ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری SQL Server 2012 - قسمت دوم
04-13-2014, 02:07 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-29-2023 12:38 AM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری SQL Server 2012 - قسمت دوم
با سلام خدمت تمامي کاربران گرامي در زير آموزش تصويري SQL Server 2012 را بررسي ميکنيم توجه کنيد که شما ميتوانيد نرم افزار آموزش SQL Server را به همراه چند بخش آموزشي ديگر که بصورت تعاملي و شبيه سازي شده با صدا و متن فارسي درس داده شده است و رايگان نيز ميباشد از لينک آموزش SQL Server دانلود کنيد. در نرم افزارهاي آموزشي کارهاي بيان شده را بايد در محيط شبيه سازي شده انجام دهيد. در انتهاي اين آموزش تصويري نيز کل آموزش (هم متن و هم تصويري) در يک فايل PDF پيوست است.

دانلود فایل pdf آموزش تصویری SQL Server
دانلود فایل Word آموزش تصویری SQL Server

برنامه SQL Server Management Studio ابزار مديريت پايگاه داده SQL Server 2012 است. اين برنامه معادل دو برنامه Enterprise Manager و Query Analyzer در SQL Server 2000 مي‌باشد. در اين بخش مي‌خواهيم با اين برنامه آشنا شويم. براي اجراي برنامه SQL Server Management Studio روي دکمه Start کليک کنيد.
منوي All Programs را باز کنيد.
منوي فرعي Microsoft SQL Server 2012 را باز کنيد.
روي گزينه SQL Server Management Studio کليک کنيد.

[تصویر: 001.gif]

در اين مرحله شما مي‌توانيد به يک نمونه از SQL Server متصل شويد يا بدون اتصال به سرويس دهنده کار با برنامه را آغاز کنيد. با استفاده از ليست باز شونده Server Type تعيين مي‌کنيد که به کدام سرويس دهنده SQL Server مي‌خواهيد متصل شويد. اين ليست داراي چهار گزينه Database Engine، Analysis Services،Reporting Services و Integration Services است. در اينجا براي اتصال به يک نمونه از SQL Server گزينه Database Engine را انتخاب مي‌کنيم.
در قسمت Server name نام کامپيوتر يا سروري که SQL Server بر روي آن نصب شده است را بايد وارد کنيد. درصورتيکه مي‌خواهيد به همين کامپيوتر اشاره کنيد مي‌توانيد نام کاميپوتر را وارد کنيد يا از عبارت (local) استفاده کنيد. توجه کنيد که پرانتزها را نيز بايد وارد نمائيد
مي‌خواهيم ليست سرويس دهنده‌هائي که اين کامپيوتر به آنها دسترسي دارد را مشاهده کنيم. روي ليست باز شونده کنار گزينه Server Name کليک کنيد.
[تصویر: 002.gif]

روي گزينه Browse for More کليک کنيد.
[تصویر: 003.gif]

در قسمت Local Servers سرويسهاي مختلف SQL Server موجود بر روي اين کامپيوتر را مي‌توانيد مشاهده مي‌کنيد. روي برگه Network Servers کليک کنيد.
[تصویر: 004.gif]

در اين قسمت ليست سرويس دهنده‌هائي که اين کامپيوتر از طريق شبکه به آنها مي‌تواند دسترسي داشته باشد نمايش داده شده است. بر روي سرويس دهنده گزينه دوم موجود در اين ليست SQL Server 2000 نصب شده است. پس با استفاده از اين برنامه مي‌توانيد به سرويس دهنده SQL Server 2000 نيز متصل شويد. روي دکمه Cancel کليک کنيد.
[تصویر: 005.gif]

در قسمت Authentication نحوه تعيين نام کاربر و رمز عبور اتصال به سرويس دهنده تعيين مي‌گردد. با کليک بر روي دکمه Options مي‌توانيد تعيين کنيد که به صورت پيش فرض به کدام پايگاه داده متصل شويد، براي اتصال به يک سرويس دهنده موجود در شبکه از کدام پروتکل استفاده نمائيد، حداکثر زمان انتظار (بر حسب ثانيه) جهت اتصال به سرويس دهنده و حداکثر زمان انتظار (بر حسب ثانيه) جهت اجراي دستورات را تعيين نمائيد. براي اتصال روي دکمه Connect کليک کنيد.
[تصویر: 006.gif]

اکنون به موتور پايگاه داده مورد نظر متصل شده‌ايم. در صورتي که بخواهيد به يک پايگاه داده ديگر يا يک نمونه ديگر متصل شود و با آن نيز کار کنيد از منوي File بر روي گزينه Connect Object Explorer کليک کرده يا روي دکمه Connect Object Explorer که با کادر قرمز مشخص شده است کليک کرده و مشخصات اتصال را وارد نمائيد.
در پنجره Object Explorer فعال بودن يک نمونه قابل مشاهده است. مشاهده مي‌کنيد که يک علامت سبز رنگ در پايين آيکون نمونه Eniac-PC2 وجود دارد اين علامت نشانه فعال بودن سرويس دهنده است.
با راست کليک بر روي اين گزينه مي‌توانيد اين سرويس را قطع، قطع موقت و دوباره راه‌اندازي کنيد.
در صورتي که يک يا چند اتصال ايجاد کرده‌ايد و نمي‌خواهيد که در هر بار اجراي برنامه Management Studio دوباره اين اتصال‌ها را ايجاد نمائيد، بايد اتصال ايجاد شده را ثبت يا Register کنيد. در صورتي که اتصال‌هاي خود را ثبت کنيد با وارد شدن به برنامه Management Studio و کليک بر روي دکمه Cancel پنجره‌اي که اول ظاهر شد (Connect to server) به اتصال‌هاي ثبت شده دسترسي خواهيد داشت.
در برگه Registered Servers، روي علامت + کنارگزينه Local Server Groups کليک کنيد.
(در صورتي که در کامپيوتر شما برگه Registered Servers وجود ندارد از منوي View بر روي گزينه Registered Servers کليک کنيد.)
[تصویر: 007.gif]

مشاهده مي‌کنيد که يک نمونه به نام eniac-pc2 که مربوط به SQL Server نصب شده بر روي اين کامپيوتر است بصورت خودکار ثبت شده است. شما مي‌تواند سرورهاي ديگر را نيز در اين قسمت ثبت کنيد. يا در صورتي که اين گزينه وجود ندارد مي‌توانيد آن را در اين قسمت ثبت کنيد. روي گزينه Local Server Groups راست کليک کنيد.
[تصویر: 008.gif]

در صورتي که گزينه New Server Group را انتخاب کنيد يک پوشه در زير Local Server Groups ايجاد شده ومي‌توانيد يک گروه ايجاد کنيد تا نمونه‌هائي که اضافه مي‌کنيد را در چند گروه قرار دهيد و گروه‌بندي کنيد.
[تصویر: 009.gif]

روي گزينه New Server Registration کليک کنيد.
[تصویر: 010.gif]

اين پنجره بسيار شبيه پنجره Connect to است که در زمان اجراي Management Studio نمايش داده شد. در اين قسمت بايد مشخصات اتصال را وارد نمائيد. در ادامه اين مشخصات را وارد مي‌کنيم.
براي مشاهده موفق بودن اتصال روي دکمه Test کليک کنيد.
[تصویر: 011.gif]

اتصال به درستي برقرار شده است. روي دکمه OK کليک کنيد.
[تصویر: 012.gif]

در صورتي که روي دکمه Save کليک کنيد، اين سرور ثبت خواهد شد. چون اين سرور در ليست ثبت شده بود ديگر نيازي به ذخيره آن نيست. روي دکمه Cancel کليک کنيد.
[تصویر: 013.gif]

مشاهده مي‌کنيد که نام اين اتصال نمايش داده شده است. اکنون با راست کليک بر روي eniac-pc2 و انتخاب گزينه Object Explorer مي‌توانيد در پنجره Object Explorer مي‌توانيد با اين سرور ثبت شده کار کنيد و ديگر نيازي نيست که مشخصات اتصال را وارد نمائيد.
براي حذف نمونه بر روي آن کليک کنيد و دکمه Delete صفحه کليد را بفشاريد.
در اين بخش تا حدودي با محيط برنامه Management Studio آشنا شديد. در بخش بعد به بررسي روي ايجاد پايگاه داده و جدول خواهيم پرداخت.
کاربر گرامي، شما اکنون در پايان اين بخش قرار داريد.
[تصویر: 014.gif]


دانلود فایل pdf آموزش تصویری SQL Server
دانلود فایل Word آموزش تصویری SQL Server

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید