ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش تصویری Visio 2013 - قسمت سوم
04-13-2014, 02:10 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-15-2014 10:10 PM، توسط learninweb.)
ارسال: #1
آموزش تصویری Visio 2013 - قسمت سوم
با سلام خدمت تمامي کاربران گرامي در زير آموزش تصويري Visio 2013 را بررسي ميکنيم توجه کنيد که شما ميتوانيد نرم افزار آموزش Visio را به همراه چند بخش آموزشي ديگر که بصورت تعاملي و شبيه سازي شده با صدا و متن فارسي درس داده شده است و رايگان نيز ميباشد از لينک آموزش Visio دانلود کنيد. در نرم افزارهاي آموزشي کارهاي بيان شده را بايد در محيط شبيه سازي شده انجام دهيد. در انتهاي اين آموزش تصويري نيز کل آموزش (هم متن و هم تصويري) در يک فايل PDF پيوست است.

دانلود فایل pdf آموزش تصویری Visio
دانلود فایل Word آموزش تصویری Visio

در اين فصل مي‌خواهيم با شکلها و نحوه کار با آنها آشنا شويم. مي‌خواهيم يک دفتر کار را طراحي کنيم. روي ميله لغزان کليک کنيد.
[تصویر: 001.gif]

روي گزينه Office Layout کليک کنيد.
[تصویر: 002.gif]

روي گزينه Metric Units کليک کنيد.
[تصویر: 003.gif]

روي دکمهCreate کليک کنيد.
[تصویر: 004.gif]

مشاهده مي‌کنيد که اکنون Stencil ديوارها، درها و پنجره‌ها باز است. ابتدا بايد فضاي اتاق را ايجاد کنيم. که در اينجا 3 گزينه براي انتخاب داريم با ويرايش اين 3 مدل هر طرحي را مي‌توانيد پياده کنيد.
[تصویر: 005.gif]

براي انتقال شکل T Room روي صفحه‌کاري روي شکل T Room کليک ‌کنيد و آن را به مکان مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 006.gif]

چون سيستم متريک را انتخاب کرده‌ايم مشاهده مي‌کنيد که واحد خط‌کش‌ها بر حسب ميليمتر مي‌باشند. همچنين اندازه‌ قسمتهاي مختلف اتاق که در کنار ديوارها نوشته شده نيز برحسب ميليمتر مي‌باشند. درصورتيکه به خط‌کش‌ها احتياجي نداريد مي‌توانيد آنها را نامرئي کنيد. براي اينکار، روي سربرگ View کليک کنيد.
[تصویر: 007.gif]

در قسمت مشخص شده گزينه Ruler فعال است که با غيرفعال کردن اين گزينه خط‌کش‌ها نامرئي خواهند شد.
گزينه بعدي جهت مرئي يا نامرئي کردن Grid مي‌باشد. Grid همان خانه‌هاي شطرنجي خاکستري رنگ است که با کمک Grid تعيين مکان اشکال بر روي صفحه بسيار آسان‌تر خواهد بود.
Guides خطوط راهنمايي هستند که در تنظيم اشکال بسيار مفيد هستند. براي ايجاد يک خط راهنما با توجه به اينکه بخواهيد خط راهنما افقي يا عمودي باشد روي خط‌کش جهت مورد نظر کليک کرده و تا محلي که مي‌خواهيم قرار بگيرد Drag مي‌کنيم.
[تصویر: 008.gif]

با استفاده از مربع‌هاي مشخص شده با کادر سبز مي‌توانيد ابعاد شکل را به طور متناسب تغيير دهيد. براي اينکار ماوس را بر روي قسمت مشخص شده برده و سپس Darg مي‌کنيم تا به اندازه دلخواه برسيم.
براي تغيير ارتفاع شکل از دستگيره‌هاي مشخص شده با کادر قرمز استفاده مي‌کنيم.
براي تغيير عرض شکل از دستگيره‌هاي مشخص شده با کادر سبز استفاده مي‌کنيم.
[تصویر: 009.gif]

براي تغيير ابعاد تصوير روي قسمت مشخص شده با کادر قرمز کليک کرده و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 010.gif]

علاوه بر دستگيره‌هاي سبز رنگ در شکل لوزي‌هاي زردي را نيز مشاهده مي‌کنيد که با اين دستگيره‌ها مي‌توانيد فرم T را به شکل دلخواه خود در آوريد. براي رسيدن به حالتي که مورد نظرمان است روي قسمت مشخص شده با کادر قرمز کليک کرده و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 011.gif]

دو نوع "در" در قسمت اشکال مشاهده مي‌کنيد. به همان روش که قبلاً نيز توضيح داديم. روي "در" تک لنگه (کادر قرمز) کليک کرده و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag ‌کنيد.
[تصویر: 012.gif]

دو دستگيره مربع سبزرنگ جهت تغيير سايز اين شکل مي‌باشد. با کمک مربع زرد رنگ مي‌توانيد زاويه "در" و جهت بازشدن آن را تغيير دهيد.
اکنون نوبت اثاث داخل دفتر مي‌باشد. روي Stencil، Office Furniture کليک کنيد.
[تصویر: 013.gif]

روي ميله لغزان کليک کنيد.
[تصویر: 014.gif]

در فرورفتگي پايين و سمت راست اتاق مي‌خواهيم يک کتابخانه قرار دهيم. روي کتابخانه(Bookshelf) در قسمت مشخص شده با کادر قرمز کليک کرده و تا محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 015.gif]

اين کتابخانه در جهت مورد دلخواه ما قرار ندارد. براي تغيير مرکز دوران، روي محل مشخص شده با کادر قرمز کليک کرده و تا محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 016.gif]

‌مشاهده مي‌کنيد که مرکز دوران تغيير يافته است. روي محل مشخص شده با کادر قرمز کليک کرده و تا محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 017.gif]

براي تغيير محل کتابخانه، روي کتابخانه کليک کرده و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 018.gif]

مي‌خواهيم اندازه اين کتابخانه را بزرگتر کنيم. تا به اندازه اين فرورفتگي شود. بروي قسمت مشخص شده با کادر قرمز کليک کرده و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 019.gif]

در مرحله بعدي مي‌خواهيم يک ميز در گوشه بالا و سمت چپ اتاق قرار دهيم. روي ميله لغزان کليک کنيد
[تصویر: 020.gif]

روي ميز(Comer Surface) کليک کرده و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 021.gif]

اکنون ميز در جاي خود قرار دارد ولي احتياج به دوران دارد. جهت ميز را به جهت مناسب مي‌خواهيم تغيير ‌دهيم. در اين حالت احتياجي به جابجا کردن مرکز دوران نداريم.‌ روي دستگير چرخش کليک کنيد و تا قسمت مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 022.gif]

در ادامه بر روي Stencil، Office Equipment کليک مي‌کنيم و شکل‌هاي PC monitor و Keyboard را به طرحمان اضافه مي‌کنيم.‌
مشاهده مي‌کنيد که اين اشکال بر روي ميز اضافه شده‌اند و در جهت و جاي مناسب قرار گرفته‌اند. در ادامه مي‌‌‌خواهيم به اين ميز کار، صندلي اضافه ‌کنيم. روي Stencil، Office Furniture کليک کنيد.
[تصویر: 023.gif]

در صورت نياز مي‌توانيد روي صندلي (Desk chair) کليک کرده و به مکان مورد نظر Drag کنيد.
روي دستگيره چرخش ماوس که با کادر قرمز مشخص شده است کليک کرده و تا محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.

[تصویر: 024.gif]

روي سربرگ Home کليک کنيد
[تصویر: 025.gif]

دکمههاي Bring to front و Send to back در قسمت Arrange ريبون قرار دارند.
هر کدام از اين دو گزينه داراي دو آيکون هستند که به شما در درک عملکردشان کمک مي‌کند.
•گزينه Bring to Front شکل انتخاب شده را به جلوترين لايه منتقل مي‌کند.
•گزينه Send to Back شکل انتخاب شده را به عقب‌ترين لايه منتقل مي‌کند.
•گزينه Bring Forward شکل را يک لايه به جلو مي‌آورد.
•گزينه Send Backward شکل را يک لايه به عقب مي‌برد.
روي دکمه باز شونده Send to back کليک کنيد.
[تصویر: 026.gif]

در اين حالت اگر بر روي گزينه Send Backward کليک کنيد، تغييري روي نمي‌دهد زيرا قبل از افزودن صندلي، مانيتور و صفحه کليد را به طرحمان افزوده‌ايم، مگر اينکه بعد از انتخاب صندلي 3 بار اين دستور را تکرار کنيم. راه حل ديگر انتخاب ميز و انتخاب گزينه Bring to Front يا Bring Forward است که هر دو باعث مي‌شود مانيتور و صفحه کليد به زير ميز منتقل شوند و قابل رويت نباشند. بهترين روش انتخاب ميز و سپس اجراي دستور Send to Back است. اکنون صندلي انتخاب شده است، چون هيچ شکلي لازم نيست در زير صندلي باشد پس آنرا به عقب‌ترين لايه منتقل مي‌کنيم. روي گزينه Send to Back کليک کنيد.
[تصویر: 027.gif]

فرض کنيد که بخواهيم جاي اين ميز را تغيير دهيم. براي اينکار بايد دوباره هر يک از اين اشکال را انتخاب کرده به جاي مورد نظر برده و تنظيم کنيم. براي صرفه‌جويي در وقت در اين مواقع اشکال مورد نظر را با هم گروه (Group) مي‌کنيم. براي گروه کردن ابتدا بايد تمامي اشکال مورد نظر را انتخاب کنيم. براي انتخاب مي‌توانيد بر روي يک شکل کليک کنيد و براي افزودن به آن دکمه Contorl را فشرده نگهداشته و بر روي بقيه اشکال کليک کنيد تا به آن افزوده شود. در روش ديگر با استفاده از ماوس در يک نقطه کليک مي‌کنيد و ماوس را Drag مي‌کنيد مستطيلي رسم مي‌شود که پس از رها کردن ماوس تمامي اشکال داخل محدوده مستطيلي انتخاب خواهند شد.
اکنون مي‌خواهيم تمامي اشکال را انتخاب کنيم، در ادامه يکي يکي با استفاده از دکمه Contorl به ترتيب اشکال را انتخاب مي‌کنيم. ابتدا با استفاده از ماوس روي ميز کليک کنيد.
[تصویر: 028.gif]

اکنون ميز و مانيتور انتخاب شده‌اند. براي انتخاب صفحه کليد دکمه Contorl صفحه کليد را فشرده نگهداشته، بر روي صفحه کليد کليک کنيد.
[تصویر: 029.gif]

براي افزودن صندلي به اين گروه، دکمه Contorl صفحه کليد را فشرده نگهداشته و روي صندلي کليک کنيد.
[تصویر: 030.gif]

دکمه Contorl صفحه کليد را فشرده نگهداريد و با ماوس صندلي را انتخاب کنيد.
[تصویر: 031.gif]

روي دکمه باز شونده Group در قسمت Arrange ريبون کليک کنيد.
[تصویر: 032.gif]

روي گزينه Group کليک کنيد.
[تصویر: 033.gif]

مشاهده مي‌کنيد که اين اشکال به يک شکل واحد تبديل شده‌اند و داراي همان دستگيره‌هايي هستند که يک شکل دارد مي‌باشد. با کمک اين دستگيره‌ها مي‌توانيد تمامي اشکال را با هم جابجا، تغيير سايز دهيد يا دوران دهيد.
در صورتيکه بخواهيد فقط در يکي از اشکال اين گروه (Group) تغييري ايجاد کنيد براي مثال تغيير سايز، جابجايي يا دوران، ‌کافيست بر روي دکمه مشخص شده (Ungroup) کليک کنيد. با برگشت به حالت قبل مي‌توانيد تک‌تک اشکال را به‌دلخواه ويرايش کرده و پس از اتمام کار دوباره به گروه تبديل کنيم. روي دکمه باز شونده Group کليک کنيد.
روي گزينه Ungroup کليک کنيد

[تصویر: 034.gif]

با اينکار اشکال از يک گروه خارج شده‌اند. يک امکان ديگر براي راحتي شما در Visio ايجاد Master مي‌باشد. زمانيکه شما يک دسته اشکال داريد و بخواهيد به دفعات از آنها در طراحيتان استفاده کنيد، از اشکال Master استفاده مي‌کنيد. مي‌خواهيم اين Master را به Stencilاي که ساختيم اضافه کنيم. براي باز کردن Stencil مورد نظر روي دکمه More shapes کليک کنيد.
[تصویر: 035.gif]

روي گزينه Open Stencil کليک کنيد.
[تصویر: 036.gif]

روي Eniac دابل کليک کنيد.
[تصویر: 037.gif]

اکنون مي‌توانيد Master مورد نظر را ايجاد کرده و به اين Stencil اضافه کنيد. ابتدا بايد اشکال مورد نظر را انتخاب کنيد که اکنون اين اشکال انتخاب شده‌اند. سپس آنها را به داخل Stencil، Drag مي‌کنيم. با رها کردن دکمه ماوس اشکال انتخاب شده حذف شده و يک Master در Stencil ايجاد مي‌شود. چون در اينجا نمي‌خواهيم اشکال حذف شوند زمانيکه ماوس در داخل Stencil است دکمه Ctrl صفحه کليد را فشرده نگهداشته و سپس دکمه ماوس را رها مي‌کنيم که در گوشه بالا سمت راست آيکون ماوس يک علامت + ظاهر خواهد شد. روي اشکال کليک کرده و به داخل Stencil، Drag کنيد، قبل از رها کردن دکمه ماوس کليد Ctrl را فشرده نگهداريد.
[تصویر: 038.gif]

چون Stencil در حالت ويرايش نبود مشاهده مي‌کنيد که پنجره‌اي باز شده و اين موضوع را به شما تذکر مي‌دهد که Stencil در حالت ويرايش نمي‌باشد درصورتيکه مايل به ويرايش هستيد درخواست شما انجام خواهد شد. روي دکمه Yes کليک کنيد.
[تصویر: 039.gif]

مشاهده مي‌کنيد که Master مورد نظر با نام پيش‌فرض ايجاد شده است. براي تغيير نام Master روي نام آن کليک کنيد.
[تصویر: 040.gif]

عبارت WorkStation را تايپ کنيد و دکمه Enter صفحه کليد را فشار دهيد.‌
اکنون هر چندبار که نياز داشته باشيد مي‌توانيد از اين Master استفاده کنيد. روش ديگر براي اينکه از يک شکل موجود در طراحي کپي ديگري تهيه کنيم اين است که بعد از انتخاب شکل يا اشکال مورد نظر آن را به کمک دکمه‌هاي Ctrl+D صفحه کليد دوتا (Duplicate) کنيم. اکنون کليدهاي Ctrl+D را فشار دهيد.
[تصویر: 041.gif]

مشاهده مي‌کنيد که يک کپي از شکل ايجاد شده است. در ادامه اين اشکال را چرخانده و در جاي مناسب قرار مي‌دهيم.
خصوصيت ديگري که به اشکال داخل طرح مي‌توانيد اضافه کنيد متن است. براي مثال روي کتابخانه کليک کنيد.
[تصویر: 042.gif]

عبارت Book Shelf را تايپ کنيد. مشاهده مي‌کنيد که با تايپ اولين کاراکتر بزرگ‌نمايي روي قسمتي که تايپ کرديم انجام شده است. ‌
[تصویر: 043.gif]

بعد از تايپ Book Shelf خارج از کادر متن کليک کنيد.
[تصویر: 044.gif]

مشاهده مي‌کنيد که متن مورد نظر نوشته شده است ولي جاي آن مناسب نيست. روي کتابخانه کليک کنيد.
[تصویر: 045.gif]

براي تغيير رنگ Font روي دکمه مشخص شده کليک کنيد.
[تصویر: 046.gif]

روي مربع زرد رنگ متن کليک کرده و آن را به وسط قسمت خالي کتابخانه Drag کنيد.
[تصویر: 047.gif]

در صورت نياز به ويرايش متن بايد روي متن دابل کليک کنيد و بعد از انجام تغييرات مورد نظر براي خارج شدن از اين محيط در نقطه‌اي خارج از کادر متن کليک کنيد.‌ در فصلهاي آينده با تغيير اندازه و مدل فونت آشنا خواهيد شد.
در ادامه به بحث در مورد دستورات Align و Distribute مي‌پردازيم.‌ با کمک اين دستورات به راحتي مي‌توانيد چندين شکل را تراز کنيد. در ادامه 5 صندلي به طرحمان اضافه مي‌کنيم. روي گزينه Office Furniture کليک کنيد.
[تصویر: 048.gif]

روي صندلي Side Chair کليک کرده وآن را به محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 049.gif]

4 بار کليد Ctrl+D صفحه کليد را فشار دهيد.
[تصویر: 050.gif]

مي‌خواهيم اين صندلي‌ها را در قسمت پايين سمت راست قرار دهيم. ابتدا بايد جهت صندلي‌ها را تغيير دهيم. براي انتخاب کليه صندلي‌ها دکمه Contorl را فشرده نگهداشته و يکي يکي صندلي‌ها را انتخاب کنيم.
[تصویر: 051.gif]

روي دستگيره چرخش کليک کنيد و تا مکان مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد
[تصویر: 052.gif]

براي تراز کردن يکسري از اشکال ابتدا بايد حدوداً شکل انتهايي و ابتدايي را در مکان مورد نظر قرار داد تا تراز براساس اين دو شکل انجام شود.‌ مجموعه اشکال انتخابي را مي‌خواهيم کمي جا‌بجا کنيم. روي اولين صندلي در سمت پايين کليک کرده و به محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد.
[تصویر: 053.gif]

روي نقطه‌اي خارج از محدوده صندلي‌هاي انتخاب شده کليک کنيد، تا صندلي‌ها از حالت انتخاب خارج شوند.
[تصویر: 054.gif]

روي اولينصندلي کليک کنيد وتا محل مشخص شده با کادر سبز Drag کنيد
[تصویر: 055.gif]

براي اجراي دستور Align ‌ابتدا بايد تمامي صندلي‌ها را انتخاب کنيم. اينکه کدام شکل ابتدا انتخاب شود بسيار مهم است چون شکلي که ابتدا انتخاب شود به عنوان مبدأ در نظر گرفته خواهد شد. روي اولين صندلي که با کادر قرمز مشخص شده است کليک کنيد.
[تصویر: 056.gif]

براي انتخاب ساير صندلي‌ها دکمه Contorl صفحه کليد را فشرده نگهداشته و به ترتيب مشخص شده با فلش روي صندلي‌ها کليک کنيد
[تصویر: 057.gif]

صندلي که ابتدا انتخاب کرديم داراي کادر ضخيم‌تري است. روي دکمه پايين گزينه Align کليک کنيد.‌
[تصویر: 058.gif]

در منوي بازشده گزينه‌هاي مختلفي را مشاهده مي‌کنيد که از روي آيکون‌هاي آنها مي‌توان نحوه عملکرد هر يک را تشخيص داد. شما مي‌توانيد اشکال را از بالا، پايين، راست، چپ يا مرکز تراز کنيد. در اين حالت چون همه اشکال يکي مي‌باشند نتيجه انتخاب هر سه گزينه پايين نتيجه يکساني خواهد داشت.روي گزينه Align Top کليک کنيد.
[تصویر: 059.gif]

مشاهده مي‌کنيد که صندلي‌ها تراز شده‌اند ولي فاصله بين آنها مرتب نيست براي تنظيم فاصله بين اشکال از گزينه position استفاده مي‌کنيم. در هنگام استفاده از اين دستور تنها بايد به اين نکته توجه کنيد که دو شکل اول و آخر در مکان مورد نظر باشند و بقيه صندلي‌ها در فاصله آن دو و با فاصله‌هاي يکسان چيده خواهند شد. روي دکمه باز شونده Position کليک کنيد.‌
[تصویر: 060.gif]

با توجه به شرايط قرارگيري اشکال گزينه مناسب را بايد انتخاب کنيد. ‌در اينجا چون در راستاي افقي مي‌خواهيم فاصله تنظيم شود، از منوي بازشده روي گزينه Distibute Horizontally کليک کنيد.‌
[تصویر: 061.gif]

در منوي صفحة قبل با کمک گزينه‌هاي Rotate Shapes مي‌توانيد اشکال را به صورت آينه‌اي در جهت افقي و عمودي يا در جهت راست و چپ دوران دهيد.‌
در هنگام کار حتماً متوجه شده‌ايد که در هنگام افزودن يا تغيير مکان اشکال يک حالت چسبندگي(Snap) بين شکل و ديگر اشکال يا خطوط Grid وجود دارد. روي سربرگ View کليک کنيد.
[تصویر: 062.gif]

روي دکمه مشخص شده کليک کنيد.
[تصویر: 063.gif]

در پنجره بازشده مشاهده مي‌کنيد که خصوصيت Snap فعال مي‌باشد. براي غيرفعال شدن روي گزينه Snap کليک کنيد.
[تصویر: 064.gif]

با اينکار همه گزينه‌هاي Snap to غيرفعال شده‌اند. روي گزينهSnap کليک کنيد تا فعال شود.
[تصویر: 065.gif]

واضح است که گزينه‌هاي Snap to در هنگام فعال بودن گزينه Snap فعال خواهند بود. در اين قسمت مي‌توانيد تعيين کنيد که حالت چسبندگي به کدام گزينه‌ها وجود داشته باشد.
با کمک گزينه Glue to دو شئ را مي‌توانيد به هم بچسبانيد. واضح است که گزينه‌هاي Glue to در هنگام فعال بودن گزينه Glue فعال خواهند بود. در فصلهاي آينده به توضيح بيشتر اين گزينه‌ها مي‌پردازيم.
روي دکمه OK کليک کنيد.
[تصویر: 066.gif]

کاربر گرامي، شما اكنون در پايان اين بخش قرار داريد،‌
[تصویر: 067.gif]


دانلود فایل pdf آموزش تصویری Visio
دانلود فایل Word آموزش تصویری Visio

دانلود نرم افزار آموزشی
دانلود مستقیم - شبیه سازی شده - تعاملی - تصویری
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
08-03-2021, 06:11 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-03-2021 06:18 PM، توسط Mahi01.)
ارسال: #2
RE: آموزش تصویری Visio 2013 - قسمت سوم
Let me tell you how to open a bet365 account. I have signed up for many betting accounts but the bet365 account is one of the best. I will guide you step by step so you can have your very own Bet 365 login account in less than 5 minutes. Bet365 have an incredible mobile app for Android, iPhone, iPad, Samsung, Sony, Nokia, Windows phone and more. Click the link above to make an account or keep scrolling to read our review, which details my personal experience in downloading, installing and using the Bet 365 login mobile features. We were able to download an earlier APK version of the SkyBet Android mobile app. In its ease of navigation and cleanness of look, it is identical to SkyBet’s iOS app. Certainly, SkyBet’s great markets, exceptional features, and excellent promotions are also very easy to take in at a glance. With this version though, SKY BET 365 login is still through the use of a Quick Pin. Betwinner app is a shortcut to all the operator’s services, betting markets and bet365 casino games. The download and installation procedure is simple and easy, while thanks to its great design, the app is also very easy to use. Visit: Betwinner Login and login to your bet365 using your email id or username and password. TurboTax is a software package for preparation of American income tax returns, produced by Intuit. Turbo tax is one of the best online tax preparation software. The software keeps on updating, to attract more and more user, and to avoid any hacking or malware functions. TurboTax free file service is aimed at the average American with simple tax affairs. When you make a purchase of the software you need to Install and activate turbotax at activate.turbotax.com . Go to activate.turbotax.com to sign in or create an account, and then enter your activation code (even if you've already started your taxes for tax year 2020, you’ll still need to activate the code).

Using a Yahoo account you can able to sign in all services yahoo provides. Yahoo Mail allows us to select how we wants to communicate, chat and text-messaging options. For more about Yahoo mail visit mail.yahoo.com here. Yahoo mail login emailing services, Yahoo is also one of the most popular webmail worldwide. It is one of the largest webmail service providers globally, and there are millions of active Yahoo users. Yahoo enables the users to send and receive emails, and it also provides unlimited storage space, virus protection, and blocks spam emails. Once you have your Install hrblock with activation code , you'll need to enter it into the software to activate and use your free federal e-files. Enter your Install hrblock with activation code and continue. If you originally Download h&r block with activation code using a CD, you'd need to use that CD to install the software again on a new computer. To do this, just find your original H&R Block Software installation CD. Then, you can install the software on the new computer. You can Install hrblock with activation code Software or order CD's from H&R Block link at the top of the page and you'll be breezing through your tax return in no time. The benefits to downloading or ordering a CD to install HR Block on your computer it that you can work on your taxes at anytime without a internet connection, since the program and all your work is stored on your computer. TO GO to download site TYPE the gethrblock.com/crts in the "address search bar"....NOT the search engine box, Because that will only go to the Regular HRBlock website where there are no place to download pre-purchased tax prep programs.

This free online tax software is intended for taxpayers with simpler financial situations. If you plan to file a 1040EZ, 1040A, or 1040 form, then this software should handle your needs quite nicely. Choose a past year to download the right tax software. In order to file your state return, you first need to purchase and Download hr block already purchased . TurboTax Online offers the convenience of preparing and e-filing your tax return from virtually any computer or mobile device with Internet access. There's no software to install and nothing you'll need to save on your computer. You can Install turbotax with license code We'll store all of your information on our secure servers. H&R Block is most well-known for their large network of stores that have tax preparers and tax professionals able to assist. Plus, H&R Block is also known for having some of the best tax refund advance products available. You can sign in to your H&R block account at - hrblock.com/login and if you face any issues in sign in then contact to technical support team. When you need it. Meanwhile, we'll find every deduction and credit that applies to you. We make sure you'll keep every hard–earned dollar you deserve. See our guarantees. If you face any issue then you can visit InstallTurbotax.com with license code . Purchased a new Canon printer and want to set up and download drivers? You need to set it up from canon official website Canon.com/setup. Wether you want to setup a new canon printer or resetup old printer drivers and software, you always need to take help of the official canon printer website Canon.com/setup . Open ij.start.canon url to find Canon printer drivers downloads. The modern way to set up a Canon printer is easily accessible at ij.start.canon. The online ij start canon portal has the potential to download the latest printer drivers and software with online manuals for every specific model, for example, Maxify, Pixma, CanoScan, IMAGEPROGRAF, etc.

ij.start.canon provides a complete setup guide to install and troubleshoot your ij canon printer setup. Select the ij printer model you seek for support and read through the articles and instructions to clear your Canon printer-related queries. Download the updated and compatible drivers for your printer from this website. 123 HP printers provide everyone amazing printing quality and popular for adaptability and competence. If you want to connect your HP printer, you need to open hp printer website - 123.hp.com/setup . You will also get HP printer download and installation process guide here. You need to download and install the Robinhood app on your Mobile phone then the next step to start investing is to just create a new account. If you are new to this Application then you have to register an account first if you are registered then you can do Robinhood Login in your account. For using Investment Planning & Advisory Services of Fidelity, you need to create Fidelity account. Fidelity Login will help you for Retirement Plans, Investing, Brokerage, Wealth Management, Financial Planning and Advice, Online Trading. Get access to not only our products and services but also the knowledgeable support, innovative platforms, and educational resources you need to take on the futures market with confidence. After creating Ameritrade account, visit tdameritrade.com login Page to use all services. Fox is one of the largest and most reputable broadcast companies and the most popular in the United States. Originally created to compete with established leading names, it has done its job successfully. Fox News also has a similar app Foxnation.com/activate We will learn about this in more detail and also explain how to activate this very popular service in the USA.

Comcast Email Login has its wide user base across the globe. Millions of people prefer it to access their email when they are at a distant location. Even when you are on vacation, you can make use of it. Xfinity Comcast Email is official portal login through which users can easily check and read their emails. Xfinity is trade name of Comcast Cable Communications (that is subsidiary of Comcast). So, it’s clear that users can check their Comcast emails through the website of Xfinity. Another accessible platform in which you can sign in to your Fidelity account is through the Fidelity Investments app on your mobile devices. Moreover, the Fidelity Login Investments app offers you the fastest review news about your investment, access to your portfolio, manage your funds, and lot more. The Fidelity Investment app is currently available on the App Store and Google Play Store for free. Dish Network is a company that offers direct broadcast services to American users. They provide a variety of services to millions of happy customers, and in order to ensure their client satisfaction, they have established a personal Dish Network login account. Using this platform, users can perform a series of actions, such as bill payment, account management via MyDish and also stay up to date with the latest programs. Amazon.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick. Paypal is a payments company with a payment service of the same name. It supports transfers between members, for personal or business transactions, as well as guest checkout payment processing for online merchants. Payments can be funded by credit/debit cards, bank transfers, or existing PayPal balances. Payments can be initiated by email, phone number, PayPal’s website Paypal.com/login , or PayPal or Venmo mobile apps. Canon Printers are one of the best printers for personal or office purpose use. Start printing using canon printers after completing setup process and downloading drivers from ij.start.canon . Find the simplest steps to setup canon printers on windows or mac.

Open ij.start.canon url to find Canon printer drivers downloads. The modern way to set up a Canon printer is easily accessible at ij.start.canon. The online ij start canon portal has the potential to download the latest printer drivers and software with online manuals for every specific model, for example, Maxify, Pixma, CanoScan, IMAGEPROGRAF, etc. Yahoo mail login emailing services, Yahoo is also one of the most popular webmail worldwide. It is one of the largest webmail service providers globally, and there are millions of active Yahoo users. Yahoo enables the users to send and receive emails, and it also provides unlimited storage space, virus protection, and blocks spam emails. Capital One Financial Corporation is an American bank holding company specializing in credit cards, auto loans, banking, and savings accounts. Capital One can help you find the right credit cards, checking or savings accounts​, auto loans and other banking services for you or your business. To activate Capitalone cards, you need to visit - Capitalone.com/activate . Creditonebank.com login - Credit One Bank offers credit cards with rewards, credit score access & fraud protection. See if you pre-qualify & apply for a Credit One Bank credit card. www.amazon.com/mytv - visit the official web portal and enter 6 digit mytv code at the time of activation process. User can activate Amazon mytv prime on following device such asas smartTV, Apple, Roku, playstation, xbox and other streaming media players. When you sign in Amazon app on your smart TV or other device, your device display 6 digit code. This is Amazon mytv activation code to mytv amazon. Amazon.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick.

Amazon.com/mytv is link to Sign in and Add Prime Video to your favorite device such as Smart TV, Laptop, Mobile, Tablet etc. With this official link you can manage your Amazon Prime Video Subscription. For Sign in to amazon.com/mytv you should have prior account where you can sign in and Add Prime Video. Single Account on amazon.com/mytv can help you to add Prime video on any device your want. Fox Nation introduced a mobile view of its television network and broadcast on mobile devices with the FoxNation mobile app. In the same vein, The FoxNation Mobile View now lets you let you watch Fox news, TV shows, TV personality broadcasts, and other broadcasted content on the Fox Nation channel on your mobile. However, for viewers to watch Fox Nation programs on Mobile devices, you must activate FoxNation for mobile access at Foxnation.com/activate . US Bank Login services are easily accessible and very secure. US Bank provides a single access point for all accounts like Mortgage, credit card, checking account, etc. Banks also offers a user-friendly mobile app that helps you to stay connected. Hewlett Packard offers HP printer software to help user to set up printer. Printer software in mac can be downloaded easily. Users just have to visit 123.hp.com/setup for mac, enter your HP printer model number or name, and access the appropriate printer setup software and driver. 123.hp.com/setup software is available for all popular operating systems and software such as windows, Mac, iOs, and android. Those looking for HP printer setup instructions can visit 123.hp.com/setup. 123 HP printers provide everyone amazing printing quality and popular for adaptability and competence. If you want to connect your HP printer, you need to open hp printer website - 123.hp.com/setup . You will also get HP printer download and installation process guide here. The TaxActOnline Login website gets high marks for being simple to use. To get started with TaxAct, you first choose which online product you want to use, then create an account. TaxActOnline Login provides tax preparation software that's designed to fit a variety of filing needs, ranging from consumers who are looking for a way to file a simple federal return for free to self-employed business owners, freelancers, and contractors who want to maximize every deduction.

FreeTaxUSA is an online tax preparation service and an authorized IRS e-file provider. FreeTaxUSA is an original member of the IRS Free File Alliance and has filed millions of tax returns since it's inception in 2001. Customers can file simple and complex federal tax returns at no cost. Filing a state return is a flat rate. Their services are reliable, and they offer free federal filing. Even if you have a complicated financial situation, FreeTaxUSA may be the most suitable tax software for you. All you need to get started with it and avail of its outstanding services is to create an account at the Free Tax USA Login website and file your return. Turbotax.ca/download - Intuit TurboTax is our best overall pick for small business online tax software because of its intuitive interface, extensive deduction and credit database, and startup-focused support. It's an easy and comprehensive solution for small businesses of every size and type, despite costing more than other tax software programs. Stan is an Australian subscription video-on-demand service. It offers a wide range of Television series and Movies from the local and from broad production houses in the US and UK. It has a rich library of series and Films to watch. For over 2.1 million subscribers, it is 2nd most preferred streaming service in Australia. So, it is a great opportunity for you to access thousands of entertainment and award winning shows. Login to Stan using the activation code from stan/activate . Portal.office.com The Office 365 portal is a tool that allows you to access emails, calendars and files saved on OneDrive for Business, and the portal also provides online versions of Word, Excel and PowerPoint, which allow files to be Allows for quick and easy viewing and editing. Portal office login to Office 365, though my personal favourite is via Portal.office.com Because that takes you to your Office 365 Portal and you can get to everything from here. FX Networks is an American-based television network that enables users to explore various categories like Horror, Fantasy, Thriller, adventure, etc. on their smart tv. Watch your favorite tv shows, movies, and much more with FX Network. Activate FX Network by entering the activation code on FX Networks Activation Code official website.

BBC TV provides wide range of video content to its users. You can easily get started with it. All you need is to visit bbc.com/account/tv and create account. Download and setup BBC TV and you are good to go. You need to log in to most TVs to use the BBC iPlayer application. This will provide you a personalized experience. Learn more about BBC at bbc.com/account/tv . To activate your device: Grab your smart phone, tablet or PC and go to auth.streamotion.au/activate . Enter the code displayed on your TV screen to activate your device. To activate your device: Grab your smart phone, tablet or PC and go to auth.streamotion.au/activate . Enter the code displayed on your TV screen to activate your device. Once you enter the correct code your device will be activated. Wellsfargo.com/activatecard allows Wells Fargo Bank Card users to Activate Wells Fargo Card Online. If you have freshly received your credit card or debit card either in hand or in the mail then you will require to proceed with the Wells Fargo Card Activation before using it. American Express is an American Company of Finance which basically centers in the Master cards. Americanexpress.com/confirmcard card is the official webpage of American Express for users of AMEX Cards to confirm their card after they’ve received it in mail.

Change your flight at aa.com/flightchange or by calling American Airlines Customer Contact Center. Make changes to a different flight on the same day. You can check your flight before or after, even if you have booked with miles. Please change only one flight at a time or choose a different date for your outbound flight. TurboTax is a software package for preparation of American income tax returns, produced by Intuit. Turbo tax is one of the best online tax preparation software. The software keeps on updating, to attract more and more user, and to avoid any hacking or malware functions. TurboTax free file service is aimed at the average American with simple tax affairs. When you make a purchase of the software you need to Install and activate turbotax at activate.turbotax.com . Go to activate.turbotax.com to sign in or create an account, and then enter your activation code (even if you've already started your taxes for tax year 2020, you’ll still need to activate the code). When you need it. Meanwhile, we'll find every deduction and credit that applies to you. We make sure you'll keep every hard–earned dollar you deserve. See our guarantees. If you face any issue then you can visit installturbotax.com with license code. When you need it. Meanwhile, we'll find every deduction and credit that applies to you. We make sure you'll keep every hard–earned dollar you deserve. See our guarantees. If you face any issue then you can visit Installturbotax.com with license code . TurboTax Online offers the convenience of preparing and e-filing your tax return from virtually any computer or mobile device with Internet access. There's no software to install and nothing you'll need to save on your computer. You can Turbotax.ca/download We'll store all of your information on our secure servers.

Turbotax.ca/download is really a tax free preparation software that coaches you to process and file your earnings in the appropriate method. This program is readily available for both federal and state tax returns. Yet before by using this software in your apparatus, the TurboTax login procedure is crucial. H&R Block is most well-known for their large network of stores that have tax preparers and tax professionals able to assist. Plus, H&R Block is also known for having some of the best tax refund advance products available. You can sign in to your H&R block account at hrblock.com/login and if you face any issues in sign in then contact to technical support team. H&R Block is most well-known for their large network of stores that have tax preparers and tax professionals able to assist. Plus, H&R Block is also known for having some of the best tax refund advance products available. You can sign in to your H&R block account at hrblock.com/login and if you face any issues in sign in then contact to technical support team. Fortnite.com/vbuckscard Redeem a gift card for V-Bucks to use in Fortnite.com/vbuckscard on any supported device! V-Bucks can be spent in the Battle Royale PVP mode, Creative, or the Save the World PvE campaign. In Battle Royale and Creative you can purchase new customization items for your Hero, glider, or pickaxe. An Epic Games account is required to redeem a V-Bucks Card code If you have played Fortnite, you already have an Epic Games account. After entering your code on Fortnite.com/vbuckscard , select the platform where you would like the V-Bucks applied. Enter the 10-character activation code at Gethrblock.com/crnp found on the front of the booklet that came with your software. Your activation code is needed for your installation and gives you access to five free federal e-files.

H&R Block Emerald Card lets taxpayers have a prepaid card for tax refunds. Other purchases, bills payments, or even getting cash is possible throughout the year with this card! This means as a customer, you will be happier with having more H&R Block savings. If you have got one. It is best to have an Gethrblock.com/skype to stay updated and get notifications for any new products. After choosing your H&R Block download tax software product, you can complete the purchase and begin the download process to place Gethrblock.com/crnh the software on your computer. Credit one bank online enrollment process is quite easy. The Credit one bank has its official webpage for online account enrollment at creditonebank.com. You can enroll for an online account and simply signin to that account using username and password at Creditonebank.com login page. us bank login services are easily accessible and very secure. US Bank provides a single access point for all accounts like Mortgage, credit card, checking account, etc. Banks also offers a user-friendly mobile app that helps you to stay connected. etrade login sends customers' buy or sell orders to market makers for execution. In return, the firm receives compensation for the order flow. E-Trade also earns interest income whenever its margin customers borrow money to short stocks or buy stocks. Yahoo mail login emailing services, Yahoo is also one of the most popular webmail worldwide. It is one of the largest webmail service providers globally, and there are millions of active Yahoo users. Yahoo enables the users to send and receive emails, and it also provides unlimited storage space, virus protection, and blocks spam emails.

Fidelity Login Investments Inc, generally known as Fidelity, previously called Fidelity Management & Research or FMR, is an American multinational financial solutions corporation located in Boston, Massachusetts. The best way to log into Vanguard in the web is to use Vanguard login personal investor login screen. If you are on the go frequently, you may also want to check out vanguards mobile app. In order to protect your account, you can implement several security measures such as account access restriction, two-factor authentication, and and security questions. On the contrary, before, you can get authorized to pass through the Yahoo email login page, you need to create a Yahoo account. Meaning that, only users that have signed up for a Yahoo mail login email account can head over the Yahoo mail login page. AOL mail login is a webmail organization that provides authentic email services such as news, email, entertainment, and many more. It is important to understand that it is a web-based email service that is offered by AOL. Sometimes the AOL mail is also known as AIM Mail is that is an instant messaging service. Td ameritrade login is an online stock brokerage that offers zero commission on most equity and exchange-traded fund trades. In addition to online trading, the firm also has more than 250 branches nationwide where investors can speak with consultants or perform administrative functions. If you plan to use TD Ameritrade’s self-directed trading platforms, you’ll have to know how to log in to your account. Time Warner Cable Internet is a popular name in the US when it comes to ISP companies that caters e-gaming, e-shopping and e-mailing services along with many more. Presently, both Roadrunner email and TWC email are merged into Spectrum email, so when you type rr login in your browser, you will be redirected to rr.com log in .

AOL mail login is a webmail organization that provides authentic email services such as news, email, entertainment, and many more. It is important to understand that it is a web-based email service that is offered by AOL. Sometimes the AOL mail is also known as AIM Mail is that is an instant messaging service. Primevideo.com/mytv My TV is an Amazon programme that provides a user-friendly interface to the My TV service via Amazon’s own websites and applications. As previously said, the programme employs a basic web interface that allows users to access a variety of television channels across the United States and Canada. WhatsApp also offers a desktop application for both Windows and Mac users. You can easily download it from here. It looks similar to the web version. After downloading the application, follow the installation steps, these are very basic steps and you won’t need to google anything. Go to web.whatsapp . usbank.com login Online Banking Login portal can be accessed by its customers. The Bank is a provider of a wide range of financial services that include- online banking, checking and savings account, credit card, prepaid cards, loans, wealth management and investment services. You’ll need a Capital One online account first. If you don’t have one, sign up using your personal details such as Social Security number, bank account number and date of birth. Once you have online access, here’s how to activate Go to the Capitalone.com/activate website. AOL Mail Login email is a webmail organization that provides authentic email services such as news, email, entertainment, and many more. It is important to understand that it is a web-based email service that is offered by AOL. Sometimes the AOL mail is also known as AIM Mail is that is an instant messaging service.

Yahoo mail Sign in emailing services, Yahoo is also one of the most popular webmail worldwide. It is one of the largest webmail service providers globally, and there are millions of active Yahoo users. Yahoo enables the users to send and receive emails, and it also provides unlimited storage space, virus protection, and blocks spam emails. Amazon.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick. Netflix is ​​the top-rated and one of the best in providing the streaming service. The streaming platform acts as a medium for entertainment with a wide variety of shows, movies, documentaries, and much more. This channel is compatible with the stream on multiple devices. So, if you are interested in watching the latest tv shows or streaming a channel then you can choose your device and access the activation code on netflix activate to watch your favorite channels. Here, in this article, you will understand the basic set of instructions to view channels via Netflix.com/activate . Amazon.com/mytv is link to Sign in and Add Prime Video to your favorite device such as Smart TV, Laptop, Mobile, Tablet etc. With this official link you can manage your Amazon Prime Video Subscription. For Sign in to amazon.com/mytv you should have prior account where you can sign in and Add Prime Video. Single Account on amazon.com/mytv can help you to add Prime video on any device your want. Amazon.com/code is a registration portal of Amazon Prime similar to Amazon.com/mytv. You can browse and sign in to this url as well and enter activation code. The instant video service can only be watched after registering your device with a simple amazon activation code. Primevideo.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick. Amazon is a registration portal of Amazon Prime similar to Amazon.com/mytv. You can browse and sign in to this url as well and enter activation code. The instant video service can only be watched after registering your device with a simple Amazon Activation Code .

Roblox is an online game platform and game creation system developed by Roblox Corporation. It allows users to program games and play games created by other users. For more updates click Roblox.com/redeem here. Yahoo Mail is an email service launched by the American company Yahoo!, now a subsidiary of Verizon. It offers four different email plans: three for personal use and another for businesses. yahoo mail account, you can access your emails, calendars, tasks from any place which has an internet connection. visit www.yahoo.com/mail/login here. There are thousands of videos and television shows in DISH Anywhere. It also has a large selection of live and recorded TV shows that you can watch on the go or on-demand. For all users, the service is free of charge. On your desktop or Smart TV, you can access the content. The DISH Anywhere app can even be installed and streamed on your mobile device. visit Dishanywhere.com log in here. Log into PayPal from by going to to Paypal.com/login account login using a web browser. If you don’t already have a PayPal account, you’ll be able to create an account or access your PayPal, Reset your password and helps you if you forgot your passsword. Users can also check on transactions, send money, and change users permissoins if they have a PayPal business account. Hotmail is the best and liked webmail service providers that can be accessed by Hotmail.com/signin . If you don't own a Microsoft account it takes only a few minutes to create an outlook account. Hotmail account, you can access your emails, calendars, tasks from any place which has an internet connection. The layout of finding solutions to your various problem concerning the Prime Video has been already laid out. However, all you need to do is visit www.amazon.com/videohelp . Then, you can select the categories where your problem falls under.

Open the FOX NOW application and select “Activate TV”. Note down the code that shows up on the screen. Open a program on your PC or cell phone and go to Activate.fox.com and enter the code with your paid TV provide ID and secret key. Plex App on devices such as Sony PlayStation, Xbox, SmartTVs will not work at all without a sign-in. Remote access to your home server is only possible when you are logged in. It is quite essential for any user to sign in to the Plex.tv/link in order to enjoy the benefits. Norton product key is a 25 digit alpha-numeric code and can be found on the backside of the card you have purchased online or at the store and the same key you have to use for the Norton setup at Norton.com/setup product key. Norton.com/setup is an outstanding brand of security programming. It gives hearty security answers for the insurance of different gadgets, for example, a PC, workstation, tablets, cell phones, and so on against various dangers. These dangers might be infections, malware, worms, rootkits, and so on. Given that in the current innovative time, it is basic to protect your system and gadgets from outer dangers, it is fundamental to introduce security programming. Norton Antivirus does well in discovering a wide range of infections and malware. It even gives the full framework sweep or explicit organizer output of the framework. Not by any means, a solitary realized infection can make tracks in an opposite direction from Norton.com/setup . norton web security is regularly utilized antivirus gives the least asking for to utilize and most intutive confirmation for your PC and your mobiles .present it and carelessness viruses,spyware,root-units - , hackers.for more subtleties visit: Norton.com/setup here.

Everybody has different needs from antivirus and therefore you should choose that product which fulfills your requirements the most. One of the most commonly used software is Norton security which is known for providing overall protection to your PC. There are other Norton setup products available at Norton.com/setup such Norton 360, Norton Safe Family, Norton Internet Security, and so on. Norton.com/setup - Norton Antivirus is the antivirus providing you with unprecedented and ultimate protection that protects your devices from all current online and offline threats. This software comes with exclusive features and helps you stay safe online and offline without any interruption. Norton completely wipes out all viruses without affecting your system performance. With the software on your system, you don't have to worry about any online and offline threats or cybercrime. Tntdrama is the best entertainment website that includes more than 180 channels with around showcasing 46 brands including CNN, TNT, CN also many more with 34 languages overall words. Since it is an impressive decision for the general population to rather the digital TV that are utilizing gadgets like Firetvstick, Xbox and Roku on their TV. Go to Tntdrama.com/activate and select Fire Stick as your device. Firstly, the ABC on Roku provides episodes and events from present and past seasons of nearly 150 ABC originals currently being aired. Moreover, get to stream 100s of complete episodes of blockbuster ABC programs and stream live TV with the ABC app. you can easily access newer episodes of the favorite ABC programs with My List and resume streaming it right where you paused. Download the app on the Roku channel store and activate it via Abc.com/activate . Enjoy full episodes of your favorite Tv shows, movies, dramas, etc. with FX Network. You can watch FX Network on your smart tv, Roku device or any other device easily after going through with the successful activation procedure. To activate FX Network, visit Tv.fxnetworks.com/activate and enter the activation code that displays on Tv screen to activate your account. Download the HBO Max on your device to experience excellent sound and video quality of unlimited movies, shows and much more with Hbomax.com/tvsignin . It provides a wider range of streaming channels and videos which users can choose according to their current moods. Create your hbo max account and redeem your hbo max activation code for activating your subscription and get started with hbo max.

Amazon.com/mytv is link to Sign in and Add Prime Video to your favorite device such as Smart TV, Laptop, Mobile, Tablet etc. With this official link you can manage your Amazon Prime Video Subscription. For Sign in to amazon.com/mytv you should have prior account where you can sign in and Add Prime Video. Single Account on amazon.com/mytv can help you to add Prime video on any device your want. Amazon prime video offers its users to purchase amazon prime gift cards to use for a discount or to give them to their family and friends. An Amazon Gift Card contains a certain code that you can redeem for purchasing any product on their website which is Amazon.com/redeem . Get your amazon gift card and enter it at this website to redeem and use it. Avg is a well-known in the protection fields in the software world. The reason behind that it is commonly used among various users its is the tool against the malwares and viruses. It scans for virus and malware. visit Avg.com/retail here. Webroot is the best option to choose while you are looking for reliable and convenient virus protection software. Install Webroot in your device and experience the potency of reliability and durability through Webroot.com/safe . Enter webroot keycode and activate your webroot antivirus. The Citibank Costco Login Card is a Visa credit card. Earn cashback rewards on every purchase anywhere Visa® is accepted. From managing your credit and your money to getting the most from your credit card benefits, Citibank Costco Login shows you how to take control of your finances – so that you can make the most of today and save more for tomorrow. Sprint is a telecommunication company that offers wireless services to its users. Sprint is the fourth-largest mobile network operator in the United States. They serve more than 54 million customers across the United States. They also provide wireless voice, messaging, and broadband services through several subsidiaries. Visit sprint.com/activate and start activating your sprint subscription.

Robinhood Financial LLC provides brokerage services. Robinhood Securities, LLC, provides brokerage clearing services. Robinhood Crypto, LLC provides crypto currency trading. Robinhood U.K. Ltd (RHUK) provides brokerage services in the United Kingdom. visit Robinhood login today. Canon ij setup is one of the most advanced printers in the world. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on Canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Amazon.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick. Amazon Prime Videos helps its users to stream limitless movies, shows and videos from every category . Visit Amazon.com/mytv and install the application on your smart tv to enjoy watching the latest and exclusive movies and tv shows at one place and at anytime. Amazon Prime Video is one of the best platforms to watch movies and TV shows continuously on the internet. It is available on a few selected set-top boxes at a cheaper cost. People who don’t have Amazon Fire TV Stick and Fire TV cube can also enjoy Amazon prime video with their family and loved ones. Amazon.com/mytv is link to Sign in and Add Prime Video to your favorite device such as Smart TV, Laptop, Mobile, Tablet etc. With this official link you can manage your Amazon Prime Video Subscription. For Sign in to amazon.com/mytv you should have prior account where you can sign in and Add Prime Video. Single Account on amazon.com/mytv can help you to add Prime video on any device your want. primevideo.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick.

One of the most popular platforms for video streaming nowadays is amazon prime video because it has unlimited video content for streaming. You can enjoy Amazon Prime on your Roku, Amazon Fire TV, Chromecast, and similar streaming devices. All you have to do is to activate your Amazon Prime Video on Prime video using the activation code you retrieve from your smart TV screen. Download and install amazon prime videos app to stream unlimited channels and movies all at Amazon.com/mytv. 123 HP printers provide everyone amazing printing quality and popular for adaptability and competence. If you want to connect your HP printer, you need to open hp printer website - 123.hp.com/setup. You will also get HP printer download and installation process guide here. Amazon.com/mytv is link to Sign in and Add Prime Video to your favorite device such as Smart TV, Laptop, Mobile, Tablet etc. With this official link you can manage your Amazon Prime Video Subscription. For Sign in to amazon.com/mytv you should have prior account where you can sign in and Add Prime Video. Single Account on amazon.com/mytv can help you to add Prime video on any device your want. Canon ij setup is one of the most advanced printers in the world. Canon printers are known for their adaptability and the competence. You can simply trust in the brands name to get the work done. Canon Printer Setup delivers amazing printing quality. Simply click on Canon.com/ijsetup to get the complete information of the Canon Printer Software. Amazon.com/mytv is an online web portal to register a smart device with the Amazon Prime activation code on your TV screen.The Amazon.com/myTV registration code is a 5-6 digit code that popup on your TV screen when you click on “Register on Amazon website” on the “Amazon Prime” app on your Firestick. Aol mail login is a webmail organization that provides authentic email services such as news, email, entertainment, and many more. It is important to understand that it is a web-based email service that is offered by AOL. Sometimes the AOL mail is also known as AIM Mail is that is an instant messaging service.

Aol mail login is a webmail organization that provides authentic email services such as news, email, entertainment, and many more. It is important to understand that it is a web-based email service that is offered by AOL. Sometimes the AOL mail is also known as AIM Mail is that is an instant messaging service. Hulu is one of the most sought after streaming platforms Install the Hulu application on the device Log in to your Hulu account. Hulu activation process is very simple, just enter the hulu activation code at Hulu.com/activate which is the official hulu website and sign in to your account. If you face any issues in activation, contact hulu support team. Amazon Prime Videos helps its users to stream limitless movies, shows and videos from every category . Visit Amazon.com/mytv and install the application on your smart tv to enjoy watching the latest and exclusive movies and tv shows at one place and at anytime. Amazon Prime Video is one of the best platforms to watch movies and TV shows continuously on the internet. It is available on a few selected set-top boxes at a cheaper cost. People who don’t have Amazon Fire TV Stick and Fire TV cube can also enjoy Amazon prime video with their family and loved ones. Webroot is the best option to choose while you are looking for reliable and convenient virus protection software. Install Webroot in your device and experience the potency of reliability and durability through www.webroot.com/safe. Enter webroot keycode and activate your webroot antivirus. Visit the Webroot Secure website at Webroot.com/safe or http://www.webroot.com/safe from your browser. Enter your email address, enter your Webroot Keycode: Download and activate your Webroot secure setup on your device by entering the Webroot key code at Webroot.com/safe. It is a rated top-class antivirus suite used to guard the apparatus and crucial data which is vulnerable to various cyber threats and malicious websites. McAfee behaves quickly contrary to a lot of the viruses and cyber threats to present top security as a security guard. To McAfee online antivirus download go to Mcafee.com/activate.

Enter Roku Activation Link Code Roku is a streaming device that offers the easiest way to stream entertainment channels to your TV - activate your Roku device using Roku.com/link . Enjoy your favorite channel. TD Ameritrade Secure Log-In for online stock trading and long term investing clients. At first, open the TD Ameritrade official site with the link tdameritrade.com/login . Activate NBC on your Apple TV, Amazon Fire, Roku, Xbox One, or Xbox 360. Main Content. We and our partners use cookies on this site to improve our service, perform analytics. visit nbcsports.com/activate here. dish network login is a satellite service providers that provides the services like satellite television, satellite internet access, audio programming and interactive television services. if you want use it services, you can subscribe directly online. For this, you have to create dish network account login. If you have already an account, then you can directly log in to your account while if you are new, then you can create a new one. Match is an online dating service with web sites serving over 50 countries in twelve languages. Online Dating at match login . Every year, hundreds of thousands of people find love on match login. Important health documentation from your doctor is stored in Mychart login and patients are able to find health information such as lab results, appointment information, medications, immunizations and more. MyChart provides you with the same information your doctor sees.

whatsapp web login More than 2 billion people in over 180 countries use WhatsApp to stay in touch with friends and family, anytime and anywhere. WhatsApp is free and offers simple, secure, reliable messaging and calling, available on phones all over the world. Zoosk login is an online dating service available in 25 languages and in more than 80 countries. Zoosk is a dating app with one goal to help people connect. Swipe, match, chat, and get ready to find your next partner in crime. visit Zoosk login here. yahoo mail sign in emailing services, Yahoo is also one of the most popular webmail worldwide. It is one of the largest webmail service providers globally, and there are millions of active Yahoo users. Yahoo enables the users to send and receive emails, and it also provides unlimited storage space, virus protection, and blocks spam emails. Aol mail sign in is a webmail organization that provides authentic email services such as news, email, entertainment, and many more. It is important to understand that it is a web-based email service that is offered by AOL. Sometimes the AOL mail is also known as AIM Mail is that is an instant messaging service. Hewlett Packard offers HP printer software to help user to set up printer. Printer software in mac can be downloaded easily. Users just have to visit 123.hp.com/setup print scan for mac, enter your HP printer model number or name, and access the appropriate printer setup software and driver. 123.hp.com/setup software is available for all popular operating systems and software such as windows, Mac, iOs, and android. Those looking for HP printer setup instructions can visit 123.hp.com/setup print scan. Fox is one of the largest and most reputable broadcast companies and the most popular in the United States. Originally created to compete with established leading names, it has done its job successfully. Fox News also has a similar app Foxnation.com/activate We will learn about this in more detail and also explain how to activate this very popular service in the USA.

Customers who already have an existing Capital One account can sign in Go to Walmart.Capitalone.com/Activate to begin either process In case you haven’t gotten the memo, Walmart & Capital One have joined forces. The result is a brand spanking new Walmart card. us bank login Securely manage your personal finances, pay bills, download account information and so much more! Internet Banking with Bill Pay. Home Mortgage Account. Securely manage your personal finances, pay bills, download account information and so much more! Internet Banking with Bill Pay. Home Mortgage Account. www.amazon.com/mytv is link to Sign in and Add Prime Video to your favorite device such as Smart TV, Laptop, Mobile, Tablet etc. With this official link you can manage your Amazon Prime Video Subscription. For Sign in to amazon.com/mytv you should have prior account where you can sign in and Add Prime Video. Single Account on amazon.com/mytv can help you to add Prime video on any device your want. Hotmail login is a personal information manager web app from Microsoft consisting of webmail, calendaring, contacts, and tasks services. Hbomax is the go-to stage for the vast majority to watch videos in today’s generation. Whether you want to watch informative tutorials, or movies, or even web series, Hbomax has it, and henceforth, it is the most mainstream video support and the real time website as of date. While you can watch Hbomax on any cell phone as long it has video support and a web association just as on computers that have an supported web browser with a internet connectivity. visit Hbomax.com/tvsignin here.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


دانلود نرم افزار آموزشی برای ویندوز
دانلود نرم افزار آموزشی برای اندروید