ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری Word 2010
07-24-2011, 08:24 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-24-2014 07:39 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری Word 2010
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی در زیر آموزش تصویری Word 2010 را بررسی میکنیم توجه کنید که شما میتواند آموزش Word 2010 را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش Word دانلود کنید. در انتهای این آموزش تصویری نیز کل آموزش (هم متن و هم تصویری) در یک فایل PDF پیوست است.

نرم‌افزار Word يک ويرايشگر متن قدرتمند است که توسط شرکت مايکروسافت توليد شده و به شما امکان مي‌دهد تا متن مورد نظر خود را ايجاد و ويرايش کنيد. در فصل قبل روش نصب اين نرم‌افزار را بررسي کرديم. اکنون مي‌خواهيم نرم‌افزار Word را اجرا کنيم. روي دکمه Start کليک کنيد.
منوي All Programs را باز کنيد.
روي منوي Microsoft Office کليک کنيد تا باز شود.
روي گزينه Microsoft Word 2010 کليک کنيد.


[تصویر: 001.gif]


اکنون نرم‌افزار Word اجرا شده است و مي‌توانيد محيط آن را مشاهده کنيد. در ادامه با قسمتهاي مختلف اين نرم افزار آشنا خواهيد شد.
قسمت مشخص شده با کادر قرمز ميله عنوان پنجره Word نام دارد. در اين قسمت نام سندي که در حال کار بر روي آن هستيم نمايش داده مي‌شود. تا زماني که نامي براي فايل يا سند خود انتخاب نکرده‌ايد نرم‌افزار Word بصورت پيش فرض يک نام براي آن انتخاب مي‌کند. در اين مثال نام اين سند Documnet1 مي‌باشد.

[تصویر: 002.gif]


در سمت چپ ميله عنوان يک ميله ابزار کوچک به نام Quick Access ‌قرار دارد. اين ميله ابزار شامل ابزارهايي است که زياد استفاده مي‌شوند. اکنون سه دکمه در اين ميله ابزار وجود دارد.

[تصویر: 003.gif]


بر روي دکمه مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 004.gif]


در اين قسمت ليست دکمه‌هايي که مي‌توانيد بر روي اين ميله ابزار قرار دهيد نمايش داده شده است. اکنون در کنار سه گزينه Save، Undo و Redo علامت تيک وجود دارد. در صورتيکه بر روي يکي از سه گزينه فوق کليک کنيد دکمه مربوط به آن از ميله ابزار حذف مي‌شود. در صورتيکه بر روي گزينه‌هاي ديگر کليک کنيد دکمه مربوط به آن گزينه بر روي ميله ابزار اضافه مي‌شود.

[تصویر: 005.gif]


در محلي خارج از منو کليک کنيد تا اين منو بسته شود.
دکمه مربع شکل آبي رنگ دکمه Office ناميده مي‌شود. با فشردن اين دکمه پنجره ذخيره فايل، باز کردن، چاپ و ... باز مي‌شود. بر روي دکمه File کليک کنيد.

[تصویر: 006.gif]


اکنون قسمت Recent انتخاب شده است. فايلهايي که با آنها کار کرده‌ايد در اين قسمت نمايش داده مي‌شود. در ادامه اين نرم‌افزار آموزشي گزينه‌هاي موجود در اين قسمت را بررسي خواهيم کرد.
روي دکمه File کليک کنيد.

[تصویر: 007.gif]


قسمتي که با کادر قرمز مشخص شده است مجموعه ابزارهاي Word است. به اين مجموعه Ribbon گفته مي‌شود. Ribbon داراي چندين برگه يا قسمت است. اکنون بصورت پيش فرض برگه Home فعال است. در برگه Home ابزارهايي که از همه بيشتر استفاده مي‌شوند قرار دارند.

[تصویر: 008.gif]


در صورتيکه به ابزارهاي موجود در Ribbon توجه کنيد مشاهده مي‌کنيد که اين ابزارها در 5 دسته قرار دارند. هر دسته شامل ابزارهاي مرتبط به هم است. اکنون از سمت چپ به راست گروه‌هاي ابزار Clipboard، Font، Paragraph، Styles و Editing قرار دارند.

[تصویر: 009.gif]


در پايين و سمت راست بعضي از گروه‌ها يک دکمه با فلش کوچک قرار دارد. با کليک بر روي اين دکمه پنجره‌اي باز شده و ابزارهاي ديگر مربوط به اين دسته را نمايش مي‌دهد.
براي مثال روي دکمه مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 010.gif]


اکنون پنجره Font نمايش داده شده است. در اين پنجره مي‌توانيد به تمامي امکانات مربوط به Font دسترسي داشته باشيد. روي دکمه Cancel کليک کنيد.

[تصویر: 011.gif]


ابزارهايي که بصورت کمرنگ در Ribbon نمايش داده مي‌شوند، ابزارهايي هستند که هم اکنون نمي‌توانيد به آنها دسترسي داشته باشيد. اين ابزارها در شرايط خاصي فعال خواهند شد.

[تصویر: 012.gif]


نوع ديگر ابزارها کليدهايي هستند که مي‌توانند فشرده يا غير فشرده باشند. زماني که فشرده يا فعال هستند با يک زمينه نارنجي رنگ نمايش داده مي‌شوند.

[تصویر: 013.gif]


ناحيه سفيدي که توسط کادر قرمز مشخص شده است ناحيه کاري سند است. شما متن، تصوير، جدول و ... سند را در اين قسمت قرار مي‌دهيد.

[تصویر: 014.gif]


در نرم‌افزار Word دو خط‌کش عمودي و افقي وجود دارد که به ترتيب در بالا و سمت چپ سند قرار دارند. اين دو خط‌کش بصورت پيش فرض نمايش داده نمي‌شوند. براي نمايش خط‌ کش ها روي دکمه مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 015.gif]


مشاهده مي‌کنيد که دو خط‌ کش نمايش داده شده‌اند.

[تصویر: 016.gif]


با استفاده از ميله لغزان موجود در سمت راست سند شما مي‌توانيد قسمت پايين صفحه خود را مشاهده کنيد.
به اين ترتيب اکنون پايين صفحه قابل مشاهده است. بصورت پيش فرض صفحه‌اي که اکنون نمايش داده شده است مطابق با اندازه يک کاغذ A4 مي‌باشد.
در پايين پنجره برنامه Word نوار وضعيت يا Status Bar قرار دارد. در اين قسمت خصوصيات مربوط به اين سند نوشته مي‌شود. اکنون به ترتيب از چپ به راست نوشته شده که در صفحه يک از کل صفحات که يک صفحه است قرار داريم و تعداد صفر کلمه تايپ شده است. در ادامه نيز زبان فرهنگ لغتي که غلطهاي املايي را بررسي مي‌کند نمايش داده مي‌شود.

[تصویر: 017.gif]


در قسمت مشخص شده از نوار وضعيت راست کليک کنيد.

[تصویر: 018.gif]


گزينه‌هاي داراي علامت چک گزينه‌هايي هستند که در نوار وضعيت نمايش داده خواهند شد. در محلي خارج از منو کليک کنيد تا اين منو بسته شود.

[تصویر: 019.gif]


براي درک بهتر محيط Word در ادامه يک متن وارد مي‌کنيم.
در قسمت مشخص شده 5 نوع نحوه نمايش متن را مي‌توانيد تعيين کنيد. اين گزينه‌ها از چپ به راست به شرح زير است:
Print Layout : نماي چاپي ( اکنون فعال است)
Full Screen Reading : نماي تمام صفحه
Web Layout : نماي وب
Outline : نماي ساختاري
Draft : نماي عادي

[تصویر: 020.gif]

متني که چاپ مي‌شود همان حالت Print Layout است و بقيه حالتها فقط براي نمايش هستند. روي دکمه Full Screen Reading کليک کنيد.

[تصویر: 021.gif]


براي خروج از اين حالت روي دکمه Close کليک کنيد.

[تصویر: 022.gif]


روي دکمه Web Layout کليک کنيد.

[تصویر: 023.gif]


نماي Web Layout سند شما را بصورتيکه در شبکه اينترنت منتشر مي‌شود نمايش مي‌دهد. اين نما زماني کاربرد دارد که مي‌خواهيد از Word براي ايجاد صفحات وب استفاده کنيد. روي دکمه Outline کليک کنيد.

[تصویر: 024.gif]


اين نماي Outline است که براي سازماندهي سند به‌ کار مي‌رود. در اين نما برگة Outline نيز به Ribbon اضافه شده و ابزارهاي اين نما در Ribbon نمايش داده مي‌شوند. با اين نما در فصل‌هاي بعد بيشتر آشنا خواهيد شد. روي کليد نماي Draft کليک کنيد.

[تصویر: 025.gif]


نماي Draft مانند نماي Print مي‌باشد. با اين تفاوت که سربرگ‌ها و پاورقي‌ها و ساير قسمت‌هاي مربوط به چاپ در اين نما ديده نمي‌شود.
يکي از امکاناتي که در برنامه Word، بسيار مورد استفاده قرار مي‌گيرد، امکان بزرگ‌نمايي يا Zoom مي‌باشد. در Word ابزار مربوط به بزرگ‌نمايي در انتهاي سمت راست نوار وضعيت قرار دارد.

[تصویر: 026.gif]


يک روش براي استفاده از امکانات بزرگ‌نمايي، استفاده از دکمه Zoom level مي‌باشد. با کليک بر روي اين دکمه پنجره‌اي باز مي‌شود که از طريق آن مي‌توانيد بزرگ‌نمايي سند را تغيير دهيد. روي دکمه Zoom Level کليک کنيد.

[تصویر: 027.gif]


همانطور که مشاهده مي‌کنيد پنجره‌اي ظاهر شده است که با استفاده از گزينه‌هاي موجود در آن مي‌توانيد بزرگ‌نمايي سند را تغيير دهيد. شما در ادامة همين فصل با گزينه‌هاي موجود در اين پنجره بيشتر آشنا خواهيد شد. روي دکمه Cancel کليک کنيد.

[تصویر: 028.gif]


ابزار ديگري که در Word به منظور بزرگ‌نمايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، دکمه لغزنده Zoom مي‌باشد که در نوار وضعيت قرار دارد. در دو سمت راست و چپ اين دکمه به ترتيب يک علامت مثبت و يک علامت منفي وجود دارد که لغزاندن دکمه به سمت علامت مثبت موجب بزرگ‌نمايي و لغزاندن آن به سمت علامت منفي موجب کوچک‌نمايي سند مي‌شود. همچنين براي بزرگ‌نمايي و کوچک‌نمايي مي‌توانيد مستقيماً روي علامت مثبت و منفي نيز کليک کنيد. در اينجا ما با استفاده از اين ابزار، سند را کوچک‌نمايي مي‌کنيم. روي علامت منفي مشخص شده در قسمت zoom کليک کنيد.

[تصویر: 029.gif]


مشاهده مي ‌کنيد که نماي سند کوچک‌تر شده است. به همين ترتيب و با استفاده از علامت مثبت موجود در سمت راست کليد لغزان Zoom مي توانيد اندازه نماي سند را بزرگ‌تر کنيد. روي علامت مثبت مشخص شده در قسمت zoom کليک کنيد.
[تصویر: 030.gif]

براي بزرگنمايي ابزارهاي ديگري نيز وجود دارد اين ابزارها در برگه View موجود هستند. روي برگه View کليک کنيد.

[تصویر: 031.gif]


در قسمت Document Views نماهاي مختلف نمايش داده شده‌اند. بر روي نماي Print Layout کليک کنيد.

[تصویر: 032.gif]


در قسمت Zoom مي‌توانيد ابزار مربوط به بزرگ‌نمايي را مشاهده کنيد. دو ابزار One Page و Two Pages در اين قسمت به ترتيب براي نمايش تک صفحه‌اي و دو صفحه‌اي سند به‌کار مي‌روند. گزينة Page Width موجب مي‌شود تا عرض سند با عرض پنجره Word هماهنگ شود. ابزاري که با عبارت 100% مشخص شده است، موجب نمايش سند در اندازة واقعي و عادي آن مي‌شود اما اگر هيچ يک از ابزارهاي معرفي شده براي بزرگ‌نمايي مورد نظر شما مناسب نيستند مي‌توانيد با استفاده از دکمه Zoom، بزرگ‌نمايي مورد نظر خود را بطور دقيق تعيين کنيد. روي دکمه Zoom کليک کنيد.

[تصویر: 033.gif]


پنجره بزرگ‌نمايي يا Zoom گزينه‌هاي متعددي را براي بزرگ‌نمايي در اختيار شما قرار مي‌دهد. قسمت Percent در اين پنجره به شما کمک مي‌کند که بتوانيد ميزان بزرگ‌نمايي را به‌صورت يک عدد بر حسب درصد تعيين کنيد. انتخاب يک عدد بزرگتر از 100% موجب عمل بزرگ‌نمايي يا Zoom in و انتخاب يک عدد کوچکتر از 100% موجب عمل کوچک‌نمايي يا Zoom Out مي‌شود.
با کمک عمل کوچک‌نمايي يا Zoom Out، مي‌توانيد در هر لحظه مقدار بيشتري از سند را ببينيد. با اين عمل در واقع شما اندازه سند را روي صفحة نمايش کوچکتر مي‌کنيد. با عمل بزرگ‌نمايي يا Zoom In، امکان نمايش سند بصورت نزديک‌تر و با جزئيات بيشتر وجود دارد. توجه کنيد که اين بزرگ يا کوچک‌نمايي، فقط در صفحة نمايش بوده و تأثيري در اندازة سند چاپ شده ندارد. روي گزينة %200 کليک کنيد.

[تصویر: 034.gif]


روي دکمه OK کليک کنيد.

[تصویر: 035.gif]


با اين کار اندازة بزرگ‌نمايي سند، دو برابر اندازة معمولي آن شده است. حالا بهتر است بزرگ‌نمايي را يک‌بار ديگر تغيير دهيم. روي ابزار Zoom کليک کنيد.

[تصویر: 036.gif]


در اين مرحله ما قصد داريم ميزان بزرگ‌نمايي سند را با استفاده از قسمت Percent انجام دهيم. روي جعبه متن Percent دابل کليک کنيد.

[تصویر: 037.gif]


عدد 50 را تايپ کنيد.

[تصویر: 038.gif]


روي دکمه OK کليک کنيد.
به اين ترتيب بزرگ‌ نمايي سند را به %50 تغيير داديم و در واقع سند را کوچک نمايي کرديم. حالا بهتر است به نماي عادي يا %100 باز گرديم. براي اين منظور کافي است که روي دکمه %100 کليک کنيد.

[تصویر: 039.gif]


تا اينجا با برخي از ابزارهاي اوليه Word آشنا شديد و مي‌توانيد يک سند جديد بسازيد. براي ساخت يک سند جديد روي دکمه Office Button کليک کنيد.
بصورت پيش فرض گزينه Info انتخاب شده است. با استفاده از گزينه Info مشخصات کلي اين سند نمايش داده مي‌شود. توسط گزينه Save اين سند ذخيره مي‌شود. با انتخاب گزينه Save As اين سند با يک نام جديد ذخيره خواهد شد. با کليک بر روي دکمه Open نيز مي‌توانيد يک سند جديد را باز کنيد.
با کليک بر روي دکمه Close سند کنون بسته مي‌شود. با استفاده از گزينه Recent ليست اسناد يا فايلهايي که اخيراً باز کرده‌ايد نمايش داده مي‌شود تا با کليک بر روي نام آنها آن فايل يا سند را دوباره باز نمائيد.

[تصویر: 040.gif]

با انتخاب گزينه New نيز يک سند جديد ايجاد مي‌شود و با استفاده از گزينه Print مي‌توانيد سند کنوني را چاپ کنيد. با استفاده از گزينه Share مي‌توانيد اين سند را بصورتهاي مختلف در اختيار ديگران قرار دهيد. با استفاده از گزينه Options نيز تنظيمات Word را مي‌توانيد تغيير دهيد و توسط گزينه Exit از برنامه word خارج شويد.

[تصویر: 041.gif]


در اين فصل و فصلهاي ديگر اين نرم‌افزار آموزشي تمامي اين موارد را بررسي خواهيم کرد. براي بستن سند کنوني روي دکمه Close کليک کنيد.

[تصویر: 042.gif]


پيغام ظاهر شده به شما اطلاع مي‌دهد که سندي که قصد خروج از آن را داريد، ذخيره نشده است و اينکه آيا مايل به ذخيرة آن هستيد يا نه. با کليک بر روي دکمه Save اين سند ذخيره خواهد شد. روي دکمه Don’t Save کليک کنيد.

[تصویر: 043.gif]


روي دکمه File کليک کنيد.
اکنون بصورت پيش فرض ليست Recent Documents نمايش داده شده است. قسمت سمت راست، شامل ليست آخرين فايل‌هاي بازشده در Word مي‌باشد. اما از آنجا که تا اين مرحله ما هيچ فايلي را در Word باز نکرده‌ايم، اين ليست در حال حاضر خالي است.

[تصویر: 044.gif]


همانطور که بيان شد دکمه Word Options پنجره‌اي را در اختيار شما قرار مي‌دهد که با استفاده از آن مي‌توانيد به تنظيمات قسمتهاي مختلف Word دسترسي پيدا کنيد. روي دکمه Word Options کليک کنيد.

[تصویر: 045.gif]


در سمت چپ نام هر گروه از گزينه‌ها و در سمت راست اين پنجره گزينه‌هايي براي دسترسي به تنظيمات قسمت‌هاي مختف Word قرار گرفته است. براي مثال مي‌خواهيم واحد خط‌کشها را به سانتي‌متر تغيير دهيم. روي گروه Advanced کليک کنيد.

[تصویر: 046.gif]


روي ليست باز شونده مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 047.gif]


در اين قسمت ليست واحدهاي مختلف را مشاهده مي‌کنيد. روي گزينه Centimiters کليک کنيد.

[تصویر: 048.gif]


روي دکمه OK کليک کنيد.
براي ايجاد يک سند جديد روي دکمه File کليک کنيد.
روي گزينه New کليک کنيد.


[تصویر: 049.gif]


گزينه‌هاي موجود در قسمت Available Templates به شما امکان ايجاد يک سند از روي الگوهاي موجود را مي‌دهد. يک الگو يک سند است که بر روي آن طراحي انجام شده است و با انتخاب آن الگو شما مي‌توانيد در آن تغييرات مورد نظر خود را اعمال کنيد يا متن خود را در آن تايپ کنيد. درصورتي‌که به شبکه اينترنت نيز متصل باشيد يک سري الگوي آماده از سايت مايکروسافت دانلود خواهد شد که مي‌توانيد از آنها نيز استفاده کنيد.
در اين مثال ما قصد داريم يک سند کاملاً خالي ايجاد کنيم. روي دکمه Create کليک کنيد.

[تصویر: 050.gif]

همانطور که مشاهده مي‌کنيد، متني را در اين سند تايپ کرده‌ايم و کار ما با سند به پايان رسيده است. اکنون مي‌خواهيم اين سند را ذخيره کنيم تا بعداً نيز بتوانيم به آن دسترسي داشته باشيم.

[تصویر: 051.gif]


براي ذخيره کردن يک سند مي‌توانيد از دکمه Save واقع در ميله ابزار Quick Access يا گزينه Save موجود در منوي File استفاده کنيد. روي دکمه Save واقع در ميله ابزار Quick Access کليک کنيد.

[تصویر: 052.gif]


هنگاميکه براي اولين بار يک متن را ذخيره مي‌کنيد، بايد يک نام براي آن انتخاب کنيد. در اولين ذخيره‌سازي يک فايل Word پنجرة Save As را باز مي‌کند تا آدرسي که مي‌خواهيد فايل خود را در آن ذخيره کنيد تعيين کرده و نام فايل را تايپ کنيد. در صورتيکه يک سند قبلاً ذخيره شده باشد با فشردن دکمه Save سند در آدرس تعيين شده و با نام تعيين شده ذخيره مي‌شود.
در اولين ذخيره‌سازي فايل Word بطور خودکار اولين کلمات کوتاه موجود در متن را بعنوان نام فايل پيشنهاد داده و آدرس Documents را باز مي‌کند. که هم نام و هم آدرس قابل تغيير است. براي تغيير نام عبارت Sample را تايپ کنيد.

[تصویر: 053.gif]


اکنون شما مي‌توانيد محل قرارگيري فايل را تعيين کنيد. مي‌خواهيم اين فايل در شاخه Eniac واقع در Documents ذخيره کنيم. براي ساخت يک شاخه روي دکمه New Folder کليک کنيد.

[تصویر: 054.gif]


عبارت Eniac را تايپ کنيد.

[تصویر: 055.gif]


دکمه Enter را از صفحه دکمه فشار دهيد.
روي شاخه Eniac دابل کليک کنيد
.

[تصویر: 056.gif]


اکنون با کليک بر روي دکمه Save اين فايل با نام Sample در داخل شاخه Eniac ذخيره مي‌شود. در قسمت Save as type مي‌توانيد تعيين کنيد که اين متن به چه فرمت يا قالبي ذخيره شود. بصورت پيش فرض بصورت يک فايل word ذخيره مي‌شود و مي‌توانيد آن را با برنامه word باز کنيد.
ليست save as type را باز کنيد.

[تصویر: 057.gif]


همانطور که در ليست مشاهده مي‌کنيد مي‌توانيد اين فايل را براي نسخه‌هاي قبلي Office ذخيره نمائيد تا در کامپيوتري که نسخه ‌قبلي Office نصب شده است اين فايل قابل استفاده باشد.با ذخيره کردن اين فايل با فرمت PDF مي‌توانيد اين فايل را به افرادي که داراي برنامه Acrobat Reader هستند بدهيد. با ذخيره کردن با فرمت XPS نيز مي‌توان اين فايل را در هر کامپيوتري که داراي ويندوز نسخه ويستا به بعد باشد با برنامه XPS Viewer مشاهده کرد و چاپ نمود توجه کنيد که فرمت XPS ديگر امکان تغيير را به شما نمي‌دهد.

[تصویر: 058.gif]


با انتخاب گزينه Web Page نيز مي‌توان اين صفحه به عنوان يک صفحه وب با فرمت HTML ذخيره کرد. با انتخاب گزينه Plain Text فقط متن موجود در سند بدون فرمتهاي اندازه فونت و رنگ و ... که در فصلهاي بعدي به بررسي آنها خواهيم پرداخت بصورت يک فايل متني ذخيره مي‌شود.

[تصویر: 059.gif]


روي گزينه Word Document کليک کنيد.

[تصویر: 060.gif]

گزينه‌هاي Authors و Tags در پائين پنجره اين امکان را مي‌دهند که برخي اطلاعات مربوط به سند مانند نام ناشر و برخي اطلاعات مفيد ديگر را نيز به همراه سند ذخيره کنيد. در اين صورت مي‌توانيد نام ناشر را در قسمت Authors و هر اطلاعات لازم ديگر را در قسمت Tags وارد نمائيد.

[تصویر: 061.gif]


انتخاب گزينة Save Thumbnail موجب مي‌شود تا فايل به گونه‌اي ذخيره شود که در هنگام مرور فايل از طريق پنجرة مرورگر ويندوز، يک پيش‌نمايش کوچک از سند، نشان داده شود. روي گزينه Save Thumbnail کليک کنيد تا انتخاب شود.

[تصویر: 062.gif]


تا اين مرحله ما تمام تنظيمات لازم براي ذخيره‌سازي سند را انجام داديم. براي ذخيره سند روي دکمه Save کليک کنيد.

[تصویر: 063.gif]


اکنون مي‌توانيد بدون آنكه هيچ كلمه‌اي را در متن از دست بدهيد از برنامه خارج شويد. زيرا متن كاملاً ذخيره شده است. شما مي‌توانيد يك نسخه پيشتيبان (Backup) از سند نيز تهيه كنيد. با اين کار در صورتيکه در اين فايل تغييرات ناخواسته‌اي رخ دهد يا اينکه پاک شود مي‌توانيد از نسخه پشتيبان استفاده کنيد. اين امر با ذخيره كردن فايل موجود با يك نام متفاوت در پنجره Save As امكان‌پذير است. براي اين منظور مي‌توانيد از گزينه Save As واقع در منوي Fileاستفاده نمائيد. روي دکمه File کليک کنيد.
روي گزينة Save As کليک کنيد.


[تصویر: 064.gif]


Word بطور خودکار نام فعلي فايل را در قسمت File name قرار داده است. مي‌خواهيم به دنبال نام قبلي فايل، کلمة Backup را هم اضافه کنيم تا نام فايل پشتيبان مشخص شود. دکمه جهت‌دار سمت راست را از صفحه دکمه فشار دهيد.
(منظور دکمه‌اي است که داراي فلش سمت راست مي‌باشد.)

[تصویر: 065.gif]


دکمه Space را از صفحه كليد فشار دهيد.
(منظور كليد باريك و بلند پائين صفحه كليد مي‌باشد)

[تصویر: 066.gif]


عبارت Backup را تايپ كنيد.
(توجه داشته باشيد كه حروف اين عبارت با هم فاصله ندارند)
روي كليد Save كليك كنيد.

[تصویر: 067.gif]


به اين ترتيب شما يک فايل پشتيبان از فايل اصلي خود ايجاد نموديد. توجه کنيد که نام اين فايل در ميلة عنوان نمايش داده شده است و هم اکنون اين فايل باز است.

[تصویر: 068.gif]


در هنگام استفاده از برنامة Word ممکن است به مشکلاتي برخورد کنيد که براي حل آن نياز به کمک داريد. براي اين منظور بهترين راه استفاده از کمک يا Help برنامة Word است. براي دسترسي به کمک برنامة Word کافي است که روي دکمه مربوط به آن در سمت راست Ribbon کليک کنيد. روي دکمه Microsoft Office Word Help کليک کنيد.

[تصویر: 069.gif]


اکنون پنجره Word Help باز شده است و شما مي‌توانيد عناوين مهمترين مطالب موجود در برنامه کمک Word را در اين پنجره مشاهده کنيد. با کليک بر روي هر يک از اين عناوين، مطالب مربوط به آن نمايش داده مي‌شود.‌
اگر مطلب مورد نظر شما در ليست مطالب پنجره کمک وجود ندارد، مي‌توانيد عنوان موضوع مورد نظر خود و يا حتي چند کلمة مرتبط با آن را در جعبه متن بالاي پنجرة کمک تايپ کرده و سپس روي دکمه Search کليک کنيد تا برنامة کمک تمامي مطالب مربوط به آن موضوع را براي شما پيدا کند. در صورتي که به شبکه اينترنت متصل باشيد برنامه کمک Word از سايت مايکروسافت نيز کمک خواهد گرفت. به‌عنوان مثال مي‌خواهيم در مورد تغيير نوع قلم در سند اطلاعاتي به دست بياوريم. در داخل جعبه متن مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 070.gif]

عبارت change font را تايپ کنيد.
روي دکمه Search کليک کنيد.


[تصویر: 071.gif]


برنامه کمک مطالب زيادي دربارة موضوع تغيير قلم را پيدا کرده و عناوين آنها را براي شما ليست کرده است و شما مي‌توانيد با کليک بر روي هر يک از آنها به مطالب آن عنوان دسترسي پيدا کنيد. البته در اينجا ما از اين کار صرف‌نظر کرده و از پنجرة کمک خارج مي‌شويم. روي دکمه Close پنجرة Word Help کليک کنيد.

[تصویر: 072.gif]


در پايان مطالب اين فصل نحوة خارج شدن از برنامة Word را به شما نشان دهيم. براي آنکه از برنامه Word خارج شويد، کافي است که روي دکمه Close واقع در سمت راست ميله عنوان کليک کرده و يا از منوي Office، روي دکمه Exit Word کليک کنيد. روي دکمه File کليک کنيد.
در منوي باز شده، روي دکمه Exit کليک کنيد.

[تصویر: 073.gif]


در اين فصل شما مفاهيم اوليه و اصول پايه Word مانند ايجاد، مشاهده و ذخيره اسناد را فرا گرفتيد.

توجه کنید که شما میتواند آموزش Word 2010 را به همراه چند بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک آموزش Word دانلود کنید

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
09-06-2013, 08:58 PM
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری Word 2010
مطلب واقعا خوبی بود.
می خواستم ببینم اگه این مطلب را در پروژه خود به کار ببرم و منبع و لینک را درج کنم اشکالی داره؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-21-2013, 04:44 AM
ارسال: #3
RE: آموزش تصویری Word 2010
میشه لطفا واسه ی هر گزینه ی داخل نوار ابزار توضیح بیشتری بدین؟!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-19-2015, 02:39 AM
ارسال: #4
RE: آموزش تصویری Word 2010
سلام
من یه جایی خوندم که میشه با نزم افزار office صدا رو به متن تبدیل کرد اگه همچین قابلیتی داره میشه لطفا اموزششو بزارید ممنون میشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
11-26-2020, 01:07 AM
ارسال: #5
RE: آموزش تصویری Word 2010
go to Xfinity.com/authorize to continue the xfinity activation process. and Enter code to activate modem. To activate an Xfinity Gateway. Let's activate xfinity device. Visit Xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit Xfinity.com/authorize code provided to the Roku device. And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity Stream. Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

go to Xfinity.com/authorize to continue the xfinity activation process. and Enter code to activate modem. To activate an Xfinity Gateway. Let's activate xfinity device. Visit Xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit Xfinity.com/authorize code provided to the Roku device. And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity Stream. Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. Download Xfinity.com/authorize on Xfinity.com/authorize And stream all your 200+ channels. To learn how to activat Xfinity.com/authorize , visit our website.

Let's activate xfinity device. Visit Xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit xfinity.com/authorize provided to the Roku device. And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with xfinity.com/authorize Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. Download xfinity.com/authorize on Roku and activate xfinity stream on roku. And stream all your 200+ channels. To learn how toxfinity.com/authorize on Roku TV setup , visit our website. Xfinity is the brand name of Computer Definition Comcast for its cable TV, Internet and telephony services. xfinity.com/authorize is a trade name of Comcast Cable Communications, LLC, a subsidiary of the Comcast Corporation, used to market consumer cable television, internet, telephone, and wireless services provided by the company.

go to xfinity.com/authorize to continue the xfinity activation process. and Enter code to activate modem. To activate an Xfinity Gateway. Let's activate xfinity device. Visit xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit xfinity.com/authorize code provided to the Roku device. And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity Stream. Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

go to xfinity.com/authorize to continue the xfinity activation process. and Enter code to activate modem. To activate an Xfinity Gateway. Let's activate xfinity device. Visit xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit Xfinity.com/authorize code provided to the Roku device. And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity Stream. Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. Download Xfinity.com/authorize on Xfinity.com/authorize And stream all your 200+ channels. To learn how to activat Xfinity.com/authorize, visit our website.

Let's activate xfinity device. Visit Xfinity.com/authorize from another device such as a mobile phone, tablet, or desktop. From the web browser, enter the six-digit Xfinity.com/authorize provided to the Roku device. And stream your favorite shows and movies anytime, anywhere with Xfinity.com/authorize Watch TV series and top rated movies live by authorizing or certifying Xfinity TV.

Install Xfinity Stream on your Roku streaming device. Download Xfinity.com/authorize on Roku and activate xfinity stream on roku. And stream all your 200+ channels. To learn how to Xfinity.com/authorize on Roku TV setup , visit our website. Xfinity is the brand name of Computer Definition Comcast for its cable TV, Internet and telephony services.Xfinity.com/authorize is a trade name of Comcast Cable Communications, LLC, a subsidiary of the Comcast Corporation, used to market consumer cable television, internet, telephone, and wireless services provided by the company.

Webroot Antivirus is the fastest and easiest software to webroo.com/safe download, install and run. In addition, it automatically updates without slowing down your system. Because of which you always get the most protection. So we recommend you to download webroo.com/safe Webroot Antivirus detects online threats and blocks them quickly. You can install webroot safe by visiting our website. And you can also download Webrot from windows 10 install webroo.com/safe With Webrot's product you will be able to fully protect yourself online and offline.

To activate the webroot safe , you need to redeem your webroot product key which you will find in your registered mail ID. Through webroo.com/safe and webroo.com/safe download you can download, install webroot . create a webroot safe account to manage webroot key code and webroo.com/safe activation code key subscription.

Download from canon.com/ijsetup and setup on your device. canon.com/ijsetup are all in one printer that facilitates print, copy and scan. The canon.com/ijsetup are designed for personal as well as business use.

Canon printer that can be downloaded via canon.com/ijsetup page is the best wireless printer that you can connect to your device and print data smoothly. canon.com/ijsetup CD is not the well-suited technique to use canon.com/ijsetup installation for longer. One can also install from anther origin if your device is having issues in the online installation or any other

you can find latest canon.com/ijsetup Drivers from canon.com/ijsetup You need to have a router or modem at your home to do this connection and the access points should also work properly. You should have a device with an internet connection to make this canon.com/ijsetup on computer or on smartphone.

Install and download canon.com/ijsetup driver software for canon.com/ijsetup Before you scanning a documents into your devices with a canon.com/ijsetup, you need to install the printer scanner driver so that your Printer scanner and devices can communicate.

Canon printer drivers are software that canon.com/ijsetup help your computer work with devices. ij.start.canon is a piece of software designed to help your machine communicate with your mobile device or computer. If there are any updates or new features available, you can easily canon.com/ijsetup download them from the Brother Printer Setup website.

The canon.com/ijsetup enhances scan functionality, and includes a robust security feature set. Using a Canon printer service phone, you can get a full installation of the canon.com/ijsetup and go to the installed Canon printer to download the ij.start.canon driver.

The canon.com/ijsetup enhances scan functionality, and includes a robust security feature set. Using a Canon printer service phone, you can get a full installation of the ij.start.canon and go to the installed Canon printer to download the canon.com/ijsetup driver.

Download from canon.com/ijsetup and setup on your device. canon.com/ijsetup are all in one printer that facilitates print, copy and scan. The canon.com/ijsetup are designed for personal as well as business use.

Canon printer that can be downloaded via canon.com/ijsetup page is the best wireless printer that you can connect to your device and print data smoothly. canon.com/ijsetup CD is not the well-suited technique to use canon.com/ijsetup installation for longer. One can also install from anther origin if your device is having issues in the online installation or any other

Canon printer that can be downloaded via canon.com/ijsetup page is the best wireless printer that you can connect to your device and print data smoothly CD is not the well-suited technique to use installation for longer. One can also install from anther origin if your device is having issues in the online installation or any other

AVG Retail is one of the best antivirus software. AVG Retail provides the best protection to protect against cyber attacks and threats from retail hackers. and you can download avg antivirus software by going to avg.com/retail and AVG antivirus can protect your devices from Trojan horses, Ransomware and moreover from hackers and data stealers. Download, install and activate avg with avg activation code from avg.com/retail Avg is the biggest change is the introduction of cloud-based protection which uses data sourced from others and advanced artificial intelligence to detect malware in real-time.If you have already purchased avg license and want to get started with avg visit avg.com/retail and activate it.

Avg.com/retail-to be known as one of the best antivirus. It is very easy to install, download and activate. It offer many features avg.com/retail that helps you to protect your data and keep your device safe. To activate avg.com/retail or for AVG retail registration and card installation.

Sign in to your www.hulu.com/activate A Hulu account gives you access to an amazing selection of movies, TV shows, music and more from the enter hulu.com/activate Channel Store. With thousands of available channels activatehulu.com/activate visit here for more details.

To activate your hulu.com/activate for tv. Enter Hulu Activation Code from hulu.com/activate and click Activate. Follow the instruction on the mentioned on the screen and complete the activation process. After complete all the steps, you will get the message ‘You are all set up’. Now you can use it for watching hulu.com/activate your favourite shows and videos.

Watch tv shows and movies online hulu.com/activate Select Login on screen, then Activate on Computer. Go to your account page (logged in) and check out Hulu on your devices section, or go to hulu.com/activate directly.First of all hulu.com/activate

First of all hulu.com/activate When you open the Hulu app, the Hulu activation code will be on your TV. If your account needs activation then it will be displayed online on your screen then you can install it by going to In this way you can use the Hulu app. To hulu.com/activate you must log into the hulu account, enter the email address when you are asked to log in to your TV.

To setup and install your 123 HP printer go to 123hp.com/ijsetup for mac . For installation of drivers, seek help immediately from the website 123hp.com/ijsetup We’ll help you download the right 123hp.com/ijsetup software and drivers.

Be sure to install cartridges, load paper and power on the printer. Download the 123.hp.com/setup to get the recommended software for your printer. We will help you download the correct HP printer software and drivers. Which includes Windows, MacOS, iOS and Android. You can then 123.hp.com/setup install your 123 HP printer. For installation of drives, you can take help of our website 123.hp.com/setup You can visit our website for more information.

A printer driver is software that your computer uses to talk to 123hp.com/ijsetup a physical printer, which may be connected to your computer or another computer on your network. You can download printer 123hp.com/ijsetup drivers and software from our website. You can visit this site to install 123hp.com/ijsetup you can take help from our website 123 hp printer setup.

To set up your 123hp.com/ijsetup download and install HP printer software from here. HP printers are compact and durable, ready to deal with your print needs. Set your 123hp.com/ijsetup printer setup from HP to begin. 123hp.com/ijsetup The entire data referenced regard is straightforward and simple.

To setup and install your 123 HP printer go to 123hp.com/ijsetup for mac . For installation of drivers, seek help immediately from the website 123hp.com/ijsetup We’ll help you download the right 123hp.com/ijsetup software and drivers.

Prime video through primevideo.com/mytv is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others.If you eagerly wanted to know what is Prime video then primevideo.com/mytv the answer is amazing. It is more than a fast delivery option. Prime video is a subscription service provided by the primevideo.com/mytv with unlimited entertainment with lots of other benefits.

Start now and set up Prime video on your devices. Register your Smart TV, streaming media player, or any other primevideo.com/mytv device to watch now thousands of movies and videos in HD quality. Prime video Enter primevideo.com/mytv For Tv Registration now offers you several coupons to save money. Enter the link primevideo.com/mytv on your browser. Input your login details to log in to your A Prime video account. A new screen will open which will ask for the “ Prime video Verification Code .

Primevideo.com/mytv – Prime video is a paid primevideo.com/mytv membership which gives you admittance to an enormous scope of administrations: free quick conveyance, boundless video real time, selective admittance to bargains, among others. primevideo.com/mytv…For more information visit our website. primevideo.com/mytv is the official web portal where user can enjoy exclusive amazon originals as well as popular movies and TV shows.

Set up prime video Using the supplied remote control, press the HOME or MENU button. Select Video, Application, My Apps or Apps, depending on your model. Select the primevideo.com/mytv app. Select Sign In and Start Watching and note the registration code that appears on the device. Using the internet, go to the primevideo.com/mytv sign-in page.Open the prime video application on your TV. Sign in with your recently made Prime video record. There will be a 6 letter code on your TV screen. Enter the code appeared on the TV screen in the primevideo.com/mytv Activation window on your PC.

Start Watching Prime Instant Video on your LG Device Today With your primevideo.com/mytv Membership you can watch thousands of titles at no additional cost with Prime Instant Video. Just go to the prime Instant Video application on your LG TV or Blu-ray Player and Go to then Prime Instant Video to start watching. primevideo.com/mytv is the official web portal where user can enjoy exclusive amazon originals as well as popular movies and TV shows. For more information primevideo.com/mytv visit our website.

primevideo.com/mytv To watch online prime videos on devices like computers, laptops, smartphones, and smart tv. You need to enter the 6 digit amazon activation code at primevideo.com/mytv to watch the prime video for free. Watch amazon prime episodes on your device to sign in or create a new amazon account using email and password.Select the Prime Video app. Select Sign In and Start Watching and note the registration code that appears on the device. Using the internet, go to the Amazon sign-in page. Login to your Amazon tv account or create a new account.For more information visit our website.

Prime video through primevideo.com/mytv is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others.

Amazon Prime through amazon.com/mytv is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others. If you eagerly wanted to know what is amazon prime video then the answer is amazing. It is more than amazon.com/mytv a fast delivery option. Amazon Prime is a subscription service provided by the amazon.com/mytv with unlimited entertainment with lots of other benefits.

Start now and set up Amazon Prime Video on your devices. Register your Smart TV, streaming media player, or any other device to watch now amazon.com/mytv thousands of movies and videos in HD quality. amazon.com/mytv Enter Code For Tv Registration now offers you amazon.com/mytv several coupons to save money.

Enter the link amazon.com/mytv on your browser. Input your login details to log in to your Amazon Prime video account. A new screen will open which will ask for the “ Amazon Prime Verification Code .Search your Smart TV’s app store or the Amazon Prime app. Download and add it to the channel. Open the app and click on amazon my tv the amazon.com/mytv link. If you want to take full advantage of your Amazon Prime account please link it to your TV and thank us later. Simply head on over to amazon.com/mytv

Here is a detailed guide on amazon.com/mytv registration, how you can get the activation code to activate Prime video on your smart TVs.Using a computer, go to amazon.com/mytv Sign-in with an active e-mail address and password or click Create your Amazon account.On your mobile device or computer, go to amazon.com/mytv Sign in to your Amazon account. Enter the code shown on your TV in to the Amazon website.

Amazon.com/mytv is the most ideal website to activate the Amazon Prime Video amazon.com/mytv subscription on users’ Smart TVs. Once the registration is done successfully, people can select their TV cable service provider, log in to their user account and enjoy their favorite Amazon Prime videos on the devices.Amazon prime video is available on almost all streaming devices like Roku, Amazon Fire TV, Chromecast, and many more. You have to only activate your amazon prime video by visiting amazon.com/mytv Amazon Prime is a subscription service provided by the amazon with unlimited entertainment with lots of other benefits. Nobody ever imagined a subscription service with these benefits You can visit our amazon.com/mytv website for more information

Amazon Prime through amazon.com/mytv is accessible to owners of streaming platforms and devices like Chromecast, Fire TV, Amazon TV, and Roku, among others.Amazon Prime Video service on your Smart TV or streaming device should be successful. this amazon.com/mytv gives you unlimited access to tons of movies and TV shows, both for yourself and your loved ones. the activation process is so simple and straightforward that everyone can activate Amazon Prime Video on amazon.com/mytv You can visit our website for more information

HBO GO is a participating TV provider. With HBO Go Activate you can enjoy hbogo.com/activate quick and unlimited access to the best HBO shows, movies, comedy, sports and every episode of every season of the documentary. To sign in to HBO GO and for more information visit hbogo.com/activate HBO Go is included for housing and residence life, to complement our new all-philo service. HBO GO is a participating TV provider. With HBO Go Activate hbogo.com/activate you can enjoy quick and unlimited access to the best HBO shows, movies, comedy, sports and every episode of every season of the documentary.

To sign in to HBO GO and for more information visit hbogo.com/activate HBO Go is included for housing and residence life, to complement our new all-philo service.HBO GO is a participating TV provider. With HBO Go hbogo.com/activate you can enjoy quick and unlimited access to the best HBO shows, movies, comedy, sports and every episode of every season of the documentary. To sign in to HBO GO and for more information visit hbogo.com/activate HBO Go is included for housing and residence life, to complement our new all-philo service.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید