ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری نصب ویژوال استادیو - Visual Studio
07-06-2011, 12:29 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-24-2014 07:04 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری نصب ویژوال استادیو - Visual Studio
با سلام به کاربران گرامی در این مطلب میخواهیم روش نصب ویژوال استادیو را بررسی کنیم شاید اکثر شما کاربران روش نصب را به سادگی بلد باشید، در این مطلب روش نصب را بررسی خواهیم کرد و در مطالب بعدی موارد بیشتری را آموزش خواهیم داد
لازم به ذکر است که برای آموزش سری ویژوال استادیو بصورت تعاملی و چند رسانه ای که روش نصب و چند بخش دیگر در آن بصورت رایگان میباشد و بقیه بخشها نیاز به کد دارند به لینک http://www.learninweb.com/vs.php مراجعه نمائید
در ضمن تمام این آموزش بصورت فایل PDF به این مطلب پیوست شده و لینک مستقیم دانلود آن زیر در انتهای این مطلب وجود دارد.

نصب Visual Studio 2010
در ابتدا بايد نرم‌افزار Visual Studio 2010 را نصب کنيد. در اين فصل روش نصب اين نرم افزار را ياد مي‌گيريم. براي نصب ابتدا بايد سي دي يا دي وي دي نصب Visual Studio را در درايو خود قرار دهيد. با وارد کردن اين سي دي يا دي وي دي بصورت خودکار پنجره برنامه نصب ظاهر مي‌شود. در صورتيکه پنجره ظاهر نشد روي درايو سي دي راست کليک کنيد و گزينه Open را انتخاب نمائيد. سپس وارد شاخه VS شده و فايل autorun.exe يا Setup.exe را اجرا نمائيد.
روي گزينه اول يعني Install Visual Studio 2008 کليک کنيد.
[تصویر: 07a.gif]


بعد از مدت زماني برنامه نصب Visual Studio اجرا مي‌شود. اين برنامه به شما کمک مي‌کند تا بتوانيد نرم‌افزار Visual Studio را به سادگي نصب کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 07b.gif]


روي گزينه I have read and accept the license terms. کليک کنيد.
با کليک بر روي اين گزينه شما موافقت خود را با شرايط استفاده از اين نرم ‌‌افزار اعلام مي‌کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 08a.gif]


در قسمت پايين و سمت راست اين پنجره ليست درايوهاي اين کامپيوتر را مشاهده مي‌کنيد. بصورت پيش فرض برنامه در درايوي که ويندوز در آن نصب شده است (در اين کامپيوتر درايو C) نصب مي‌گردد. در صورتيکه بخواهيد اين شاخه را تغيير دهيد روي دکمه Browse کليک کنيد و شاخه جديد را انتخاب نمائيد. در سمت چپ پنجره دو گزينه به نامهاي Full و Custom وجود دارند. با انتخاب گزينه Full تمامي فايلها و برنامه‌هاي موجود در Visual Studio نصب خواهد شد. با انتخاب گزينه Custom شما مي‌توانيد فايلها و برنامه‌هايي که نصب مي‌شوند را خودتان انتخاب نمائيد. براي آنکه بتوانيم ليست فايلها و برنامه نصب شده را مشاهده کنيم ،
روي گزينه Custom کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 08b.gif]


چون گزينه Custom را انتخاب کرديم ليست گزينه‌هائي که نصب مي‌شوند در سمت چپ صفحه نمايش داده شده است. گزينه‌هاي انتخاب شده همان حالت پيش فرض هستند. در صورتيکه بر روي کامپيوتر شما
SQL Server نصب شده است مي‌توانيد گزينه مربوط به Microsoft SQL Server Express Service را حذف نمائيد.
در کنار هر گزينه يک جعبه چک وجود دارد که در صورت فعال بودن آن برنامه نصب مي‌شود. در ابتدا چهار گزينه Visual Basic، Visual C++، Visual C# وVisual F# موجود هستند که هر کدام از آنها يک زبان برنامه نويسي هستند در صورتي که هر کدام از آنها را مي‌خواهيد نصب نشود بر روي جعبه چک کنار آن کليک کنيد تا غير فعال شود.
با استفاده از گزينه Visual Web Developer ويژگيهائي نصب مي‌شود که با استفاده از آنها مي‌توانيد برنامه‌هائي براي اجرا در صفحات وب (با استفاده از ASP.Net) ايجاد کنيد. بقيه گزينه‌ها جهت نصب نرم افزارهاي کمکي Visual Studio مي‌باشند.
بهتر است که در زمان نصب هيچ برنامه ديگر را اجرا نکنيد تا برنامه به درستي نصب گردد. در زمان نصب برنامه با توجه به گزينه‌هاي انتخاب شده ممکن است مدت زماني اتصال شبکه قطع گردد.
براي نصب نرم‌افزارهاي انتخاب شده روي دکمه Install کليک کنيد.
[تصویر: 09.gif]


بايد مدت زماني منتظر شويد تا برنامه نصب فايلهاي لازم را نصب کند. در هنگام عمل نصب ممکن است که برنامه نصب از شما بخواهد تا کامپيوتر خود را Restart نمائيد بعد از Restart برنامه نصب بصورت خودکار عمل نصب را ادامه خواهد داد.
اکنون عمل نصب به پايان رسيده است.
روي دکمه Finish کليک کنيد.
[تصویر: 10a.gif]


حال نرم‌افزار Visual Studio 2010 نصب شده و آماده کار است. بصورت خودکار دوباره به برنامه‌اي که در زمان وارد کردن سي دي اجرا شد برگشتيم. مشاهده مي‌کنيد که گزينه اول تغيير يافته است. از اين گزينه براي حذف يا تغيير برنامه‌هاي نصب شده در Visual Studio استفاده مي‌کنيم.
با استفاده از گزينه آخر مي‌توانيد به جديدترين و آخرين تغييرات Visual Studio 2010 دسترسي پيدا کنيد.
روي دکمه Exit کليک کنيد.
[تصویر: 10b.gif]


اجراي برنامه Visual Studio
براي اجراي برنامه Visual Studio 2010 روي دكمه Start كليك كنيد.
منوي All Programs را باز كنيد.

[تصویر: 11a.gif]


روي گزينه Microsoft Visual Studio 2010 کليک كنيد.
روي گزينه Microsoft Visual Studio 2010 كليك كنيد.

[تصویر: 11b.gif]


چون اولين بار است که Visual Studio را اجرا کرده‌ايد، در اين قسمت بايد تعيين کنيد تا از کدام زبان
برنامه نويسي در محيط Visual Studio مي‌خواهيد استفاده کنيد.
روي گزينه Visual Basic Development Settings کليک کنيد.
روي دکمه Start Visual Studio کليک کنيد.
[تصویر: 12a.gif]

محيط برنامه Visual Studio
اکنون برنامه Microsoft Visual Studio اجرا شده است. در بالاي پنجره منوهاي برنامه قرار دارند که با استفاده از آنها مي‌توانيد دستورات مورد نظر خود را تعيين کنيد. در زير نوار منو، نوار ابزار يا Toolbar قرار دارد. در نوار ابزار دکمه‌هاي وجود دارند که با کليک بر روي آنها دستوراتي اجرا مي‌شوند. تمامي اين دستورات در منوهاي برنامه نيز موجود هستند. براي آنکه راحت تر بتوانيد به دستوارت پرکاربرد موجود در منو دسترسي داشته باشيد اين دستوارت بصورت دکمه در نوار ابزار نيز قرار دارند.
در سمت چپ پنجره با توجه به نوع پروژه‌اي که ايجاد کرده‌ايد برگه‌هائي ظاهر مي‌شوند. در اين مثال مدل ما براساس ايجاد يک پروژه از نوع Visual Basic مي‌باشد. اکنون در اين قسمت فقط Toolbox يا جعبه ابزار وجود دارد.
[تصویر: 12b.gif]


در صورتيکه در ابتدا تعيين نکرده‌ايد که مي‌خواهيد با زبان Visual Basic کار کنيد در قدم اول بايد محيط Visual Studio 2010 را براي برنامه نويسي با زبان Visual Basic آماده کنيم. در ابتداي اين بخش زماني که براي اولين بار برنامه Visual Studio 2010 را اجرا کرديم يک پنجره ظاهر شده و نام زباني که مي‌خواهيم با آن کار کنيم را از ما پرسيد. اکنون مي‌خواهيم دوباره زباني که از آن استفاده مي‌کنيم را تعيين کنيم.
منوي Tools را باز کنيد.
روي گزينه Import and Export Settings کليک کنيد.

[تصویر: 13.gif]


در اين قسمت مي‌توانيد نحوه نمايش پنجره‌ها و تنظيمات محيط Visual Studio را توسط گزينه اول ذخيره کنيد و توسط گزينه دوم نيز بازخواني کنيد تا تنظيمات و نحوه نمايش به حالتي که ذخيره کرده‌ايد برگردد. توسط گزينه سوم نيز تنظيمات به حالت اوليه برمي‌گردد. اکنون گزينه سوم انتخاب شده است.
روي دکمه Next کليک کنيد.
[تصویر: 14a.gif]


با استفاده از گزينه اول مي‌توانيد تعيين کنيد که تنظيمات کنوني در چه فايلي ذخيره شود. با انتخاب گزينه دوم تنظيمات کنوني ديگر ذخيره نمي‌شود.
روي گزينه دوم کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 14b.gif]


اکنون بايد نام زباني که مي‌خواهيم با آن کار کنيم را تعيين کنيم. در صورتي که با چندين زبان مي‌خواهيد کار کنيد گزينه General Development Settings را انتخاب نمائيد. در اينجا بيشتر با زبان Visual Basic مي‌خواهيم کار کنيم.
روي گزينه Visual Basic کليک کنيد.
روي دکمه Finish کليک کنيد.

[تصویر: 15a.gif]


اکنون تنظيمات محيط Visual Studio بصورتي است که به سادگي بتوانيد برنامه‌هائي به زبان Visual Basic ايجاد کنيد.
روي دکمه Close کليک کنيد.
[تصویر: 15b.gif]


لازم به ذکر است که برای آموزش سری ویژوال استادیو بصورت تعاملی و چند رسانه ای که روش نصب و چند بخش دیگر در آن بصورت رایگان میباشد و بقیه بخشها نیاز به کد دارند به لینک http://www.learninweb.com/vs.php مراجعه نمائید.
تمامي مطالب فوق بصورت PDF از لينک دانلود تصويري نصب ویژوال استادیو بصورت مستقيم قابل دانلود است.


فایل‌(های) پیوست شده
.pdf  visual studio 2010-learninweb.com.pdf (اندازه: 414.1 KB / تعداد دفعات دریافت: 433)

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
04-13-2013, 03:50 PM
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری نصب ویژوال استادیو - Visual Studio
لطفا 2012 اش رو بذارین
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید