ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری Access 2010
07-24-2011, 06:18 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-27-2014 04:53 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری Access 2010
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی در زیر آموزش تصویری Access 2010 را بررسی میکنیم توجه کنید که شما میتواند آموزش Access 2010 را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش Access دانلود کنید. در انتهای این آموزش تصویری نیز کل آموزش (هم متن و هم تصویری) در یک فایل PDF پیوست است.

Access يك‌ نرم‌ افزار پرقدرت‌ براي‌ مديريت‌ پايگاههاي‌ داده‌ (Database) است‌ و مي¬تواند در مسائل‌ متنوعي همچون‌ مرتب‌ سازي، سازماندهي و يا گزارش‌ گيري‌ از اطلاعات‌ داخل‌ پايگاه‌ داده‌ مورد استفاده‌ قرار گيرد.
Access يك‌ سيستم‌ مديريت‌ بانك‌ اطلاعاتي شي‌ءگرا ميباشد كه‌ با نام‌ DBMS شناخته‌ ميشود. يك‌ DBMS از اشيائي ساخته‌ شده‌ كه‌ با يكديگر در ارتباط هستند. اجزاء اولـيه‌ يك‌ Database در Access عبارتند از جداول‌ (Table) ، پرس‌‌ و جوها (Query)، فرمها (Form) و گزارشات ‌(Report).
يك‌ پايگاه‌ داده‌ يا Database ، عبارت است‌ از مجموعه‌اي‌ از اطلاعات‌ سازماندهي شده‌ كه‌ باعث‌ ميشود تا بتوانيد به‌ هر قسمت‌ از آن‌ اطلاعات‌ به‌ سرعت‌ دسترسي داشته‌ باشيد. يك‌ پايگاه‌ داده‌ ميتواند يك‌ دفترچه‌ تلـفن‌ كوچك و يا يك‌ دائره‌الـمعارف عظيم‌ باشد.
در يك‌ Database ، اطلاعات‌ در جدولـها ذخيره‌ شده‌ و درون‌ ركوردها و فيلـدها سازماندهي ميشوند. اين‌ جداول‌ ميتوانند از طريق‌ فيلـدهاي‌ متناظر خود با يكديگر ارتباط داشته‌ باشند. همچنين، اين امكان وجود دارد كه ركوردها و فيلـدها را به‌ يك‌ جدول‌ افزوده و يا از آن‌ حذف‌ كنيد و در نهايت‌ پرس‌ و جو ، فرم‌ و يا گزارش‌ طراحي نماييد.
در يك‌ Database ، داده‌ها اطلاعاتي هستند كه‌ در جداول‌ بانك‌ اطلاعاتي ذخيره‌ شده‌اند. اين‌ اطلاعات‌ ميتوانند شامل‌ متون، اعداد، تاريخ، عكس‌ و يا اشياء OLE باشند.
Database ها ، هم‌ قابل‌ تغيير و هم‌ سريعند. آنها ميتوانند در وقت‌ و انرژي شما بسيار صرفه‌جويي كنند. با كمك پايگاههاي‌ داده‌ ميتوانيد:
- اطلاعات‌ خاص‌ را در كمترين‌ زمان‌ پيدا كنيد.
- به‌ راحتي اطلاعات‌ را تصحيح‌ يا تعويض‌ نماييد.
- از راههاي‌ مختلـف‌ به‌ اطلاعات‌ دسترسي پيدا كنيد.
- گزارشات‌ متنوع‌ دريافت‌ نماييد.
شما روش نصب Office را در فصلهاي قبل فرا گرفته‌ايد.پس از نصب Office 2010 ، براي شروع كار با Access ، روي كليد Start كليك كرده و وارد قسمت All Programs شويد. سپس روي گزينه Office Microsoft كليك كرده و گزينه Access 2010 Microsoft Office را انتخاب كنيد.
روي‌ كلـيد Start كلـيك‌ كنيد.
منوي‌ All Programs را باز كنيد.
منوي فرعي‌ Microsoft Office را باز كنيد.
از منوي فرعي باز شده، گزينه Microsoft Office Access 2010 را انتخاب كنيد.


[تصویر: 001.gif]


با اجراي برنامه Access 2010 وارد منوي File مي‌شويد. اين منو شامل گزينه‌هاي مختلفي جهت ايجاد پايگاه داده جديد، باز کردن پايگاه داده‌هاي موجود، استفاده از الگوهاي پيش‌ ساخته و نيز دسترسي به تنظيمات Access مي‌باشد. در ادامه، قسمت‌هاي مختلف اين پنجره را به شما معرفي مي‌کنيم.
در سمت چپ منوي File گزينه هايي براي ايجاد، باز کردن، بستن و يا ذخيره کردن بانک اطلاعاتي قرار گرفته است. همچنين در اين قسمت مي توانيد به بانک هاي اطلاعاتي که اخيرا ايجاد يا باز شده اند و نيز تنظيمات Access نيز دسترسي پيدا نماييد.

[تصویر: 002.gif]


همانطور که مي بينيد، با اجراي Access بطور پيش فرض گزينه New انتخاب شده و شما مي توانيد با استفاده از گزينه هاي موجود در مقابل اين گزينه به روشهاي مختلف بانک اطلاعاتي جديد خود را ايجاد کنيد. حال بهتر است با هر يک از اين گزينه ها آشنا شويم.

[تصویر: 003.gif]


گزينه Blank Database براي ايجاد يک بانک اطلاعاتي کاملا خالي به کار مي رود. بانک اطلاعاتي که با استفاده از اين گزينه ايجاد مي شود شامل هيچ جدول، فرم، گزارش و يا اطلاعاتي نبوده و شما بايد مرحله به مرحله اجزاء بانک اطلاعاتي خود را به آن اضافه نماييد.

[تصویر: 004.gif]


گزينه Blank Web Database نيز همانند گزينه Blank Database براي ايجاد يک بانک اطلاعاتي کاملا خالي به کار مي رود. با اين تفاوت که بانک اطلاعاتي که با اين روش ايجاد مي شود براي استفاده در صفحات وب مورد استفاده قرار مي گيرد.

[تصویر: 005.gif]


با استفاده از گزينه Sample Templates ، مي توانيد به الگوها و بانکهاي اطلاعاتي پيش ساخته Access دسترسي پيدا کنيد. ما در ادامه همين فصل از بانکهاي اطلاعاتي پيش ساخته استفاده خواهيم نمود.

[تصویر: 006.gif]


با استفاده از گزينه Recent Templates مي توانيد به آخرين الگوها و بانکهاي اطلاعاتي پيش ساخته که مورد استفاده قرار گرفته اند دسترسي پيدا نماييد.

[تصویر: 007.gif]


شما مي توانيد بانک اطلاعاتي که ايجاد نموده ايد را به صورت يک الگو ذخيره نموده و در ايجاد بانکهاي اطلاعاتي ديگر از آن به عنوان يک الکوي پيش ساخته استفاده نماييد. در اين حالت گزينه My Templates براي دسترسي به الگوهايي که ايجاد نموده ايد مورد استفاده قرار مي گيرد.

[تصویر: 008.gif]


قسمتي که با کادر قرمز مشخص شده است Office Online Templates مي باشد. اگر شما مي خواهيد از يک الگوي از پيش تعريف شده استفاده کنيد که در الگوهاي موجود در Access وجود ندارد، مي توانيد نام يا موضوع آن را در کادر Office Online Templates واردکرده و روي کليد حاوي علامت فلش در مقابل آن کليک کنيد تا Access سايت Microsoft را براي پيدا کردن آن جستجو کند. همچنين مي توانيد با کليک بر روي هر يک از شاخه هاي موجود در اين قسمت، سايت Microsoft را براي يافتن الگوهاي مربوط به موضوع آن شاخه جستجو نماييد.

[تصویر: 009.gif]


در اين مرحله ما مي خواهيم با استفاده از الگوهاي موجود در Access يک بانک اطلاعاتي جديد کنيم. به ياد داريد که براي اين منظور بايد از گزينه Sample Templates استفاده نماييم.
روي گزينه Sample Templates کليک کنيد.

[تصویر: 010.gif]

بسيار خوب، حالا مي توانيد در ليست باز شده الگوهاي موجود را مشاهده کنيد.
روي بانک اطلاعاتي Northwind کليک کنيد.

[تصویر: 011.gif]


بعد از انتخاب الگوي مورد نظر بايد يک نام براي بانک اطلاعاتي که قرار است از روي الگوي انتخاب شده ايجاد شود، انتخاب کنيد. شما مي‌توانيد نام بانک اطلاعاتي جديد را در قسمت File Name واقع در سمت راست پنجره وارد کنيد. البته Access بطور پيش‌فرض نام الگوي انتخاب شده را براي بانک اطلاعاتي جديد پيشنهاد مي‌کند که در اينجا ما اين نام را قبول مي‌کنيم.

[تصویر: 012.gif]


به طور پيش‌فرض، Access بانک اطلاعاتي جديد را در شاخة Documents (در ويندوز ويستا و سون Document و در نسخه‌هاي قديمي‌تر ويندوز My Documents) ايجاد مي‌کند. ولي در صورت تمايل شما مي‌توانيد، با استفاده از کليد حاوي آيکون پوشه در انتهاي جعبه متن File Name، آدرس محل ايجاد بانک اطلاعاتي را تغيير دهيد. در اين مثال ما همان آدرس پيش‌فرض يعني شاخة Documents را قبول مي‌کنيم. پس کافي است که روي کليد Create کليک کنيم تا بانک اطلاعاتي مورد نظر از روي الگوي انتخاب شده ايجاد شود.
روي کليد Create کليک کنيد.

[تصویر: 013.gif]


با کليک بر روي کليد Create، Access شروع به ايجاد بانک اطلاعاتي کرده و روند انجام اين عمليات را با استفاده از يک نوار پيشرفت، به شما نشان مي‌دهد. در اين حالت شما بايد تا پايان يافتن عمليات منتظر بمانيد.

[تصویر: 014.gif]


بسيار خوب، حالا بانک اطلاعاتي جديد با نام Northwind ايجاد شده است و اولين فرم يا پنجرة آن با نام Startup Screen در وسط صفحه به نمايش درآمده است. به اين ترتيب شما وارد محيط اصلي برنامة Access شده‌ايد. قبل از ادامة کار بهتر است با محيط Access بيشتر آشنا شويد.
نوار بالاي صفحه، ميله عنوان يا Title Bar ناميده مي‌شود. اين ميله شامل نام برنامه و نيز بانک اطلاعاتي که در حال حاضر باز است، مي‌باشد. همچنين در سمت راست ميله عنوان، کليدهايي براي بستن و تغيير اندازة برنامه وجود دارند.

[تصویر: 015.gif]


در سمت چپ ميله عنوان، ميلة ابزار کوچک Quick Access Toolbar قرار گرفته است که شامل ابزارهايي مي‌باشد که معمولاً زياد مورد استفاده قرار مي‌گيرند. شما مي‌توانيد با استفاده از کليد حاوي فلش سياه رنگ کنار اين ميلة ابزار، ابزارهاي مورد نظر خود را به اين ميلة ابزار اضافه نمائيد.

[تصویر: 016.gif]


کليد بنفش رنگ موجود در بالا و سمت چپ برنامة Access که با کادر قرمز مشخص شده است، کليد File مي‌باشد. با فشردن اين کليد، منواي باز مي‌شود که شامل دستوراتي براي مديريت فايل‌هاي Access ، مانند ايجاد بانک اطلاعاتي جديد، باز کردن بانک‌هاي اطلاعاتي موجود، ذخيره بانک اطلاعاتي و ... مي‌باشد. در واقع دستورات اين منوي پنجره اي شکل، مشابه دستورات موجود در منوي File، در ساير برنامه‌ها مي‌باشد. اين منو همان منواي است که در مرحله قبل و با اجراي برنامه Access به آن وارد شديد.

[تصویر: 017.gif]


قسمتي که توسط کادر قرمز مشخص شده است، مجموعة ابزارهاي Access مي‌باشد که به اين مجموعه Ribbon گفته مي‌شود. Ribbon شامل چندين برگه است، که با انتخاب هر برگه، ابزارمربوط به آن برگه نمايش داده مي‌شود. بطور پيش‌فرض در Ribbon برگة Home فعال مي‌باشد که شامل پراستفاده‌ترين ابزارهايي است که در طراحي بانک‌هاي اطلاعاتي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در درس‌هاي بعدي شما با اغلب ابزارهاي موجود در Ribbon آشنا خواهيد شد.

[تصویر: 018.gif]


توجه کنيد که تعداد برگه‌هاي موجود در Ribbon ثابت نبوده و در شرايط خاص ممکن است تعداد اين برگه‌ها افزايش پيدا کند. به‌عبارت ديگر درشرايط خاصي مانند طراحي جداول، فرم‌ها، گزارش‌ها و ...، برگه‌هايي به Ribbon اضافه مي‌شود و ابزار لازم براي اين عمليات را در اختيار شما قرار مي‌دهد.

[تصویر: 019.gif]


براي سادگي کار، برخي از ابزارهاي موجود در Ribbon که عملکرد مرتبط به هم دارند در يک گروه دسته‌بندي شده‌اند. در حال حاضر شما مي‌توانيد گروه ابزارهاي Views، Clipboard، Text Formatting و... را مشاهده کنيد.

[تصویر: 020.gif]ابزارهايي که در Ribbon، بصورت کم‌رنگ نمايش داده مي‌شوند، ابزار غير فعال مي‌باشند که فعلاً قابل استفاده نمي‌باشند. اين ابزارها در شرايط خاص و در صورت نياز فعال مي‌شوند. در شکل، تعدادي ابزار غير فعال توسط کادر قرمز مشخص شده‌اند.

[تصویر: 021.gif]


در قسمت پايين و سمت راست بعضي از گروه ابزارهاي موجود در Ribbon ، يک کليد کوچک حاوي فلش قرار گرفته است. با کليک بر روي اين کليد کوچک پنجره‌اي براي دسترسي به ساير گزينه‌هاي آن گروه ابزار در اختيار شما قرار مي‌گيرد.
روي کليد کوچک موجود در پايين گروه Clipboard کليک کنيد.

[تصویر: 022.gif]


همانطور که مشاهده مي‌کنيد، پنجره‌اي براي استفاده از حافظه موقت Office باز شده است. البته در حال حاضر ما نيازي به اين پنجره نداريم و بهتر است آن را ببنديم. شما در درس‌هاي بعد با اين پنجره آشنا خواهيد شد.
روي کليد Close از پنجرة Clipboard کليک کنيد.

[تصویر: 023.gif]


ميلة باريکي که در سمت چپ صفحه قرار گرفته است، پانل هدايت يا Navigation Pane ناميده مي‌شود. با استفاده از اين پانل مي‌توانيد به تمام اشياء موجود در يک بانک اطلاعاتي مانند جداول، پرس و جوها، فرم‌ها، گزارش‌ها و ... دسترسي پيدا کنيد.

[تصویر: 024.gif]


توجه داشته باشيد که پانل Navigation در حالت پيش‌فرض به صورتي ظاهر مي‌شود که حداقل فضا را اشغال کند. براي باز کردن اين پانل کافي است که بر روي آن و يا کليد حاوي فلش مضاعف در بالاي پانل کليک کنيد.
روي پانل Navigation کليک کنيد تا باز شود.

[تصویر: 025.gif]


مي بينيد که پانل باز شده است و شما مي‌توانيد محتويات آن را مشاهده کنيد. در اين مثال، اشياء مختلف موجود در بانک اطلاعاتي مانند جداول، فرم‌ها ، گزارش‌ها و ... بصورت مناسب گروه‌بندي شده و در پانل نمايش داده شده‌اند. براي مشاهدة اشياء موجود در هر گروه، کافي است که روي عنوان گروه مورد نظر کليک کنيد.
روي عنوان گروه Customers & Orders کليک کنيد.

[تصویر: 026.gif]


حالا گروه Customers & Ordres باز شده و شما مي‌توانيد اشياء داخل اين گروه که شامل چهار فرم و يک پرس و جو مي‌باشد را مشاهده کنيد.

[تصویر: 027.gif]


براي بازکردن هر يک از اشياء موجود در پانل Navigation مانند جداول، فرم‌ها، گزارش‌ها و ... کافي است که روي شيي مورد نظر خود در پانل دابل کليک کنيد. در اين صورت شيي انتخاب شده بصورت يک برگة جديد و يا به صورت يک پنجرة شناور، در فضاي سمت راست پانل ظاهر خواهد شد. به‌ عنوان مثال، در اينجا ما مي‌خواهيم فرم Customer List را باز کنيم.
روي فرم Customer List در پانل هدايت دابل کليک کنيد.

[تصویر: 028.gif]


همانطور که مي‌بينيد، فرم Customer List که شامل يک جدول و چندين گزينه مي‌باشد، بصورت يک برگة جديد در سمت راست پانل ظاهر شده است. از آنجايي که در حال حاضر ما قصد استفاده از اين فرم را نداريم، بهتر است آن را ببنديم. براي بستن يک شيي بازشده، مانند جدول، فرم، گزارش و ... کافي است که روي برگة مربوط به آن شيي در سمت راست پانل راست کليک کرده و از منويي که باز مي‌شود گزينة Close را انتخاب کنيد. همچنين مي‌توانيد روي کليد Close (که به شکل يک علامت ضرب کوچک مي‌باشد) در سمت راست برگة مربوط به شيي مورد نظر کليک کنيد.
روي کليد Close در سمت راست برگة Customer List کليک کنيد.

[تصویر: 029.gif]


پس از آنکه کار شما با يک پانل تمام مي‌شود، براي آنکه فضاي بيشتري در اختيار داشته باشيد، بهتر است اندازة پانل را در حالت حداقل قرار دهيد. براي اين منظور بايد روي کليد حاوي فلش مضاعف در بالاي پانل کليک کنيد.
روي کليد حاوي فلش مضاعف در بالاي پانل کليک کنيد تا اندازة پانل حداقل شود.

[تصویر: 030.gif]

در قسمت پايين پنجرة Access، ميلة وضعيت ( Status Bar) قرار گرفته است. ميلة وضعيت اطلاعاتي در مورد نوع شيي انتخاب شده و نيز وضعيت ويرايشگر و عملياتي که در حال انجام است را در اختيار شما قرار مي‌دهد. همچنين در سمت راست اين ميله، وضعيت فعال يا غير فعال بودن کليدهاي Caps Lock، Num Lock، Scroll Lock و Insert نيز نمايش داده مي‌شود.

[تصویر: 031.gif]


در سمت راست ميلة وضعيت چند کليد وجود دارد که با استفاده از آنها مي‌توانيد نماي محيط را تغيير دهيد. هنگامي که يک بانک اطلاعاتي و يا هر يک از اشياء موجود در آن را باز مي‌کنيد، به طور پيش‌فرض در نماي مشاهده يا View قرار مي‌گيريد. اما بسته به اينکه شيي بازشده از نوع جدول، فرم، گزارش، پرس و جو و ... باشد، کليدهايي در سمت راست ميلة وضعيت ظاهر مي‌شوند که با استفاده از آنها مي‌توانيد علاوه بر محيط مشاهده، به محيط ويرايش يا طراحي آن شيي نيز دسترسي پيدا کنيد. شما در فصل‌هاي آينده با محيط‌هاي ديگر access نيز آشنا خواهيد شد.

[تصویر: 032.gif]


گاهي اوقات، در هنگام استفاده از قسمت‌هاي مختلف برنامة Access ممکن است به مشکلاتي بر بخوريد که براي حل آنها نياز به کمک داريد. براي اين منظور، بهترين راه، استفاده از کمک يا Help برنامة Access مي‌باشد. براي دسترسي به کمک برنامه Access، کافي است که روي کليد مربوط به آن در سمت راست Ribbon، که به شکل يک علامت سؤال مي‌باشد، کليک کنيد.
روي کليد Microsoft Office Access Help کليک کنيد.

[تصویر: 033.gif]


بسيار خوب، حالا پنجرة Access Help باز شده است و شما مي‌توانيد، عناوين مهمترين مطالب موجود در کمک Access را در اين پنجره مشاهده کنيد. با کليک بر روي هر يک از اين عناوين، مطالب آموزشي مربوط به آن عنوان در اختيار شما قرار مي‌گيرد.

[تصویر: 034.gif]


اگر مطلب مورد نظر شما در ليست مطالب پنجرة کمک وجود ندارد، مي‌توانيد عنوان موضوع مورد نظر خود و يا حتي چند کلمة مرتبط با آن را در جعبة متن بالاي پنجره کمک تايپ کرده و سپس روي کليد Search کليک کنيد تا برنامة کمک تمامي مطالب مربوط به آن موضوع را براي شما پيدا کند. به‌عنوان مثال، در اينجا ما مي‌خواهيم در مورد نحوة ايجاد يک فرم در Access ، اطلاعاتي بدست بياوريم.
در داخل جعبه متن مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 035.gif]


عبارت How do I Create a form را تايپ کنيد.
روي کليد Search کليک کنيد.


[تصویر: 036.gif]


توجه کنيد که برنامة کمک، مطالب زيادي دربارة موضوع ايجاد فرم پيدا کرده و عناوين آنها را براي شما نمايش داده است. در اين حالت شما مي‌توانيد با کليک بر روي هر عنوان به مطالب آن دسترسي پيدا کنيد.
روي عنوان مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 037.gif]


همانطور كه مشاهده مي‌كنيد، اطلاعاتي در مورد نحوه ايجاد يك فرم ارائه شده است. در پايان استفاده از کمک، مي‌توانيد با استفاده از کليد Close از اين پنجره خارج شويد.
روي کليد Close از پنجرة Access Help کليک کنيد.

[تصویر: 038.gif]


اگر شما براي کار به فضاي بيشتري در محيط Access نياز داريد، مي توانيد بر روي کليد حاوي فلش رو به بالا در کنار کليد Help کليک کنيد تا اندازه Ribbon حداقل شده و فضاي کاري بيشتري در اختيارتان قرار بگيرد.

[تصویر: 039.gif]


در ادامه قصد داريم بانک اطلاعاتي بازشده را ببنديم. اما قبل از اين‌کار بهتر است يک ‌بار آن را ذخيره کنيم. براي ذخيرة تغييرات اعمال شده در يک فايل مي‌توانيد روي کليد Save از نوار Quick Access کليک کرده و يا از منوي File، گزينة Save را انتخاب نماييد.
روي کليد Save واقع در نوار Quick Access کليک کنيد.

[تصویر: 040.gif]

حالا تغييرات در بانک اطلاعاتي ذخيره شده است و شما مي‌توانيد آن را ببنديد. براي بستن يک بانک اطلاعاتي کافي است که از منوي File، گزينة Close Database را انتخاب کنيد.
روي کليد File کليک کنيد.

[تصویر: 041.gif]


از منوي بازشده گزينة Close Database را انتخاب کنيد.

[تصویر: 042.gif]


بسيار خوب بانک اطلاعاتي بسته شده و حالا مي‌توانيد براي ايجاد بانک اطلاعاتي جديد و يا باز کردن يک بانک اطلاعاتي که قبلاً ايجاد شده است و يا حتي خروج از Access تصميم‌گيري کنيد.
در قسمت Recent از منوي File معمولاً ليستي از آخرين بانک‌هاي اطلاعاتي ايجاد شده و يا بانک‌هاي اطلاعاتي که اخيراً مورد استفاده قرار داده‌ايد، نمايش داده مي‌شوند.
روي گزينه Recent کليک کنيد.

[تصویر: 043.gif]


براي باز کردن هر يک از اين بانک‌هاي اطلاعاتي موجود در اين قسمت کافي است که روي نام آن کليک کنيد. اما اگر نام بانک اطلاعاتي مورد نظر شما در قسمت Recent وجود ندارد، مي‌توانيد با استفاده از گزينة Open در همين قسمت، بانک اطلاعاتي مورد نظر را جستجو کنيد. در اين مثال ما قصد داريم فايل Northwind را مجدداً باز کنيم.
در قسمت Recent روي بانک اطلاعاتي Northwind کليک کنيد.

[تصویر: 044.gif]


همانطور که مشاهده مي کنيد بانک اطلاعاتي Northwind مجددا باز شده است.
در انتهاي مطالب آموزشي اين فصل بهتر است نحوة خروج از محيط Access را نيز فرا بگيريد. براي خروج از محيط Access مي‌توانيد از منوي File گزينة Exit را انتخاب کرده و يا روي کليد Close واقع در بالاي سمت راست پنجرة Access کليک کنيد.
روي منوي File کليک کنيد.
در منوي بازشده روي کليد Exit کليک کنيد.


[تصویر: 045.gif]


در طي اين فصل، فرا گرفتيد که چگونه Access را اجرا کرده و در آن يک بانک اطلاعاتي را باز کنيد. همچنين با محيط Access و قسمت‌هاي مختلف آن آشنا شده و ديديد که چگونه مي‌توان از راهنمائي‌هاي Access استفاده نمود.
شما به انتهاي اين فصل رسيده‌ايد.
توجه کنید که شما میتواند آموزش Access 2010 را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش Access دانلود کنید.

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-04-2011, 04:45 AM
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری Access 2010
سلام ممنون از این آموزش برای دریافت ادامه آموزش گروه آفیس چه باید بکنم ممنون می شم راهنمایی کنین
آدرس ایمیل من sh_m56@yahoo.com
شماره تماس : 09360496417
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-05-2011, 06:22 AM
ارسال: #3
RE: آموزش تصویری Access 2010
برای مشاهده همین آموزش بصورت تعاملی و شبیه سازی شده نرم افزار آموزش Access را دانلود کنید بخشهای پیشرفته تر نیز در نرم افزار آموزشی موجود در لینک آموزش اکسس موجود است استفاده از چند بخش اول نرم افزار رایگان است و برای استفاده از بقیه بخشها کافی است یک کد خریداری کنید

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-16-2021, 02:37 PM
ارسال: #4
RE: آموزش تصویری Access 2010
Here is the link you need to visit: Office.com/setup office it the store of office gadgets to make your working smooth and effective.visit: www. Office.com/setup to downloaded in your PC with the savvy help. office setup is the best programming which is broadly utilized in globe . Office.com/setup It is a shocking association that causes you release your best contemplations, complete things, and stay related on the go. Office.com/setup for more subtleties visit: today. Office.com/setup office it the heap of office mechanical assemblies to make your working smooth and effective.Get it downloaded in your PC with the speedy assistance visit here for more nuances. Office.com/setup Try which is incredibly simple to exhibit, download and recover. www.Office.com/setup Use of it is in addition principal and the client can get capacity with the utilization of it enough. Online Support&help elective is in like way open in all application which gives a moment rule. Office.com/setup office it the heap of office devices to make your working smooth and effective.visit: setup to downloaded in your PC with the savvy help.

McAfee Total Protection provides Windows, Mac and mobile virus protection, mcafee.com/activate spam filtering capabilities, the ability to securely encrypt sensitive files and much, much more. mcafee.com/activate Connect five or ten devices and protect what. McAfee Antivirus Plus includes a mcafee.com/activate variety of tools that can optimize your PC’s performance, keep it clean of cookies and temporary files and even pause annoying autoplay videos so you can enjoy a smoother experience on your PC. mcafee.com/activate Software activation code along with download instructions will be delivered in an e-mail. This code only works in.

Norton Security Premium gives all what Norton Security does, in addition to it backs up the individual records, norton.com.setup photographs, recordings and different recollections on your PC.Norton Security gives you the best of Norton for the numerous ways you interface. norton.com.setup With a solitary basic setup, you get complete insurance that is made to verify your preferred gadgets—PCs, Macs®, cell phones and tablets—so you can be sheltered in any case and any place you associate. norton.com.setup Norton security software is used broadly and it provides tha simplest ways to useand it is the most effective protection for yur pc's and computers. Install it in your PC's and stay free from viruses.Do visit for more details. All you have to do is to activate your Amazon Prime Video on Amazon.com/redeem using the activation code you retrieve ...amazon Payment Products. amazon.com/mytv Amazon Rewards Visa Signature Cards; Amazon.com Store Card; Amazon Business Card; Amazon Business Line of Credit; Shop with Points;

Webroot safe is one of the best antivirus software which provides security from malware and threats. webroot.com/safe offers full security for your personal information and banking details webroot.com/safe is the cheapest antivirus software. Webroot product key is an alpha-numeric code of 20 digits, that can help users to trigger their webroot antivirus program.Get protection after downloading, installing and activating with key code through webroot.com/safe if you buy the product online then you will receive the Keycode on your registered email i'd that you have provided during purchase.Click webroot.com/safe to open Webroot safe Console. Webroot AntiVirus keeps watch on obscure projects until its cerebrum in the cloud goes to a judgment. webroot.com/safe The small nearby program clears out the assailant and turns around its activities. It's an exceptionally unordinary framework, however testing demonstrates that it carries out the responsibility, and does it well.

If your computer does not have the CD-ROM drive or you do not have the Setup CD, follow the steps given below. Visit Canon.com/ijsetup Click Set Up. Either type in the model name of your printer, Canon.com/ijsetup or click the first two letters shown under First Letters.Canon printer that can be downloaded via Canon Printer Setup page is the best wireless printer that you can connect to your device and print data smoothly. Canon ijsetup CD is not the well-suited technique to use Canon IJ Scan Utility Windows 10 setup installation for longer. One can also install from anther origin if your device is having issues in the online installation or any other. Roku gives the least complex approach to stream excitement to your TV. Roku Account With a large number of accessible channels visit Roku.com/link here for more subtleties.Roku provides the simplest way to stream entertainment to your TV. Roku.com/link With thousands of available channels visit here for more details. Roku is a streaming device that helps you watch thousands of paid & free video content on your TV screen via . Roku.com/link Download the setup from and enter roku activation code.

Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go tohulu.com/activate and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget. www.hulu.com/activate To activate Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go to hulu.com/activate and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget. hulu.com/activate Would you like to set up hulu antivirus in your PC?... at that point click here for more subtleties.

AVG Antivirus can be installed fairly easily and can be installed by visiting avg.com/retail It facilitates the custom scanning method used by the system, along with real-time security. Avg is a well- known name in the field of virus protection. avg.com/retail The reason for which this name is common among all end users is its free antivirus and malware protection.It not only sounds avg.com/retail free but it provides a lot more with no money. It scans for virus and malware. AVG is a known name among the users for providing the best security features against any malware. It provides online security, web security, offline security, family security and many other features to its users. www.avg.com/retail For AVG Activate, Download & complete installation online to get rid of harmful viruses.

Disney, one among the popular channel is now available on your streaming media players. Disneynow.com/activate The channel provides you access to Disney shows like Jessie, Phineas, Maddie, Austin and a few more at Disneynow.com/activate. Disney Now is compatible with multiple devices including Android, iOS, Kindle, Roku, and Apple TV. Disneynow.com/activate You can also watch online using a supported web browser like Chrome, Firefox, or Brave. Disneynow.com/activate - Disney Now has got some great popular shows on it which makes it one of the most trending streaming networks nowadays.

Here’s How to Use DisneyPlus.com/Begin with your Disney+ Account Disney Plus is one of the most popular streaming services in the world right now. DisneyPlus.com/Begin With the entire catalogue of Disney classics available, plus new favorites like Hamilton and exclusives like Muppets Now, it’s not hard to see why. DisneyPlus.com/Begin  offers a collection of world favorite movies, if you DisneyPlus.com/Begin visit the Disney Plus Begin website you will see top movie favorites. Disney has global distribution agreements with apple google Microsoft, Roku, Sony, DisneyPlus.com/Begin Amazon, Samsung, and LG Having distribution agreements with these popular manufacturers of mobile media devices and smart TV's allows users to connect with DisneyPlus.com/Begin in a variety of way.

Xfinity is a platform which will keep you entertained and offers HD content at a very exciting price. Xfinity.com/authorize Here you can stream any content online.Xfinity. Let's activate your device. Xfinity.com/authorize Enter your activation code: Access on Roku and smart TV's will be available once your Xfinity products have been set up in your home. Go to activate.turbotax.com to sign in or create an account, and then enter your activation code (even if you've already started your taxes for tax year 2020, you'll still need to activate the code). Select Continue and then select your state. Steps to be followed: · Open the web browser on your lp or Desktop. Americanexpress.com/confirmcard Visit for the official website of AmericanExpress/CreditCard or click on the official website.Shop your local Walmart store online anytime, anywhere. You can even use the Walmart online shopping app and start shopping now. Then, choose a convenient pickup or delivery time. We'll do the shopping and experts will pick the best quality items, or your money back.

TinyTask is a utility software created by Vista Software. It's incredibly helpful, and what's better is that it's completely free! tinytask It allows users quick and easy access to automating playback and recording. Prior to investing in a managed portfolio, Etrade login E*TRADE Capital Management will obtain important information about your financial situation and risk tolerances and provide you with a detailed investment proposal, Etrade login investment advisory agreement, and wrap fee programs brochure. Epson Printer Drivers is the link between your Computer and the award-winning Epson Printers. It enables your Computer to command and control these robust printing machines. To download Brother printer drivers, you can download it at the official brother printer site that is Brother Printer Drivers visit here.

HGTV is an American TV station, along with the complete type is Home and Garden Television. Watch.hgtv.com/activate It flows contents mainly associated with appliances, modular kitchen, and garden materials. Not having enough cash in your PAYPAL.COM/LOGIN balance can lead to late payments or prevent you from making quick transactions to other accounts. Many people get addicted to wetv.com/activate Also, not everyone can watch We TV on a TV screen due to busy several technical reasons, so they prefer to install We TV on various devices after signing up and activating in TV provider. Open Google Play Store in your smart TV. Install the Bravo TV program. Open the Bravo TV program. Copy the activation code. Go to bravotv.com/link from web browser and enter the activation code. You are ready to start streaming. history.com/activate At that point you should experience the Activation cycle with your TV makers’ membership appeared on the screen. When the setup has succeeded, the PC or any gadget would now be able to be streamed on the web.

Open your smart TV and Launch the TDS app. Note down your Tbs activation code appear on TV screen. Go to tbs.com/activate on web browser. Choose the android smart TV and enter the confirmation code. Once you click on the submit button. You can Install and Activate ESPN on Roku With the new espn.com/activate option. This guide will show you a step-by-step guide on how to add ESPN to your Roku channel list and activate it so that you can follow all ESPN broadcasts and sporting events. NBC stands for National Broadcasting Company, and it is one of the best famous business broadcast TV networks in the US. nbc.com/activate You Can Activate NBC on your Roku & Amazon Firestick by visiting nbc.com/activate. ESET is a Slovakian multinational organization known worldwide for providing top-class antivirus. ESET software is the best protection against malware, Trojans, and spyware. You need to visit Eset.com/us/activate to get ESET software.

All you have to do is to activate your Amazon Prime Video on amazon.com mytv using the activation code you retrieve. amazon.com/mytv Microsoft Office is an application software. amazon.com/mytv It is used in most of the businesses and organizations Install office setup on your Pc's to get best advantage of it. amazon.com/mytv mostly used tasks are ms-word, Ms-excel and Ms-powerpoint.Amazon Web Services Scalable Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books: DPReview Digital Photography: IMDb Movies, TV & Celebrities.Now enter the activation or verification code that appears on your tv display. amazon.com/mytv Amazon Prime Video is one of the most amazing and interesting platforms to watch. Amazon Prime on your Roku,Amazon Fire TV, Chromecast, and similar streaming devices.amazon.com/mytv Amazon Prime is a subscription-based platform that gives access to the users of amazon.com/mytv large range of services such as unlimited video streaming, amazon.com/mytv Amazon.com Store Card; Amazon Business Card; Amazon Business Line of Credit; Shop with Points; Credit Card Marketplace;

Amazon Prime on your Roku,Amazon Fire TV, Chromecast, and similar streaming devices. amazon.com/mytv Amazon Prime is a subscription-based platform that gives access to the users of a large range of services such as unlimited video streaming, amazon.com/mytv Amazon.com Store Card; amazon.com/mytv Amazon Business Card; Amazon Business Line of Credit; Shop with Points; Credit Card Marketplace;Amazon Web Services Scalable amazon.com/mytv Cloud Computing Services: Audible Download Audio Books: DPReview Digital Photography: IMDb Movies, TV & Celebrities : Follow the below-stated steps to activate Amazon Prime Video on your Smart TV now: amazon.com/mytv GO to the home page of the Smart TV and search for Amazon Prime Video. Amazon App will open in front of you.amazon.com/mytv Here you will find “Register on the Amazon Website” and “Sign in and Start”. Amazon Video was previously called Amazon Video and before that it was called Amazon Instant Video. Through Amazon Prime you can enjoy new and old movies and TV service. primevideo.com/mytv Amazon Prime is very well known for its name as well as its services. Amazon Prime is the best American Internet video on demand service.

Xfinity is a platform which will keep you entertained and offers HD content at a very exciting price. Xfinity.com/authorize Here you can stream any content online.Xfinity. Let's activate your device. Xfinity.com/authorize Enter your activation code: Access on Roku and smart TV's will be available once your Xfinity.com/authorize Xfinity products have been set up in your home.

Webroot cyber security is a ultimate internet security suite for complete protection against today's diverse range of threat on windows. webroot.com/safe key features are 100% secure secure shopping, 1 click virus scanning, malicious website filtering, unblock antivirus. webroot.com/safe if you want to install it then visit our site: webroot.com/safe Get instant help for downloading webroot antivirus to protect your device appoint webroot.com/safe where you can find all your problems solved. Antivirus programming, for example, Webroot SecureAnywhere Antivirus baffles malware in two or three different ways. webroot.com/safe install webroot with key code It filters information and squares infections that it recognizes. What's more, it evacuates malware that is as of now held up in a PC. webroot.com/safe Much obliged to you for picking Webroot web security. You're nearly secured! Essentially complete the accompanying strides beneath to finish your introduce.

A progressing Microsoft statement gives some comprehension of how the association designs the landing of new Office 365 ProPlus features. Office.com/setup Microsoft uses the equivalent "channels" language for MS Office 365 ProPlus incorporates revives as it does with Windows 10 feature invigorates. Office.com/setup To activate office setup you need to visit Office.com/setup where you can find what all you can do on office setup.office Remote turns your phone into a smart remote that interacts with Microsoft Office on your PC. Office.com/setup The app lets you control Word, Excel, and PowerPoint from across the room, Office.com/setup so you can walk around freely during presentations.

Introduce mcafee antivirus in your PC with high class experts and best tech group. Simply ring us and we are prepared to help you till the last moment of establishment - visit here.To activate mcafee.com/activate with Mcafee enter product key code. Mcafee provides the best security protection all over the world. Everyday online fraud payment using phishing websites and free third-party tools mcafee.com/activate created by attackers to get user sensitive information.McAfee antivirus offers a variety of ways to scan for threats. Real-time scanning, when turned on, mcafee.com/activate scans files whenever they are accessed, which helps to protect your computer while you are using it, while keeping resource consumption to a minimum. Enter your McAfee activation key to the appropriate field. mcafee.com/activate Go to the Activate icon to get your key. Later, your subscription will be activated and you will be eligible to save and download McAfee. mcafee.com/activate For account and technical support directly from McAfee's award winning Service and Support Website. mcafee.com/activate Get help via MVT, FAQs, and live support via chat and phones. mcafee.com/activate Protect all your devices with McAfee. We offer leading Antivirus, VPN, Cloud, Endpoint, & Enterprise Security Solutions. mcafee.com/activate Get the most innovative antivirus & cyber security solutions available today! McAfee Premium Protection has all you need to protect against malware and possible cyber threats. mcafee.com/activate You can get it from now.

The Canon printer enhances scan functionality, and includes a robust security feature set. ij.start.canon Using a Canon printer service phone, you can get a full installation of the printer and go to the installed ij.start.canon Canon printer to download the driver. To get more and more information, ij.start.canon visit our website and get the information according to convenience .On Windows and MAC detailed guide for ij.start.canon series printer with help of a quick responsive information. the user can set up the Canon Printer Model. ij.start.canon When you do connect the Canon printer into your pc, your system does not need to install the driver on it. ij.start.canon Click download and start the canon ij setup downloading. On the completion, double-tap on the downloaded file and start installation. Canon IJ does not come with the Manual CD for the installation of printer drivers.

Canon.com ijsetup offers the Printer Setup download link where you can install the printer setup further.  Canon.com/ijsetup With the online, Canon.com ijsetup - Click download and start the canon ij setup downloading. On the completion, double-tap on the downloaded file and start installation. ij.start.canon Canon IJ does not come with the Manual CD for the installation of printer drivers. Canon is one of the well-known brands for gadgets like printers, cameras, and many more devices, ij.start.canon but the best of them is the Canon wireless printer as they are multi-functional and have broad features in their applications. ij.start.canon The steps to download and install a canon printer driver are available at and go-ahead to get your canon printer software now.  Canon.com/ijsetup Canon Printer Setup delivers amazing printing quality and is known for their adaptability and competence. ij.start.canon Canon printers are one of the best in as per current users demand.

website to setup your printer.  123.hp.com/setup Get started with your new printer by downloading the software.  123.hp.com/setup we Support you for 123 hp com Setup Network Printer Connection which can be done by either USB or Wireless Connection.Once you switch  123.hp.com/setup on your printer, on the touchscreen head over to the network section. official website -  123.hp.com/setup & complete instructions and guidance from unpacking the printer. Installation of HP Wireless Printer in Windows Through  123.hp.com/setup · Go to the “Control Panel” and click on the “Device and Printer” option. Go to the google play store and add  123.hp.com/setup print application to Setup your device for wireless printing ·  123.hp.com/setup Once you install the HP Print Service Plugin.Ways to Connect HP Printer to Router (Wireless Setup).  123.hp.com/setup Firstly, turn on your wireless printer and use the touch screen display to setup HP

Norton setup has been providing the best security to various devices and security software keeps the system secure from multiple online and offline threats. norton.com/setup it is ideal for those who work extensively on the internet. The antivirus software can be downloaded from norton.com/setup and can be installed on computers running Windows and Mac OS. norton.com/setup Activate norton setup by visiting official website norton.com/setup and enter product key to protect your device. norton.com/setup After activating download online setup and install it to secure your system. If face problem contact for support. Microsoft365.com/setup  – Sign in to your organization’s Microsoft 365 setup site & enter product key to get started. Disneyplus.com/begin is the part of Hotstar which is then a further branch of it. Disney Hotstar has various TV shows, movies, news, sports, etc. DisneyPlus.com/Begin You can enjoy these many things on Disney plus begin Hotstar. You can activate your your Hbomax.com/tvsignin in enter code in your devices like Smart TV, Android mobile phone or desktop. To get activate on your device like smart TV you have to use the activation code.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید