ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 7 رأی - میانگین امتیازات: 4.43
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری نصب ویندوز 7
07-05-2011, 02:09 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-14-2015 04:26 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری نصب ویندوز 7
با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی در زیر آموزش تصویری نصب و راه اندازی ویندوز هفت یا ویندوز سون را بررسی میکنیم توجه کنید که شما میتواند آموزش نصب و راه اندازی Windows 7 را به همراه دو بخش آموزشی دیگر که بصورت شبیه سازی شده و تعاملی درس داده شده است و رایگان نیز میباشد از لینک نرم افزار آموزش ويندوز 7 دانلود کنید. در انتهای این آموزش تصویری نیز کل آموزش (هم متن و هم تصویری) در یک فایل PDF پیوست است و هم لینک دانلود مستقیم آن فایل PDF در انتهای آموزش قرار داده شده است.

[تصویر: tv.gif]
فیلم آموزش نصب ویندوز 7

روش نصب Windows 7
در اين قسمت با روش نصب و استفاده از Windows 7 آشنا مي‌شويد. در ابتدا مي‌خواهيم روش نصب اين نسخه از ويندوز را ياد بگيريم. روش نصب اين نسخه از ويندوز نسبت به نسخه‌هاي قبلي آن بسيار ساده و راحت مي‌باشد. در ابتدا بايد کامپيوتر خود را روشن کرده و DVD مربوط به نصب سيستم عامل Windows 7 را در DVD Drive خود قرار دهيد. بر روي جعبه يا Case کامپيوتر دو دکمه وجود دارد که يکي دکمه روشن کردن و ديگري دکمه Restart يا راه اندازي مجدد است. زماني که کامپيوتر خاموش است با فشردن دکمه Restart هيچ اتفاقي نمي‌افتد ولي با فشردن دکمه روشن کردن کامپيوتر، کامپيوتر روشن شده و يک چراغ که معمولاً قرمز است روشن مي‌شود.
[تصویر: 07a.gif]

اکنون کامپيوتر را روشن کرده و DVD نصب Windows 7 را در DVD Drive قرار داده‌ايم.
در اين حالت پيغام زير ظاهر مي‌شود. در اين زمان بايد يک کليد از صفحه کليد را فشار دهيد در صورتي که در زمان مناسب اين کار را انجام ندهيد اين پيغام حذف شده و کامپيوتر از روي هارد ديسک يا شبکه بالا مي‌آيد،
(Boot مي‌شود) و براي ديدن دوباره اين پيغام بايد کامپيوتر را Restart کنيد.
اکنون يک کليد از صفحه کليد را فشار دهيد تا برنامه نصب از روي DVD شروع به کار کند.
[تصویر: 07b.gif]

برنامه نصب شروع به کار مي کند و بايد منتظر باشيد، تا صفحه زير ظاهر شود.
در اين قسمت زباني که با استفاده از آن برنامه نصب اجرا خواهد شد و پيش فرضي زبان، زمان و نوع صفحه کليد در ويندوزي که در حال نصب آن هستيم تعيين مي‌شود. فارسي سازي صفحه کليد در اين مرحله انجام
نمي شود. در لوح فشرده ضميمه به بررسي روش اضافه کردن زبان فارسي پرداخته شده است.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 08a.gif]

روي دکمه Install now کليک کنيد.
[تصویر: 08b.gif]

در اين قسمت بايد نسخه‌اي از سيستم عامل Windows 7 که مي خواهيم نصب کنيم را انتخاب نمائيد. نسخه Ultimate شامل تمامي ويژگيهاي موجود در ويندوز است. در اين نرم افزار آموزشي اين نسخه را مي‌خواهيم نصب کنيم. نسخه Ultimate براساس دو معماري x86 (32 بيتي) و x64 (64بيتي) قابل نصب است. عبارت 32 بيتي و 64 بيتي اشاره به معماري پردازشگر (CPU) کامپيوتر شما دارد. مزيت نسخه 64 بيتي در سرعت بيشتر آن و توانايي استفاده از حافظه بيشتر است. در نسخه 32 بيتي فقط دو گيگ از حافظه نصب شده در کامپيوتر شما قابل دسترس خواهد بود. در اين نرم‌افزار آموزشي نسخه 64 بيتي را مي‌خواهيم نصب کنيم.
روي گزينه Windows 7 Ultimate X64 کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 09a.gif]

در اين قسمت قوانين نحوه استفاده از Windows 7 نوشته شده است.
روي گزينهI accept the license terms که نشان دهنده خواندن و قبول داشتن اين قوانين است کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 09b.gif]


تعیین روش نصب Windows 7
اکنون بايد نوع روش نصب را تعيين کنيد. در صورتيکه مي خواهيد نسخه قبلي ويندوز که در کامپيوتر شما نصب شده است به Windows 7 ارتقاء پيدا کند گزينه اول را انتخاب نمائيد. اين گزينه فقط زماني در دسترس هست که يک نسخه از ويندوز در کامپيوتر شما نصب شده باشد.
با انتخاب گزينه دوم يک نسخه جديد از ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود.
توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد اين گزينه را انتخاب کنيد.
در هر دو حالت فوق هيچ فايلي از روي کامپيوتر شما پاک نمي‌شود ولي پيشنهاد مي‌شود که از فايلهاي خود پشتيبان تهيه کنيد.
روي گزينه Custom (advanced) کليک کنيد.
[تصویر: 10a.gif]

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-05-2011, 06:22 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-23-2023 07:37 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #2
آموزش تصویری ویندوز 7 - نصب و راه اندازی - ادامه
تعیین پارتیشن
اکنون بايد پارتيشني از هارد ديسک که در آن ويندوز نصب مي‌شود را انتخاب کنيد. در اين مثال يک پارتيشن فقط وجود دارد. در صورتيکه چندين پارتيشن داشته باشيد مي‌توانيد پارتيشن مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب نشده باشد. در صورتيکه پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب شده باشد تمامي فايلهاي مربوط به نسخه قبلي ويندوز در شاخه windows.old ذخيره شده و نسخه جديد نصب مي‌شود و ديگر در زمان روشن کردن کامپيوتر امکان انتخاب نسخه قبلي ويندوز را نخواهيد داشت.
روي گزينه Drive options(advanced) کليک کنيد.
[تصویر: 10b.gif]

در اين قسمت يک سري گزينه جهت ايجاد، حذف، ادغام و فرمت کردن پارتيشن ها نمايش داده شده است. در صورتيکه بخواهيد اطلاعات يک پارتيشن را پاک کنيد ابتدا بر روي پارتيشن مورد نظر از ليست بالا کليک کرده و سپس روي گزينه Format کليک کنيد. توجه کنيد که با فرمت کردن يک پارتيشن تمامي اطلاعات موجود در آن پاک شده و ديگر قابل دسترس نيست. با کليک بر روي گزينه Delete پارتيشن انتخاب شده حذف
مي شود و با کليک بر روي دکمه New يک پارتيشن جديد مي توانيد ايجاد کنيد. توجه کنيد که در صورتيکه يک پارتيشني را حذف کنيد تمامي اطلاعات موجود بر روي آن پاک مي شود!
در صورتيکه با مفاهيم فرمت و پارتيشن که در بخشهاي بعدي اين نرم افزار آموزشي تدريس خواهد شد آشنا نيستيد بهتر است که با اين گزينه ها کار نکنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 11a.gif]

اکنون بايد منتظر بمانيد تا فايلهاي نصب کپي شده و نصب شوند. اين زمان بين 10 تا 15 دقيقه خواهد بود. پس از کپي و نصب صفحه زير را مشاهده مي کنيد در اين مرحله تمامي فايلها کپي شده و سيستم عامل Windows 7 مي‌خواهد کامپيوتر را Restart کند.
[تصویر: 11b.gif]

به دليل اينکه هنوز DVD نصب Windows 7 داخل DVD Drive مي‌باشد پيغام روبرو ظاهر شده است. توجه کنيد که در اين قسمت نبايد هيچ دکمه‌اي را فشار دهيد در صورتيکه کليدي از صفحه کليد را فشار دهيد برنامه نصب از ابتدا اجرا مي‌شود. بعد از مدت زماني اين پيغام رد مي‌شود.
در ادامه برنامه نصب به طور خودکار روند نصب را تکميل مي کند. بعد از مدتي برنامه نصب دوباره کامپيوتر شما را restart مي‌کند.
[تصویر: 12a.gif]

تعیین کد کاربری
در اين قسمت شما بايد يک کد کاربري براي ورود به ويندوز تعيين کنيد.
براي مثال عبارت eniac را تايپ کنيد.
بصورت خودکار نام اين کامپيوتر eniac-pc تعيين شده است. در فصلهاي بعد روش تغيير نام کامپيوتر را نيز بررسي خواهيم کرد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 12b.gif]

در صورتيکه سيستم عامل Windows 7 را از شرکت مايکروسافت خريداري کرده باشيد يک شماره سريال نيز به شما داده مي‌شود آن شماره سريال را بايد در اين قسمت وارد نمائيد. در غير اين صورت شما فقط 30 روز مي‌توانيد از اين نرم افزار استفاده کنيد.
در صورتيکه از نسخه اصلي استفاده نمي‌کنيد روشهاي مختلفي براي کرک ويندوز وجود دارد که با توجه به DVD خريداري شده بايد اقدام نمائيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 13b.gif]

در اين قسمت سه گزينه ظاهر شده است. با انتخاب گزينه اول که توسط شرکت مايکروسافت پيشنهاد شده است Updateهاي جديد ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود با انتخاب گزينه دوم فقط Updateهاي مهم بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود. در هر دو حالت فوق اطلاعاتي از کامپيوتر شما براي شرکت مايکروسافت ارسال مي‌شود تا در توليد بهتر ويندوز و مشکلات پيش آمده با مايکروسافت همکاري کنيد.
با انتخاب گزينه آخر updateها نصب نمي‌شوند. منظور از Update فايلهايي است که از سايت مايکروسافت دانلود مي‌شوند تا ويندوز شما بهتر و با امنيت بيشتر کار کند.
بر روي گزينه اول کليک کنيد.
[تصویر: 14a.gif]

تنظیم زمان
در اين مرحله از نصب منطقه‌اي که در آن قرار داريد را مي توانيد انتخاب کنيد تا ساعت شما براساس آن شهر تنظيم شود.
روي ليست باز شونده Time zone کليک کنيد.
روي گزينه Tehran کليک کنيد.

در پايين اين پنجره مي‌توانيد تاريخ و ساعت را تنظيم کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 14b.gif]

در اين قسمت سه گزينه مربوط به شبکه‌اي که هم اکنون به آن متصل هستيد، موجود است. با اين تنظيمات اطلاعات موجود در کامپيوتر شما با سطوح مختلف امنيتي تنظيم مي‌شود. اين سه گزينه از بالا به پايين شبکه موجود در خانه، محل کار و اماکن عمومي مي‌باشد.
روي گزينه Work network کليک کنيد.
[تصویر: 15a.gif]

نصب Driver سخت افزار
سپس برنامه نصب ادامه پيدا مي کند و تا دقايقي بعد Windows 7 نصب مي‌شود.
اکنون windows 7 نصب شده و آماده استفاده است. ممکن است که در اين زمان بعضي از سخت افزارهاي نصب شده بر روي کامپيوتر شما توسط ويندوز شناسايي نشده باشند و ارتباط درستي بين سيستم عامل و سخت افزار ايجاد نشود. در اين زمان بايد نرم افزار رابط بين سيستم عامل و سخت افزار (Driver سخت افزار) نصب شود. در Windows 7 نرم افزار درايور اکثر قطعات موجود است در صورتيکه موجود نبود بايد از سي دي سخت افزار خريداري شده استفاده کنيد يا به سيستم عامل ويندوز بگوييد که خودش با دسترسي به اينترنت درايور مورد نظر را دانلود کند.
براي مشاهده ليست سخت افزارهاي اين کامپيوتر روي دکمه Start کليک کنيد.
[تصویر: 15b.gif]

روي گزينه Computer راست کليک کنيد.
روي گزينه Properties کليک کنيد.

[تصویر: 16a.gif]

روي گزينه Device manager کليک کنيد.
[تصویر: 16b.gif]

روي فلش کنار گزينه Display adapters کليک کنيد.
مشاهده مي‌کنيد که کارت گرافيک اين کامپيوتر شناسايي نشده و به عنوان يک Standard VGA Graphics Adapter شناخته شده است. براي نصب درايور کارت گرافيکي مي توانيد سي دي نصب کارت گرافيک را وارد سي دي درايو خود کنيد و عمل نصب را انجام دهيد.
در صورتيکه کارت گرافيک شما قديمي است و درايور مربوط به ويندوز هفت در آن وجود ندارد يا دسترسي به سي دي درايوي نداريد مي‌توانيد از اينترنت درايور را دانلود کنيد.
براي اين کار روي گزينه مشخص شده راست کليک کنيد.
روي گزينه Update Driver Software کليک کنيد.

[تصویر: 17a.gif]

دو گزينه اکنون قابل انتخاب است. با انتخاب گزينه اول درايور از اينترنت دانلود مي‌گردد و با انتخاب گزينه دوم درايور از هارد ديسک يا CD-Drive خوانده مي‌شود.
روي گزينه اول کليک کنيد.
[تصویر: 17b.gif]

اکنون بعد از مدت زماني درايور شناسايي و دانلود مي‌گردد.
روي دکمه Close کليک کنيد.
[تصویر: 18a.gif]

حال بايد کامپيوتر Restart شود روي دکمه Yes کليک کنيد.
[تصویر: 18b.gif]

کامپيوتر Restart شده ودوباره در پنجره Device Manager قرار داريم. مشاهده مي‌کنيد که کارت گرافيکي نصب شده است. در صورتيکه کارت گرافيکي نصب نشده بايد وارد وب سايت سازنده قطعه سخت افزاري شده و درايور مربوط به آن را دانلود کنيد.
در قسمت Other devices گزينه Multimedia Audio Controller موجود است. اين گزينه نشانه اين است که کارت صدا به درستي نصب نشده است. براي بررسي و نصب قطعاتي که در اين ليست ممکن است موجود باشد
بر روي گزينه eniac-pc راست کليک کنيد.
روي گزينه Scan for hardware changes کليک کنيد.

[تصویر: 19a.gif]

سپس ويندوز جستجو براي درايور مربوط به کارت صدا را انجام مي دهد. به اين ترتيب درايور کارت صدا نصب شده و آماده استفاده است.
روي دکمه Close کليک کنيد.
[تصویر: 19b.gif]


براي اطلاعات بيشتر و مشاهده تمامي آموزشهاي فوق بصورت رايگان و بصورت تعاملي و شبيه سازي شده از اين لينک نرم افزار آموزش ويندوز 7 را با لينک مستقيم دانلود کنيد

تمامي مطالب فوق بصورت PDF از لينک پیوست قابل دانلود است

دانلود آموزش ویندوز 7 تمامی مطالب فوق بصورت شبیه سازی شده و رایگان


فایل‌(های) پیوست شده
.pdf  Windows 7 learninweb.com .pdf (اندازه: 562.52 KB / تعداد دفعات دریافت: 6280)

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-28-2012, 09:43 PM
ارسال: #3
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
نحوه نصب فارسی ساز روی ویندو 7 لطفا توضیح دهید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-31-2012, 05:37 PM
ارسال: #4
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
(01-28-2012 09:43 PM)ramin نوشته شده توسط:  نحوه نصب فارسی ساز روی ویندو 7 لطفا توضیح دهید

با سلام آموزش ویندوز را دانلود کنید در چند بخش اول که رایگان است مطلب مورد نظر شما و تمامی مطالب فوق و مطالب دیگری بصورت شبیه سازی شده و تعاملی تدریس میشود

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
06-11-2012, 02:25 PM
ارسال: #5
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
سلام من همین الان توی این سایت عضو شدم می خواستم سه سوال از شما بپرسم در مورد نصب ویندوز.
1-من الان روی کامپیوترم Windows 7 Ultimate X64 نصب هست می خوام
Windows Seven Services Pack 1 را نصب کنم می خواستم بدونم توی تعیین روش نصب Windows 7 می تونم از گزینه ی اول(UPGRADE)استفاده کنم؟؟؟

2- هارد کامپیوتر من 1T هست و یازده تا درایور داره می خواستم بدونم وقتی ویندوز را نصب
می کنم اینا از بین می ره ؟؟؟یا خودش همینجوری با همین حجم های فعلی باقی می مونه؟؟؟
اطلاعاتم نمی خوام از بین بره متاسفانه امکان گرفتن کپی از اطلاعاتم درجایی بغیر از کامپیوترم ندارم البته می دونم فایل های درایو C که ویندوز توش نصب هست از بین می ره نمی خوام فایل های درایو های دیگرم از بین بره

3- من قصد خرید نسخه ی کپی Windows Seven Services Pack 1 را دارم کرکش را باید کجا بریزم؟

4-از بین اون سه گزینه که مربوط به دریافت آپدیت ها هست من که نسخه ی غیر اصل(کپی) را می خرم کدام را باید انتخاب کنم؟

5- من از مودم وای فای ایرانسل استفاده می کنم توی تنظیمات اینترنت همون Work network را بزنم؟؟؟؟

6- برای نصب درایور کارت گرافیک من یکی از اینترنت دانلود کرده بودم که نسخه ی 296.10 است با نصب مجدد آن مشکل حل می شود؟؟؟


ممنون می شوم در اسرع وقت به این سوالات پاسخ دهید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-13-2012, 07:14 AM
ارسال: #6
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
(01-28-2012 09:43 PM)ramin نوشته شده توسط:  نحوه نصب فارسی ساز روی ویندو 7 لطفا توضیح دهید

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-23-2012, 05:03 PM
ارسال: #7
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
با سلام
لب تاب ما hb خام است که هنوز پارتیشن بندی نشده ما رویش ونیدوز سون نصب کردیم
ایا می توان الان پارتیشن بندی کرد لطفا راهنمائی فرمائید که با وجود داستن هارد
600 خردی اندازه پارتیشن هارد cباید چند باشد متشکرم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-25-2012, 12:30 AM
ارسال: #8
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
(07-23-2012 05:03 PM)abbas_ne نوشته شده توسط:  با سلام
لب تاب ما hb خام است که هنوز پارتیشن بندی نشده ما رویش ونیدوز سون نصب کردیم
ایا می توان الان پارتیشن بندی کرد لطفا راهنمائی فرمائید که با وجود داستن هارد
600 خردی اندازه پارتیشن هارد cباید چند باشد متشکرم

بله دوست عزیز چنین کاری امکان پذیر هست !
میتونید با این نرم افزار چنین کاری انجام دهید:
کد php:
http://p30download.com/fa/entry/1227/software/utilities/disk-tools/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-paragon-partition-manager-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9/ 
موفق باشید

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
09-02-2012, 11:51 PM
ارسال: #9
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
سلام من تازه كامپيتر خريدم و از اطلاعاتي با خبر نيستم . مي خواستم بدونم نصب ويندوز هفت فقط اينطوريه . يا خلاصش كرديد .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-29-2012, 03:19 AM
ارسال: #10
RE: آموزش تصویری نصب ویندوز 7
سلام
سیستم من 32بیتی هستش ولی شنیدم تا 64 بیتی رو هم ساپورت میکنه.حالا اگه ویندوز 7 رو نصب کنم. اطلاعات درایورها به جز درایو c ممکنه حذف بشه؟plz
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید