز مي‌شود.

Open a copy : از فايل يک کپي تهيه شده و فايل کپي باز مي‌شود به اين ترتيب تغييراتي که مي‌دهيد در فايل اصلي اعمال نخواهد شد.

Pin to list : فايل در ليست Pin مي‌شود تا از ليست حذف نگردد.

Remove from list : اين فايل از ليست فايلهاي اخيراً استفاده شده حذف مي‌شود.

Clear unpinned items : فايلهايي که Pin نشده‌اند از ليست حذف مي‌شوند.

در محلي خارج از منو کليک کنيد تا اين منو بسته شود.
روي‌ گزينه‌ Sample كلـيك‌ كنيد.

[تصویر: 045.gif]


مشاهده مي‌کنيد که فايل باز شده است. در هنگام استفاده از برنامة Excel ممکن است به مشکلاتي بر بخوريد که براي حل آن نياز به کمک داريد. براي اين منظور بهترين راه استفاده از برنامه کمک يا Help برنامة Excel است. براي دسترسي به برنامه کمک Excel کافي است که روي دکمه مربوط به آن در سمت راست Ribbon کليک کنيد. روي دکمه Microsoft Office Excel Help کليک کنيد.

[تصویر: 046.gif]


اکنون پنجره Excel Help باز شده است و شما مي‌توانيد عناوين مهمترين مطالب موجود در کمک Excel را در اين پنجره مشاهده کنيد. با کليک بر روي هر يک از اين عناوين، مطالب مربوط به آن نمايش داده مي‌شود.

[تصویر: 047.gif]


اگر مطلب مورد نظر شما در ليست مطالب پنجرة کمک وجود ندارد، مي‌توانيد عنوان موضوع مورد نظر خود يا حتي چند کلمة مرتبط با آن را در جعبه متن بالاي پنجرة کمک تايپ کرده و سپس روي دکمه Search کليک کنيد تا برنامة کمک تمامي‌مطالب مربوط به آن موضوع را براي شما پيدا کند. به‌عنوان مثال در اينجا مي‌خواهيم در مورد تغيير نوع قلم در صفحة کاري اطلاعاتي به دست بياوريم. عبارت Change Font را تايپ کنيد.
روي دکمه Search کليک کنيد.


[تصویر: 048.gif]


همانطور که مي‌بينيد، برنامه کمک مطالب زيادي دربارة موضوع تغيير قلم را پيدا کرده و عناوين آنها را براي شما ليست کرده است و شما مي‌توانيد با کليک بر روي هر يک از آنها به مطالب آن عنوان دسترسي پيدا کنيد. روي دکمه Close از پنجرة Excel Help کليک کنيد.

[تصویر: 049.gif]


در پايان مطالب اين فصل مي‌خواهيم روش خروج از Excel را بررسي کنيم. براي خروج کافيست که روي دکمه Close واقع در سمت راست ميلة عنوان کليک کرده يا از منوي File، روي دکمه Exit Excel کليک کنيد. روي دکمه Close کليک کنيد.

[تصویر: 050.gif]


توجه کنید که شما میتواند آموزش Excel 2010را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش اکسل دانلود کنید.

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
09-02-2020, 11:19 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-02-2020 11:50 PM، توسط shruti0727.)
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری Excel 2010
Go to the web browser and visit mcafee.com/activate and then sign in McAfee antivirus account. Then type the 25-digit McAfee Product Key to get started with it. Accessible for Mcafee Antivirus Theft Protection Standard, Plus and Premium as it were. Protection is endorsed and managed by American Bankers Insurance Company of Florida, an Assurant company under gathering or cover policy(ies) all at mcafee.com/activate for more user interface.

Antivirus is a software that provides a wide variety of virus detection and blocks malware available at mcafee.com/activate which includes malicious websites, rootkits, Trojans, viruses and phishing schemes. Mcafee activate at mcafee.com/activate is simple through retailcard. In 3 steps you can get started with McAfee security. Go through with the link given here: mcafee.com/activate for easy assistance.

Mcafee Internet Security is the best ever antivirus to ensure that your device is safe from threats.. Get started with mcafee at mcafee.com/activate and it also detects viruses and malware without having them in its virus detection library. Go to your mcafee.com/activate and Open it. Enter the 25 digits alpha-numeric product key and complete the process of activation in just few easy steps given at mcafee.com/activate.

McAfee AntiVirus provides award-winning protection for your computers/PCs or laptops (Windows, Macs), smartphones and tablets. Visit mcafee.com/activate to start protecting your device today. Internet Security provides trusted mcafee.com/activate antivirus and identity protection for your computers/PCs or laptops, smartphones and tablets at mcafee.com/activate try it today. Simply visit mcafee.com/activate if you are facing any troubles.

Using mcafee.com/activate as an anti-virus provides you with the safety shields to stop malicious files from entering in the Desktop, laptop/smartphone via malware, spyware, rootkit and Trojan horses because mcafee.com/activate is one of the best online security programs that provide security and safe online browsing at mcafee.com/activate and protects all your valuable data.

visit mcafee.com/activate to activate the McAfee activate product 25 digit code mentioned on your McAfee retail card Login. Enter the activation key of McAfee to activate mcafee.com/activate so that you can protect your device from harmful viruses. The mcafee.com/activate helps to secure your data and use your device effectively.

McAfee provides computer users with update protection solutions because mcafee.com/activate is known to use the same functionalities without any hassle, users generally want the support of mcafee.com/activate from certified tech experts working with McAfee’s customer support. Visit mcafee.com/activate to start using your mcafee product and protect your device from harmful viruses that damages your system.

McAfee is an anti-virus and anti-malware software application. It ensures your PC protection from the external harmful and threating applications, roaming all over the Internet. Visit mcafee.com/activate to get it today. McAfee is one of the most sophisticated antivirus providers. McAfee provides completed details of your provider and its user in their account.

Amazon service registration requires using an Internet browser on a computer or other Internet capable device. Using a computer, go to amazon.com/mytv and Sign-in with an active e-mail address and password or click Create your Amazon account. Registration on amazon.com/mytv will enable you to watch the latest movies online. These movies are execlusively available at amazon.com/mytv.

Choose Register option on the Amazon website- amazon.com/mytv to get a 5–6 character code, then sign in to your Amazon account and enter your code to enjoy watching your favorite movies at amazon.com/mytv. If you are facing any kind of issue regarding amazon tv registration, login or any other troubleshooting visit amazon.com/mytv to get the best and simple way to resolve all your issues. We provide 24*7 services to our users.

When it comes to amazon.com/mytv registration, the first thing you want to do is set up your internet connection. The reason can be tied to the fact that you need to be connected to make a registration. If you are still facing troubles. This app enables you to access a wide collection of movies and tv shows offered by the e-commerce platform. Simply go to Primevideo.com/mytv to start your product services instantly by following the easy and simple steps.

Primevideo.com/mytv registration has outlined a list of steps that will enable you to register with this app on your TV. The device registration page on Amazon for these devices are the same, hence you can get your device streaming these movies and you may find the following tips very useful when it comes to using the Amazon prime video to know those steps visit: 123.hp.com/setup and enjoy your product service today.

You can get instant help, complete assistance, step-by-step guidance for install setup, driver download, troubleshooting for all HP printers- at 123.hp.com/setup as HP printers, is a powerful tool for effective and reliable printing with guided precision, have become an integral requirement of our personal as well as professional life. Set up the device followed by a set of guidelines via 123.hp.com/setup for more better performance at work. 123.hp.com/setup provides the admiring services to users and steps to install the device on your system. Make sure to use valid credentials to avoid errors as much as possible.If you are still facing issues visit the link given above to get all your problems solved.

Here you must follow these steps to successfully install the device and to setup all the features of HP printers via 123.hp.com/setup as the print information in HP printer assistance and Windows is lost, when you upgrade the Windows of your PC. If it happens, use the 123.hp.com/setup assistant to reconnect to your PC as a new printer, you can get the details from hp.com/setup page. This setup page, aids the users to configure 123.hp.com/setup printer on your device for the first time, as well as provides vital information during the subsequent needs.

HP printer assistant is a software that comes with your 123.hp.com/setup. It assists you to setup your 123.hp.com/setup printer and provides assistance to scan, order supplies, check ink levels, and more. HP printers are highly used for personal, professional, or commercial use. If you still face difficulty to connect your 123.hp.com/setup printer to your computer, then you can contact HP Customer Service for additional support.

Get best solution for your device so that you may never face any trouble while working. ICON GLOBAL SOLUTION INC have one of the best IT Consulting technical experts.

Get the best solutions for all your computer and laptop with the best technical help. TECH ARENA LLC has one of the best IT Consulting technical experts. Tech Arena LLC offers a range of games software development services to clients across the globe.

Get all medicines delivered at your doorsteps in kota city at high discount from medical stores in kota. All generic and non-generic medicines from assorted reliable brands to the customers in a cost effective way at Anjay Medical Store

Go to Norton.com/setup and click Sign In. If you do not have a Norton account, then click Create an Account. Follow the instruction on Norton.com/setup to create a Norton account. Type in your email address and password for Norton, and click Sign In. If you forgot your password, click Norton.com/setup and provide your email address.

Two-factor authentication for your Norton account. Find Norton account using Norton.com/setup without facing any troubles. Update your Norton account settings. Verify that an email you receive from Norton.com/setup is legitimate. The solution made it easy for users to handle the issue. Sign in to enter your item key, get to your record, deal with your membership, and opne your norton account using Norton.com/setup to PC, Mac, Android, and iOS gadgets. In the event that you don't as of now have a Norton account, make one today. Sign In. Or on the other hand make another record by making use of Norton.com/setup so that you get all rounder solution of your troubles.

Hulu Activation hulu.com/activate – enter activation code for hulu at hulu.com/activate and sign in to your account so that you can stream unlimited entertainment at one place and hulu subscription can get activated. If you face any issues in creating hulu account or hulu activation, contact hulu support team at hulu.com/activate and feel free to contact us anytime.

Enter Hulu Activation Code on Hulu Account by visiting hulu.com/activate to begin utilizing Hulu Activate, visithulu.com/activate and enter Hulu actuation code to initiate your Hulu membership. Hulu initiation key is a 6 - character alpha-numeric code enables you to activate your hulu account. If you are facing any kind of issue visit: hulu.com/activate to get all your issues resolve.

Hulu streaming provides unlimited access to the entire Hulu streaming library all athulu.com/activate. If you plan to use Hulu before you begin, make sure your device is connected to a high-speed, active Internet connection so that you may not face any trouble while using hulu.com/activate and then go to hulu.com/activate on your computer and log in when prompted. Enter the device Hulu activation code and click Activate.

The journey to view your favorite content on Hulu Device starts with the activation of Hulu. Regardless of whether users want to access Hulu through hulu.com/activate or Hulu Application, they need to run Hulu Activate and fore more details visit the link given below.

Visit mcafee.com/activate and Sign in and click on install to download the setup. Now, go to the location where you have to save the setup file of mcafee.com/activate and double click on the setup file to start the installation. Click on run to start the installation. Mcafee security software will be installed on your device. So, Click on finish to complete the process.

McAfee is one of the best security tools for any of your devices.mcafee.com/activate is not just a regular tool that removes small viruses and reports bugs, but it is one whole full security provision for your Device. Not only Mac or Windows but mcafee.com/activate works with other tablets and even mobile phones too. With security being the main focus of the McAfee security systems, it also saves you from potential threats and warns you, To protect your device with mcafee visit mcafee.com/activate where you will also get technical assitance of all your issues and troubles.

Activation of Security Retail card just follow the mcafee.com/activate link & then it will ask you to enter the 25 characters long McAfee Activation Key Code. Once you have entered the correct McAfee code & other details correctly on activation screen then you can start the download and installation of mcafee.com/activate Online.

If you want to provide ultimate security to your system, then your primary choice should be webroot.com/safe because it has numerous features that you can utilize to get all-round protection for your system. Get world-class protection for your system with webroot.com/safe. Download the software on the official website webroot.com/safe and install the product afterward and activate it as well by entering the unique keycode.

Webroot Antivirus can be downloaded in both offline and online manner. In case you want to get the product offline, visit any nearby retail store and buy it. You can also opt the onlinne purchase mode by visiting: webroot.com/safe official website to download the software. In both cases, you are required to keep the product key in a safe place. Follow the presented instructions to download the software at webroot.com/safe to start using it trouble-freely.

Microsoft Office 2019 product key is a digital License key of the 25-digit query contains alphabet-Numerical digits. If you are using Microsoft office 2016 edition, then you can also upgrade the office using the same Microsoft office key. Microsoft Office or office.com/setup is a family of client and server software and services developed by Microsoft. To experience its amazing features visit: office.com/setup where you get to know more about it.

Get Outlook for Mac as it is included with office.com/setup and many more applications. Faculty and staff with full-service SUNet IDs can download Microsoft Office for Mac via webmail for free. See office.com/setup page for more information. Configure Outlook You can configure Microsoft Outlook to access your office.com/setup account by setting up an Exchange connection.

From the office.com/setup home page select Install Office apps. Select Office to begin the installation. The 64-bit version is installed by default. You are then required to create and login to your office account. After the successful log-in, go to the product list and chose your office.com/setup ptoduct; For better experience chose your preferred language; If you have purchased your office.com/setup product online, you will receive your product key on your registered email that will be required for activation.

You can get the latest version of Windows 10 Professional here: windows activation if you don’t have it already. To activate windows , you need a digital license or a product key. Press the Windows key, go to Settings > Update and Security > Activation. Press the Change Product key. Enter your product key into pop-up box and press Next. Press Activate all after visiting: activate windows so that all required essential processe are conducted at one place only. activate windows. If you are still having issues visit: activate windows to get all your issues resolved easily.

Browse to the office website, and sign in to your Office subscription by using your Global Administrator account. On the main portal page, select Admin. In the navigation pane, select Users > Active users. Microsoft Office Product Key has the many sets up alternatives by making use of individual elements as well as installation files. The activation key for office.com/setup is essential to activate your office account and let you enjoy its amazing features.

Your Comcast Xfinity device may be activated online. Simply see xfinity.com/authorize and follow this manual to get your device up and running right away. xfinity.com/authorize works with some of the most innovative smart home devices and service brands to give you enhanced security and more ways to control your connected home. To activate an Xfinity Gateway go to its official website that is xfinity.com/authorize and Explore best deals online for Internet, Video and Mobile services.

Once linked, you can control these devices from the same convenient place where you control your home security system or your home network. All you need is a compatible device and access to either the Xfinity Home app, or xfinity.com/authorize. Enjoy entertainment, stay connected, and get the service you need online. Activate Your Gateway or Modem online from your device by visiting xfinity.com/authorize. It’s designed with the internet at the heart of the interface and the way people use their phones today.

Learn how to activate the xfinity.com/authorize Beta app on Roku. Activate xfinity from xfinity authorize website using activation code and if you face any issues, contact support team. The xfinity Norton app helps keep your information safe even if someone gains unwanted access to your Xfinity ID. This extra layer of security helps prevent anyone who does not have your permission from signing into your Xfinity account. Authenticator works with our Two-Step Verification, so xfinity Norton is easy to approve sign-in requests with your fingerprint.

Sign in to enter your product key, access your account, manage your subscription, and extend your comcast norton protection to PC, Mac, Android, and iOS devices. If you don't already have a comcast norton, create one today using the link mentioned above.

This apple.com/recover is the official website to create or login apple account using valid credentials. But sometimes, user may forgot apple id or password. Visit apple.com/recover to recover your credentials. Apple user can reset your password from your family or friend device as well. To do so, follow the link: [urlhttps://applecomrecover.sitelio.me/]apple.com/recover[/url] to resolve all your troubles.

Go to your Apple ID account page at apple.com/recover and click Forgot Apple ID or password. When you’re asked to enter your Apple ID, click “If you forgot your Apple ID”, and you can look it up. The 14-character Recovery Key is generated during the two-step signup process and is meant as a backup. You can get lost recovery key at apple.com/recover.

Netflix let you stream a wide variety of show, movies and web-series. All you need is a netflix account. First Download from the given link or button. Uninstall the Previous version with IObit Uninstaller Pro; Turn off the Virus Guard. Then extract the winrar file and open the folder. Run the setup and close it from everywhere. If you are still having problem, visit :netflix.com/activate and we will assist you so that you face no issues. You can create it by visiting netflix.com/activate and follow the steps to start using it without any issues. Already have a Netflix account? You should activate your existing account now so that Netflix know to stop billing you. netflix.com/activate is really easy and you can keep your existing Netflix account and profiles.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
09-03-2020, 01:27 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-03-2020 01:30 AM، توسط shruti0727.)
ارسال: #3
RE: آموزش تصویری Excel 2010
To start, go to apple.com/recover and click Forgot Apple ID or password in the center of the page. You’ll be taken to a page where you enter your Apple ID and then to a new page where you’ll enter your name and the email address associated with the account. You’ll now be able to choose how you want to reset your password at apple.com/recover, whether it be through email or by answering a set of security questions.

Disney Now is a platform that brings the popular and exciting Disney Chanel, Disney XD, Disney Junior, Disney Channel Original Movies (DCOMs), live TV shows, and games in one place. Visit the official website that is disney.com/activate and enter 7 digit disney activation code. It is a unique code used to activate disney channel on different devices like roku, Xbox one, smart TV etc. This code is available at disney.com/activate so that user may not face any issues.disney.com/activate is an on-demand, ad-free streaming service created by The Walt Disney Company. With Disney Plus, subscribers can watch thousands of Disney movies and series on their devices (smart TVs, phones, laptops, tablets, and gaming consoles).

You can enjoy www.amazon.com/mytv.com on your Roku, Amazon Fire TV, Chromecast, and similar streaming devices. All you have to do is to activate your Amazon Prime Video on www.amazon.com/mytv.com using the activation code you retrieve from your smart TV screen. The activation process above includes a stage where you have to log in to your Amazon Prime Account. Therefore, it is necessary to have an Amazon Prime account created beforehand. To start with this , visit: www.amazon.com/mytv.com for simple and usefull instructions.

amazon.com/mytv is considered one of the most reliable web portals for the activation of Prime Video on your Smart TV. After successful registration, choose a TV cable provider’s network, sign in to your account, and start watching excellent www.amazon.com/mytv.com content on your Smart TV device.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
06-01-2021, 07:32 PM
ارسال: #4
RE: آموزش تصویری Excel 2010
Amazon.com/mytv – Amazon Prime Video is downloaded and installed on your device via the amazon.com/mytv link. After this, you can easily access Amazon account with the help of Amazon.com/code. Amazon Prime gives you both paid and free subscription, free subscription for 30 days.

Amazon.com/mytv

Amazon.com/code
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید